Skocz do zawartości
azgan

HDR na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Konsolowcy mają swój temat to i niech w dziele PC będzie jego odpowiednik.

 

pk0VQC0.png

 

Z obsługą HDR na PC jest znacznie więcej problemów i nie zawsze działa to tak super jak na konsolach więc taki temat może okazać się przydatny dla osób zainteresowanych.

 

O problemach i raczkującym HDR na PC przekonałem się już niejednokrotnie ciekawi mnie jakie są wasze odczucia co do tej technologii.

 

W ostatnim czasie zakupiłem monitor z „HDR” do 3 tys. zł SAMSUNG C32HG70 nie spodziewałem się jakiś rewelacji chociaż monitor posiada certyfikat HDR600 którym chwali się Szajsung.

 

Jakież było moje zdziwienie, kiedy odpaliłem kilka gier na PC i okazało się, że obraz jest zupełnie wyprany z kolorów i wygląda to gorzej od gry bez tego bajeru. Z początku wydawało mi się, że może trafiła się jakaś wadliwa sztuka lub słabszy egzemplarz, ale jak się okazało problem jest znany

 

https://www.youtube.com/watch?v=5BuKtMfHT00

 

Z ciekawości sprawdziłem też jak sytuacja wygląda na standardowym TV UHD w kwocie 2500 zł SAMSUNG UE40MU6442U

 

Tutaj sytuacja wygląda już znacznie lepiej kolory mają głębie i odpowiednie nasycenie ale mimo wszystko na PC wygląda to zwyczajnie gorzej od konsoli PS4Pro (nie mam XBOX ONE X żeby to porównać)

 

W innym wątku można też poczytać o problemach z HDR

 

Taka obserwacja:

Nie dziwi mnie, że na PC nie dają zbyt wielu gier z HDR, bo obsługa HDR przez Windows 10 to jest śmiech na sali. Niektóre rzeczy, na jakie trafiłem są po prostu wybitnie żałosne.

1. włączam HDR w ustawieniach systemu, oczywiście kolory wszystkich elementów interfejsu są wyblakłe i ogólnie do dupy, nic na to nie poradzę, bo to norma,

2. odpalam Forzę Motorsport 7, włączam HDR, kolory w grze są gówniane,

3. odpalam AC Origins, tutaj działa idealnie,

4. odpalam Netfliksa i dzieją się cuda - ekran miga i przełącza się między HDR a SDR, zastanawiam się jakąś godzinę, co może być powodem, szukam na forach, zmieniam nawet kabel DisplayPort, do którego podpięty mam monitor, w końcu zauważam, że przełącza się tylko wtedy, gdy na ekranie pojawiają się białe napisy. Wyłączam napisy, nie przełącza się (xD),

5. odpalam BF1, włączam HDR, wyprane kolory, wyłączam grę, włączam ją jeszcze raz, działa :E

 

Żeby nie było, z XOX też jest śmiesznie:

1. monitor ma rozdziałkę 1440p, więc taką ustawiam na XOX (konsola niestety jest zbyt upośledzona, by dać mi wybór częstotliwości odświeżania, choć niby powinien być; ze 120 Hz w menu nici :( ),

2. włączam demko Insects, HDR nie jest aktywne (WTF?),

3. szukam w necie, dlaczego nie działa - nie ma wytłumaczenia,

4. włączam zwykłe PS4, konsola rozpoznaje HDR,

5. wracam do XOX, próbuję wymusić rozdzielczość 4K - nie da się :lol2:

6. przełączam na 1080p i znowu sprawdzam, czy da się wymusić - teraz się da,

7. sprawdzam HDR i ten działa,

8. dumam nad logiką Microsoftu, który daje oficjalną obsługę 1440p, ale nie daje opcji włączenia dla tej rozdzielczości HDR

 

A samo HDR nie jest złe, ale tyłka mi nie urwało. Dość powiedzieć, że z tego co widziałem wrażenie zrobiły na mnie tylko jakieś reklamowe filmy na YT, które już wcześniej oglądałem na swoim OnePlus 5T, który też ma HDR i zresztą jego jakość jest podobna do mojego monitora.

