Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Canon Pixma MG3550 - niepoprawny wydruk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć wszystkim,

 

ostatnio zgłosiła się do mnie siostra z problemem ze swoją drukarką. Mianowicie podczas wydruku całość jest przesunięta z odstępem między sobą, ale wyłącznie w jednej płaszczyźnie (np. poziomo), nie ma przesunięcia również w drugiej płaszczyźnie. Wygląda to mniej więcej tak, jakby wziąć jakieś np. zdjęcie, rozciąć je wzdłuż w np. czterech miejscach i rozsunąć względem siebie. W załączniku załączam stosowną wizualizację problemu. Dzieje się tak również podczas kserowania, więc doszukiwałbym się problemu raczej w samej drukarce, niż np. w złym ustawieniu sterowników na komputerze. Podobno pewnego dnia drukarka zaczęła inaczej "chodzić" (hałas z drukarki jest nieco inny niż do tej pory). Z racji sporej odległości (siostra mieszka za granicą) nie mam jak samemu spojrzeć co tam się dzieje. Przyznam, iż pierwszy raz spotykam się z takim problemem i nie mam pomysłów co mogło się stać i jak to naprawić.

 

Dotychczas podjęte kroki w celu usunięcia usterki to narzędzia dostępne z poziomu oprogramowania/drukarki - jakieś czyszczenie tonerów, ustawianie głowicy (automatyczne, ręczne).

 

Czy jest jakaś szansa na naprawę usterki, czy nie warto się bawić w jakieś grzebanie i jest ona po prostu zepsuta?

Z góry dzięki za pomoc!

post-283309-15282071688681_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za pomoc, podeślę siostrze, jak to zrobi dam znać, czy pomogło przez edycję posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...