Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

niko123

Xiaomi MI8 / MI8 SE - nowy snapdragon 710

Rekomendowane odpowiedzi

Za parę dni premeira Xiaomi mi8 i mi8 Se

Xiaomi mi8 Se powinien kosztować koło 1200 zł i też będzie fajna opcja a co do zwyklego mi8 .

 

W benchmarku AnTuTu Mi 8 osiągnął rekordowy wynik 301472 punktów.

 

https://www.chip.pl/2018/05/flagowce-xiaomi-mi-8-mi-8-se-i-mi-8-explorer-edition/

 

https://www.youtube.com/watch?v=4n5MBVbZoZQ

 

01c544becfd385aegen.jpg

Co do bateri mi8 Se a note 5 to ta w mi8 se bedzie miala 3120 ale bedzie najnowszy procesor sm. 710 w technologi 10 mikrona a ten w note 5 mam sm. 636 w technologi 14 mikrona i moze być tak że ten 710 bedzie pobierał wiele mniej bateri jak ten w note 5 i pomimo różnicy w pojemności w realu bedzie podobnie.

 

Cena mi8 + sm.. 710. se powinna byc max 200 zl wiecej od note 5. wiec o tym wspominam.

 

https://pclab.pl/news77976.html

 

 

eefffe908882909bgen.jpg

 

 

d24aef5c192f00a1gen.jpg

 

Poniżej prezentuję skróconą specyfikację Xiaomi Mi 8 SE: ( koło 1200 zł ) ???

 

Dobra teraz teskt z linku - to nie moja słowa :)

 

 

Xiaomi Mi 8 SE – to będzie bestseller

Ten model jest bardzo dobrym przykładem na to, że słabsza wersja flagowca wcale nie oznacza znacznie gorszej specyfikacji. Napędza go niedawno zaprezentowany układ Snapdragon 710. Warto dodać, że jest to pierwszy telefon z tym procesorem, który składa się z dwóch rdzeni Kryo 360 HP 2,2 GHz i sześciu Kryo 360 LP 1,7 GHz oraz grafiki Adreno 616. Jeżeli chodzi o wydajność, to możemy być więcej niż spokojni.

Gdyby tego było mało, Xiaomi Mi 8 SE może pochwalić się ekranem AMOLED! Szczerze mówiąc, tego się nie spodziewałem, tymczasem firma bardzo pozytywnie zaskoczyła i widać już doskonale, że koszt produkcji takiego panelu jest faktycznie porównywalny ze starszymi IPS. Ma on przekątną 5,88 cala oraz rozdzielczość Full HD+. Tak, również tutaj ujrzymy wcięcie i trudno się temu dziwić, skoro już sam flagowiec także je ma. W sprzedaży pojawią się dwie konfiguracje. Słabsza będzie mieć 4 GB LPDDR4X RAM i 64 GB pamięci wbudowanej eMMC 5.1 i będzie kosztować 1799 yuanów (około 1025 złotych), a mocniejsza, odpowiednio, 6 i 64 GB w cenie 1999 yuanów (około 1140 złotych). Do wyboru będą następujące kolory: biały, czerwony, niebieski oraz czarny.

 

Z tyłu urządzenia pojawi się naturalnie skaner linii papilarnych, a zasilać będzie go akumulator 3120 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Z tyłu pojawi się podwójny aparat 12 i 5 Mpix uzupełniony algorytmami sztucznej inteligencji, z przodu natomiast zostanie zamontowana kamerka 20 Mpix. Moim zdaniem zapowiada się on na króla średniej półki.

 

 

ekran AMOLED 5,88 cala (2244 × 1080 pikseli) Full HD+, proporcje 18,7:9, ze szkłem 2,5D , jasność 600 nitów, współczynnik kontrastu 60000: 1, gama kolorów DCI-P3,

ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 710 10 nm (2 x 2,2 GHz Kryo 360 + 6 x 1,7 GHz Kryo 360) z grafiką Adreno 616,

4 GB lub 6 GB RAM,

64 GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.1,

Dual SIM, 4G VoLTE,

Wi-Fi 802.11 ac,

Bluetooth 5 LE,

GPS + GLONASS,

podwójny aparat główny: 12 Mpix z pikselem o rozmiarze 1,4 μm i przysłoną f/1.9 + 5 Mpix z pikselem o rozmiarze 1,12 μm i przysłoną f/2.0,

aparat przedni 20 Mpix,

czytnik odcisków palców,

USB typu C,

bateria 3120 mAh z QC 3.0,

Android 8.1 Oreo z MIUI 9,

wymiary: 147,28 × 73,09 x 7,5 mm,

waga: 164 g.

