Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shunsui

Sekcja zasilania MSI Z370 PC PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry, czy płyta MSI Z370 PC PRO nada się do kręcenia takich procesorów jak i7 8700k lub i5 8600k? Generalnie jestem zmuszony do kupna tej płyty bo jako jedna z nielicznych na rynku posiada gniazdo PCI którego to wymaga moja karta dźwiękowa i najbardziej obawiam się o sekcje zasilania, bo wydaje mi się, że jest to płytką raczej budżetowa ;/ ... Miał ktoś styczność z tą płytą i wie jak się sprawuje? Czy sekcja poradzi sobie z OC tych procesorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien sobie dziwekowke albo kup taka plyte co ma realtek 1220 bo ta plyta ani nie nadaje sie do oc ani nie nie warto wsadzac starych klamotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa to Xonar D2... Gdyby jeszcze były zintegrowane które chodź trochę zbliżą się do D1 (nie D2) to może bym to rozmyślił, ale w chwili obecnej nie oferują nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Jak ci szkoda karte dzwiękową to możesz śmiało brać płytę którą przedstawiłeś ale z procesorem 8400/8500/8600 non-K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Ta płyta pod względem sekcji jest bidna musisz poszukać jak się grzeje przy 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta karte nie jest niezastapiona i jak robisz upgrade to kierowalbym sie wyborem dobrej plyty do podzespolow a nie plyty pod karte dziwkowa. karte spraedac i kupic taka co bedzie pasowala. ta plyta jest na samym dnie lancucha pokarmowego jesli chodzi o sekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, również wyznają zasadę że płyta główna i zasilacz to najważniejsze podzespoły w PC'cie (mimo, że dla innych liczy się tylko procesor i karta graficzna), ale zawsze można to jakoś pogodzić...

Z tego co wnioskuję, to powyższa tabela odnosi się do OC - i7 8700k, do tego odpowiednie chłodzenie (może nawet i wodne do OC) + droższa płyta główna, prawdopodobnie jeszcze skalp bo się trafi glut to dodatkowe koszta których nie potrzebuję... A biorąc pod uwagę możliwości tych płyt głównych i5 8600k też odpada... Zostaje opcja z zablokowanym mnożnikiem, ale nie i5... A co z ASRock'iem Z370 PRO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to co ? masz tabelkę, jest na samym dole, to jest bida. weź lepiej zablokowany procek i nie męcz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówimy o zablokowanym, tylko że podobno i z tym może być problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zablokowanego to możesz sobie wziąć coś z tańszych chipsetów nei koniecznie z370. albo weź tą co chciałeś i weź do niej 8700 (bez K) i będziesz zadowolony. wszystko będzie ok i pograsz spokojnie we wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z370 PC PRO

uP9508 (4 VCC + 1 VGT) = 4x (2x SM4337 + 2x SM4503) + 1x uP1961 2x (SM4337 + 2x SM4503)

 

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/lga-1151-mainboard-vrm-liste-1175784.html

 

https://level1techs.com/article/motherboard-overview/msi-z370-pc-pro

 

sekcja ta sama co MSI Z370 Gaming Plus

http://www.gdm.or.jp/review/2017/1227/247054/2

 

Ogólnie 90% płyt na Z370 ma gówniane VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, czy płyta MSI Z370 PC PRO nada się do kręcenia takich procesorów jak i7 8700k lub i5 8600k? Generalnie jestem zmuszony do kupna tej płyty bo jako jedna z nielicznych na rynku posiada gniazdo PCI którego to wymaga moja karta dźwiękowa i najbardziej obawiam się o sekcje zasilania, bo wydaje mi się, że jest to płytką raczej budżetowa ;/ ... Miał ktoś styczność z tą płytą i wie jak się sprawuje? Czy sekcja poradzi sobie z OC tych procesorów?

