Skocz do zawartości
azgan

HDR na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Bo na to nie ma reguły. Możesz pograć 4h i nie będzie śladu, możesz pograć 4h i skaza zostanie. Jak OLEDy trafią do monitorów będzie można wtedy spokojnie je kupować do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie ma reguły mowisz? To jak oni te tviki projektują? Może zle je produkują w fabrykach? Nie kapuje tego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na to nie ma reguły. Możesz pograć 4h i nie będzie śladu, możesz pograć 4h i skaza zostanie. Jak OLEDy trafią do monitorów będzie można wtedy spokojnie je kupować do grania.

 

Nigdy nie będzie monitorów OLED, bo nie da się tej technologii dopracować tak, żeby wyeliminować ryzyko wypaleń. Tymbardziej, że za parę lat powinny się pojawiać microledy, które wyprą OLEDy, i nikt nie będzie inwestował w OLEDA gigantycznych sum pieniędzy, żeby wyeliminować ryzyko wypaleń do minimum (bo całkowicie się nie da).

 

Nie ma reguły mowisz? To jak oni te tviki projektują? Może zle je produkują w fabrykach? Nie kapuje tego ;/

Technologia OLED jest po prostu niedoskonała

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest naturalna :E przypadłość matryc OLED. Kwestia wypalenia może różnić się od sztuki. Jedna matryca może dłużej wytrzymać inna krócej. Loteria. Podobnie jak z wypalającymi się pixelami w LCD, jeden po 2 lata nie będzie miał żadnego innemu się pojawią po kilku tygodniach.

 

Przy Oledach ważna jest kwestia użytkowania. Jak ktoś ogląda dużo filmów i głównie filmów to jest najmniej narażony na wypalenia. A jak ktoś dużo gra w gry z statycznymi elementami, ogląda CNN itd. to jest najbardziej narażony na wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak już jest z OLEDAMI, że mogą się wypalić w każdej chwili, loteria. Wpływ na to ma jeszcze ustawiona jasność, elementy statyczne w wyświetlanym obrazie, oraz czas uzytkowania. Wejdź na yt, i wpisz sobie "burn in OLED", to zobaczysz jak wielu ludziom się wypalił w krótkim czasie. Nawet na pokazie LG była wpadka, kiedy zaczęły pojawiać się wypalenia na ich TV, z czego wniosek jest taki, że skoro nawet sam producent nie potrafi wyselekcjonować modelu wytrzymalszego od reszty, to znaczy, że to loteria, i kwestia czasu kiedy twój OLED się wypali.

 

W LCD matryca też się wypala tylko że tutaj równomiernie a nie miejscowo jak w OLED, mamy też spadek jasności, wypalone pixele ect. tutaj też jest loteria i też ma na to wpływ czasu oraz sposób użytkowania. LCD tak samo jak OLED ma swoje wady i plazmy też je miały i też się wypalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zajebisty tutorial jak korzystac z oledow jako monitorow do hardkorowego grania na PC(na konsoli tez powinno styknac tylko unikac daszbordow konsolowych ktore killuja oledy) i wypalen nie bedzie albo dajesz minimalne szanse oledowi na wypalenie. Oled nie moze 'widziec' pewnego typu barw statycznych przez okreslony okres czasu tak aby zabarwienie to sie nie utrwalilo. Warto sobie wydrukowac i powiesic w zlotej ramce zlaszcza jak wyzygasz 6k+ na ten tech chociaz ja swojego dorwalem za 3700 to tez moze i dlatego jestem taki mundry:)

Rtingsy testy swoje robilo na hama, nikt miesiacami nie robi w normalnym uzytkowaniu takich rzeczy, bo na bank sie wypali, taki jest niestety niedorobiony ten tech i to jest fakt naukowy.

 

Ja juz siedze na B7v pol roku prawie, TV smiga codziennie po 12h+. Przed kupnem oleda wahalem sie miedzy JEDYNYM SENSOWNYM LCD w kat cena/jakosc jakim jest Sony X930E o 1500 nitach w peaku(tvk swieci sobie na luzie w 1000 standardowo naprawde bardzo jasny) a Oledem B7. No niestety wychodzilo z obserwacji naocznych wlasnych, ze B7 bila na glowe kazdy tvk lcd lacznie z nowymi q9fn i tym nowym nawet samsungiem 8k z 4000nitami jakoscia, nieskonczony kontratst i czern to bajer ktory nawet relatywnie nizszy HDR w oledach nie daje szans LCDkom za 30 kafli nawet.

