Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gemi

Restart komputera w trakcie oglądania Twitcha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zasilacz OCZ700SXS2 700W (działał bez zarzutu ze starym zestawem - Radek 5870 i Phenom x4 955). Działał również bez zarzutu z nową płytą, prockiem, pamięciami ram oraz starą kartą graficzną.

Grafika 1060 6GB MSI Gaming X (kupiona jako używana)

Procesor 8700 (nowy)

Solidne chłodzenie Fortis 3

Płyta Asrock Z370 Extreme 4 (nowa)

 

Windows aktualizowany z 7 do 10 (jak zawsze).

 

Sterowniki wszystko co się dało zaktualizowane.

 

 

Nie restartuje się w trakcie grania (gry typu PUBG, Civilizacja V, Wiedźmin 3) oraz przy testowaniu kompa programami typu 3DMark, AIDA.

Restarty następują głównie po jakimś czasie oglądania stream'ów na Twitchu. Mało testowałem, ale wydaje mi się, że również w trakcie oglądania filmów na YouTube. Wiesz się też w trakcie grania w mało wymagającą grę Magic: The Gathering Online (MTGO).

Karta się nie przegrzewa, procek też raczej nie.

 

Wyłączyłem opcję systemową automatycznego restarty przy awarii systemu. Powinien więc się nie restartować, ale nic to nie zmieniło.

 

Jakieś pomysły? Podejrzewam grafikę (kupiona używka), ale dziwne by to było bo w w trakcie grania w wymagające gry się zwyczajnie nie restartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w gierkach i testach nic się nie dzieje to raczej nie GPU. Kręciłes ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w gierkach i testach nic się nie dzieje to raczej nie GPU. Kręciłes ram?

 

Witam po małej przerwie. Porobiłem trochę więcej testów (niestety z czasem jak na lekarstwo) i moje kolejne spostrzeżenia są następujące:

1) Kartę oddałem na reklamacje, ale dostałem ją z powrotem z informacją, że wszystko ok.

2) Moja karta działała bez problemu przez tydzień w innym zestawie komputerowym (podmiana z GTX 970 na moje GTX 1060). Swoją drogą wydajność niemal identyczna przy znacznie mniejszym zapotrzebowaniu na energię.

3) GTX 970 kolegi był w moim zestawie jakieś 2/3 dni i komputer się nie restartował. Może raz, ale sam nie jestem pewien co było przyczyną.

4) Z kartą kolegi (GTX 970) jak i ze swoją robiłem testy obciążenia z użyciem OCCT i Wiedźmina 3. W trakcie testów zero restartów.

5) W trakcie testów obciążenia sprawdziłem swój zasilacz miernikiem (linie 12V głównie) czy nie ma dziwnych spadków. I wszędzie ładnie trzymało powyżej 12V.

6) Przypomnę, że na starym Radku 5870 też śmigało bez problemu.

7) Zarówno tostowanie mojej karty w zestawie kolegi jak i jego karty w moim zestawie odbywało się bez jakiejkolwiek zmiany w sterownikach.

 

Niestety nie miałem okazji przetestować jeszcze innego zasilacza.

 

Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł? Bo jestem już bardzo bliski pozbycia się tej karty. Z drugiej strony nie mam żadnej gwarancji, że nowa będzie chodzić bez problemu :(.

 

Jedna różnica między GTX1060 a kartami GTX970 i Radeon HD5870 jest taka, że GTX1060 jest zasilany jedną wiązką *pin. Natomiast GTX970 dwoma (8pin + 6poin). Tak samo jak HD5870 (6pin + 6pin).

 

Może to ma jakiś związek? Nie wiem.

 

 

Zazwyczaj reset dzieje się w trakcie oglądania streama na Twitchu lub jakiś filmików z YT. Również przy otwierani/zamykani stron internetowych. Resety są mniej więcej co 1-3 godzin. Czyli po jakimś czasie od uruchomienia komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z pytaniem o RAM co? :E

 

Jaki model? Czy włączane XMP? Czy kręcone? Wersja biosu na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak trochę od innej strony, ale czy może nie skojarzyć by tego z odtwarzaniem wideo i np. brakującymi kodekami albo błędem kodeka?

Miałem kiedyś taki problem resetów w grach czy przy oglądaniu filmów określonych formatów. Niektóre gry resetowały kompa już na wstępnym filmiku przed menu.

