Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne coś na krawędziach to zbyt mocne Overdrive. Albo czas reakcji matrycy ustawiony na maximum. Zmniejsz to na średnia moc.

Ja pier... zaczynam mieć dosyć tego monitora! :D

Zachciało się śmietany na g... e! :D

 

Rozumiem, że mam tego szukać w ustawieniach menu monitora (?) nie sterowniku.

BTW. Jestem zaskoczony "ubogością" menu. Monitor gamingowy a ma 4 opcja na krzyż.

Przede mną w robocie stoi LG (btw. całkiem fajny)... za 999 zł ! I funkcji do regulacji ma 3x więcej, niż ten DELL :(

 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA w menu monitora :) Normalka, prawie kazdy na to sie lapie! Szukaj regulacji overdrive. Jak masz niebieskie, białe, bioletowe powidoku na rogu elementow to jest overshot przez zle ustawienie overdrive. Kazdy monitor to ma mniej lub bardziej dostepne do regulacji.

 

Overdrive Used

 

Yes

 

Overdrive Control Available to User

 

Response Time

 

Overdrive Settings

 

Normal, Fast

 

response_2.pngresponse_3.png

te czerwone wartosci to moze byc overshot. A jak nie mozesz znalezc to widac robisz sie za stary na IT :D

 

Response Time setting = Normal, 144Hz Refresh Rate

 

Having established that the normal setting offered the best response/overshoot balance we carried out our normal wider range of measurements as shown below. We used the maximum refresh rate of 144Hz.

 

fura gwizda ino szofer p... ? :E

 

P1120583.JPG

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA w menu monitora :) Normalka, prawie kazdy na to sie lapie! Szukaj regulacji overdrive. Jak masz niebieskie, białe, bioletowe powidoku na rogu elementow to jest overshot przez zle ustawienie overdrive.

Dokładnie tak mam! 

Dzięki :)

 

Kazdy monitor to ma mniej lub bardziej dostepne do regulacji. Overdrive Used / Yes / Overdrive Control Available to User / Response Time / Overdrive Settings / Normal, Fast

O, o, o... było Response Time (jedna z nielicznych opcji menu, która... jest) :)

- ustawiłem na FAST, bo wszystko, co fast jest "the best!"  lol2.gif

 

LOL. Schiza 144Hz się udzieliła :).

Czyli tu babol. Zmienie w chacie. Dzięki @Minciu.

 

te czerwone wartosci to moze byc overshot. A jak nie mozesz znalezc to widac robisz sie za stary na IT :D

Nie widze grafik... ale, tak czy siak... za stary na bank.

Nie jeden monitor "z dupą" przez lata wypalał mi oczy zanim weszły cuda techniki "płaskiej" ;)

 

fura gwizda ino szofer p...  ?  :E

Ej, ej ! Up_to_something.gif

 

Dzięki Kolego za wskazówy. thumbup.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam na poczatku tak zrobilem w Acerze xb270ha :) Myślałem z początku ze to efekty z gry. Później doszedłem ze to coś z ekranem :D Ten filmik mnie uswiadomił ze byłem głupi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauważam różnicy między gsync on a off.

samo 144hz robi różnicę vs 60 (takie monitory zawsze miałem)

no i rozdzielczość spoko, AA wyłączam i też nie widać różnicy pomiędzy włączonym (na 1080p już widziałem)

 

ps. mam ten sam monitor

Edytowane przez brzooza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauważam różnicy między gsync on a off.

Bo to takie "badanie laboratoryjne" które ma raczej potwierdzić / udowodnić, że gsync działa ! ale... czy ma sens "podczas grania", to inna sprawa. ;)

Odpal Wiesia3 albo TombRaidera. Znajdź kawałek placu i "biegnij w kółko" (nie obracaj się wokół własnej osi, tylko biegaj po okręgu).

Powtórz z gsync on / gsync off... patrz na górne partie ekranu.

 

Na marginesie. Zbadam to raz jeszcze domu. Chodzi mi o to co zaobserwowałem (albo mam schize!) ;)

Obraz w centralnych częściach ekranu jest ostrzejszy, niż pod górną krawędzią monitora. shocked.gif

(oczywiście chodzi mi o to bieganie w kółko). ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

U mnie w TNce gamma standardowa jest do dupy, wszystko sprane. Wbijam wyższą gammę coś 2.5 i jest cucuś. Kolory robią się soczyste. Ekran staje się przyjemny w użytkowaniu. Tylko to są opcje z menu. Bo na niejednym teście można wyczytać, że gamma 2.2 w menu to realne np 2.0.

