Skocz do zawartości
azgan

HDR na PC

Rekomendowane odpowiedzi

O.K nie mam ochoty robić OT w temacie o HDR. Niech będzie że G-SYNC jest idealnyn, nie ma żadnych wad i nie ma z nim żadnych problemów i wszystko działa świetnie :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K nie mam ochoty robić OT w temacie o HDR. Niech będzie że G-SYNC jest idealny i nie ma z nim żadnych problemów i wszystko działa świetnie :thumbup:

Może się zdarzyć tak, że sterownik popsuje G-Sync, ale to nie jest wina samego G-Sync tylko błędu ludzkiego, który coś zepsuł. Sama technologia jest dobra, nie jest opatrzona skutkami ubocznymi, jak np. OLED, który ma najlepszą jakość obrazu, ale poważną wadę w postaci wypaleń matrycy, tak samo motion plus ma swoje wady, które wynikają z samej istoty tej technologii, która jest niedoskonała, a nie sterowników. G-Sync ich nie ma, i jeśli sterownik będzie ok, i z monitorem nic sie nie stanie, to G-Sync działa bez efektów ubocznych.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bajer od G-Sync i działa z HDR bez kombinowania ze sterownikami czy wspraciem dla danej gry ;):P

Już nie mówiąc o cenach tych "monitorków" z G-sync i HDRem od 30" w górę ;)

 

Co ty gadasz. Mam samsung Q9FN z 2018 roku, czyli flagowy model Samsunga, i Motion Plus nie jest lepszy od G-Sync, ponieważ posiada pewne wady. G-Sync ich nie posiada, i ma same zalety.

Motion Plus Gra w tym roku jest taki sam we flagowym jak i nie flagowym modelu i jedyne co zauważyłem ( rtestowane z HDRem) występuje to o czym pisałem wyżej. Dosłownie 3-4 centymetrowe rozmycie ekranu przy krawędziach, wygląda to identycznie jak opcja rozmycie przy ruchu kamery w grze, kompletnie w niczym to nie przeszkadza, a przy dużym ekranie jest to praktycznie nie zauważalne. Oczywiście na razie testowałem to tylko w jednej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mówiąc o cenach tych "monitorków" z G-sync i HDRem od 30" w górę ;)

 

 

Ceny monitorów nie są takie duże, ja za tego samsunga 75 calowego dałem poand 20 tysięcy zł, nie mówiąc o 75 calowych oledach, za to za monitor Dell Alienware 34 cale, G-Sync, 120Hz, IPS zapłaciłem "tylko" 4300 zł. Oczywiście te z HDR, 4k 144Hz, i G-Sync są droższe, ale cenowo sporo im brakuje do najlepszych TV.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisze, sam miałem kupować 34" z G-Sync, ale bez HDR, taki Asus 27" z 600 nitów kosztuje 11K zł :lol2: czyli za 27" płacisz połowę tego co za 75 cali flagowego QLEDa :hmm: Bez HDR, czyli coś pokroju tego Aliena, kupisz 55" z przyzwoitym HDRem, dokładając trochę masz 65". Chyba jednak są duże, bo w cenie monitora który przy tym TV wygląda jak mały ekranik, masz solidny ekran, który śmiało możesz używać jak monitor, jedyne czego nie ma to G-sync który kosztuje jakieś 800-1000zł, ale w Samsungu mamy Freesync, może się kiedyś przyda.

 

11 000zł i 27" tablet vs 22 000zł 75" najwyzszy model QLEDa, nie dużo :E;)

 

https://www.x-kom.pl/p/359267-monitor-led-27-289-asus-rog-pg27uq-czarny-quantum-dot-4k-hdr.html

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisze, sam miałem kupować 34" z G-Sync, ale bez HDR, taki Asus 27" z 600 nitów kosztuje 11K zł :lol2: czyli za 27" płacisz połowę tego co za 75 cali flagowego QLEDa :hmm: Bez HDR, czyli coś pokroju tego Aliena, kupisz 55" z przyzwoitym HDRem, dokładając trochę masz 65". Chyba jednak są duże, bo w cenie monitora który przy tym TV wygląda jak mały ekranik, masz solidny ekran, który śmiało możesz używać jak monitor, jedyne czego nie ma to G-sync który kosztuje jakieś 800-1000zł, ale w Samsungu mamy Freesync, może się kiedyś przyda.

