Skocz do zawartości
azgan

HDR na PC

Rekomendowane odpowiedzi

IPS i dobry HDR? Nie ma to jak "doradca" zwłaszcza na krawędziówkach bo przecież FALD kosztuje fortunę i już przy 27 calach krzyczą 10K PLN :lol2:

 

Ten Asus ROG Strix XG438Q jest lepszy tylko w jednym ma 120Hz cała reszta wypada gorzej od Philipsa zwłaszcza HDR, już to porównywaliśmy w innym temacie ;)

 

- jasność szczytową na poziomie 600 cd/m2 gdzie Philips ma ponad 1100 cd/m2

- tylko 8 stref wygaszanie gdzie Philips ma ich 32

 

ect.

 

Smużenie powiadasz i IPS z niskim kontrastem lepszy? To najpierw sobie zobacz jaki ten Philips ma czas reakcji (6.09ms - jeden z najszybszych VA 60Hz) i nie pleć bzdur :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bardzo ważny jest przewód HDMI dla 4K i HDR ?

Proszę mi polecić porządny przewód HDMI dla 4K, HDR dla 60HZ.

Długość 5 metrów.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale hdr to Ty tam masz tylko napisany na kartonie.

 

Po co ten komentarz? Wszystko zostało już wyjaśnione na poprzedniej stronie.

 

Bez obrazy Odin, ale Ty gry to widziałeś na tubie, pewnie hdr też. Leven ma przynajmniej realistyczny karton, jak wsumie i ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki kabel HDMI do 4K z HDR 60HZ w cenie do 50zł ?

 

Chcę mieć porządny przewód, żeby nie zwalać na niego winy :lol2:

Musi mieć co najmniej 4 metry, bo TV będzie montowany do ściany i musi mieć zapas na obracanie.

W sklepach jest tyle przewodów HDMI, że mam już mętlik w dyńce.

Każdy sklep zachwala swój produkt i już się pogubiłem.

Przewód zalinkowany wyżej jest bardzo atrakcyjny, tylko znowu 100zł muszę wydać :E

Już nie mam pieniędzy :lol2:

W poniedziałek kupię ramię do TV przykręcane do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy kabel o tej długości będzie kosztować 50 zł, Tobie wystarczy, mi też wystarcza. Dla mnie to samo co z tym całym RT, ktoś widzi te światło, ale trzeba wydać 2500zł na kartę... Gry dynamiczne, gdzie nie masz czasu aby nawet ten efekt zauważyć, chyba że np ethan carter, gdzie powoli eksplorujesz teren, choć widziałem na tv z porządnym HDR plus rtx2080Ti, i co, gra jak wyglądała na gtx 970,tak pratycznie to samo z RT, placebo mega. Ale jelenie są w lesie,gdzie widać światło przebijające przez liście, podczas ruchu...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przewód HDMI dla 4K musi być w standardzie 2.0 lub 2.0b lub 2.1

Nie może być byle jaki o niższym standardzie, bo nie prześle 4K w 60HZ i nie prześle HDR.

Przewody poniżej 2.0 nie obsługują 4K i HDR.

 

Czyli musi być przewód high speed 18GB przesyłu tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywista sprawa, przedtem nie nadmieniłem, że mam kabel metrowy. Znajdź do jakiegoś pobliskiego sklepu komputerowo/elektronicznego. Kable hihg speed to już jest standart. Tak jak Odin nadmienił, to nic nie da bo nie ma do czego, sam tak mam choć mam tylko namiastkę hdr, różnica marginesowa. Lepiej mi się gra bez tego hdr... Bo różnicy u siebie nie widziałem, a jak zobaczyłem na tv za około 8 tys, to szkoda gadać... Ktoś kupił to będzie wychwalał pod niebiosa, a tak naprawdę to jest o kant pupy rozbić. Sekta ja świadkowie jechowy hdr, rt...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywista sprawa, przedtem nie nadmieniłem, że mam kabel metrowy. Znajdź do jakiegoś pobliskiego sklepu komputerowo/elektronicznego. Kable hihg speed to już jest standart. Tak jak Odin nadmienił, to nic nie da bo nie ma do czego, sam tak mam choć mam tylko namiastkę hdr, różnica marginesowa. Lepiej mi się gra bez tego hdr... Bo różnicy u siebie nie widziałem, a jak zobaczyłem na tv za około 8 tys, to szkoda gadać... Ktoś kupił to będzie wychwalał pod niebiosa, a tak naprawdę to jest o kant pupy rozbić. Sekta ja świadkowie jechowy hdr, rt...

