Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Najdecki

Problem z komputerem (clock_watchdog_timeout)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio złożyłem sobie nowy komputer i od pierwszego włączenia był ten sam problem czyt. w trakcie pracy komputer zawieszał się, myszka nie reagowała i jeżeli czegoś słuchałem to zaczynało buczeć w słuchawkach. Poczytałem o tym chwile i robiłem reinstall systemu (win10 64-bit), lecz to nic nie dało, następnie sprawdzałem jak działają ramy i wszystko było w porządku, wymieniłem dysk twardy ale problem dalej istnieje i niestety nie wiem co robić. Komputera nie podkręcałem.

 

Specyfikacje:

CPU: Ryzen 5 2600

GPU: MSI Armor Radeon rx580

Płyta główna: MSI b350 Tomahawk

Zasilacz: silentiumpc Vero M2 Bronze 600W

RAM: Patriot viper 4 DDR4 2x4gb

Dysk: Kingston A400 120GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP masz rozumiem włączone? Jeśli tak, to zresetuj najlepiej zworką na płycie BIOS płyty głównej, aby przywrócić fabryczne ustawienia i ewentualnie może to pomóc samo w sobie i trzymaj na razie bez XMP. Czy masz naj najnajnowszy BIOS na płycie głównej? Jak nie to go zaktualizuj z poziomu płyty głównej!!!, na stronie MSI masz dokładną instrukcję, potrzebujesz tylko pendriva sformatować do fat32. Następnie zainstaluj najnowsze sterowniki do chipsetu ze strony AMD, nie płyty głównej, następnie możesz spróbować inne: od dźwiękówki i karty sieciowej ze strony Realteka. Windowsa zaktualizuj całego. Potem sprawdź RAM, każdy z modułów osobno jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...