 

11 000zł i 27" tablet vs 22 000zł 75" najwyzszy model QLEDa, nie dużo :E;)

 

https://www.x-kom.pl/p/359267-monitor-led-27-289-asus-rog-pg27uq-czarny-quantum-dot-4k-hdr.html

Ja sobie cenie G-Sync bardziej od HDR, czy 4k, czy nawet jakości OLED. Przyzwyczaiłem sie już tak do G-Sync, że już bez niego nie mogę grać, bo zwyczajnie przyjemność z grania drastycznie spada. Zrobiłem sobie test nawet niedawno w Assassin's Creed Odyssey specjalnie dałem najniższe detale, i zmniejszyłem rozdzielczość, żeby osiągnąć jak najbardziej stabilne 120FPS, i wyłączyłem G-Sync. Nawet na tych w miarę stabilnych 120 fps, ale bez G-Sync grało mi się bardzo źle, szarpało grą bardzo. Potem włączyłem G-Sync, i nawet w 55/65 fps na ultra w natywnej rozdzielczości 3440x1440p obraz był przyjemniejszy, jak w średnio 120fps bez g-sync. Freesync tez może być, tylko problem taki, że AMD nie ma ani jednej karty graficznej, która uciągnie 3440x1440p w 60fps+ w najnwoszych grach na ultra, czy nawet na wysokich, nie mówiąc o 4k. Poza tym Freesync ma mniejszy zakres, bo działa dopiero od 48 fps, a G-Sync od 30 fps, w i brew pozorom to się przydaje bardzo, bo taki właśnie Assassin's Creed Odyssey ma często minispadki, grubo poniżej 48 fps, tak że nawet się ociera o 30 fps, więć ten zasięg G-Sync w tym przypadku świetnie się sprawdza, a używam GTX 1080Ti, ale myślę, że nawet na RTX 2080Ti, te spadki byłyby poniżej 48 fps, więc tutaj już jest wielka przewaga G-Sync nad Freesync.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o cenie monitorów w stosunku do TV z HDR, o G-sync był chyba inny temat ;) Ale co kto woli, ja wolę grać z blokadą na klatki i ogromną przekątną ekranu, niż granie na 27" czy 34" "tablecie" z G-sync. Co do AMD, to oczywiście, dlatego pisałem, że kiedyś się może przydać, bez offtopu, chciałem tylko poinformować, że Motion Plus Gra w tych Samsungach spisuje się świetnie, a te malutkie zniekształcenia na około, przy tak dużej przekątnej są prawie nie zauważalne.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory w stylu 27' 4k z HDR za 11k to jeszcze ostatni strzal czekajacy na frajerow. Wkrotce na PC zacznie sie calkiem nowa era grania, u niektorych juz sie zaczela, gdzie zeby wykorzystac pelny potencjal mocy trzeba podpiac 55 4k hdr tv o duzej jasnosci.

 

 

Nie wpominajac juz ze praktycznie przyszlosc jest juz dzis

https://www.techradar.com/reviews/hands-on-samsung-q900r-8k-qled-tv

 

4000nitow w 8k na PCcie z dwoma, trzema 1080ti lub 2080ti w SLI mozna miec juz dzis za niecale 20kola jest ten TV co nie jest duzo wcale jak na taki tech a wy tu o jakis asusa rog blubracie 27calowych jeszcze:) Niektore gry jak Odyssey sa swietnie przystosowane do 8k i robi roznice nawet jak sie odpali gre w glupim DSR. Ciekawe czy sa juz tacy wizjonerzy pc majster rejs co juz dzialaja na takich setupach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi Stjepan normalnie. Bajdurzenie o 8k gdzie 4k nie jest nawet blisko bycia standardem i SLI z 3x2080ti... którego się nie da wykonać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce powiadasz :E może za 8 lat, jak crush pisze, 8K to pieśń przyszłości jak Ray Tracing, na ten moment to ciekawostka dla entuzjastów, 4K standardem będzie jak dobrze pójdzie za 2-3 lata. To, że w Japonii wkrótce będą mieli telewizję 8K nie znaczy, że na PC zacznie się nowa era grania :E

 

MagicMike nic nie włączyłem, na razie wszystkie testowane na konsoli nie na PC, to poprostu opcja w ustawieniach telewizora, w tym linku wcześniej masz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi Stjepan normalnie. Bajdurzenie o 8k gdzie 4k nie jest nawet blisko bycia standardem i SLI z 3x2080ti... którego się nie da wykonać. :E

 

 

3x 1080ti nie umi czytac czy udaje ze mundry? No nie wiem, ja sobie siedze na oledzie gram w 4k na PC juz od w sumie 3 lat, 60fps od czasu zakupu 1080ti i jakos widze, ze czas juz na dalsza ewolucje. Czysto teoretycznie, wystarczy ze dokupie druga, jak nie pociagnie to trzecia 1080ti(koszt 2 uzywek z gwar to max 4k teraz!), telewizor samsunga 8k i w zasadzie jestem good to go, za 24k minus sprzedaje oleda, mam ere 8k w przyszlym tygodniu, czy to ci wyglada na bajdurzenie jakies? kwestia dwoch klikniec kup teraz praktycznie:)

 

Jedyne co to konsole dostana 8k za 10 lat pewnie, filmikow 8k jest na jutube kilka, w zasadzie te telewizory powstaja jako ciekawostki to fakt badz tez jako monitory do monstrualnych pecetow. Teraz kazda gre odpalisz w 8k w dsr, wiec to nie sa bajki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bajki bo 4k to jest 1.31% graczy na Steam'ie.