 

Jak nie widzisz HDR na tv za 8kz trzeba się wybrać do akulisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku chodzę, widzę bardzo dobrze, nie mówię że różnicy nie ma, ale do efektu wow to w ogóle nie podchodzi. Kto siedział na starym jakimś tv fhd i zakupił będzie wow, kto co jakiś czas regularnie się przesiadał, to efekt jest mizerny. Przyzwyczajenie może, ale na mnie szału żadnego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Oled między SDR a HDR różnica jest ogromna a jestem laikiem a to widzę. W TV za 2-3tyś LCD różnica marginalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon i Forza, z tego co wyczytałem. A Ty odpowiadając w każdym temacie to takich rzeczy nie wiesz?

 

 

A mam pytanie, posiadam Samsung nu7442u(wiem wiem hdru, pratycznie nie ma) używam jako monitora, i kiedy włączę hdmi uhd color i włączę hdr w Windows, to czy gram czy oglądam coś na tubie, to obraz co losowy czas, raz na 10 min, raz na 2 min i tak wkoło, znika, ktoś coś na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka gra ma najładniejszy hdr na pc?

 

Shadow of the Tomb Raider

 

Forza Horizon 4

 

Assassin's Creed Odyssey

 

STAR WARS Battlefront II

 

Metro Exodus

 

Far Cry 5

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkimi dodatkami i DLC coś około 180GB - jest tego od groma. Podpoiłeś TV do PC czy kupiłeś monitor z HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon i Forza, z tego co wyczytałem. A Ty odpowiadając w każdym temacie to takich rzeczy nie wiesz?

 

 

A mam pytanie, posiadam Samsung nu7442u(wiem wiem hdru, pratycznie nie ma) używam jako monitora, i kiedy włączę hdmi uhd color i włączę hdr w Windows, to czy gram czy oglądam coś na tubie, to obraz co losowy czas, raz na 10 min, raz na 2 min i tak wkoło, znika, ktoś coś na ten temat...

 

Pewnie ciulowy kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy Anthem i Division 2.

W zupełności te gry też mają doskonały HDR.

 

Pytałem czy kupiłeś monitor z HDR czy TV podpinasz do PC? Nie pytałeś o gry gdyby coś się za tym nie kryło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, nie podłączyłem.

 

W takim razie nurtuje mnie czemu zadajesz takie pytanie?

 

Jaka gra ma najładniejszy hdr na pc?

 

A to za dużo dla ewentualnych testów.

 

Przecież bez odpowiedniego sprzętu nic Ci nie da taka wiedza :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty odpowiadając w każdym temacie to takich rzeczy nie wiesz?

 

Może nabija sobie posty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio odpaliłem Far Cry ND i włączyłem hdr to się podłamałem bo bez regulacji gammy z poziomu sterów obraz był absurdalnie wyprany i szary. Zero możliwości regulacji gammy i jasności/poziomu czerni, ręce mnie opadły. Za to takie Metro Exodus od strzała wygląda rewelacyjnie - tam nawet regulacji jasności hdr nie ma a działa i wygląda świetnie.

 

Druga sprawa którą zaobserwowałem to filmy hdr odpalane poprzez mpc-hc i madvr. Fullscreen exclusive to wiadomka ale jakimś cudem, pomimo iż wszystko wedle informacji z madvr i osd monitora grało to efekt hdr prawie zerowy. I nagle cyk - przestawiłem w windowsie ręcznie hdr na on i efekt natychmiastowy. Co ciekawe madvr od tej pory pokazywał amd-hdr zamiast cośtam-hdr i kolejne wtf to, że zamiast fullscren exclusive pokazywało fe windowed ale pomimo tego i tak 10bit choć to ponoć śmiga tylko na exclusive. Wot technika.

