Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mnb

[150zł] Mysz przewodowa, głównie CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zgodnie z zaleceniami, na początku formularz:

 

- obecna mysz: CM Storm Alcor

- powód zmiany gryzonia: irytujący double click, który pojawił się nagle 2 miesiące po upływie gwarancji

- rozdziałki w grach: 1920x1080

- DPI: 1600

- gram w: niezbyt wymagające RPGi

- pracuję w: AutoCAD, Revit - ogólnie oprogramowanie cadowskie

- podkładka: QCK

- ilość przycisków: 2 boczne bardzo mile widziane

- budżet: 150 zł

- chwyt: palm grip, 1+2+2

- uwagi: musi być dość sporych rozmiarów - 120mm to absolutne minimum

 

Ogólnie kształt Razera DA strasznie mi odpowiada, tak samo jak posiadanego obecnie Alcora. Mysz musi być dość długa, wysoka 'w kłębie'. Uprzedzam - Logitech G203 i Rival 100 macałem, są dla mnie zbyt małe niestety. G403 natomiast jest ok, podobnie jak Rival 300.

 

I właśnie tutaj pytanie - czy coś lepszego przy moich wymaganiach od Rivala 300 za 160zł w sklepie na x- znajdę?

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam logitech g502 (wcześniej G9) i ogólnie uważam ją za rewelacyjną do gier to jest jeden problem jeżeli chodzi o CADa.

 

Mianowicie ciężko się wciska scrolla. Problem też jest z dłuższym jego wciśnięciem. W grach to mi nie przeszkadza (dodatkowa zaleta, że można przypisać akcje do wychyłu na boki) to w AutoCADzie bardzo często używam środkowego przycisku w scrollu (zarówno naciskanie jak i przytrzymanie) i w tej sytuacji uważam,że lepsze są myszki z „lekkim” scrollem. Jeżeli wyżej polecana myszka ma podobny scroll do posiadanych przeze mnie to w mojej opini odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

 

Nie wiedziałem, że G403 też jest teraz w promocji (jak wczoraj patrzyłem był w cenie regularnej), tak bym miał dodatkową zagwozdkę, musiałbym znowu jechać do Saturna macać :D. Wybór padł na Rivala 300.

 

Kabor, celna uwaga o tym scrollu - w Rivalu 300 też występuje pewien problem, jest on dość twardy i jakoś tak dziwnie umiejscowiony, że operowanie nim jest po prostu niewygodne. W sklepie nie zwróciłem na to uwagi, sprawa ujawniła się po 30-minutowym użytkowaniu. Ale to pewnie tylko kwestia przyzwyczajenia, bo Storm Alcor był jednak ciut mniejszy.

 

Ogólnie jak ktoś lubi złapać kawał myszki w łapę, to Rival zapowiada się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...