 

A szanowny pan po co chce kręcić tego i7 8700k? To taka przypadłość psychiczna, czy dla sportu? Mam ten cpu+ gtx1080 i w rozdziałce 2560x1440 ten cpu (niekręcony) drzemie... to gpu ma problemy i się smaży a nie cpu...Proszę zwrócić uwagę że i7 8700k sam daje boosta do 4700MHz, bez kręcenia, chcesz go

wykręcić do 5000MHz? Ja wiem, że są tacy ludzie, którzy no nie wytrzymią jak wszystkiego nie wykręcą ile wlezie...szacunek mam dla nich i podziwiam, że im się chce. :E (rozumiem, że niektórzy kręcą aby w razie czego wiedzieć jaka sztuka cpu im się trafiła itd. no ale bez przesady na razie to obecne

gpu mają problemy z grami nie cpu) A tak naprawdę to wiele gier jest po prostu źle zoptymalizowana i nie ważne jakbyś nie wykręcił gpu (gpu a nie cpu!) to i tak dalej będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, iż pierwszą czynnością jaką zrobię przy złożeniu PC'ta będzie podkręcenie CPU ;p Byłem po prostu ciekawy czy płyta jest przyszłościowa i za kilka lat jej potencjał się do czegoś przyda ;) Po informacjach jakie tutaj uzyskałem i ponownej analizie zdecyduje się na wersje bez "K" i nie będzie on kręcony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Kup sobie płytę jaką chciałeś i ten i7 8700 i miernik żeby sprawdzić temperatury VRM na płycie,z przodu i z tyłu i napisz nam czy dobry dokonałeś wybór a raczej czy zadowolony jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie płytę jaką chciałeś i ten i7 8700 i miernik żeby sprawdzić temperatury VRM na płycie,z przodu i z tyłu i napisz nam czy dobry dokonałeś wybór a raczej czy zadowolony jesteś.

 

w Prime95 ?

 

MSI mają czujniki temperatury wbudowane, ta PC PRO chyba też:) Nie musi kupować zewnętrznego.

 

Jak proc zablokowany, to można zrobić lekki UV aby schłodzić CPU i VRM.

 

8700 (bez OC) nie powinien i tak throtlowac na żadnej płycie z radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dokupić do CPU Dark Rock'a 4 także temperatura CPU nie powinna być problemem... Zawsze można kupić chłodzenie horyzontalne (jak Grand Kama Cross), żeby dodatkowo schłodzić sekcję ale przecież ten procesor nie bd pracował na pełnym obciążeniu ;) Przetestuje procesor w OCCT, zbadam temperatury procesora i jeżeli jest czujnik na sekcji to będzie to idealny moment aby zobaczyć jak tam sobie radzi sekcja... Ja i tak w większości gier blokuje klatki na poziomie jaki mnie interesuje żeby nie było skoków i niepotrzebnych przeciążeń CPU i GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, iż pierwszą czynnością jaką zrobię przy złożeniu PC'ta będzie podkręcenie CPU ;p Byłem po prostu ciekawy czy płyta jest przyszłościowa i za kilka lat jej potencjał się do czegoś przyda ;) Po informacjach jakie tutaj uzyskałem i ponownej analizie zdecyduje się na wersje bez "K" i nie będzie on kręcony ;)

 

Mobo z chipsetem Z370 nie jest przyszłościowa, to typowy jednostrzał od Intela, tylko pod jeden typ procesorów Coffee Lake (czyli 8 generację cpu). Już były zapowiedzi chipsetu Z390 a pewnie będzie jeszcze inny bo na razie nie wiadomo co Intel wymyśli z procesem technologicznym, rzekomo mają problemy z przejściem na 12 czy też 10nm (nie pamiętam na którym mają być nowe cpu Intela). Nie bardzo wierzę jednak, że Intel ma problem z obniżonym procesem techn. - tak naprawdę to pewnie mają problem z przeprojektowaniem cpu tak aby wyeliminować sprzętowo dziury typu meltdown/spectre nie tracąc jednocześnie wydajności. I to jest cała tajemnica i powód tej przedłużającej się ciszy co do nowych cpu. Ja akurat kupiłem mobo pod Z370 bo mój desktop się spalił a nie byłem już w stanie znieść pracy na laptopie który nie pozwala mi ustawić większej rozdziałki na podpiętym monitorze niż FullHD. Żałuję też, że nie przeszedłem na Ryzena ale to był akurat czas, że już za 2 mieś. miała być druga generacja Ryzenów i nie chciało mi się tyle czekać.