Zrobiłem jak mówisz.

Gamma 2.5.

Kolory zaczęły świecić.

 

 

 

Response Time

Normal, Fast

"Mory" brak - to było to.

Dziękuję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy kolory zaczęły świecić? Dobierz gamme tak żeby były nasycone a nie sprane. Tak moim zdaniem najlepiej ogarnia się TNke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy kolory zaczęły świecić? Dobierz gamme tak żeby były nasycone a nie sprane. Tak moim zdaniem najlepiej ogarnia się TNke.

No, że zaczęły być "soczyste", ale... wróciłem do gamma 0,96 - 1,0.

Jutro opowiem o bojach z dellem c.d.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wrzucić fotę czerni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko wtrącę do tematu z uwagi na fakt, że mam ten monitor ponad dwa lata już. Ogólnie odnośnie samego gsynca, żeby efekt był najlepszy musi być vsync on (w panelu nvidia) i lock klatek poniżej 144, najlepiej 140. Jak gra nie ma limitera to używasz RIVA Tuner, który jest razem z msi afterburner. Na blurbuster jest obszerny temat, dlaczego tak a nie inaczej.

 

Odnośnie kolorów ja używam profilu z tftcentral (pamiętaj, żeby checkbox z gammą odznaczyć jak stosujesz profil) oraz programu color profile keeper. Praktycznie wszędzie da się wymusić profil, może oprócz gier na source engine, ale zawsze można grać pełny ekran w oknie tylko wtedy gsync nie działa tak dobrze. Bez tego profilu dla mnie obraz jest za jasny, a zabawa sterownikami nvidii to ostateczność.

 

Ustawienia mam jasność 25% kontrast 75% R97,G99,B96, response time normal, gsync mode cały czas, ulmb nie używam, monitor połączony poprzez dp. Też mam 1070 i np. takim shadow of war karta wyciągała około 70 klatek na maks detalach, włączyłem limit na 60, żeby wentyl nie chodził na maksymalnych obrotach i gsync daje Ci to, że jak jest spadek z 60 na 50 to wogóle tego nie widać, bez gsync za każdym razem wyłapię różnicę 5 klatek. Także w moim odczuciu warto, fast sync nie jest wcale taki sam (również odsyłam na forum blurbuster).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten monitor od stycznia i jestem bardzo zadowolony. Monitor skalibrowałem w następujący sposób: R:97%, G:99%, B:96%. Do tego wgrałem profil Dell S2716DGv2.icc i jestem bardzo zadowolony z uzyskanych kolorów oraz z kątów widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wrzucić fotę czerni ?

Wybacz.

Troszkę kierat.

Wrzucę w chwili luzu.

 

Ja się tylko wtrącę do tematu z uwagi na fakt, że mam ten monitor ponad dwa lata już.

Super. Każda opinia i wskazówka jest dla mnie cenna.

 

Ogólnie odnośnie samego gsynca, żeby efekt był najlepszy musi być vsync on (w panelu nvidia) i lock klatek poniżej 144, najlepiej 140. Jak gra nie ma limitera to używasz RIVA Tuner, który jest razem z msi afterburner. Na blurbuster jest obszerny temat, dlaczego tak a nie inaczej.

Tak mam.

 

Odnośnie kolorów ja używam profilu z tftcentral (pamiętaj, żeby checkbox z gammą odznaczyć jak stosujesz profil)

Nie rozumiem tej sugestii.

Rozwienisz? Będę wdzięczny.

 

Ustawienia mam jasność 25% kontrast 75% R97,G99,B96, response time normal, gsync mode cały czas, ulmb nie używam, monitor połączony poprzez dp.

Mam podobnie. Tyle, że jasność 25% (?) dla mnie ciemny. Albo inaczej. Do normalnego internetowania - jest OK, ale w grach... ciut mdławo.

Tyle, że jest to raczej kwestia moich przyzwyczajeń. Do tej pory zawsze używałem, jakiegoś "oczojebnego" prefsa starego monitora typu "game, fps, czy innego movie prefs" ;). Więc muszę "zresetować" przyzwyczajenia.

