Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wilczekstepowy

Firefox - nie chcą się przenieść zakładki na inny komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem, z którym jeszcze nigdzie do tej pory się nie spotkałem. Popsuł mi się stary komputer ale miałem wcześniej zapisane zakładki w pliku html oraz json na pendrive. Przerzuciłem je na pożyczony od kogoś komputer i chciałem je importować, tak jak do tej pory zawsze to robiłem w takich przypadkach i niestety tym razem nie zadziałało. To znaczy przeniosły się same foldery ale nie ma w nich zapisanych stron www. Wygląda to mniej więcej tak: (zakładki właściciela komputera wyciąłem)

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/7Wxz1AvlBqspWAkefxCmTPfT6Q7Wym

 

Można coś z tym zrobić czy też jestem w wielkiej ciemnej d...?

 

Aha, co do pliku json nie wiem, jak go uruchomić, bo mi go nigdzie nie wykrywa. Tzn. jest na komputerze ale nie pokazuje mi go, jak chcę importować zakładki jest sam html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały profil przenieś na nowy komputer jeżeli masz możliwość podłączenia starego dysku. MozBackup będzie najłatwiej.

Ewentualnie spróbuj jakiegos Firefoxa portable w wersji 52 i tam zaimportuj (przypomnij sobie jaką miałeś wersję podczas eksportu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale na razie nic to nie daje. To znaczy na portable nie zaskakuje a tamtego dysku póki, co nie mam na razie możliwości podłączyć. Ale może coś wykombinuję za jakiś czas i będę mógł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak znajdziesz sposób to skopiuj sobie cały profil na nowego kompa ze ścieżki starego dysku c:\users\nazwa_twojego_profilu\appdata\local albo roaming\Mozilla Firefox\profile\

Kopiujesz katalog profile np na dysk d: nowego komputera i otwierasz Firefoxa z parametrem -p

Tworzysz nowy profil i w tym kreatorze wskazujesz ten skopiowany profil.

Albo po prostu zastepujesz katalogi w appdata\local i roaming na nowym kompie tymi starymi i odpalasz Firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiujesz katalog profile np na dysk d: nowego komputera i otwierasz Firefoxa z parametrem -p

Tworzysz nowy profil i w tym kreatorze wskazujesz ten skopiowany profil.

Albo po prostu zastepujesz katalogi w appdata\local i roaming na nowym kompie tymi starymi i odpalasz Firefoxa.

Trochę to trwało ale w końcu znalazłem sposób i przeniosłem dane z Firefoxa na dysk d nowego komputera ale teraz nie rozumiem polecenia: "otwierasz Firefoxa z parametrem -p". Co to znaczy w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wilczekstepowy albo skrót do Firefoxa na pulpicie edytujesz i dopisz na końcu -p

o tak ma wyglądać linijka "Element docelowy":

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe -p

zapisujesz skrót, odpalasz i wyświetlą się profile. Dodajesz nowy profil a lokalizację wskazujesz na folder z dysku D:

 

https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami#w_uruchamianie-menedakera-profili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...