Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duch11

Co zamiast g4560?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyc budzetowa jednostke:

 

Intel G4560

Biostar H110MHV3

2 x 4GB Patriot DDR3 (o ile mnie pamiec nie myli to 1333 i cl9)

r7 250 (bede kupowal gtx`a 1050)

Chieftec 400W

 

Teraz pytanie... jaki procesor oplaca sie tutaj wrzucic zeby odczuc przyrost mocy, a zeby to mialo sens z punktu $$$ ? Chodzi o to przy jakim procku nie warto juz bawic sie w jakies upy (tani zasilacz, budzetowa plyta i tylko ddr3), a warto zmienic platforme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc budzetowa jednostke:

 

Intel G4560

Biostar H110MHV3

2 x 4GB Patriot DDR3 (o ile mnie pamiec nie myli to 1333 i cl9)

r7 250 (bede kupowal gtx`a 1050)

Chieftec 400W

 

Teraz pytanie... jaki procesor oplaca sie tutaj wrzucic zeby odczuc przyrost mocy, a zeby to mialo sens z punktu $$$ ? Chodzi o to przy jakim procku nie warto juz bawic sie w jakies upy (tani zasilacz, budzetowa plyta i tylko ddr3), a warto zmienic platforme?

Zrób to co ja, kup I7-6700, cena 600zl przyrost mocy konkretny ale z GTX 1050 nie wykorzystasz jego mocy, tutaj potrzebny min gtx1060 3GB za 929zl MSI aero w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gtx 1050 nie zmieniał bym cpu bo G4560 + 1050 to dobre połączenie. Chyba, że ciorasz dużo w gry siedzące bardziej na cpu wtedy można się zastanowić nad jakaś i5. Można zapakować i i7 tylko do tej grafiki co planujesz to przerost formy nad treścią. Ram też nie za szybki masz, na Twoim miejscu zostawił bym pentiuma, zmodernizował GPU i powoli zbierał kasę na nowszą platforme, ewentualnie I7-6700 + lepsza grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki budżet ?

 

Taki zeby to jeszcze mialo sens finansowy ;) Bo jak tutaj kolega xtn proponuje proc za 600 i do tego jeszcze duzo drozsza karta niz 1050 to nie wiem czy nie lepiej sprzedac all i zlozyc cos nowego :D Nie zapominajcie, ze mam tylko ddr3 (jestem laikiem wiec nie wiem na ile to ma wplyw na wydajnosc, ale podejrzewa, ze przy lepszych prockach/grafikach juz pewnie jakis ma ;) ) budzetowa plyte glowna i zasilacz za 150 zl ;) Co prawda jest to Chieftec, ale z tych najtanszych dziadow :D :D

 

edit

brajan007 mniej wiecej takiej odpowiedzi sie spodziewalem ;)

 

Gram glownie w csgo, ale tam g4560 + 1050 w zupelnosci wystarczy... szczegolnie ze nie mam monitora 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup gtx1050 i nic więcej nie zmieniaj. I7 do tej karty jest bez sensu, a przejście na i5-6400 4/4 za 350zl zwiększy ci tylko nieznacznie wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimum do grania to i5 i 1050ti(1060 3gb)

minimum do kultury pracy to i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimum do grania to i5 i 1050ti(1060 3gb)

minimum do kultury pracy to i5

Bzdura, g4560 jest wystrczajacy do budżetowego grania i i5 nie jest tu potrzebne. G4560 świetnie działa nawet z gtx1060 3GB. Mam takie 2 zestawy w domu.

 

Gtx1050 2gb dobrze sobie radzi na średnich.

 

Jak i5 to dopiero i5-8400.

 

https://m.youtube.com/watch?v=Nf0czXOmM7c

I5-3470 vs g4560

 

G4560 vs i5-7400 na gtx1060, na 1050 różnica będzie sporo niższa.

https://m.youtube.com/watch?v=pYKP1WFti1E&t=80s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie statystyka 2 rdzenie to nie 4

nic więcej nie mam do dodania maniakowi yotube

u mnie np na i3 a i5 taki GTA idzie piętro wyżej na suwaku zaraz zaczniesz się ze mną kłócić bo na yotubie gdzieś znajdziesz że nie mam racji gdzie ja miałem na żywca dziękuję tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie statystyka 2 rdzenie to nie 4

nic więcej nie mam do dodania maniakowi yotube

u mnie np na i3 a i5 taki GTA idzie piętro wyżej na suwaku zaraz zaczniesz się ze mną kłócić bo na yotubie gdzieś znajdziesz że nie mam racji gdzie ja miałem na żywca dziękuję tyle w temacie.

