Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edward Kenway

Cena DDR4

Rekomendowane odpowiedzi

jest szansa na jakiekolwiek obniżki bo to jedyna rzecz która mnie blokuje na zmianę platformy, a widzę ze za 16gb musiałbym wydać minimum 600zł gdzie za ddr3 dawałem 250zł, wiadomo kiedy będzie ddr5? wejdzie z 7nm intela? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ddr5 w conajmniej 2019/2020.

 

7nm intela nie ma zapowiedzi, na razie się z 10nm męczą.

 

Brak szans, żadnych przesłanek. Na razie ssd staniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja***** nie wierzę... rozumiem 20 postowca, ale człek z takim stażem.:o

 

 

Kiedy wygram w lotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty słabo stoi do dolara to i ceny zamiast spadać idą w górę :(. Ja czekałem z zakupem komputera miesiąc, a cena zestawu przez ten miesiąc poszła w górę około 250zika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda. ;)

 

Niech Intel wyda najpierw 10nm stabilne, a o dalszych litografiach, pomyśli się w przyszłości.

 

Na obniżki ddr4 nikt nic nie wspomina, więc na chwile obecną nie ma szans. Kupuje się co jest.

 

Z ddr5 się lekko pomyliłem, na złego posta spojrzałem fakt (słoońceee). :)

https://pclab.pl/news77789.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadka ma być o RAM, cpu stoi w miejscu, ram stanieje po wyjściu 5, a narazie ceny jakie są takie będą, jak już wymienili ludzie powyżej. Ceny 5 się boję,jak są takie pustki i ograniczenia w produkcji RAMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cen NAND / DRAM najlepiej obserwować https://www.dramexchange.com/.

 

W tym roku nie będzie obniżek, jedynie co to ceny nie wzrosną z powodu chińskiego dochodzenia w sprawie kartelu producentów. Duże zapotrzebowanie ze strony serwerów i smartfonów też sytuacji nie poprawia...

 

Obniżki będą prawdopodobnie w drugim kwartale 2019 roku - wejście nowego, chińskiego gracza z pewnością mocno namiesza. W mojej opinii to + bliska premiera DDR5 sprowadzą ceny na poziom obecnych DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patologiczna cena DeDeeR4, niestety utrzymuje się już od spooorego czasu. Jak zapragnąłem zmiany platformy, 16GB ddr4 kosztowały 5-6 stówek...kupując 0,5 roku temu, fiknąłem ponad 1100. Zawsze wciskają jakiś kit, żeby nas kroić i wątpię by ten stan rzeczy uległ zmianie w najbliższych miesiącach...HOWK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęście w nieszczęściu, RAM udało mi się kupić w październiku, za 2x8GB 3000MHz CL15 dałem wtedy jakieś 630zł chyba co i tak było już ceną wysoką. Obecnie te same moduły chodzą za ponad 800zł. Do tego jeszcze karty graficzne... Dobrze że chociaż AMD coś ruszyło w kwestii procesorów bo inaczej to by chyba trzeba się było leczyć z depresji po zakupie nowego komputera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęście w nieszczęściu, RAM udało mi się kupić w październiku, za 2x8GB 3000MHz CL15 dałem wtedy jakieś 630zł chyba co i tak było już ceną wysoką. Obecnie te same moduły chodzą za ponad 800zł. Do tego jeszcze karty graficzne... Dobrze że chociaż AMD coś ruszyło w kwestii procesorów bo inaczej to by chyba trzeba się było leczyć z depresji po zakupie nowego komputera :D

Masz na myśli październik 2015? W 2017 zapłaciłem ~830 zł, i od tamtego momentu się utrzymywała między 800-1100 zł, teraz 600 zł to i tak spadek cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli 2017, 29 września.

 

Dokładnie to za 659 zł w morele kupiłem te pamięci https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/ Te które chciałem to były od G.Skill i chyba za 630 były albo jakoś tak, wiem że to była lepsza oferta bo się strasznie wkurzyłem gdy cenę podnieśli. Zrobili to dosłownie w przedziale czasowym pomiędzy złożeniem koszyka, a przejściem do kasy...

 

W ogóle śmieszne jest tez to jak cena w ogóle nie ma związku z szybkością. Na morele to wiele modułów 2400 kosztuje więcej niż 3000, a moduły 2133 więcej niż 2400... Ba, niektóre moduły 2133 sa droższe od tych taktowanych 3000:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomyłka sklepu że za tyle Ci sprzedali, bo większość 3 Ghz chodziły po 700-800 zł jak obecnie od dobrego półtora roku, już nie mówie o wzroście G skilla do poziomu 1200 zł w międzyczasie. W dodatku te Corsairy to największe padło wśród ramów, dokładasz 200 zł i masz B-Die od Samsunga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, co to tam 200 zł, za jakiś procent wydajności, nic tylko dokładać. Już nawet pomijam że można taką kwotę na inne rzeczy przeznaczyć. Taka cena pomyłką nie była ponieważ wszystkie inne pamięci o porównywalnych parametrach kosztowały podobnie natomiast istotnie wkrótce po moim zakupie zaczęły rosnąć błyskawicznie.

 

Jakieś dwa tygodnie temu był na morele zestaw 2x8GB 3000Mhz CL16 od Adata za 600 zł, ale dość szybko usunęli, to mogła być pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Chiny zbadają możliwość zmowy cenowej producentów pamięci i chyba im to nie wyszło bo pamięć znowu poszła do góry,jak i reszta.

Dzisiejszy sprzęt komputerowy jest chamsko drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety . Komputery mocno podrożały ostatnimi czasy . 2 lata temu pamiętam jak kupowałem ddr4 po 120zł za 8gb. Szkoda że kupilem tylko 2 moduły a nie 10 ;). Też liczę na spadek cen to dodatkowo rozbuduje sobie komputer . Jak na razie się nie zanosi żeby ram miał jakoś drastycznie spadać z ceny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...