Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cawe

Urządzenie wielofunkcyjne do pracy biurowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem w trakcie poszukiwania urządzenia wielofunkcyjnego do firmy. Zastanawiałem się nad monochromatyczną laserówką. Cena nie jest jakoś sztywnie ustalona, lecz im mniej tym lepiej ;) Jakby udało się zmieścić w 400zł było by super, lecz jeśli opłaca się trochę dołożyć na rzecz tańszych tonerów to jak najbardziej rozważę takie propozycje. Podstawowa kwestia to tania eksploatacja. Jakość wydruków nie jest priorytetem. Czy jest coś teraz ciekawego na rynku ? Ustawiając przedział cenowy w porównywarkach wyskakuje masa modeli ;)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brother J105, cena niestety trochę wyższa. Ale za to tania exploatacja. Mogę polecić więc Brothera, jeśli możesz wydać około 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to problem, jeśli wara zakupu. Znalazłem jeszcze Brother DCP 1510E. Zapomniałem dodać, że wystarczy w pełni monochromatyczna. Tak przeglądam oferty i zastanawiam się czy skaner jest mi potrzebny, bo widzę że już za 250 zł można zakupić samą drukarkę.

 

Szperając natrafiłem dodatkowo na

 

PANTUM M6500

 

HP LASERJET PRO M125NW

 

Samsung SL-M2070

 

Brother DCP-1512

 

 

Tylko nie wiem czy przyjmują zamienne tonery..

Regenerowane tonery do HP widzę że już za 18 zł można nabyć.

 

Czy obsługa drukarki laserowej faktycznie jest wiele tańsza jak atramentowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły tak, choć Brothery atramentowe i tak są tanie w eksploatacji. Przy zakupie laserówki często jest dylemat - kupić monochromatyczną czy full-color? W przypadku atramentowej nie mamy tego problemu. Ja bym wziął atramentówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie odstrasza od drukarek atramentowych to ich obsługa. Od kiedy pamiętam zawsze były kombinowania z zaschniętymi tuszami, zamienniki nie chciały zawsze działać, źle drukowało, trzeba było czyścić głowicę w kasetach tuszy, robić wyrównywania pojemników, kalibrować itp... Może to zwykłe stereotypy bo użytkuję obecnie i mam do czynienie raczej z około 10 - 12 letnimi atramentówkami. Może technologia poszła do przodu ;)

 

Zerknąłem na cenę tuszy do Brothera który poleciłem 2400 stron za 2 zł to niezła oferta. Do czegoś nadają się tak tanie tusze ?

http://allegro.pl/tusz-do-brother-lc529xl-lc525xl-j200-dcp-j100-j105-i5949328720.html?fromVariant=5249313460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to zamienniki - ja też kupuje zamienniki, ale trochę droższe w sklepie stacjonarnym, nie przez internet. Jeden kosztuje 10 zł. To i tak nie jest drogo. Mam po prostu sprawdzone. Tych nigdy nie kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to problem, jeśli wara zakupu. Znalazłem jeszcze Brother DCP 1510E. Zapomniałem dodać, że wystarczy w pełni monochromatyczna. Tak przeglądam oferty i zastanawiam się czy skaner jest mi potrzebny, bo widzę że już za 250 zł można zakupić samą drukarkę.

 

Szperając natrafiłem dodatkowo na

 

PANTUM M6500

 

HP LASERJET PRO M125NW

 

Samsung SL-M2070

 

Brother DCP-1512

 

 

Tylko nie wiem czy przyjmują zamienne tonery..

Regenerowane tonery do HP widzę że już za 18 zł można nabyć.

 

Czy obsługa drukarki laserowej faktycznie jest wiele tańsza jak atramentowej ?

Nie polecam Ci kupowania Pantum. Trudno Ci będzie do niej toner znaleźć. Do wszystkich pozostałych w.w. znajdziesz dobre zamienniki, ale nie kupowałbym na allegro, a tym bardziej regenerowanych. Często potrafią sypać przy 50% zużycia. Sensowne zamienniki dostaniesz w cenach powyżej 50 zł.

 

 

Jedyne co mnie odstrasza od drukarek atramentowych to ich obsługa. Od kiedy pamiętam zawsze były kombinowania z zaschniętymi tuszami, zamienniki nie chciały zawsze działać, źle drukowało, trzeba było czyścić głowicę w kasetach tuszy, robić wyrównywania pojemników, kalibrować itp... Może to zwykłe stereotypy bo użytkuję obecnie i mam do czynienie raczej z około 10 - 12 letnimi atramentówkami. Może technologia poszła do przodu ;)

 

Zerknąłem na cenę tuszy do Brothera który poleciłem 2400 stron za 2 zł to niezła oferta. Do czegoś nadają się tak tanie tusze ?

http://allegro.pl/tusz-do-brother-lc529xl-lc525xl-j200-dcp-j100-j105-i5949328720.html?fromVariant=5249313460

Tusze zawsze zasychają, jeśli nie używamy drukarki przez 2-3 i więcej tygodni. Tusze za 2zł byłyby wątpliwe, odradziłbym Ci zakup takich:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tusze zawsze zasychają, jeśli nie używamy drukarki przez 2-3 i więcej tygodni. Tusze za 2zł byłyby wątpliwe, odradziłbym Ci zakup takich:P

 

Nowe srednie i wyższe drukarki muszą być podłączone do prądu i mogą stać nawet rok i nic nie zaschnie.

 

Ostatni postój mojego canona mx 925 trwał od sierpnia 2017 do dzis bo drukowałam kilka kartek, nie było problemu. Atramenty najtansze Alaskaprint z amazona z zwrotów po 9 euro za 6 kompletów w jednej paczce normalnie kosztuja 18 euro

 

 

w lato drukuje 4mc sporo i stoi prawie rok. Po lecie 2016 nie miała problemu z drukowaniem w czerwcu 2017 ;) teraz tak samo.

 

 

 

 

 

Jak bym miała teraz kupować chyba bym kupiła laserową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...