Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gdobyl

Ubuntu Server 18 i Software Raid1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam przygodę z Ubuntu Server a muszę postawić serwer dla 10 osób, głównie udostępnianie poprzez sambę , nic więcej (jak na razie). O ile samba i zakładanie użytkowników jest mi znane to problem napotkałem podczas instalacji. Na serwerze zastałem wersje Linuxa Dark Star, która jest stara i już nie jest wspierana. Linux był zainstalowany na raid 1 - płyta główna Intel Server Board S30000AH z softwarowym Raidem. Były 2 dyski z skonfigurowanym Raidem, w biosie Raida widać, że jest jeden dysk logiczny. Instalowałem z płyty CD system Ubuntu Serwer 18.04 -Live. Po wybraniu pierwszych opcji pokazały mi się 2 dyski. Instalacje przerwałem w obawie, że stracę co mam. Zagłębiłem się w temat i doczytałem, że muszę mieć inną wersję Linuxa . Oto moje pytania:

1. Czy wersja alternatywna jest dla mnie czyli "For IBM System z series mainframes, such as IBM LinuxONE" czy inną?

2. Czy może być wersja Live a ja mam utworzyć identyczne partycje na 2 dyskach.

3. Ile zalecacie partycji i na co, gdy mam dyski 250 Gb i 1 Gb pamięci

4. Czy jest jakiś poradnik jak przebrnąć przez proces instalacji dla Raid 1 software.

Pozdrawiam.

 

Ps. Przepraszam, że zmieniłem post, byłem przekonany że płyta główna ma hardwarowy soft a okazało się że software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...