 

https://www.tabletowo.pl/2018/05/31/xiaomi-mi-8-se-premiera-ceny-specyfikacja/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, podobnie jak większość xiaomi, nic nie warty przeciętniak - brak slotu SD, brak jacka, brak NFC, brak LTEB20, po baterii 3120 mAh też bym się cudów nie spodziewał, nawet przy procesorze w niższym procesie technologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że zapowiada się całkiem fajny kawałek słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, podobnie jak większość xiaomi, nic nie warty przeciętniak - brak slotu SD, brak jacka, brak NFC, brak LTEB20, po baterii 3120 mAh też bym się cudów nie spodziewał, nawet przy procesorze w niższym procesie technologicznym.

 

 

b20 będzie, brak SD i jacka w teraźniejszych czasach jak są chmury i bezprzewodowe słuchawki lub przejściówki..

 

coś będzie warty na pewno, amoled, snapdragon 845 i 6/8gb ramu, jedne z najlepszych aparatów (jak na xiaomi) i cena około 2000zł w zależności od wersji zrobią swoje. Bateria jak wytrzyma pełny dzień to i tak większość będzie satysfakcjonować. Statystycznie większość osób ładuje codziennie smartfony lub biorą powerbanki na dłuższe wypady, zwłaszcza jak mają takie kombajny technologiczne w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak jacka jest bardzo problematyczny, słuchawki bt są .jowe, dźwięk mają słaby a do tego bt go pogarsza. Dodatkowo jak patrzę na takie słuchawki jak w apple to jeszcze ich nie mam a już je zgubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi6 w wersji global nie ma b20 i według danych na GSMArena mi8 również go nie będzie miało. A pozostałe braki są dla mnie dyskwalifikujące telefon. Celowo napisałem, że moim zdaniem jest to sprzęt nic nie warty - mam kilka fajnych słuchawek przewodowych, nie mam zamiaru kupować kolejnych urządzeń z baterią, która może się rozładować, a jak widać nie jestem statystycznym użytkownikiem, bo swój telefon ładuję co 5 dni, a nie codziennie. Nie "trawię" również żadnych chmur do przechowywania danych, bo uważam je za niewygodne (w porównaniu do danych na karcie SD) i to mimo nielimitowanego netu w telefonie. Brak NFC w telefonie z górnej półki to już jest w ogóle śmiechu warte. A jakby powyższych minusów było mało, trzeba pamiętać o MIUI, którego po prostu nie lubię. Także ewidentnie xiaomi nie robi telefonów dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi6 w wersji global nie ma b20 i według danych na GSMArena mi8 również go nie będzie miało. A pozostałe braki są dla mnie dyskwalifikujące telefon. Celowo napisałem, że moim zdaniem jest to sprzęt nic nie warty - mam kilka fajnych słuchawek przewodowych, nie mam zamiaru kupować kolejnych urządzeń z baterią, która może się rozładować, a jak widać nie jestem statystycznym użytkownikiem, bo swój telefon ładuję co 5 dni, a nie codziennie. Nie "trawię" również żadnych chmur do przechowywania danych, bo uważam je za niewygodne (w porównaniu do danych na karcie SD) i to mimo nielimitowanego netu w telefonie. Brak NFC w telefonie z górnej półki to już jest w ogóle śmiechu warte. A jakby powyższych minusów było mało, trzeba pamiętać o MIUI, którego po prostu nie lubię. Także ewidentnie xiaomi nie robi telefonów dla mnie ;)

 