 

Na oledzie najlepsze granie w moim zyciu i nie zaluje nawet jak to sie kiedys spali w cholere w koncu, podkrecilem sobie kontrast i colory na maxa, a oleda nie da sie zajechac 'za bardzo' bedzie wyswietlal kolory na maxa soczyste bez zajazdu jak na lcd, Odyseja w 4K HDR to jakis kosmos jak slonce zaswieci i chmurki sie uloza. Ja juz zdecydowalem, na LCD nie wracam nigdy nawet za doplata od sponsorow:) zajezdzam oledy i licze ze micro led bedzie oledem 2.0 bez wypalen i z 4 klockami nitow w bonusie. Wtedy zacznie sie nastepna generacja tvkow. LCD musi odejsc:)

20181215-041141.jpg

20181215-042412.jpg

20181215-042620.jpg

20181215-042825.jpg

20181216-031549.jpg

 

To sa tzw pogladowki, mozecie sobie wyobrazic jakie piorunujace wrazenie to robi 'w realu':)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LCD matryca też się wypala tylko że tutaj równomiernie a nie miejscowo jak w OLED, mamy też spadek jasności, wypalone pixele ect. tutaj też jest loteria i też ma na to wpływ czasu oraz sposób użytkowania. LCD tak samo jak OLED ma swoje wady i plazmy też je miały i też się wypalały.

No nie... Nie porównuj nawet tego. Wypalenia w OLEDzie są zdecydowanie częstsze, i bardziej widoczne. Od kiedy używam LCD, to nigdy nie miałem problemu z LCD, i to nawet w tanich monitorach, gdzie wyświetlałem obraz 12h dziennie, spróbuj używac OLEDa 12h dziennie z PC, powodzenia żywotności. Głupie gadanie, że "LCD ma tak samo wady". No ma wady, ale czętotliwość ich występowania jest zupełnie inna na niekorzyść OLEDa.

 

Zrobilem zajebisty tutorial jak korzystac z oledow jako monitorow do hardkorowego grania na PC(na konsoli tez powinno styknac tylko unikac daszbordow konsolowych ktore killuja oledy) i wypalen nie bedzie albo dajesz minimalne szanse oledowi na wypalenie. Oled nie moze 'widziec' pewnego typu barw statycznych przez okreslony okres czasu tak aby zabarwienie to sie nie utrwalilo. Warto sobie wydrukowac i powiesic w zlotej ramce zlaszcza jak wyzygasz 6k+ na ten tech chociaz ja swojego dorwalem za 3700 to tez moze i dlatego jestem taki mundry:)

Rtingsy testy swoje robilo na hama, nikt miesiacami nie robi w normalnym uzytkowaniu takich rzeczy, bo na bank sie wypali, taki jest niestety niedorobiony ten tech i to jest fakt naukowy.

 

Ja juz siedze na B7v pol roku prawie, TV smiga codziennie po 12h+. Przed kupnem oleda wahalem sie miedzy JEDYNYM SENSOWNYM LCD w kat cena/jakosc jakim jest Sony X930E o 1500 nitach w peaku(tvk swieci sobie na luzie w 1000 standardowo naprawde bardzo jasny) a Oledem B7. No niestety wychodzilo z obserwacji naocznych wlasnych, ze B7 bila na glowe kazdy tvk lcd lacznie z nowymi q9fn i tym nowym nawet samsungiem 8k z 4000nitami jakoscia, nieskonczony kontratst i czern to bajer ktory nawet relatywnie nizszy HDR w oledach nie daje szans LCDkom za 30 kafli nawet.

 

Na oledzie najlepsze granie w moim zyciu i nie zaluje nawet jak to sie kiedys spali w cholere w koncu, podkrecilem sobie kontrast i colory na maxa, a oleda nie da sie zajechac 'za bardzo' bedzie wyswietlal kolory na maxa soczyste bez zajazdu jak na lcd, Odyseja w 4K HDR to jakis kosmos jak slonce zaswieci i chmurki sie uloza. Ja juz zdecydowalem, na LCD nie wracam nigdy nawet za doplata od sponsorow:) zajezdzam oledy i licze ze micro led bedzie oledem 2.0 bez wypalen i z 4 klockami nitow w bonusie. Wtedy zacznie sie nastepna generacja tvkow. LCD musi odejsc:)

 

 

To sa tzw pogladowki, mozecie sobie wyobrazic jakie piorunujace wrazenie to robi 'w realu':)

 

Nie da się tak grać w każdą grę, a nawet w Assassin's Creed Odyssey na pokazanych zdjęciach nie chciałbym grać bez widocznych ikon pomocniczych, więc to bez sensu.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w trybie fotograficznym zrobione.