 

To oczywiście nie oznacza, że i7 8700 nie posłuży ci kilka lat, oczywiście że tak (teraz jest wysoką półką do gier to za ok 5 lat pewnie będzie minimum). Choć sporo zależy od tego, co Intel wymyśli z nowymi cpu bo muszą naprawdę wiele rzeczy zmienić aby pozbyć się tych dziur, że nowy chipset będzie to na pewno, a niewykluczone, że i nowy socked znając od lat politykę Intela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem z tą kwestią przyszłościową ;) O ile dobrze pamiętam, max dla płyt intela to były 2 generacje (dla procesorów i5 i i7), potem trzeba było inwestować w nowe (2 i 3 generacja; 4 i 5 generacja; 6 i 7 i teraz nowa 8) chociaż z reguły przeskoki pomiędzy generacjami to max kilka procent ale 8 generacja względem poprzednich "może" być przełomowa (6 rdzeniowe jednostki w podstawowej ofercie jak by nie patrzeć są bardziej przyszłościowe w erze 4 rdzeni i dopiero rozwijającego się wsparcia dla wielowątkowości - taki np i5 8600k i i5 7600k - 1 generacja różnicy a jednak 2 rdzenie i wątki więcej). Bardziej chodziło mi o aspekt podkręcenia (w razie potrzeby za kilka dobrych lat). Taki i7 2600k w dzisiejszych czasach radzi sobie dobrze i zapewnia stałe 60 klatek przy bardzo wysokich ustawieniach i nie zapowiada się aby za rok było inaczej (a procesor ma już dobre 8 lat). Oczywiście są gry takie jak BF1, Crysis 3 i inne kładące ogromny (względem innych produkcji) nacisk na PC i pewnie procesor nie osiąga tyle klatek co jego odpowiedniki z obecnej generacji, natomiast dalej trzyma te 60 klatek i nie można mówić o nim jako o "minimalnym" sprzęcie wymaganym do odpalenia gry ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę że i7 8700k sam daje boosta do 4700MHz, bez kręcenia, chcesz go

wykręcić do 5000MHz?

 

To taktowanie przy wykorzystaniu tylko 1 rdzenia, nie wszystkich na raz ;)

 

Przy wykorzystaniu 1 rdzenia jest 4,7 GHz

Przy wykorzystaniu 2 rdzeni jest 4,6 GHz

Przy wykorzystaniu 3 rdzeni jest 4,5 GHz

Przy wykorzystaniu 4-5 rdzeni jest 4,4 GHz

Przy wykorzystaniu 6 rdzeni jest 4,3 GHz

 

Taka magia w tych procesorach xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taktowanie przy wykorzystaniu tylko 1 rdzenia, nie wszystkich na raz ;)

 

Przy wykorzystaniu 1 rdzenia jest 4,7 GHz

Przy wykorzystaniu 2 rdzeni jest 4,6 GHz

Przy wykorzystaniu 3 rdzeni jest 4,5 GHz

Przy wykorzystaniu 4-5 rdzeni jest 4,4 GHz

Przy wykorzystaniu 6 rdzeni jest 4,3 GHz

 

Taka magia w tych procesorach xd

 

W BIOSIE jest opcja że "jedzie" na wszystkie rdzenie z tym boostem (nie pamiętam już nazwy), muszę mieć ją włączoną bo programik HWiNFO 64 pokazuje mi skoki do 4700 na wszystkich rdzeniach - domyślnie jest ona włączona na płytach Asusa co wg jednego kanału na tubie miało powodować problemy, potem się okazało, że co innego było problemem i upgrade biosu pomógł (komuś się tam strasznie grzał ten i7 8700, u mnie tego nie ma - na powietrzu mam teraz 28C na wszystkich rdzeniach, w stresie maks 72C).