Na pewno nie zaszkodzi spróbować, a nuż na tym innym sprzęcie kodeki są i nie ma problemu albo co procesor/karta to trochę inaczej reaguje.

 

Zainstaluj np. k-lite mega codec pack, zaznaczając nieco więcej niż domyślnie i tam jest taki krok o Hardware acceleration, to wybierz coś innego niż 'use software decoding', np. metodę Native.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy jak byś wyłączył akceleracje sprzętową w przeglądarce czy by to coś zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z pytaniem o RAM co? :E

 

Jaki model? Czy włączane XMP? Czy kręcone? Wersja biosu na płycie?

 

Rozumiem, że chodzi o pamięć na płycie a nie karty graficznej? :)

 

G.SKILL RipjawsV rev2 Black 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM]

 

Od nowości nic nie kręciłem.

 

Co do karty nie mam gwarancji bo jest z drugiej ręki.

 

Może tak trochę od innej strony, ale czy może nie skojarzyć by tego z odtwarzaniem wideo i np. brakującymi kodekami albo błędem kodeka?

Miałem kiedyś taki problem resetów w grach czy przy oglądaniu filmów określonych formatów. Niektóre gry resetowały kompa już na wstępnym filmiku przed menu.

Na pewno nie zaszkodzi spróbować, a nuż na tym innym sprzęcie kodeki są i nie ma problemu albo co procesor/karta to trochę inaczej reaguje.

 

Zainstaluj np. k-lite mega codec pack, zaznaczając nieco więcej niż domyślnie i tam jest taki krok o Hardware acceleration, to wybierz coś innego niż 'use software decoding', np. metodę Native.

Po zainstalowaniu Win 7 i update do 10 nie instalowałem żadnych kodeków. Spróbuje coś pokombinować.

 

zobacz czy jak byś wyłączył akceleracje sprzętową w przeglądarce czy by to coś zmieniło.

 

Mam wyłączoną, ale to nie ma raczej wpływu bo np. do oglądania streamów z Twitcha używam dedykowanej aplikacji.

 

 

A czy nie może mieć to związku z jakimiś procesami bezczynności? Czy są jakieś opcje systemowe związane np. z dyskami, które powinienem sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ramem jest tak, że nawet to "3000MHz" z punktu widzenia platformy jest traktowane jako OC, i może być niestabilne ;)

Dlatego jeżeli włączałeś XMP (a więc ram działa na 3000) to to wyłącz, i zobacz co się dzieje na niższych zegarach, które zapisane są w profilach JEDEC (zwykle 2133 albo 2400).

 

Nawet jeżeli uważasz to za bzdurne, to dobra praktyka diagnostyczna nakazuje sprawdzanie sprzętu bez jakiegokolwiek OC - i póki problem się nie znajdzie, to tak zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o RESTART ze komputer sie wylacza i zalacza na nowo?

Czy raczej RESET? ze pc nei ma pradu przez ulamek sekundy i zacyzna sie uruchamiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o RESTART ze komputer sie wylacza i zalacza na nowo?

Czy raczej RESET? ze pc nei ma pradu przez ulamek sekundy i zacyzna sie uruchamiac?

 

Ciężko powiedzieć, ale raczej reset. Przy dyskach SSD czasami ciężko rozróżnić.

 

Co do biosa. Wrzucam kilka obrazków bo przyznam się bez bicia nie wiem co i na co mam zmienić.

 

syEvfqb.jpg

 

CGuBhso.jpg

 

6J5GF3F.jpg

 

DgH6tbT.jpg

 

kvGRhdL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a co to za jakieś dziwne odczyty daty i godziny w biosie? Bateria przypadkiem nie padnięta?

5

Ja bym analizę zaczął od pamięci właśnie oraz dysku twardego. Grafika na 99% jest ok. Objawy tutaj sugerują albo problem z odczytem lub zapisem, albo masz namieszane w samym systemie. Nie możesz windy na nowo postawić na czysto z obrazu Win10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że system od momentu postawienia go na nowo tak funkcjonuje :). Ale oczywiście jeden z planów to postawić go jeszcze raz. Chociaż wiąże się to z uciążliwą aktualizacją z Win7 do 10 za każdym razem.

 

 

Pytanie jak mam przetestować pamięci? Coś zmienić w biosie?

 

Co do biosu to jest ok (wtedy robiłem screeny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co masz updatować? Zaintaluj Win10, wprowadź klucz z 7 i powinno działać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...