Domyślam się, że jemu chodziło o to, żeby nie było żadnych statycznych elemtnów podczas grania. W Assassin's Creed Odyssey da się to zrobić, wyłączyć wsyzstko, ale jak wspomniałem to nie jest rozwiązanie, bo raz, że nie chcę tak grać w gry (przynajmniej tę konkrętną), a dwa, że w niewielu grach da się wyłączyć HUD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Sam nie lubię grać bez Huda.

To sa tzw pogladowki, mozecie sobie wyobrazic jakie piorunujace wrazenie to robi 'w realu':)

 

Nie wiem dla czego ty co chwilę powtarzasz, że możecie sobie wyobrazić jak to wygląda w realu etc. Przecież to wątek o HDR i zdecydowana większość osób w nim się udzielająca doskonale wie jak to wygląda w realu do tego na różnych modelach TV. Nawet na naszym forum wiem, że dwie osoby przesiadły się z Oleda na LCD do grania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na to nie ma reguły. Możesz pograć 4h i nie będzie śladu, możesz pograć 4h i skaza zostanie. Jak OLEDy trafią do monitorów będzie można wtedy spokojnie je kupować do grania.

 

OLED'owe monitory są tylko że na rynku profesjonalnym np. w studiach filmowych a nie dla graczy czy zwykłych użytkowników.

 

EDIT:

 

Znamy pierwsze tytuły na Ultra HD Blu-ray zakodowane w HDR10+

 

Czekaliśmy, czekaliśmy i się w końcu doczekamy. Zgodnie z zapowiedziami studia 20th Century Fox oraz producentów sprzętu wspierającego konkurencyjny do Dolby Vision, otwarty format dynamicznych metadanych HDR10+, od nowego roku na rynku pojawią się pierwsze tytuły na Ultra HD Blu-ray z jego obsługą. Na co możemy liczyć w pierwszej kolejności? Wydaje się, że tasiemiec pt. HDR10+ ciągnący się od 2017 roku w końcu ma swój radosny finał. Do tej pory mogliśmy jedynie opierać się na ciągłych zapowiedziach i prezentacjach otwartego formatu dla producentów sprzętu, który jest bezpośrednim konkurentem dla komercyjnego rozwiązania od Dolby. Podczas CES 2018 w styczniu tego roku, na prezentacji Panasonic i 20th Century Fox w Hollywood padły zapewnienia, że już pod koniec bieżącego roku na rynku pojawią się pierwsze filmy na płytach wspierające nowy format. Rzeczywiście tak się stanie chociaż fizycznie premiery odbędą się z początkiem 2019 roku. Co zobaczymy jako pierwsze? Pierwszym filmem będzie Bad Times at the El Royale (Źle się dzieje w El Royal) z premierą ustaloną na 1 stycznia przyszłego roku.

 

Film będziemy mogli obejrzeć w HDR10+ na kompatybilnych urządzeniach czyli telewizorach oraz odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray wspierających wspomniany format. Będą to urządzenia od Samsung (telewizory), Panasonic (telewizory oraz odtwarzacze) czy Oppo (odtwarzacz). Kolejnym filmem z HDR10+ ze studia 20th Century Fox będzie Bohemian Rhapsody (obecnie brak daty wydania, film dopiero schodzi z kin). Możemy się więc spodziewać, że każdy tytuł z tej wytwórni pojawi się ze wsparciem formatu HDR10+.

 

Źródło: hdtvpolska.com

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED'owe monitory są tylko że na rynku profesjonalnym np. w studiach filmowych a nie dla graczy czy zwykłych użytkowników.

No są np. ten https://pro.sony/en_GB/products/broadcastpromonitors/pvm-a250-v2.0 1080p 25 cali za około 30 tysięcy zł, do masowego użytku monitory OLED nigdy nie wejdą, a takie profesjonalne są pewnie objęte specjalną gwarancją.