Ja mam mobo Asus STRIX Z370H Gaming - która wg wklejonej przez brzooza tabelki nie nadaje się do kręcenia (albo ledwo się nadaje), ale coś mi się zdaje, że ta tabelka nie ma prawidłowych danych bo jest tam przy mojej płycie napisane "4phase onsemi?, doubled low side likely" - a moja płyta ma zasilanie 8-mio pinowe, a nie 4...jednak nie do końca jestem pewny czy dobrze rozumiem zapis "4phase onsemi"...

 

W ogóle kręcenie cpu wymaga chłodzenia wodnego, na powietrzu moim zdaniem nie ma sensu tego robić - choćby dlatego, że np. w mojej mobo Asus załączył uchwyt do wiatraczka schładzającego sekcję zasilania a nie da się go zainstalować gdy masz wielki radiator na cpu przy chłodzeniu powietrzem, dopiero blok wodny sprawia, że masz miejsce aby ten uchwyt i wiatraczek zamontować. Dobry blok wodny to jednak wydatek ok 550zł. Ja na razie nie nie widzę sensu aby go kupować na cpu, za to na kartę graficzną bym chętnie chłodzenie wodne założył ale boję się utraty gwarancji.

 

Gdyby nie te zakichane dziury na cpu Intela (spectre/meltdown) to ten i7 8700k by długo posłużył a tak to może się okazać, że jeśli Intelowi wyjdzie przeprojektowanie architektury cpu tak aby zniwelować te zagrożenia bez straty wydajności to wszystkie ich cpu od 8 generacji w dół będą traktowane jako mocno przestarzałe. I założę się, że będzie kampania wycofywania wsparcia w kolejnych wersjach OS-ów. Wyobrażasz sobie jaki to będzie świetny sposób na kampanię marketingową ich nowych cpu? - tak po prawdzie to powinni za darmo wymieniać analogiczne parametrami cpu (rdzenie+wątki) z dziurawych na załatane.

Dlatego raczej nie będą mogli tak otwarcie tej kampanii prowadzić.

 

Ja bym chętnie wszystkie łatki na spectre/meltdown odinstalował - ale piep...ny Windows 10 nie pozwala mi zobaczyć wszystkich zainstalowanych w systemie aktualizacji, pokazuje mi tylko ostatnich kilka z nich. Na razie nie doszedłem do tego jak sprawić aby zobaczyć wszystkie aktualizacje przeprowadzone w systemie.

 

Inna rzecz, że piszesz o przyszłym kręceniu cpu - jeśli kupisz i7 bez K to przecież go nie wykręcisz... będzie ci się opłacało potem kupować wersję z K? Wątpię, nawet jeśli stanieją to również taniej sprzedasz i7 bez K...

 

Pisałeś wcześniej o grach - myślę, że spokojnie ten i7 8700 na 5 latek wystarczy do gier o wiele ważniejsza jest karta graficzna w ostatnich latach. Nie sądzę aby coś się prędko w tej kwestii zmieniło. Pewnie za ok 10 lat

będą chcieli zunifikować cpu i gpu w maszynach ściśle przeznaczonych do grania. Zbliżamy się też do granicy możliwości krzemu jako półprzewodnika zobaczymy który materiał zostanie wybrany dla tzw. mainstreamu (jest kilka typowanych) - w najbliższej 15-latce naprawdę bardzo dużo się zmieni w przemyśle gier. Na razie jest bardzo biednie i BARDZO DROGO - biednie jeśli chodzi o jakość grafiki i efektów graficznych (i piszę to jako osoba, która niedawno przesiadła się