 

Ja "na zachodzie" i forach wyszukałem takie ustawienia:

Nvidia Control Panel Use Nvidia Settings

All channels - Brightness + 45% - Contrast + 55% - Gamma + 0.96 - Digital vibrance + 45%

Red channel - Brightness + 40% - Contrast + 70% - Gamma + 1.00

Green channel - Brightness + 50% - Contrast + 50% - Gamma + 0.89

Blue channel - Brightness + 50% - Contrast + 50% - Gamma + 1.00

Monitor settings: - Brightness 75% - Contrast 77%

Color: Custom Color - R 97% - G 99% - B 96%

 

Też mam 1070 i np. takim shadow of war karta wyciągała około 70 klatek na maks detalach, włączyłem limit na 60, żeby wentyl nie chodził na maksymalnych obrotach i gsync daje Ci to, że jak jest spadek z 60 na 50 to wogóle tego nie widać, bez gsync za każdym razem wyłapię różnicę 5 klatek. Także w moim odczuciu warto, fast sync nie jest wcale taki sam (również odsyłam na forum blurbuster).

Czyli lepiej dać locka na 60 fps, niż puścić maxa? 

Wydawało mi się zawsze, że (oprócz faktu dożynania grafy, która idzie na 101%), że taka jest idea monitora pow. 60Hz = wycisnąć każdego FPSa ;) i "go widzieć". Ja mam wszędzie spuszczone locki (oprócz AB i 143 fps). Ale oczywiście thx za sugestię. Będę sobie badał optimum rozwiązań...

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej dać locka na 60 fps, niż puścić maxa? 

Wydawało mi się zawsze, że (oprócz faktu dożynania grafy, która idzie na 101%), że taka jest idea monitora pow. 60Hz = wycisnąć każdego FPSa ;) i "go widzieć". Ja mam wszędzie spuszczone locki (oprócz AB i 143 fps). Ale oczywiście thx za sugestię. Będę sobie badał optimum rozwiązań...

Karta i tak idzie praktycznie 100%, ja mam własny profil wiatraka, bo wszystko powyżej 60% obrotów jest dla mnie nieakceptowalne. Przy 92 stopniach karta zaczyna obcinać taktowania i w takim shadow of war, jeśli nie mamy limitera na 60 klatek to karta generuje ile wlezie i nie da się okiełznać temperatury, bo dopiero 80% wentyla zaczyna ją chłodzić. Karta niby cicha msi 1070 gaming x, ale ja jestem wyczulony, mam wyciszaną obudowę corsair 600Q. Przy gsyncu nie ma dużej różnicy pomiędzy 60, a 75 klatek, a więcej w QHD nie wyciągnę na wysokich detalach (6600k, 4,7ghz). Także wracając do Twojego pytania z reguły też liczę każdego fpsa, ale nie kosztem tego, żeby wentyl wył na 80-90% obrotów.

 

 

A odnośnie aktywacji profilu koloru tu masz instrukcję: http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm#install

 

You will also need to enable the profiles gamma correction.

 

Go into the advanced tab. You need to select "use Windows display calibration" but it is greyed out initially.

 

Click "change system defaults" and a new window pops up which looks the same as the previous one

 

Click on "advanced" tab and you should be able to tick "use Windows display calibration" from there. You should see a change in the screens gamma as the corrections from the profile are loaded.

 

 

Polecam również color profile keeper:

http://goebish.free.fr/cpk/

 

I szczerze odradzam modyfikowanie kolorów za pomocą sterownika, jeśli poprawnie załadujesz profil kolorów nic więcej do szczęścia Ci nię będzie potrzebne. Jak lubisz bardziej nasycone kolory, to jedynie w punkcie 3. możesz cyfrową poświatę dać na 55%

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta i tak idzie praktycznie 100%, ja mam własny profil wiatraka, bo wszystko powyżej 60% obrotów jest dla mnie nieakceptowalne. Przy 92 stopniach karta zaczyna obcinać taktowania i w takim shadow of war, jeśli nie mamy limitera na 60 klatek to karta generuje ile wlezie i nie da się okiełznać temperatury, bo dopiero 80% wentyla zaczyna ją chłodzić. Karta niby cicha msi 1070 gaming x, ale ja jestem wyczulony, mam wyciszaną obudowę corsair 600Q.