 

 

Czekaliśmy, czekaliśmy i się w końcu doczekamy. Zgodnie z zapowiedziami studia 20th Century Fox oraz producentów sprzętu wspierającego konkurencyjny do Dolby Vision, otwarty format dynamicznych metadanych HDR10+, od nowego roku na rynku pojawią się pierwsze tytuły na Ultra HD Blu-ray z jego obsługą. Na co możemy liczyć w pierwszej kolejności? Wydaje się, że tasiemiec pt. HDR10+ ciągnący się od 2017 roku w końcu ma swój radosny finał. Do tej pory mogliśmy jedynie opierać się na ciągłych zapowiedziach i prezentacjach otwartego formatu dla producentów sprzętu, który jest bezpośrednim konkurentem dla komercyjnego rozwiązania od Dolby. Podczas CES 2018 w styczniu tego roku, na prezentacji Panasonic i 20th Century Fox w Hollywood padły zapewnienia, że już pod koniec bieżącego roku na rynku pojawią się pierwsze filmy na płytach wspierające nowy format. Rzeczywiście tak się stanie chociaż fizycznie premiery odbędą się z początkiem 2019 roku. Co zobaczymy jako pierwsze? Pierwszym filmem będzie Bad Times at the El Royale (Źle się dzieje w El Royal) z premierą ustaloną na 1 stycznia przyszłego roku.

 

Film będziemy mogli obejrzeć w HDR10+ na kompatybilnych urządzeniach czyli telewizorach oraz odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray wspierających wspomniany format. Będą to urządzenia od Samsung (telewizory), Panasonic (telewizory oraz odtwarzacze) czy Oppo (odtwarzacz). Kolejnym filmem z HDR10+ ze studia 20th Century Fox będzie Bohemian Rhapsody (obecnie brak daty wydania, film dopiero schodzi z kin). Możemy się więc spodziewać, że każdy tytuł z tej wytwórni pojawi się ze wsparciem formatu HDR10+.

 

No i to jest jedyna wada Samsungów, że nie wspierają Dolby Vision, tylko idą w HDR10+. Wątpie, że HDR10+ się przyjmie, za Dolby Vision stoi więcej gigantów, no i samo Dolby jest znane od lat. Dolby Vision jest również minimalnie lepsze od HDR10+. Tak samo było za czasów HD DVD i Blu-Ray, wygrał ten drugi standard.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

@Up Sam nie lubię grać bez Huda.

 

 

Nie wiem dla czego ty co chwilę powtarzasz, że możecie sobie wyobrazić jak to wygląda w realu etc. Przecież to wątek o HDR i zdecydowana większość osób w nim się udzielająca doskonale wie jak to wygląda w realu do tego na różnych modelach TV. Nawet na naszym forum wiem, że dwie osoby przesiadły się z Oleda na LCD do grania.

 

Pewnie jest ich więcej :)

 

 

Na oledzie najlepsze granie w moim zyciu i nie zaluje nawet jak to sie kiedys spali w cholere w koncu, podkrecilem sobie kontrast i colory na maxa, a oleda nie da sie zajechac 'za bardzo' bedzie wyswietlal kolory na maxa soczyste bez zajazdu jak na lcd, Odyseja w 4K HDR to jakis kosmos jak slonce zaswieci i chmurki sie uloza. Ja juz zdecydowalem, na LCD nie wracam nigdy nawet za doplata od sponsorow:) zajezdzam oledy i licze ze micro led bedzie oledem 2.0 bez wypalen i z 4 klockami nitow w bonusie. Wtedy zacznie sie nastepna generacja tvkow. LCD musi odejsc:)

 

 

Ty już tak LEDy krytykuj :). Bo np przy oglądaniu meczyków piłkarskich to "dobry" LED oferuje lepszą jakość obrazu niż w OLEDach :) Chodzi m.in: o kwestię wyświetlania szczegółow. Np ostrość murawy.. To LED sobie z tym lepiej radzi :). A to tylko jeden z przykładów :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty już tak LEDy krytykuj :). Bo np przy oglądaniu meczyków piłkarskich to "dobry" LED oferuje lepszą jakość obrazu niż w OLEDach :) Chodzi m.in: o kwestię wyświetlania szczegółow. Np ostrość murawy.. To LED sobie z tym lepiej radzi :). A to tylko jeden z przykładów :)

Co to za bzdury? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co to za bzdury? :hmm:

 

