Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lihmal91

Problem z bcrypt.dll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni walczę z dwoma problemami w Windows 7 home edition 64 bit , po pierwsze ani google chrome ani Mozilla Firefox nie chcą nawiązać bezpiecznego połączenia ze stronami które tego wymagają pojawia się błąd err connection reset próbowałem wyczyścić katalog winsock lecz działa to do wyłączenia przegladarki. Drugim moim problem i to poważniejszym jest to iż przy próbach instalacji gier czy programów wyskakuje błąd bcrypt.dll zły obraz "C:Windows/system32/bcrypt.dll nie jest przeznaczony do uruchomienia albo zawiera błąd. Skanowałem system programami antywirusowymi i antimalware takimi jak adwcleaner oraz Zemana Antimalware . Wykazywały że są robaki ale po ich usunieciu nic się nie poprawiło. Wczoraj nawet system nie chciał wstać ale po uruchomieniu startup recovery jakoś udało się zmusić system do uruchomienia. Jakie mogą być tego przyczyny i co można zrobić oprócz reinstalacji systemu ? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi za kilka minut dołączę screeny z tych testów które są wymagane. Brakujący plik prześlę na maila ponieważ jest za duży żeby go wgrać na to forum

Shortcut.txt

Addition.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj polecenie sfc /scannow

 

z cmd w trybie administratora

 

ta dll musi mieć

 

API-MS-Win-Core-ProcessThreads-L1-1-0.dll

 

API-MS-Win-Security-Base-L1-1-0.dll

 

żeby działała

 

ps - alternatywy do reinstalacji - przywracanie, jeśli miałeś; użycie dism, sprawdzenie systemu, ewentualnie naprawa z płytki, jeśli masz - poszukaj poleceń dla dism w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brakuje FRST.txt.

 

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:
Task: {06AE86EA-DF42-4B90-963B-04176232199C} - System32\Tasks\WinThruster64-Lihmal-Notification => C:\Program Files\Solvusoft\WinThruster\Sync.exe <==== UWAGA
Task: {77A55197-D265-4F5F-94A7-BFF8CCCDF829} - System32\Tasks\{EC7C5AA5-CF4B-47F7-85D9-6E1EE24790ED} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "C:\Program Files (x86)\mpck\uninstaller.exe"
Task: {924CEF3E-AE12-42AA-8884-54D6F020917C} - System32\Tasks\WinThruster64-Lihmal-Startup => C:\Program Files\Solvusoft\WinThruster\WinThruster64.exe <==== UWAGA
Task: {9A4BF409-F04C-473D-A377-E0A59CCFEBB6} - System32\Tasks\{B454A154-EAA7-43D3-8D53-B4512A59EEDC} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "C:\Program Files (x86)\DPower\uninstaller.exe"
Task: C:\Windows\Tasks\WinThruster64-Lihmal-Notification.job => C:\Program Files\Solvusoft\WinThruster\Sync.exe <==== UWAGA
Task: C:\Windows\Tasks\WinThruster64-Lihmal-Startup.job => C:\Program Files\Solvusoft\WinThruster\WinThruster64.exe <==== UWAGA
Shortcut: C:\Users\Lihmal\Desktop\Programy\Моzillа Firеfох.lnk -> C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe (Brak pliku) <==== Cyrillic
Shortcut: C:\Users\Lihmal\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Intеrnеt Ехрlоrеr (64-bit).lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) <==== Cyrillic
Shortcut: C:\Users\Lihmal\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Intеrnеt Ехрlоrеr.lnk -> C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) <==== Cyrillic
Shortcut: C:\Users\Lihmal\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Intеrnеt Ехрlоrеr (Nо Аdd-оns).lnk -> C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) <==== Cyrillic
Shortcut: C:\Users\Lihmal\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\Intеrnеt Ехрlоrеr.lnk -> C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) <==== Cyrillic
Shortcut: C:\Users\Public\Desktop\Моzillа Firеfох.lnk -> C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe (Brak pliku) <==== Cyrillic
DeleteKey: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains
C:\Program Files\Solvusoft
Hosts:
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni walczę z dwoma problemami w Windows 7 home edition 64 bit , po pierwsze ani google chrome ani Mozilla Firefox nie chcą nawiązać bezpiecznego połączenia ze stronami które tego wymagają pojawia się błąd err connection reset próbowałem wyczyścić katalog winsock lecz działa to do wyłączenia przegladarki. Drugim moim problem i to poważniejszym jest to iż przy próbach instalacji gier czy programów wyskakuje błąd bcrypt.dll zły obraz "C:Windows/system32/bcrypt.dll nie jest przeznaczony do uruchomienia albo zawiera błąd. Skanowałem system programami antywirusowymi i antimalware takimi jak adwcleaner oraz Zemana Antimalware . Wykazywały że są robaki ale po ich usunieciu nic się nie poprawiło. Wczoraj nawet system nie chciał wstać ale po uruchomieniu startup recovery jakoś udało się zmusić system do uruchomienia. Jakie mogą być tego przyczyny i co można zrobić oprócz reinstalacji systemu ? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi za kilka minut dołączę screeny z tych testów które są wymagane. Brakujący plik prześlę na maila ponieważ jest za duży żeby go wgrać na to forum

Zrobiłem to i działało z dzień później chciałem uruchomić grę z roblox i znowu wywaliło taki sam błąd + aktualizacja flash playera nie uruchamia się. Zrobiłem jeszcze raz tak jak kolega wyżej radził i zobaczymy co się stanie . Nadmienie że zauważyłem na liście programów mcaffee webadvisor i nie mogę go w żaden sposób odinstalować jest jakiś sposób oprócz użycia jakiś unistallerow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nadmienie że zauważyłem na liście programów mcaffee webadvisor i nie mogę go w żaden sposób odinstalować jest jakiś sposób oprócz użycia jakiś unistallerow ?

Spróbuj za pomocą dedykowanego narzędzia MCPR.exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj za pomocą dedykowanego narzędzia MCPR.exe.

 

Odinstalowałem za pomocą iobit unistaller , wracając do powyższego problemu z bcrypt.dll , szukając na necie rozwiązań nt. tego problemu znalazłem poradę , która mówi iż trzeba skopiować ten plik z działającego systemu lub skopiować z płyty z windowsem, szukałem swojej płyty instalacyjnej lecz za nic nie mogę jej znaleźć , próbowałem również pozyskać ją ze strony producenta , lecz po wpisaniu kodu nie zatrybiło. Wiec mam pytanie czy mogę pobrać wersje z innych źródeł i spróbować zrobić to czy lepiej pożyczyć płytę z windowsem od znajomych i zainstalować jeszcze raz system. Dziękuję za rady wcześniejsze oraz te które będą po tym poście.

 

PS.Error z bcryptem pojawia się tylko przy próbie instalacji oprogramowania z płyty czy pobranego z neta , a programy i gry które zainstalowane są wcześniej nie stwarzają żadnych problemów.

 

PS2. Po zrobieniu uaktualnienia instalacji z płyty problem się nie pojawia więc temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...