 

92*C na 1070 gaming X ? Ile masz wentyli w obudowie? Jaki RPM i jakie to wentyle? Jak dasz 5x750rpm to GPU nie przekroczy 80*C kręcąc się z niskim RPM. Nie wiem co masz na mysli piszac 60-100%. z czego to są procenty? z 3000RPM? Z 5000RPM? Czemu kazdy właściciel MSI podaje obroty wentylatora w % zgadnij czego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

92*C na 1070 gaming X ? Ile masz wentyli w obudowie? Jaki RPM i jakie to wentyle? Jak dasz 5x750rpm to GPU nie przekroczy 80*C kręcąc się z niskim RPM. Nie wiem co masz na mysli piszac 60-100%. z czego to są procenty? z 3000RPM? Z 5000RPM? Czemu kazdy właściciel MSI podaje obroty wentylatora w % zgadnij czego :E

% maksymalnych obrotów z msi afterburnera, 100% to coś około 2500 RPM, 60% około 1500 RPM, mam 5 wentyli bequiet 140mm BL047 3 pinowe kontrolowane przez switcha na corsair 600Q. Karta standardowo jest pasywna do 60*C, ale potem kupa. Ja ustawiłem, że od 60*C do 85*C ma trzymać 60% maksymalnych obrotów tj. 1500 RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z kartą chyba jest. Chyba że masz 400rpm na tych bequiet? Może radiator sie poluzował na karcie? MSI jakos tak ma, ze srubki lubia popuszczac. W Corsair 400C 1070 EVGA miała u mnie 1300rpm i 73*C bodajze. A to mniejsze chlodzenie niz MSI. To co piszesz to dla 1080TI już bardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z kartą chyba jest. Chyba że masz 400rpm na tych bequiet? Może radiator sie poluzował na karcie? MSI jakos tak ma, ze srubki lubia popuszczac. W Corsair 400C 1070 EVGA miała u mnie 1300rpm i 73*C bodajze. A to mniejsze chlodzenie niz MSI. To co piszesz to dla 1080TI już bardziej pasuje.

Karta podkręcona, power limit podniesiony, z kartą wszystko ok, rpm w budzie niski, własna krzywa wentyla . Wszystko zależy od gry, pisanie 1300rpm i 73*C mija się z celem. Spróbuj odpalić shadow of wara na very high w QHD i wtedy pokaż wykres wentylatora.

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś raczej na 100% nie tak z tą kartą. Ja mam 1080 MSI Gaming X PLUS i w furmarku burn in test (czyli max wygrzewacz) karta ma max 67c w te upały.

Mam dużą budę Define XL R2 i 6 wentyli 140mm.

 

Te twoje bequiet to raczej niewiejce, która nic nie dają.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś raczej na 100% nie tak z tą kartą. Ja mam 1080 MSI Gaming X PLUS i w furmarku burn in test (czyli max wygrzewacz) karta ma max 67c w te upały.

Mam dużą budę Define XL R2 i 6 wentyli 140mm.

 

Te twoje bequiet to raczej niewiejce, która nic nie dają.

Ok, ale nie rozumiesz, że ja mam wentyl na karcie ustawiony moją własną krzywą na 1500 RPM (60%) maks? Ja dam auto to i poniżej 65*C utrzymam. 92*C to maksymalna temperatura na jaką pozwala msi afterburner bez podcinania taktów. Równie dobrze możesz wyłączyć wentyl jak masz dobry przewiew w budzie i nie grasz w nie wiadomo co. Wtedy karta jest w pełni pasywna. Poza tym temat dotyczy monitora, a ja dopisałem swoje własne wytłumaczenie odnośnie limitu klatek w shadow of war.

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta i tak idzie praktycznie 100%, ja mam własny profil wiatraka, bo wszystko powyżej 60% obrotów jest dla mnie nieakceptowalne. Przy 92 stopniach karta zaczyna obcinać taktowania i w takim shadow of war, jeśli nie mamy limitera na 60 klatek to karta generuje ile wlezie i nie da się okiełznać temperatury, bo dopiero 80% wentyla zaczyna ją chłodzić. Karta niby cicha msi 1070 gaming x, ale ja jestem wyczulony, mam wyciszaną obudowę corsair 600Q. Przy gsyncu nie ma dużej różnicy pomiędzy 60, a 75 klatek, a więcej w QHD nie wyciągnę na wysokich detalach (6600k, 4,7ghz). Także wracając do Twojego pytania z reguły też liczę każdego fpsa, ale nie kosztem tego, żeby wentyl wył na 80-90% obrotów.

