Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zamiennik PG279Q z Freesync

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora 1440p-2160p z Freesync, na chwile obecna mam pg279Q z G-Sync ale jestem z niego niezadowolony (BLB/zolte plamy) i nie mam juz w systemie grafy od Nv.

Wiem ze jest MG279Q ale wedlug opinii to ten sam dramat co PG.

 

Format? 27-32 cale to bylby sweet spot, wolalbym nie zakrzywiony i 100Hz+

 

Nie chce tez nadziac sie kupujac model z 2015/6 roku albo na loterie jak z panelami w PG/MG.

 

Co do ceny to mysle ze w granicach 3200-4000zl max.

 

Nie znam sie zbytnio na monitorach, taki AOC 32 cale 1440p VA z FS kosztuje raptem 199eur scratchhead.gif

https://www.coolblue..._specifications

 

Ten Samsung wyglada ciekawie: 

https://www.coolblue.nl/product/779775/samsung-lc32hg70qquxen.html#product_specifications

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz wielkich problemów z BLB to niestety trzeba zrezygnować z IPS nie ma innej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 349X7FJEW

 

Ja standardowo polecam to :D Cena max 3000zl.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_349x7fjew.htm

 

 

Dla mnie po roku przemyśleń i poszukiwań - ideał :)

 

W wysokość 32" standardowej panoramy wejdę za pierdylion lat jak pociągnie to każda grafa w 4K i 100FPS/Hz. Plus do tego dalej ma być ultra panorama :) W sumie nie wiem nawet jaka to będzie rozdzielczość. I tak nie ma takich jeszcze na rynku ;)

 

Zwiększone pole widzenia sporo ułatwia grę. Jak narazie pykam w Fornite i LOL. W obu grach jest łatwiej. Taki legalny mini cheat. Wadą jest fakt, że najczęściej muszę drużynie przekazywać informacje z lokalizacją kolejnych fragów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie tych 'krzywulców' bo gram przeważnie w ścigałki typu DiRT Rally i czy nie będę miał auta rozciągniętego na pół ekranu po środku no i na 100% nie zmieszczę ultra-wide na biurku.

Ten Philips ma ogólnie bardzo słabe recenzje, przeważnie piszą o wypłowiałych kolorach i kiepskich kątach widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem Ci profi recke :) Kąty widzenia są jak w każdym VA.

 

Kolory też są OK.

 

Zakrzywienie przy ultrawide jest OK, nawet pożądane bo to jednak dość szeroki ekran i dzięki zakrzywieniu matrycy nie ma efektu utraty kolorów, z powodu rosnącego kąta patrzenia po bokach. Matryca odchyla się w twoją stronę. Ma to sen. Przy 24" krzywizna to pic na wodę, ale przy 34-35" już jest git.

 

Jak chcesz mogę zerknąć jakąś grę jak wygląda na ultrawide. Ale normalnie nic tam się nie rozciąga po bokach, kiedy gra obsługuje taki format.

 

 

 

w sumie to na YT możesz zobaczyć.

 

 

 

Jedyne co może przebić w samochodówkach UltraWide to google VR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. na 100% nie zmieszczę ultra-wide na biurku...

 

 

Komputer na ziemię obok biurka - ciszej i miejsce się znajdzie.

 

Ten Philips ma ogólnie bardzo słabe recenzje, przeważnie piszą o wypłowiałych kolorach i kiepskich kątach widzenia.

 

Przyznam też szczerze, że nie widziałem nigdy słabej recenzji tego monitora:) A wręcz odwrotnie.

 

Chyba że wadą ekranu do grania ma być niesatysfakcjonujące odzwierciedlenie kolorów do profesjonalnej obróbki grafiki? Ale skoro w reckach piszą że jest dobra jakość i nadaje się nawet do podstawowej grafiki, to co więcej trzeba do gier?

 

 

Zalety :

 

Duży wyświetlacz 34: 21: 9.

