Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bo nawet corsair 400C bił ją na głowę :)

 

Minciu nie rozśmieszaj mnie od rana chłopie.

Ten Corsiar akwarium dla gimbazy ?1914eddc58fabcf772c782d5e5983bc2.jpg

Ten Corsair 400C,

 

400r_hero_up_led.png

którego miałem może rzeczywiście był tak samo przewiewny ja Zalman ale nie to śmieszne szkło.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400C to plexa i metal :) I tak, był lepszy niż zalman.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400C to plexa i metal :) I tak, był lepszy niż zalman.

 

Akwaria też mogą być z plexi :E

Tak były tyle, że ich poprzednie modele.

 

Polecam lekturę

Mój link

 

Od razu zerknij na wyniki testów: Corsair 400R, 500R i Zalman Z9 Plus pozamiatały wszystko.

 

Z3 Plus gdyby brał w tym teście udział także byłby na szczycie.

 

Obecnie mam Define XL R2 ale wcześniej przerabiałem dziesiątki tych meshowych konstrukcji i wiem na co je stać.

Kompów kilkanaście w różnych Zalmanach też się złożyło.

 

Na tamtej serii Corsair dla mnie skończył się jeśli chodzi o budy. Dziś mamy stal grubości 0,5mm i pleksi, szkło i gimbo podświetlenie.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSscbBl_vNUjXlYEWHanvDxhF_3pMVzP_psmMLL3fsrJ3UW1M4H

 

Górny front wentyl zatkany meszem, gąbką z jednej strony oraz grilem z drugiej.

 

Dolny wentyl zatkany dodatkowo dyskami a zamiast grila są jakieś poziome otwory jeszcze gorsze.

 

Do tego wentyle tylko 120mm.

 

 

 

Corsair 400C ma dwa wentyle 140mm lub 3x130. To zasadnicza różnica ;)

 

 

W Z3 na froncie w zasadzie jest tylko jeden funkcjonalny 120mm wentyl. Dodatkowo 3 wentyle na wyciągu w seryjnym układzie, syf nieziemski :) Pierwsze co to obowiązkowo zamiana miejsc wentyli tak aby 2 były na froncie i dwa na wyciągu. Ja to zrobiłem po pierwszym czyszczeniu budy.

 

Jeszcze musiałem manipulować sporo obrotami, bo dalej na równych obrotach ciśnienie było negatywne.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Klatki na dyski jednak niektórzy potrzebują. Piszę o funkcjonalnej klatce a nie dyskach gdzieś na dupie poprzyklejanych.

Zresztą wiele obudów tak ma. Ja mam 2 klatki na dyski na froncie i 1 w całości zapełniona, a 2 wywalona.

Mesh + gąbka to dla wielu zaleta bo realnie zatrzymuje kurz. Co kto woli.

 

Kwestia co dla kogo jest ważne. Dla ciebie widzę głównie wygląd. Szkło/pelxi, podświetlenie, ledy, białe monitorki pasujące do salonu itd.

Wybacz ale znawcą od wentylacji obudów to ty jeszcze nie jesteś za to od "odpuściarstwa" widzę tak.

corsair-crystal-series-570x-rgb-atx-mid-tower-case-white-1510816845-53471557-2152893849e40928d1b31aa0a6149962.jpg

 

Wybacz właśnie przeczytałem twoją sygnaturkę.

Zmierzyłeś te ciśnienia czy tak piszesz sobie z rana ?

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... opy

Robimy króla offtopa z tego wątku! :(

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... opyRobimy króla offtopa z tego wątku! :(

 

Dobra zamykam się sorki bo i tak bardzo lubię Minciu za jego pomoc w wielu tematach co nie znaczy, że czasem nie możemy się powymieniać opiniami.

Napisz lepiej czy ogarnąłeś te kolory wreszcie i jak to zrobiłeś. Przestałeś grzebać w sterach nvidii odnośnie koloru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia na Z3? Dym zaciągało dziurami z tyłu. Co tam mierzyć jak widać na dymie i kurzu?

 

Moja buda wygląda nieco inaczej niż ta ze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamykam się sorki bo i tak bardzo lubię Minciu za jego pomoc w wielu tematach co nie znaczy, że czasem nie możemy się powymieniać opiniami.

Spoko. W zasadzie temat bardzo ok i opinie też. Warto by przerzucić do stosownych podtematów. Inaczej przysypiemy Dell-wątek ;)

 

Napisz lepiej czy ogarnąłeś te kolory wreszcie i jak to zrobiłeś. Przestałeś grzebać w sterach nvidii odnośnie koloru ?

Mam kociokwik w robocie. Dopadam kompa, pykne 2 zdania i spadam.

O Dellu chce napisać "moje podsumowanie" na spoko w sobotę.