Ktoś ci każe go kupować ? Idąc twoim tokiem rozumowania to nie znalazłbym telefonu nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie każe, dyskutuje (wyrażam swoją opinię) na temat zapowiedzianego telefonu. Idąc twoim tokiem rozumowania po co czytasz moje posty, nikt ci nie każe. I wyobraź sobie, że jest wiele telefonów spełniających większość moich wymagań (albo nawet wszystkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie czytasz, to czemu odpowiadasz i cytujesz? Zgadujesz treść? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, podobnie jak większość xiaomi, nic nie warty przeciętniak - brak slotu SD, brak jacka, brak NFC, brak LTEB20, po baterii 3120 mAh też bym się cudów nie spodziewał, nawet przy procesorze w niższym procesie technologicznym.

 

 

przeciętniak? wat. w takiej cenie oferuje swietny przelicznik cena/jakość(/wydajność). jeśli od telefonu za 1200 oczekujesz możliwości za 2500 to chyba musisz troche zmienić percepowanie.

czepianie ise o b20 śmieszne skoro telefony w wersji global normalnie dostają b20. jak bierzesz telefon przygotowany na rynek chiński to sorry ale b20 tam nei wymagaj tylko bierz globala. mi6 faktycznie nie ma (co jest głupotą niemożebną). ale większość telefonów ma.

 

brak jacka to dla mnie też wada. słuchawki bt są nieproporcjonalnie droższe od słuchawek na jacku. trzeba zapłacić sporo więcej aby uzyskać zbliżoną jakość. a bateria 3120mAh... cóż. powiem tak: 4100 to to nie jest ale miałem neidawno dwa telefony na około 3100mAh oba. jeden był na procku 28nm bez big.LITTLE a drugi na 14nm z b.L i oba na AOSP 8.1 official. ten drugi telefon trzymał baterie zdecydowanie lepiej mimo większej mocy obliczeniowej. tylko że to był AOSP a AOSP jest lekki. podobno MIUI 10 zostanie odchudzone więc może nie będzie takiej tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli pisząc, że oczekuję możliwości telefonu za 2500 zł w cenie 1200? Która z wymienionych kwestii jest czymś niezwykłym w tym segmencie cenowym, żeby jej brak nie dziwił? NFC? Moja MZP ma ją, a to telefon, który nowy kosztował 1600 zł.

Co do b20 - jeszcze raz potwarzam, że większość xiaomi w wersji global ma b20, ale mi6, jak wspomniałem wcześniej nie ma, spodziewać się więc można, że mi8 też nie będzie miało (może się tu coś zmieni, ale ufam GSMArena, bo specyfikacje z ich strony rzadko są błędne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran 5.88 ale z "noczem".Jak to wcięcie jest liczone do przekątnej ekranu?

Podczasz przeglądania netu,filmów te wyciecie i tak nie jest uwzględnione...więc jaka jest realna przekątna ekranu?ktoś wie jak to się liczy?

 

Anny...gdyby miał te 6.1-6.2 cała jak zenfone 5....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,88 to ma mi8 SE cana koło 1200 bedzie jak w chinach 1000 zł.

 

 

zwykły mi8.

 

 

30126 tys antutu

 

wyświetlacz Super AMOLED 6,21 cala, 83,8 pokrycia ekranem

rozdzielczość 1080 na 2248 pikseli, 402 ppi

Corning Gorilla Glass, HDR, DCI-P3, MIUI 10

procesor Qualcomm Snapdragon 845 4x 2.8 GHz + 4x1.8 GHz

chip graficzny Adreno 630

6 GB pamięci RAM

64/128/256 GB przestrzeni na dane

aparat główny 12 Mpix + 12 Mpix, 2x zoom optyczny, flesz LED

aparat do selfie 20 Mpix f/2.0, 1080p

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac

Bluetooth 5.0

GPS

NFC

czujnik Face ID

czytnik linii papilarnych

Dual SIM

wymiary - 154,9 na 74,8 na 7,6 mm

waga - 175 g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem info że sm. 710 z MI8 SE wyciaga koło 170 ts antutu tyle co galaxy s8. ( mówimy o fonie w chinach za 1000 zł. ) wiadomo że zwykly mi8 - rekordowo 300 tys ale to tylko benchmarki.