Ktoś tam gdzieś tam pewnie gra na 8 monitorach. Tylko co kogo to obchodzi poza byciem ciekawostką?

 

 

na PCcie z dwoma, trzema 1080ti lub 2080ti w SLI

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale włączyłeś coś zamiast tego g synca? Jak dla mnie fast sync w sterach NV wymuszony daję radę wystarczająco. Są gry które bez vsynca chodzą tragicznie no GTA 5

 

Porównywanie g sync do braku jakiegokolwiek rodzaju synchronizacji jest bez sensu bo oprócz g sync jest vsync, fast sync czy free sync które też dają radę.

Miałem włączony V-Sync w sterownikach Nvidii. FastSync to nie to samo co G-Sync, działa ianczej i jest gorsze, a Freesync działa tylko z kartami AMD, tak jak G-Sync działa tylko na kartach Nvidii.

 

 

 

 

8k na PCcie z dwoma, trzema 1080ti lub 2080ti w SLI mozna miec

 

Wiele gier nie obsługuje SLI w tym wspomniany przez Ciebie Assassin's Creed Odyssey, z SLI zawsze jest dużo problemów, i nie ma szans na płynne granie nawet na 2x RTX 2080Ti w 8k, a tym bardziej na 3x1080ti w najnowsze gry.

 

Tutaj gościu gra na 2x 2080Ti w Wiedźmina 3 8k. Fakt, że ma i7 8700k, i nie jest to platforma HEDT, która jest wymagana do najlepszego skalowania SLI, ale obie karty mają 99% użycia więc można założyć, że platforma HEDT nic by nie dała w tym przypadku. No i ma średnio 30-40 fps w Wiedźminie, kóry nie jest już najbardziej wymagającą grą, gdyby Assassin's Creed Odyssey obsługiwało SLI, to myślę, że na ultra by było 25-30 fps maks, a może i mniej. 8k to jest odległa przyszłość, conajmniej 6 lat(3 generacje kart), a podejrzewam, że i 10 lat może minąć, zanim 8k będzie komfortowe na jednej karcie graficznej.

 

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno parsknąłem, gdy przeczytałem, że upłynniacz jest lepszy od G-Sync, choć sam o G-Sync mam średnie zdanie. No ale cóż, to forum zaskakuje mnie coraz mniej z biegiem czasu. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda tez nie jestem fanem tego rozwiazania. Pamietam jakis filmik na 4 titanach xp W3 chodzil 60+ w 8k?

Moze SLI na RTX sie slabo skaluje jeszcze, chyba lepiej zrobic platfrome na 3x 1080ti do 8k.

 

Dobry test tego Qleda 8k samsunga vs oled. Wszystko sie wyjasnilo ten tv raczej jest bez przyszlosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motion Plus w Samsungach to jakieś nieporozumienie, nawet w tym pseudo trybie "gra". Testowałem na Q6, nie wiem jak można tak grać, smużenie i artefakty poziom hard.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motion Plus w Samsungach to jakieś nieporozumienie, nawet w tym pseudo trybie "gra". Testowałem na Q6, nie wiem jak można tak grać, smużenie i artefakty poziom hard.

 

No to mnie zdziwiłeś. Swego czasu rozważałem nawet sprzedaż KSa 7000 z kropką kwantową na rzecz tego NU8000 lub Q6 (2018) dla tak omawianego upłynniacza. To chyba pierwsza tak negatywa ocena, cała reszta chwali i mówi o wrażeniach zbliżonych do 50FPS zamiast owych 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W Sony też chyba są te upłynniacze ruchu co sprawia ze uzyskujemy jakby wiecej FPS to to ? Raz włączyłem tą funkcje przy RDR 2 i w wsumie faktycznie mamy wrażenie , że jest tam 50 fps. No ale nie chciało mi sięjuż ustawiać innych opcji.. DLatego na razie olałem.