Naucz się czytać, mam 2 takie zestawy w domu, a miałem 3. Dziękuje za rozmowę, podrzucilem ci filmy bo ci tego nie narysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy w co się gra i czego oczekuje, dla mnie i5 do bf1 było za mało, z takim pentakiem czy i3 to bym dostał palpitacji serca, jakby mi na amiens 64os fps leciał na pysk przy zadymach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dorzucilem r7 370 2gb co teraz zamiast tego pentiuma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej cos pokroju i5 6500? Zeby proc nie odstawal za bardzo od grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz to i7 a nie baw się w półśrodki.

Chociaż, jak się głębiej zastanowić - kiszenie tego cpu na DDR3 1333MHz... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy da się zmodowac bios w twojej płycie i jeśli tak kup i3 8100 i będziesz miał 4 fizyczne szybkie rdzenie po taniości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy da się zmodowac bios w twojej płycie i jeśli tak kup i3 8100 i będziesz miał 4 fizyczne szybkie rdzenie po taniości.

który i tak nie ma startu do i7 6700, do autora, nie baw się w pół środki, teraz 8 wątków to już można rzec standard (tyle mają obecne konsole, a przyszłe pewnie będa mieć z 12/16) i coraz więcej gier z tego korzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który i tak nie ma startu do i7 6700, do autora, nie baw się w pół środki, teraz 8 wątków to już można rzec standard (tyle mają obecne konsole, a przyszłe pewnie będa mieć z 12/16) i coraz więcej gier z tego korzysta

 

Nie ma startu w czym? W grach w połączeniu z gtx1050? Jakiś przyklad czy nie ma startu bo to mityczny i7? Przy zmodowaniu płyty nie musi inwestować w ram ddr4 który jest drogi i na procka wydaje o połowę mniej niż na i7 6700. Czy warto wydawać dużo więcej kasy skoro przy tej karcie i i3 8100 wszystko będzie w miarę skompensowane i ładnie będzie hulać? Niech sobie autor odpowie sam. Ja bym zmodowal bios, posiedział na tym jakiś czas a jak by była większa kasa to pchalbym się w kompletnie nową platformę bo do tego czasu pewnie już będzie. Mod to najtańszy sposób wyciśnięcia mocy z obecnego sprzętu bez zbędnych inwestycji.

I wiem co mówię bo sam siedzę na zmodowanym h110 z prockiem i3 8100 w tandemie z gtx950. Zmiana z g4600 kosztowała mnie 170 zł (g4600 sprzedałem) plus 25 zł za programie biosu bo chciałem zachować sobie oryginalny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku i3 8100 to wydajność 7 letniego kręconego i5 2500k, nie wspomne że w takich grach jak bf1 *czy nadchodzący bf5) , wd2 czy nawet ac origins będzie dostawał czkawki wchodząc na 100% użycia - sam zmieniłem i5 2500k i to na i7 2600 bez k i jest we wspomnianych tytułach o niebo lepiej

i tez ci napiszę , wiem co mówię, bo katowałem i5 2500k @4,5ghz ponad 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to zeby to sie kalkulowalo ;) Bo przy i7 na przyklad to grzechem byloby nie wrzucic chociaz gtx1050ti. Przy pewnej kwocie juz chyba lepiej platforme i ddr4...

 

ps

Czy sa jakies plyty zeby obslugiwaly ddr3 i ddr4 pod te nowe ryzeny? Albo jakas inna przyszlosciowa platforma? No i tak szczerze jaka jest istotnie roznica wydajnosciowa ddr3 vs ddr4 w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz w końcu pamięć, bo płyta niby obsługuje nawet 1866. Taki i7 6700 + ram 1866 kilka graf jeszcze przeżyje, wg mnie sprzęt się lepiej zestarzeje niż i5 8400, a o i3 8100 szkoda pisać w tym kontekście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz w końcu pamięć, bo płyta niby obsługuje nawet 1866. Taki i7 6700 + ram 1866 kilka graf jeszcze przeżyje, wg mnie sprzęt się lepiej zestarzeje niż i5 8400, a o i3 8100 szkoda pisać w tym kontekście.

 

Kontroler pamięci jest w procku, a i3-8100 obsługuje 2400MHz, więc możesz wstawić DDR3 o wydajności DDR4@3000MHz Cl15 i to za połowę ceny. I3-8100 można nową dorwać na allegro poniżej 400zł.

 W sumie to 6700 obsługuje RAM 2133MHz, ale w kontekście I5-8400 to szkoda o o tym i7 pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W sumie to 6700 obsługuje RAM 2133MHz, ale w kontekście I5-8400 to szkoda o o tym i7 pisać ;)

szkoda to jak krowa w kapustę wejdzie, i5 8400 to żaden fenomen w porównaniu do i7 6700

https://www.youtube.com/watch?v=mHTXECVfDUQ, a w programach korzystających z wielowątkowości nawet dostaje po pupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omawianie tutaj i5-8400 jest trochę bez sensu bo odbiegamy od tematu. Jednak ze względu na większą ilość pamięci cache to w grach to i7 dostaje po pupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...