Bardziej ciakwi jak ten nowy 710 wpłynie na baterie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś niemieckiej stronie o telefonach z chin wyczytałem że mi8 będzie miało B20, przekonamy się o tym. Ale jest teraz robią telefony z B20 (chyba wszystkie nowe je ma) to dlaczego do flagowca mają go nie dawać?

Uwaga, mam mi6 to się wypowiem jako użytkownik a nie jako czytelnik artykułów.

Brak LTE B20 osobiście nie odczuwam (używam go głównie w Krakowie ale cześć czasu spędzam też na wsi). Bateria spokojnie może mi wytrzymać 1.5 dnia z włączonym cały czas internetem i bt.

Sam byłem średnio nastawiony do tego że nie ma Jacka ale przejściówka daje radę. Może nie jestem audiofilem ale jak dla mnie muzyka jest jak najbardziej w porządku. Poza tym, chcąc dobre słuchawki jest to koszt około 100zl a w cenie 150zl można kupić jakiś słuchawki na typ c.

Jest to już takie trochę narzekanie na siłę i z nudów według mnie.

Podobieństwo do iPhone mi się nie podoba ale cóż - przeboleje. Za to wprowadzili nowości i mają w cenie 2000 telefon który składa na kolana iPhone i Samsunga więc raczej na plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą Samsung Galaxy S5 i zainteresował mnie Xiaomi

Mi8 SE, tylko czy na pewno nasi janusze biznesu nie dorzucą od siebie z 500PLN :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi redmi note 5 w chinach wersja 4 gb jest po 196 euro czyli kolo 850 zl, w pl koło 1050 zl, więc dodałem 200 zł do mi8 SE i wychodzi 1200 ale wiadomo może być inaczej :)

Fakt ze za takie piniądze jakiś honor 8/9 lite czy p20 lite wygląda bidnie przy MI8 SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi redmi note 5 w chinach wersja 4 gb jest po 196 euro czyli kolo 850 zl, w pl koło 1050 zl, więc dodałem 200 zł do mi8 SE i wychodzi 1200 ale wiadomo może być inaczej :)

Fakt ze za takie piniądze jakiś honor 8/9 lite czy p20 lite wygląda bidnie przy MI8 SE.

Nie siej fermentu tu masz https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-5-gold-64gb-dual-sim-lte-polska-dystrybucja-p1240252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na cenę poniżej 1499zł przynajmniej od ABC data, i martwi ten aparat, wygląda ( na papierze) jak żywcem wyciągnięty z redmi note 5, który jest przecież budżetowym średniakiem, dodatkowo w chinach jest już mi 6x który ma lepszy aparat od rn5 a jest tańszy niż mi 8 se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d skanowanie twarzy/ czytnil lini niewidoczny bo w panelu lcd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

z tego co piszo to MI8 powinien kosztować u nas max 1800zł.

Tanio jak na flagowca z najmocniejszymi bebechami.

Trzeba poczekać na jakieś sensowne testy i poczytać o wadach.

 

Ludzie narzekają na nakładkę xiaomi, że wielka i ciężka.

 

 

 

Xiaomi Mi 8 6 GB/64 GB – 2699 juanów (ok. 1550 zł)

Xiaomi Mi 8 6 GB/128 GB – 2999 juanów (ok. 1725 zł)

Xiaomi Mi 8 6 GB/256 GB – 3299 juanów (ok. 1900 zł)

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition – 3699 juanów (ok. 2130 zł)

 

 

Ta najbogatsza wersja ma mieć 8gb ramu, 256 dysk, trójwymiarowe odblokowanie twarzą, skaner linii wbudowany w ekran i jeszcze jakieś tam dodatki ale za to ma mieć mniejszą baterię.

 

Patrząc na ceny jakie rzuca xiaomi na nasz rynek to jest szansa, że flagowe będą niewiele droższe niż to co wyżej wrzuciłem.

Ta najbiedniejsza wersja jest ciekawa jakby kosztowała 1600zł. Dysk tylko 64 ale od biedy starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...