Nie bzdury tylko fakty. Na AvForums były testy porównawcze odnośnie futbolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że smużą, nie ma ideału. TNek w ogólne nie biorę pod uwagę ze względu na inne wady. Najlepiej przesiąść się na jakiegoś CRT :E jak komuś za bardzo smuży. Ja już nauczyłem się traktować to jak naturalny motion blur  :lol2:

Smużenie jak smużenie wolniejsza matryca powoduje, że odczucie płynności jest gorsze. Jestem po teście 32-ki VA 144hz zakrzywionej i zadowolony to nie jestem lol2.gif Dopiero od 120hz/120fps z scaline sync płynność w zależności od gry jest nieco lepsza lub taka sama jak na szybszej matrycy przy 76hz/76fps szczerbaty.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdury tylko fakty. Na AvForums były testy porównawcze odnośnie futbolu

 

Co takiego ma niby LCD w ustawienach czego nie ma lepszego Oled? Uplynniacz nawet na oledzie nie odstaje od najlepszego na rynku motion plusa na x1 w soniaczcu:) Jest gladki efekt 45fps, dopoki gra ma plynne 30. Co tam zrobili Sharpness na sto na elsidi a na oledzie stock i se porownalo 10 wlascicieli lcd wkurwieni ze nie maja oleda bo sie poli?:)

Pes 19 ma bardzo ladna grafike w HDR duzo ladniejszy od Fify, porownywalismy z kolega z jego soniaczem xe930. Ogolnie bardzo podobnie minus zielen:) Zielen na maxymalnym kontrascie na oledzie zamiata wizualnie sony i jego 1000nitow

Tu sa fotki kolegi z jego xe930 z ps4 pro. Naprawde jak LCD to tylko ten model zodyn inny. Mimo ze to model z 2017. Jego nastepcy z 2018 sa gorsze i maja gorsze parametry:)

47687499-601014573689402-7916405435618295808-n.jpg

48361793-747773988918748-6544535101080862720-n.jpg

48397005-263912210955998-2376596372007682048-n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jak LCD to tylko ten model zodyn inny. Mimo ze to model z 2017. Jego nastepcy z 2018 sa gorsze i maja gorsze parametry:)

 

Żaden XF90 bo to nie jest następca XE93 i ma wyraźnie słabesze parametry. Obecnie tylko Sony ZF9 z Direct LED i VA Premium z dodatkową warstwą folii, która w pewien sposób porządkuje światło ekranu i zapewnia znacznie szersze kąty widzenia niż w zwykłej matrycy VA. ZF9 jest w stanie dostarczyć bardzo dobrą czerń, która plasuje go w TOP3 telewizorów LCD na 2018 rok. Jego główny rywal – Samsung Q9FNA potrafi w prawdzie dostarczyć lepsze wyniki i da się to zauważyć, aczkolwiek puryści obrazu na pewno docenią ZF9 za mniej agresywny algorytm wygaszający. Nie powoduje on ani gwałtownych skoków jasności, ani tak ekstremalnego przyciemnienia by ginęły detale w czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takiego ma niby LCD w ustawienach czego nie ma lepszego Oled? Uplynniacz nawet na oledzie nie odstaje od najlepszego na rynku motion plusa na x1 w soniaczcu:) Jest gladki efekt 45fps, dopoki gra ma plynne 30. Co tam zrobili Sharpness na sto na elsidi a na oledzie stock i se porownalo 10 wlascicieli lcd wkurwieni ze nie maja oleda bo sie poli?:)

Pes 19 ma bardzo ladna grafike w HDR duzo ladniejszy od Fify, porownywalismy z kolega z jego soniaczem xe930. Ogolnie bardzo podobnie minus zielen:) Zielen na maxymalnym kontrascie na oledzie zamiata wizualnie sony i jego 1000nitow

Tu sa fotki kolegi z jego xe930 z ps4 pro. Naprawde jak LCD to tylko ten model zodyn inny. Mimo ze to model z 2017. Jego nastepcy z 2018 sa gorsze i maja gorsze parametry:)

 

Przeież XE93 nie jest najlepszym LCD, i nigdy nie był nawet high-endem, więc nie wiem czemu piszesz "tylko XE93 z LCD".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony X930E 1500nita peak, xe93 to sredniak z 500