Coś pochwalę, coś zganię.. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten dell jak za swoją cenę to jest sprzęt bez wad :) Ciągle to TNka, ale w cenie TNki FHD i to bez gsynca :D

 

 

Ciekawi mnie tez jak ostatecznie ustawisz gamme? Ciemniejsze kolory jak ja proponowałem, czy wybierzesz jakieś wyprane, jaśniejsze kolory ale ponoć bardziej odpowiadające pokryciu RGB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie szybkie pytanie odnośnie wentyli skoro robimy króla offtopu, dlaczego takie silent wings 3 wersja 3 pin ma reduktor napięcia na sata? W jaki sposób mam to niby użyć skoro sam wentyl ma 3 piny? Czy według producenta 5 wentyli to 5 złączy sata jeśli chcemy korzystać z reduktora? Corsair i Fractal mają reduktor 3pin-3pin, który ma dużo większe zastosowanie. W mojej budzie kontroler obrotów podłącza się do sata, a on rozdziela sygnał na wejścia 3 pionowe.

 

Co sądzicie o tych wentylach corsair af140 quiet edition

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AFy 140. Przewaliłem ich 6 szt.

3 szt. te kolorowe oryginalne sprzedawane oddzielnie i 3 szt. te demontowane z obudów (szare łopatki itd).

Gość na forum ma ich setki na sprzedaż za 15zł sztuka. Nie dostajesz kolorowych oringów itp ale to dokładnie te same wentylatory montowane na start w nowych obudowach Corsair - wyższych modelach.

 

Szczerz je polecam i do dziś siedzą u mnie 4 AF-y i 2xNB PK 2.

 

Nie wiem czy to przypadkiem nie ten gość.

Wcześniej chyba na sztuk sprzedawał. Napisz może kilka szt. sprzeda oddzielnie.

http://forum.pclab.pl/topic/1216931-Wentylatory-Be-Quiet-Corsair-i-inne-140120mm-HURT-241szt/page__p__14780089__fromsearch__1entry14780089

 

Tu inne tematy:

Może jeszcze są dostępne.

http://forum.pclab.pl/topic/1221884-Wentylatory-120140mm/

http://forum.pclab.pl/topic/1184967-Wentylatory-bequiet-corsair-i-inne-120mm-140mm-200mm/

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używałem te wentyle z obudów corsaira. Cena jakość rewelacja jak kupuje się je po 10-15zl sztuka. Moim zdaniem wypadały nawet lepiej niż WingBoost2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same AF-yd są dość mocne w sensie wentylacji. Ja je trzymam chyba na 900RPM. Mają sporo tych łopatek i spokojnie pod 2 szt. można podpiąć do każdego praktycznie gniazda w płycie głównej (oczywiście przy użyciu rozdzielacza) i nie ma strachu, że gniazdo upalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli użyjemy reduktora 7v, to z jaką prędkością się kręcą maksymalnie i czy są mocno słyszalne na tych 7v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduktory 7V są trochę niezdrowe. Najlepiej wpiąć wentyle do płyty i ewentualnie rozdzielić na 3 jeden sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 600q kontroler ma rozdzielacz sata->trzy kable 3 pinowe, więc żeby podłączyć 5 wentyli stosuję dodatkowo rozdzielacz 2szt. od noctua 1->2. Ogólnie kontroler sam ogrania napięcie, nie wiem tylko jakie wartości dobiera dla konkretnych poziomów i jak to sprawdzić. Lubię ciszę, więc zakładam, że 12v jest pewnie głośne na tych corsair, więc myślę nad użyciem reduktora, który jest w zestawie z wentylami. Wiem, że można się bawić w pwm na mobo, ale jak już jest kontroler to szkoda go nie wykorzystywać, a to naprawdę wygodne rozwiązanie.

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem. Ja teraz je trzymam na jakieś 850 rpm i dla mnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerry, odnośnie kolorów obejrzyj sobie ten filmik

 

 

Szału nie ma i nie będzie. TN choćby miał nawet 100 bitową głębię kolorów to i tak dalej będzie to tylko TN. Moim zdaniem kto raz miał TN drugi raz się w to nie wpakuje jeśli mu zależy na obrazie, wiem to po sobie.

 

Inną kwestią jest to, że AUO kompletnie zlewa kwestie kontroli jakości i trzeba często przewalić palety monitorów z ich matrycami żeby faktycznie znaleźć coś sensownego.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak oglądać porównanie kolorów ips vs tn na monitorze tn, gdzie oba wyglądają tak samo... Jeśłi o mnie chodzi to kupiłbym raz jeszcze bez wahania della s2716dg. W Acerze mamy nóżkę pterodaktyla jakiegoś co wygląda wręcz ohydnie (4deplejers) i jak zawsze oczojebna dioda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mu każe oglądać to na monitorze? Można na smartfonie, telewizorze tablecie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduktory 7V są trochę niezdrowe. Najlepiej wpiąć wentyle do płyty i ewentualnie rozdzielić na 3 jeden sygnał.

 

Możesz trochę rozwinąć dlaczego niezdrowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie to podsumowanie, bo weekend minął :P

Sorrki, sorrki... właśnie przyszedł do mnie 1080ti Super Jet Stream i z wypiekami pierwsze 20 min. testów.

Znajdę chwilkę podsumuję. ;)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tym razem o podsumowanie, mam szybkie pytanie, posiadam monitor rev3 ostatnio zaczął mnie trochę irytować tzw. "color bending". Czy u was też to występuje? Problem dotyczy tylko ciemnych kolorów, głównie odcieni czarnego i w mniejszym stopniu granatowego/niebieskiego. Pamiętam, że aplikacja color sustainer miała opcję wygładzania przejść, muszę w domu to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...