 

HDR w windowsie, nie jest plug&play na pulpicie nie działa za dobrze więc nie ma co na co dzień siedzieć w tym trybie. Jak masz go wyłączonego w windzie to nie działa i tyle. Zdecydowana większość gier sama sobie go włącza, lub w ustawieniach gry trzeba kliknąć na HDR on.

 

HDR przeważnie dobrze działa w grach na PC. W np. ostatnich grach AC:O, FC5. W starszych np. andromeda też OK, jedynie pamiętam, że na premierę RE7 miał problemy z HDR. No i Forza 7 :E HDR działał dobrze przez kilka miesięcy po premierze, a później coś zwalili i do dzisiaj nie działa tak jak działał wcześniej :lol2:

 

Ale na konsolach też potrafią zwalić HDR w takim Battlefront 2 do dzisiaj nie potrafią naprawić HDRu na (ps4 i xbox) mimo, że ten poprawnie działa na PC, Forza Horizon 3 na Xbox One X w wersji enchanced do dzisiaj nie naprawiony HDR i to też chyba jest powód, że nie ma w FH3 Hdru na PC, bo jak nie potrafią go ogarnąć na ich topową konsolę to tym bardziej nie wrzucą na PC, bo to by dopiero była guano burza jakby się okazało, że działa lepiej na PC podobnie jak w battlefront 2, no ale to nie ex więc EA ma wywalone :E

 

Ogólnie na dzień dzisiejszy HDR w całokształcie najlepiej działa na PS4 pro. Microsoft miewa problemy na klocku, a windows jak to windows :E Tam zawsze coś jest nie do końca tak jak powinno być :E.

 

Cieszę się, że ktoś to zauważył i poruszył ten temat - warto go pociągnąć dalej.

 

Można wyłowić sporo ciekawych informacji z Waszych obserwacji i komentarzy.

 

W ostatnim czasie jest też spory wysyp monitorów z "HDR" w pamięci mam też nieuczciwe zagrywki pokazujące przewagę jakości obrazu HDR nad SDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=cgBzpYTn_8c

 

więcej o tym pisał tutaj Piotr Gontarczyk

 

Demo HDR Nvidii na nieuczciwych zasadach

 

https://pclab.pl/news74444.html

 

Na Labie mamy w ostatnim czasie dosłownie wysp ciekawych informacji o monitorach z HDR (dzięki Adrian Kotowski)

 

https://pclab.pl/news78075.html

 

https://pclab.pl/news78072.html

 

https://pclab.pl/news77996.html

 

https://pclab.pl/news77640.html

 

Lista gier z HDR na PC:

 

Mass Effect: Andromeda

 

Star Wars: Battlefront II

 

Destiny 2

 

Forza Motorsport 7

 

FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION

 

Assassin's Creed Origins

 

Far Cry 5

 

Middle-earth Shadow of War

 

Call of Duty WWII

 

Hitman

 

Injustice 2

 

Shadow Warrior 2

 

jeśli coś przegapiłem dajcie znać dopiszę do listy ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemów z HDR na PC

 

Czy ktoś z Was wie może, jak ominąć problem z automatycznie wł. się HDR w grze Star Wars: Battlefront II?

 

Problem jest dosyć uciążliwy, ponieważ gra nie oferuje przycisku w opcjach gry, który by wył. HDR a ten w trybie multi bardziej przeszkadza niż można się spodziewać.

 

Mało tego gra wymusza działanie 4K w tym trybie (przez co rosną kosmicznie wymagania) a zjechanie z niższą rozdzielczością do WQHD wiąże się z grą w małym oknie na środku ekranu z czarnym obramowaniem dookoła.