 

Trzecia sprawa to u mnie poprzez przeglądarkę chrome filmy yt hdr są zbugowane - tak jakby ustawić w osd monitora lub sterach kontrast na 100 zamiast 50 - zero detali w bielach i czerniach i ogólnie spawarka. Wystarczyło owe filmiki pobrać lub odpalić bezpośrednio przez mpc-hc i znowu rewelka. Ech, windows jest lepszy niż krzyżówki i sudoku...

 

No jest tam jakiś pure color, i inne ulepszacze.

Z resztą zaraz powinien być kurier z betoniarką, to sprawdzę, chociaż wolałbym opinii kogoś, kto się zna na TV.

Wiem, że więcej propagandy w tych opisach, niż prawdy, ale jak ma człowiek wybrać odpowiedni telewizor, jak nie czytając opisu ? :E

 

W tym Samsungu Nu7xxx nie masz hdr w zasadzie w ogóle. Brak szerokiego garmutu to tylko połowa problemu bo on nawet podstaw do hdr czyli wyższej niż przeciętna jasności nie osiąga - świeci maksymalnie 300cdm czyli słabo ale real scene to już 265cdm a 2% ekranu to żałosne 165cdm bo sobie samsung lata temu ubzdurał "dynamic contrast dimming" którego to od lat wyłączyć się nawet w menu serwisowym nie da - jasność taka, co ma monitor przy którym teraz siedzę a ma on lat...11 i jest to typowy gównomonitor do biura. Owy gigant to Lg w1946 :E

 

Jak chcesz sprawdzić który tv się nadaje to polecam stronę rtings.com, lepszej z testami tv/monitorów chyba nie ma.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia sprawa to u mnie poprzez przeglądarkę chrome filmy yt hdr są zbugowane - tak jakby ustawić w osd monitora lub sterach kontrast na 100 zamiast 50 - zero detali w bielach i czerniach i ogólnie spawarka. Wystarczyło owe filmiki pobrać lub odpalić bezpośrednio przez mpc-hc i znowu rewelka. Ech, windows jest lepszy niż krzyżówki i sudoku...

 

Dokładnie tak HDR przez youtube i chrome w filmikach był przepalony i to mocno przepalony, detale w jasnościach bardzo dużo traciły detali. Ale od jakiegoś czasu(nie wiem dokładnie od kiedy, ale raczej jakieś nowsze aktualizacje) na moim kompie najnowsza zaktualizowana winda + zaktualizowana przeglądarka chrome i HDR teraz u mnie wygląda całkowicie poprawnie przez chrome + youtube. Oczywiście dalej są różnice pomiędzy skompresowanym materiałem youtube, a żyletą w porównaniu z oryginalnym materiałem no, ale to inna kwestia. Sam HDR w końcu działa poprawnie :banan: .

 

Może nabija sobie posty ;)

 

Siedzi w tej robocie ponad standardowy limit godzin i świra dostaje :E

 

A co do Forzy 4 to nie ma co straszyć u mnie wersja Ultimate z wszystkimi DLC tyle zajmuje:

ZrXNE6j.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi w tej robocie ponad standardowy limit godzin i świra dostaje :E

 

Jakoś musi uzbierać na ten nowy monitor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ciulowy kabel.

 

 

Właśnie już chyba ze 5 kabli testowałem po 1,8m. Od tych tanich, po takie drogie i sam już nie wiem, o co chodzi. Czasami śmiga nawet godzinę, czasami co parę minut potrafi obraz zniknąć... Już niewiem co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafić dobry kabel to nie prosta sprawa tutaj jest totalna loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafić dobry kabel to nie prosta sprawa tutaj jest totalna loteria

Ja wiem, ale znajomy ma ten sam tv podpięty do kompa i tego problemu nie ma... Kazdy swój kabel testowałem i tylko jeden, akurat ten najdroższy mial ten problem, inne moje kable u niego działały bez problemów, to jest właśnie dziwne. Ja mam gtx970, a znajomy gtx1070 tak jak ja od asusa... Czasami się zdarzyło że cały dzień nie było problemów... Jakoś się przyzwyczaiłem, ale te 2 sekundy może byc na moją korzyść, lub kumpla z którym aktualnie gram heheh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...