Tak, miałem na myśli X930E. Są lepsze LCD od niego jak chociażby mój Samsung Q9FN, czy Sony ZD9 (z 2016 roku, który dalej niektóre parametry ma najlepsze), lub ZF9, i to są High-Endy. No i również nowe TV 8k od Samsunga, które są w bardzo dobrej cenie jak na start, i przecież sam się zastanawiałem nad zmianą na 75 cali 8k od Samsunga, ale uznałem, że za mało treści 8k można w tej chwili dostać, a upscaling z 4k do 8k nie jest na tyle dobry, żeby się opłacało mi zmieniać z Q9FN. No jeszcze HDR jest lepszy, ale też uznałem tutaj, że jednak jeszcze nie. Może jak cena za 85 calowy model spadnie poniżej 30 tysięcy, to się skuszę.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz q9 to faktycznie tez nie ma sensu i na co zmieniac, jedyny spory minus samsungow jak ogladasz filmym, to brak Dolby Vision, ten x930 DV obsluguje, np. Nawiedzony dom na wzgorzu/Hillhouse nowy serial netflixa, w 4K porownywalem HDR w windowsie i DV w apce w TVku to DV opcja miazdzy:). W DV w ogole nie mam black crushy na oledzie, a w HDR juz sie pojawiaja jak nie zmienisz black level na low. Zostaje czekac na mledy, licze na ten tech mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz q9 to faktycznie tez nie ma sensu i na co zmieniac, jedyny spory minus samsungow jak ogladasz filmym, to brak Dolby Vision, ten x930 DV obsluguje, np. Nawiedzony dom na wzgorzu/Hillhouse nowy serial netflixa, w 4K porownywalem HDR w windowsie i DV w apce w TVku to DV opcja miazdzy:). W DV w ogole nie mam black crushy na oledzie, a w HDR juz sie pojawiaja jak nie zmienisz black level na low. Zostaje czekac na mledy, licze na ten tech mocno

Wiem, napisałem to parę postów wyżej, że jedyny minus Samsungów to brak Dolby Vision, bo HDR10+ się raczej nie przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz q9 to faktycznie tez nie ma sensu i na co zmieniac, jedyny spory minus samsungow jak ogladasz filmym, to brak Dolby Vision, ten x930 DV obsluguje, np. Nawiedzony dom na wzgorzu/Hillhouse nowy serial netflixa, w 4K porownywalem HDR w windowsie i DV w apce w TVku to DV opcja miazdzy:). W DV w ogole nie mam black crushy na oledzie, a w HDR juz sie pojawiaja jak nie zmienisz black level na low. Zostaje czekac na mledy, licze na ten tech mocno

Nie neguje przewagi DV na HDRem, ale sprawdzanie HDRu w Windowsie nie ma sensu, całkiem inaczej wygląda film puszczony z dysku PCta z włączonym HDRem, a całkiem inaczej z apki na TV, lub z dysku czy pendriva podpiętego do TV. Wszystko na Windowsowym HDRze jest wyblakłe, przesycone, powiedziałbym, że nie da się tego oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdury tylko fakty. Na AvForums były testy porównawcze odnośnie futbolu

 

No to akurat są bzdury, obydwie technologie potrafią sobie dobrze radzić z odwzorowaniem ruchu i ostrością, OLED nawet technicznie powinien mieć przewagę bo jest szybszy ale tutaj już dużo zależy od elektroniki TV.

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją aby OLED miał gorsza ostrość niż LCD czy to w ruchu czy statycznie.

 

Jeszcze dodam odnośnie MicroLEdow ze ta technologia tez nie będzie doskonała i może nie będzie się wypalać ale będą problemy z modułami bo już teraz wiadomo że te ekrany nie będą produkowane z jednego.

Więc wyobrazicie sobie ze pada wam taki jeden moduł i trzeba go wymienić, wystarczy ze jego parametry będą się minimalnie różnic i już to będzie widać jak na dłoni.

Wszystkie dzisiejsze duże ekrany reklamowe jakie są w miastach działają na podobnej zasadzie a ML będzie zminiaturyzowana wersja tej technologii, wystarczy spojrzeć co się czasami z tymi ekranami dzieje żeby zrozumieć potencjalne problemy z ML.

 

Podsumowując nasz offtop, ja osobiście przerobiłem jeden TV plazmowy i 3 OLED'y i żadnych problemów z wypaleniem nie uświadczyłem, gram, oglądam często NG, Netflix czy YT, często filmy z BD.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

error :kwasny:

Edytowane przez goly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...