 

Na deser kolejna porycia dziegciu związana z drogimi monitorami dla graczy wspierającymi HDR (dzięki Adrian Kotowski i Piotr Gontarczyk)

 

Acer Predator X27 - monitor za 10 tysięcy złotych z wbudowanym niskiej jakości wentylatorem

 

https://pclab.pl/news78172.html

 

Asus ROG Swift PG27UQ i Acer Predator X27 kompresują kolor, aby ominąć własne ograniczenia

 

https://pclab.pl/news78206.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam BF2, ale czy jak wyłączysz HDR w windowsie to gra dalej go sama sobie włącza? Jeśli tak to dali ciała.

 

Jeśli monitor/TV umożliwia wyłączenie HDR np. w samsungu jak wyłączę deep colour to HDR nie włączy się sam.

 

A co do tego newsa o kompresji koloru to śmiech z pisarzyków. Obudzili się, że DP 1.4 ma ograniczenia w przepustowości, zresztą tak samo jak HDMI. To, że będzie 4:2:2 było wiadome i logiczne tak samo jak i na konsolach jest, czy pc podłączonym przez HDMI.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam BF2, ale czy jak wyłączysz HDR w windowsie to gra dalej go sama sobie włącza?

 

Dokładnie tak. Nie ma możliwości wył. HDR.

 

Jedyne obejście problemu jakie udało mi się wypracować to gra w oknie bez ramek w rozdzielczości 4K z jakością renderowania obrazu zmniejszoną z 100% do 80%.

 

Jeśli monitor/TV umożliwia wyłączenie HDR np. w samsungu jak wyłączę deep colour to HDR nie włączy się sam.

 

Tak ale tracę wtedy 10 bit kolor https://imgur.com/a/vhmYjmj ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten monitor i dodam od siebie ze pod xklockiem ustawiam obraz 4k, freesync i hdr. wszystko dziala idealnie. mimo ze monitor 1440p to konsola daje sygnal 4k i skaluje nizej i widac rozncie spora miedzy np 1440p w ustawieniach konsoli. 120hz nie dziala na 4k, tylko 1080p ale przy konsoli to jest oczywiscie zbedne. z pc nie mam doswiadczenia bo nie mam tam hdr na monitorze. nie da sie ustawic 120hz i 4k na xbox poniewaz hdmi nie ma takiej przepustowosci. co do jakosci hdr to nie wiem ile tam jest nitow ale roznica miedzy sdr jest spora i poki co jestem zadowolony za te pieniadze to co oferuje ten monitor. koloryw w trybie srgb tez prezentuja sie bardzo dobrze

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co jestem zadowolony

 

W gratisie problemy z niewyraźną czcionką http://forum.pclab.pl/topic/1231537-Samsung-LC32HG70QQUXEN-czy-LC27HG70QQUXEN/page__st__80 ;).

 

https://www.youtube.com/watch?v=h7JPDa3xgZg

 

Ja się całe szczęście pozbyłem już tego C32HG70 (UE40MU6442U zresztą też bo smużył).

 

Jak się czyta o tym co się dzieje w ostatnim czasie z monitorami dla graczy i o problemach z HDR to odechciewa się tych wszystkich nowinek i bajerów :E.

 

Kolejna alternatywa dla TV - Acer EB550Kbmiiipx - 55-calowy monitor zgodny z HDR https://pclab.pl/news78213.html (dzięki Adrian Kotowski) ciekawe czy też taki niewypał jak ten Predator za 10K

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300cd dla HDR :E i 55" z IPS :E Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

 

@Azgan Pozbyłeś się samsunga to na jakim monitorze teraz siedzisz?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem parę monitorów dla graczy (XB271HU, XB321HK, C32HG70) i podziękowałem. Teraz używam TV KD-43XF8505 zamiast monitora https://imgur.com/a/jOW6NTP ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie padła z tych monitorów nawet w cenie 3k+, że ja zostawiam jak na razie moje Eizo 1080p, a gram w przeważającej większości też na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po traumie jakiej doznałem z monitorami dla graczy odpuściłem sobie kolejne atrakcje.

