Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coolerss

ACL

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wspomniałeś, o sprzęt jakiej firmy chodzi...

 

Zakładam, że Cisco, ale nie pomogę, bo jestem przeciwny odrabianiu na forum prac domowych, i to jeszcze za darmo.

 

Jak powiesz, z czym masz problem, czego nie rozumiesz, to OK.

 

A tymczasem otwórz dokumentację, czytaj i rób. Jak zrobisz i nie będzie działać tak, jak oczekujesz, to możesz tu wrzucić, opisać, co się dzieje, co działa, a co nie, a my poszukamy błędów.

 

Nie mówię już o tym, że to powinno raczej do działu "sieci i komunikacja" pójść.

 

Co do wyboru interfejsu, to do tych pytań powinien, chyba, być jeszcze jakiś obrazek z topologią sieci.

 

Póki co podpowiem tyle, że jeśli faktycznie chodzi tu o sprzęt Cisco, to potrzebujesz tzw. rozszerzonej ACL-ki (extended ACL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest topologia.

Topologia ACL

 

Za prace zajmę się dopiero za tydzień bo puszę projekt sieci zrobić i teraz nie mam czasu aby się za to zabrać.

Inna sprawa to nie byłem na zajęciach i nie wiem w ogóle o co kaman więc dodałem teraz post gdzie może ktoś wpadnie na pomysł jak to ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wspomniałeś, o sprzęt jakiej firmy chodzi...

 

Zakładam, że Cisco, ale nie pomogę, bo jestem przeciwny odrabianiu na forum prac domowych, i to jeszcze za darmo.

 

Jak powiesz, z czym masz problem, czego nie rozumiesz, to OK.

 

A tymczasem otwórz dokumentację, czytaj i rób. Jak zrobisz i nie będzie działać tak, jak oczekujesz, to możesz tu wrzucić, opisać, co się dzieje, co działa, a co nie, a my poszukamy błędów.

 

Nie mówię już o tym, że to powinno raczej do działu "sieci i komunikacja" pójść.

 

Co do wyboru interfejsu, to do tych pytań powinien, chyba, być jeszcze jakiś obrazek z topologią sieci.

 

Póki co podpowiem tyle, że jeśli faktycznie chodzi tu o sprzęt Cisco, to potrzebujesz tzw. rozszerzonej ACL-ki (extended ACL).

 

Mam komende do zadania 2 ACL'a czyli zablokowanie ruchu FTP do źródła 10.0.10.0/24

access-list 101 deny 21 10.0.10.0 0.0.0.255

 

Nie mam jak sprawdzić na sprzęcie gdyż CISCO Packet Tracer nie działa - żadna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...