 

Też mam 1070 i np. takim shadow of war karta wyciągała około 70 klatek na maks detalach, włączyłem limit na 60, żeby wentyl nie chodził na maksymalnych obrotach i gsync daje Ci to, że jak jest spadek z 60 na 50 to wogóle tego nie widać,

 

Karta podkręcona, power limit podniesiony, z kartą wszystko ok, rpm w budzie niski, własna krzywa wentyla . Wszystko zależy od gry, pisanie 1300rpm i 73*C mija się z celem. Spróbuj odpalić shadow of wara na very high w QHD i wtedy pokaż wykres wentylatora.

 

 

Nie chce się czepiać, ale nie tędy droga ;) Lekki undervolt, stabilny boost, niskie temperatury. Każdy rozsądny User Pascala tak robi. Podnoszenie PowerLimitów na pascalu z reguły daje odwrotny efekt od zamierzanego.

 

Przykład? EVGA 1070SC 1300RPM w stock cisza w każdej grze. U Ciebie o połowę większe chłodzenie nie radzi sobie z tym samym rdzeniem. Podnosisz power limity i jednoczesnie wrzucasz limiter FPS bo jest za głośno :)

 

RPM w budzie za niski przegrzewa kartę ktora zaczyna wyć. Masz BeQuiet? Ustaw je na sensowny RPM tak zeby karta sie nie grzeła. Dzięki temu karta będzie chodzic Cicho. Cały komputer będzie chodził ciszej. I ponownie boost będziesz miał wyższy i stabilniejszy. Bo Pascal zaczyna zbijac zegary już od około 40*C.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się czepiać, ale nie tędy droga ;) Lekki undervolt, stabilny boost, niskie temperatury. Każdy rozsądny User Pascala tak robi. Podnoszenie PowerLimitów na pascalu z reguły daje odwrotny efekt od zamierzanego.

 

Przykład? EVGA 1070SC 1300RPM w stock cisza w każdej grze. U Ciebie o połowę większe chłodzenie nie radzi sobie z tym samym rdzeniem. Podnosisz power limity i jednoczesnie wrzucasz limiter FPS bo jest za głośno :)

 

RPM w budzie za niski przegrzewa kartę ktora zaczyna wyć. Masz BeQuiet? Ustaw je na sensowny RPM tak zeby karta sie nie grzeła. Dzięki temu karta będzie chodzic Cicho. Cały komputer będzie chodził ciszej. I ponownie boost będziesz miał wyższy i stabilniejszy. Bo Pascal zaczyna zbijac zegary już od około 40*C.

Wkradła się drobna pomyłka z mojej strony do tego co cytujesz, mam +100 na rdzeniu + 200 na pamięciach, power limit niepodniesiony. Mam domyślne 100%, tylko temp limit na 92*C, przed chwilą zmieniłem na domyślne 83*C przy power limit 100% oraz wentyl na auto i w sumie nie ma dużej różnicy pomiędzy moją krzywą. W obudowie mam kontroler na 3 poziomy, nie jestem do końca pewny ale pewnie poziom 3 - 12V, poziom 2 - 9v, poziom 1 - 5v. Na poziomie 2 wentyle są głośniejsze niż gtx 1070 na 1500 RPM, są to bequiet sw2 bl047 po około 35zł sztuka.

 

I jeszcze pytanie, na jakiej zasadzie działa undervolting w msi afterburner? Ogólnie napięcia na karcie nie ruszałem, ale jak odblokuję to jest +0, w jaki sposób można wpisać wartość ujemną, żeby zrobić undervolting?

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie halo z tym GPU, u mnie w budzie tylko 2 x SW3 120mm, a nawet po max OC przy 1200-1300 rpm Palit ogarnia temperatury.

 

2000Mhz na 0.94V przy pełnym obciążeniu w W3 1440p z odblokowanym fps ~1100rpm i 65* 60 stopni po 30 minutach wygrzewania na krzywuchowych moczarach.

 

*65 to jak mam filtry w budzie zakurzone :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...