 

Miałem robić jeszcze podejście do EIZO Foris FS2735 ale dałem sobie z tym spokój - w tej cenie wolałbym już brać świetnego MU8002 z Motion Plus Gra:

 

- Interpolacja gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! („Redukcja drgań”)

 

- Interpolacja gier z wysoką płynnością (60fps) do 120fps, by znacząco zmniejszyć rozmycie obrazu! („Redukcja rozmycia”)

 

- Drastyczna poprawa ostrości ruchu gier z niską lub wysoką płynnością poprzez migoczące podświetlenie („Wyraźny ruch (LED)”)

 

szkoda że nie robią 40-43 cali bo brałbym go bez wahania.

 

Windows cały czas kuleje z skalowaniem obrazu i obsługą HDR ale wiecznie siedzieć na FullHD nie ma sensu skoro już teraz nie brakuje gier które banglają na GTX1070 w 4K i 60k/s.

 

Mam nadzieję że z czasem obsługa HDR na PC będzie lepsza

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza np. Forze śmigają malinka na 1070 w 4k, ostatnio też sobie pogrywam w co prawda starszego, ale nadal świetnego Sleeping Dogs: DE w 4k 60fps jak skała z AA na low

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że HDR na PC tak dobrze nie chce działać :E.

 

Sprzedają teraz straszny paździerz - monitory po kilka tys. zł a tragedia taka jak w budżetowych rozwiązaniach za 500 zł z marketu.

 

Nie widzę sensu żeby pakować się teraz w drogie monitory dla HDR'u. Jego działanie jest wątpliwe a w niektórych przypadkach powoduje pogorszenie obrazu - wyprane kolory). Jak ktoś bardzo chce sobie już pograć lub to wypróbować lepiej podpiąć TV do PC ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gratisie problemy z niewyraźną czcionką http://forum.pclab.pl/topic/1231537-Samsung-LC32HG70QQUXEN-czy-LC27HG70QQUXEN/page__st__80 ;).

 

Ja się całe szczęście pozbyłem już tego C32HG70 (UE40MU6442U zresztą też bo smużył).

 

Jak się czyta o tym co się dzieje w ostatnim czasie z monitorami dla graczy i o problemach z HDR to odechciewa się tych wszystkich nowinek i bajerów :E.

 

Kolejna alternatywa dla TV - Acer EB550Kbmiiipx - 55-calowy monitor zgodny z HDR https://pclab.pl/news78213.html (dzięki Adrian Kotowski) ciekawe czy też taki niewypał jak ten Predator za 10K

wiesz co, nie wiem czy taki problem u mnie wystaepuje bo nie podlaczam go pod pc, na konsoli zadnych problemow nie widze, czy to z czcionkami czy z innymi problemami ktore opisujesz. odpalam na nim tylko konsole i filmy. nie testuje tak dokladnie jak ty monitorow, po prosty podlaczam, kalibruje. jak nie rzuca mi sie nic w oczy to nie kombinuje dalej. a tacy wyjadacze jak ty znowu testuja monitor lepiej niz w fabryce no iz tego co czytam po necie problem wystepuje pdo pc, nie pod konsola. dziwi mnie taka rozbieznosc. z drugiej strony nie kupilbym nigdy 32 cali do pc bo by mi to oczy wypalilo. co do jasnoci jeszcze w hdr nie wyobrazam sobie takiej jasnosci przy monitorze jak np 800nitow siedzac od niego w tak blisiej odleglosci wiec nie porownywalbym jasnoci hdr z monitora 1:1 z tv. mam tez tv 7002 samsunga i w hdr roznicy nie widze mimo ze tv ma wieksza jasnosc. pamietac tez trzeba ze sam hdr to nie wszystko bo kolory itp tez robia spora roznice. teraz jakbym mial wybierac tv to tylko oleda a monitor pod koma hdr bym calkowicie olal, da sie bez tego grac.

 

KD-43XF8505 ten tv ma 10bit i ile Hz matryce??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam po necie problem wystepuje pdo pc, nie pod konsola. dziwi mnie taka rozbieznosc.