z 8-letniego desktopa na topowy desktop do gier), sądziłem że to co zobaczę na tych gtx-ach 1080 będzie o wiele ładniejsze a jest mizeria...Pamiętam jak ludzie piali z zachwytu nad grafiką w Wieśku 3 - ja ledwo mogę patrzeć na

las w tej grze i modele postaci...poziom artystyczny animacji, budowli itd. jest ok ale jakość grafiki mnie ciągle odrzuca (piszę tutaj tylko o jednej płaszczyźnie gry nie oceniam reszty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie wszystkie łatki na spectre/meltdown odinstalował - ale piep...ny Windows 10 nie pozwala mi zobaczyć wszystkich zainstalowanych w systemie aktualizacji, pokazuje mi tylko ostatnich kilka z nich. Na razie nie doszedłem do tego jak sprawić aby zobaczyć wszystkie aktualizacje przeprowadzone w systemie.

 

Dla osoby która komputera nie używa profesjonalnie, a jedynie do gier + kilka podstawowych zastosowań to nie ma tragedii, bo te łatki nie wpływają na wydajność w grach tylko w programach i aplikacjach które wymagają dostępu do jądra systemu...

 

Inna rzecz, że piszesz o przyszłym kręceniu cpu - jeśli kupisz i7 bez K to przecież go nie wykręcisz... będzie ci się opłacało potem kupować wersję z K? Wątpię, nawet jeśli stanieją to również taniej sprzedasz i7 bez K...

 

Dlatego na początku pisałem o wersjach z odblokowanym mnożnikiem, dopiero po informacjach o sekcjach zasilania tych płyt zdecydowałem się na na procesor z zablokowanym mnożnikiem.

 

Na razie jest bardzo biednie i BARDZO DROGO - biednie jeśli chodzi o jakość grafiki i efektów graficznych (i piszę to jako osoba, która niedawno przesiadła sięz 8-letniego desktopa na topowy desktop do gier), sądziłem że to co zobaczę na tych gtx-ach 1080 będzie o wiele ładniejsze a jest mizeria...Pamiętam jak ludzie piali z zachwytu nad grafiką w Wieśku 3 - ja ledwo mogę patrzeć nalas w tej grze i modele postaci...poziom artystyczny animacji, budowli itd. jest ok ale jakość grafiki mnie ciągle odrzuca (piszę tutaj tylko o jednej płaszczyźnie gry nie oceniam reszty).

 

Kwestia gry. Mnie osobiście również nie podoba się oprawa graficzna wiedźmina 3 i na chwilę obecną jeżeli miałbym go znowu ograć to tylko z odpowiednimi modami graficznymi. Wiedźmin ma swoje lata, w momencie premiery było na co popatrzeć, dzisiaj już są inne, lepsze zamienniki graficzne. Mnie najbardziej denerwuje fakt, że wymagania graficzne gier rosną, a wizualnie wygląda to o wiele gorzej niż gry z przed kilku lat (które miały mniejsze wymagania)... Powinno być tak, że skoro w wiedźminie 3 gra mi chodzi na ultra a gra z 2018 roku wymagania minimalne ma na poziomie wymagań rekomendowanych wiedźmina 3 to graficznie nawet na minimalnych powinno to wyglądać jak w wiedźminie 3, bo czasami zadaję sobie pytania co tak obciąża te karty i procesor jak tam wizualnie i fizycznie nic się nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton na swoim kanale skaldal kompa z 8600k na plycie asrock pro za niecale ponad 400zl i krecil 8600k. bedzie niedlugo film i ponoc sekcja trzyma dobrze a plyta w tej samej cenie co ta msi. tam jest duzo lepsza sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według tabeli najniższa w hierarchii ;)

 

Dużo osób poleca Taichi, według tabeli jest lepsza niż jej droższe odpowiedniki (zonk), ale nikt nie wspomina o grzejącym się chipsecie (KLIK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...