Rozdzielczość 3,440 x 1,440.

Ekran zakrzywiony 1800R.

100 Hz odświeżania.

AMD FreeSync.

Dobra dokładność kolorów - z kalibracją.

Rozsądna liczba wejść.

Czteroportowy koncentrator USB 3.0.

Wbudowane głośniki 5W.

Cons:

 

Drogie

Prawie brak gotowych ustawień dla działań innych niż gry.

Jednorodność kolorów i jasności nie jest doskonała.

Hub USB i porty audio z tyłu, nie z boku.

 

https://www.kitguru.net/peripherals/james-morris/philips-349x7fjew-wqhd-34in-freesync-curved-monitor-review/5/

 

 

Fotografowie, designerzy i filmowcy – pamiętajcie, że niestety to nie IPS i odwzorowanie kolorów nie należy do najlepszych. Ale myślę, że przeciętnemu użytkownikowi domowemu, czy biurowemu to nie będzie przeszkadzać.

...

Szczerze mówiąc, jestem w stanie odradzić go tylko jednej grupie potencjalnych klientów – grafikom i wszystkim tym, dla których najważniejsze jest odwzorowanie kolorów. IPS to niestety nie jest, więc nie zaoferuje nam tak dobrego zakresu i odwzorowania jak tego typu matryce. Ale to tak na prawdę jedyna poważna wada, którą zauważyłem.

https://wavepc.pl/philips-349x7fjew-wrazenia-z-uzytkowania/

 

 

Na pewno nie jest to ekran idealny. Możesz sobie jeszcze zerknąć na recki BENQ XR3501 - na matrycy AUO 100Hz i HDR. Nieco drożej od Philipsa na matrycy Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer na ziemię obok biurka - ciszej i miejsce się znajdzie.

 

 

 

Przyznam też szczerze, że nie widziałem nigdy słabej recenzji tego monitora:) A wręcz odwrotnie.

 

No ale w tej recenzji to ten philips szału nie robi. Nierównomierności podświetlenie potrafią pyknąć do 21% i co najgorsze lag jest na poziomie 17,25ms.

http://www.tftcentral.co.uk/images/philips_349x7fjew/uniformity.jpg

Taka wartość to już gubienie ponad 1,5 klatki na sekundę więc do szybkich FPS-ów to on średnio się nadaje.

http://www.tftcentral.co.uk/images/philips_349x7fjew/lag.jpg

 

 

"Jest to nieco ponad 1,5 klatki przy 100 Hz i reprezentuje umiarkowany poziom opóźnienia. Być może trochę za wysoko dla bardzo szybkiego FPS i konkurencyjnej gry, ale powinno to być dobre dla zwykłych graczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

279Q mam od września, kolory są jak dla mnie OK ale BLB i zolte plamy są niedopuszczalne.

Mialem tez Della U2518D i ten mial genialne kolory, chcialbym cos podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jest 10ms :)

https://hdtvpolska.com/philips-349x7fjew00-test-monitora-lcd-4k-ultra-hd-z-technologia-multiview-i-amd-freesync/

 

ogólnie przyjmuje się, że do 20ms to bardzo dobry wynik nie przeszkadzający w niczym.

Ja przesiadłem się z Acera, który w testach miał InputLag 3ms. Wyniki w fortnite nie spadły a nawet bym powiedział, że się poprawiły.

 

Nie odczuwam z tym żadnego problemu czy spadku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt do 16ms przyjmuje się, że jest ok więc pewnie tutaj też tak będzie.

Jedynie martwi to podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemów z podświetlaniem. Dla mnie jest wszystko jednolite.

 

Jedyne czego mogę się przyczepić, to efekt niebieskawej poświaty na czarnym patrząc od boku, czy też coś ala srebrzenie matrycy. Wygląda to trochę, jakby wady IPSa trafiły do VA.