 

Fakt na konsoli problem z czcionką nie rzuca się tak w oczy, nieco lepiej też wygląda HDR ale w dalszym ciągu po jego włączeniu kolory bledną i sprawiają wrażenie wypranych. Każdy kto ma ochotę może przejechać się do MediaMarkt stoją tam takie podłączone do XBOX ONE w specjalnych stanowiskach z kierownicą i grą Forza.

 

Miałem w domu ten monitor i kolory bardziej podobały mi się bez HDR'u.

 

 

 

 

tNsx3e1.jpg

 

peHAeYN.jpg

 

F6WgV43.jpg

 

dUNV70U.jpg

 

QRco2RL.jpg

 

 

 

 

PS. Nie jestem żadnym znawcą daleko mi do tego :P.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie zaowazylem z kolorami po odpaleniu gier w hdr stad moje zdziwienie poki co a napewno bym zaowazyl ze cos jest nie tak. trudno mi cokolwiek powiedziec na ten temat bo nie mam porownania. ale tak jak mowie gram na konsoli i odpukac jest poki bezproblemowo. w jakich trybach testowales monitor, masz tam custom, fps, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD-43XF8505 ten tv ma 10bit i ile Hz matryce??

 

Ma 10bit i matryca jest 100Hz

 

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xf8500-series

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/5160115c

 

PS. Phoenixsuple w pierwszym poście masz nawet filmik podlinkowany. Ja to od razu zauważyłem i dlatego zacząłem szukać przyczyny ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem film, jak dla mnie to nie wina monitora tylko obslugi hdr na pc. a mam porownanie do tv samsunga 7002 odpalalem tu i tu i nie ma zadnych problemow. ale na pc to widze tragedia z tym..

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Sprzętowy HDR nadal raczkuje i wielu producentów próbuje oszukiwać ale na szczęście jest kilka standardów HDR im wyższy tym lepiej. Ponoć Samsungi mają odrobine zbyt niską jasność w trybie HDR ale i tak jest lepiej niż udawany HDR na TN i IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś myślał o TV 88" 8K HDR OLED, wiem ze LG ma taki w ofercie i chyba Samsung? scratchhead.gif:E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie ma materiałów i nie ma czym tego uciągnąć.

Filmy w tej rozdziałce to jakieś kosmiczne ilości gigabajtów.

Taki telewizor to sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś myślał o TV 88" 8K HDR OLED, wiem ze LG ma taki w ofercie i chyba Samsung? scratchhead.gif:E

To chyba tylko na targach było pokazywane, a w sprzedaży nie ma. Jest LG 77" 4k cena ~20k $. Nie ma co myśleć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko na targach było pokazywane, a w sprzedaży nie ma. Jest LG 77" 4k cena ~20k $. Nie ma co myśleć :E

80k PLN, pewnie ktoś kupi do grania na PS4 Pro. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś myślał o TV 88" 8K HDR OLED, wiem ze LG ma taki w ofercie i chyba Samsung? scratchhead.gif:E

 

OLED'a szkoda wypalać w grach. Fajnie się na tym ogląda ale do gier jest niepraktyczne no chyba że ktoś lubi grać bez HUD i innych GUI ;)

 

Druga sprawa że przy tym jak HDR działa na PC to wygodniej i lepiej podpiąć konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze HDR !! jest ciemno jak w d. u murzyna nie widać ciemnych detali i jaka to przyjemność lol2.gif A z drugiej strony smaruje jasnością że oczy bolą....

Edytowane przez Wenez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDR'm jest tak że na początku (może zrobić wrażenie) później człowiek się przyzwyczaja i przestaje zwracać na to uwagę.

 

W niektórych przypadkach HDR wręcz przeszkadza w graniu zwłaszcza w grach multi https://i.imgur.com/5VKNy5M.jpg

 

w hdr nie wyobrazam sobie takiej jasnosci przy monitorze jak np 800nitow siedzac od niego w tak blisiej odleglosci

 

800 nitów? Już 500-600 wypala gały zwłaszcza jak ktoś lubi grać przy zgaszonym świetle :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...