 

Z drugiej strony pooglądałem sporo materiałów na YT i według mnie ten Motion Plus w Samsungach czy innych tvikach jest Ok dla osób, które grają online w jakieś szybkie rywalizacje czy strzelanki. BO tak to raczej nie ma sensu Jakiś materiał widziałem porównawczy na YT to 2 tv obok siebie stały i z tym upłynniaczem momentami ruch nie był zbyt realistyczny... Dlatego podejrzewam ze ten motion plus to tylko własnie do szybkich rozgrywek.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Samsungach 2018 upłynniacz da radę włączyć w trybie 'Gra' zachowując input lag na poziomie bodajże 21-23ms. W Sony, np. w owym XE90 jest mowa o input lagu z upłynniaczem w granicach 110ms. W swoim KSie 7000 też mogę Auto Motion Plus poza 'Gra' włączyć, testowałem parę razy, ale nawet w takim South Park: Fractured but Whole ciężko było wcisnąć w odpowiednik momencie przycisk w walce dla dodatkowego dmg przez wysoki input lag.

 

Na filmiku gość widzę jest w 'Picture Mode: Standard' więc poza trybem Gra, czy jakoś inaczej jest to oznaczane w Sony? Jeśli poza 'Gra', to input lag na pewno będzie przeszkadzać.

 

Edit: Aha, tutaj z HDTVPolska cytat:

"Przy ustawieniu „Grafika” i „Gra” mamy także możliwość użycia upłynniacza, który działa inaczej niż w trybie film. Dodaje on migotanie podświetlenia, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy w ruchu, aczkolwiek kontury ulegają podwojeniu. W każdym razie jest wyraźniej i można rozważyć stosowanie. Z upłynniaczem w jednym z dwóch trybów lag wzrasta zaledwie o 4 ms. Aktywna jest także (i niewpływająca na opóźnienie) część funkcji reality creation, oraz system lokalnego wygaszania."

 

Czyli da się włączyć coś podobnego, ale to nie spełnia funkcji tak jak nominalnie powinno.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak ktoś ma Sony i chce upłynniacz to polecam

tu pokazuje jak usuwa artefakty przy działajacym upłynniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak ktoś ma Sony i chce upłynniacz to polecam

tu pokazuje jak usuwa artefakty przy działajacym upłynniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motion Plus w Samsungach to jakieś nieporozumienie, nawet w tym pseudo trybie "gra". Testowałem na Q6, nie wiem jak można tak grać, smużenie i artefakty poziom hard.

Testowałem na razie w God of War i podtrzymuję to co pisałem, jest to rewelacja i nie ma żadnego smużenia i artefaktów, oprócz tego co pisałem wyżej, a jestem wyczulony na takie rzeczy, spędziłem na tym 1,5h włączając, wyłączając, zmieniając wartości metr od TV. Czy to możliwe, że to zależy od gry ?

 

Dosłownie 3-4 centymetrowe rozmycie ekranu przy krawędziach, wygląda to identycznie jak opcja rozmycie przy ruchu kamery w grze, kompletnie w niczym to nie przeszkadza, a przy dużym ekranie jest to praktycznie nie zauważalne. Oczywiście na razie testowałem to tylko w jednej grze.

 

Przy 65" ledwie zauważalne.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na razie w God of War i podtrzymuję to co pisałem, jest to rewelacja i nie ma żadnego smużenia i artefaktów, oprócz tego co pisałem wyżej, a jestem wyczulony na takie rzeczy, spędziłem na tym 1,5h włączając, wyłączając, zmieniając wartości metr od TV. Czy to możliwe, że to zależy od gry ?

Gry to nie materiał video i ilość klatek nie będzie stabilna, a przy ich spadkach, skokach musiałby być jakiś upłynniacz oparty o AI użyty, aby nie było śmieci na ekranie. Opinię HDTV polecam brać mało poważnie, sam widziałem jak w komentarzach pod video o 8k tv samsunga polecali do oled4k Xboxa1s gdzie przecież renderowanie obrazu bliższe jest 720p xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie ma cudów ;D Upłynniacz pewnie pomaga bo sam to widze jak grałemw RDR 2 i jest niby szybciej ale na YT można dostrzec jak obiekty z dala się gorzej renderują na TV. Coś kosztem czegoś. Nigdy ale to nigdy nie uwierzę w to, że taki upłynniacz przyspieszy grę bez straty czegokolwiek.. Nie ma bata :).

 

Podejrzewam, że taki Motion Plus będzie zbawieniem tylko przy niektórych grach np RDR 2 gdzie sama rozgrywka jest wolniejsza co doskonale wiemy jak nasz bohater biega sobie i wykonuje czynności.. Ale jak uruchomicie coś szybszego np jakąś grę świateł gdzie się dzieje coś mega szybko to wówczas będzie bieda ..

 

W Gta 5 i w RDR 2 akurat z upłynniaczem grało się super ale gorzej bylo jak włączylem Wolfa 2. Dlatego ja tam z 70% grania na konsoli korzystam ze standardowych ustawień a nie z uplynniacza.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się opieram na swojej opinii na razie w tej jednej grze, żadne arty i żadnego smużenia z włączonym i wyłączonym, jedyne to rozmycie ekranu na około.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...