 

 

 

W sumie to kupić coś 100hz+ beż żadnej z wad jest na razie chyba niewykonalne :) Musiałby być jednolity OLED który się nie wypala. A do tego jeszcze nam brakuje penie sporo lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego philipsa, jutro przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, pierwsze wrazenie troche lipa - wyplowiale kolory i po 30 minutach pracy na pulpicie robi mi sie niedobrze od tego zakrzywienia. Moze sie przyzwyczaje.scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil sobie zmieniłeś? Mi tam tylko jeden czy dwa pasowały.

 

Zakrzywienie już mnie wcale nie rusza. Przy matrycy VA ma sens bo sie obraz nie degraduje po bokach. A jednak obraz jest szeroki :)

 

 

Prosta VA z bliska byłaby tragiczna. Nawet IPS miałby pewnie degradowane kolory po bokach, bo na matryce patrzy się jakby pod kątem. Pewnie tylko OLED prosty tej szerokości wyglądałby poprawnie.

 

 

2 dni grania i przywykniesz :)

 

 

ps. 100Hz i czas reakcji FASTES musisz wrzucić, bo wolniejsze nastawy nie działają na 100Hz. Powidoków i purpury brak za przesuwającymi się elementami, krawędziami. Tak więc nie ma problemów z overshotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie tez jest flickering w grach? Na puplicie tego nei mam ale w grach ewidentnie widac ze miejscami przez kilka sekund obraz mruga.

 

 

Profili nie ruszalem, chodzi Ci o profile monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil w menu monitora. Ze standard na Game chyba mam ustawione, ale nie pamiętam. Nie chcę nakłamać a nie mam jak teraz sprawdzić.

 

Migotania nie mam żadnego. Migocze Ci na freesync ? Coś podobnego ostatnio zgłaszali ludzie z ekranami AOC po aktywacji Gsync'a. Tymi za 3300zl około.

 

 

Monitor generalnie ma sterowanie PWM podświetlania. Ponoć tak szybkie, że w niektórych testach nie byli nawet w stanie określić częśtotliwości bo wykraczało poza zakres urządzeń testowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z wlaczonym freesynciem migocze co jakis czas. Monitor mam podpiety przez DP. On ma jakies fuinkcje oszczedznia energi czy cos? U mnie lewa strony jest mocno szara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jednolicie ale nie mam freesynca aby sprawdzić czy też by coś migotało.

 

https://community.amd.com/thread/220147

 

https://community.amd.com/thread/219885

 

 

 

 

A co się dzieje jak podepniesz ekran do HDMI 2.0 ? Bo ekran ma też 1.4.

 

Bo wydaje mi się, że freesync preferuje HDMI :)

 

Optimum Resolution

HDMI 1.4 :3440x1440 @ 60Hz 2560x1080 @ 95Hz

 

Displayport/HDMI 2.0 :3440x1440 @ 60Hz 3440x1440 @ 100Hz

 

 

-----------

 

https://www.download.p4c.philips.com/files/3/349x7fjew_27/349x7fjew_27_dfu_aen.pdf

 

On DisplayPort Mode, can’t

support FreeSync if the

V.Freq>69Hz

 

no właśnie, w instrukcji tez piszą o jakiś problemach z freesync na kablu DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm po HDMI mam tylko 30Hz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak. W nvidi można wybierać rozdzielszoć telewizyjną lub na monitor. Może w radku też można i wciskasz tą na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jceZkz4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI masz jakiś stary czy co? Nie wiem o co chodzi. Ale musi działać pełny zakres Hz na 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, kabel nowy z pudelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam HDMI 1.4 to chyba tylko w porywach do 50Hz ciągnęło w 3440x1440, większość monitorów 30hz.

 

Podłącz przez DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez DP ma flickering jak glupi z wlaczonym Freesynciem. 

 

No i teraz co robic, odeslac czy karta do wymiany...nie usmiecha mi sie odsylac ponad metrowego pudla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...