Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Kupię Intela (i7 6700, 4770, 4790) z płytą główną i pamięciami, lub osobno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nawiązując do tematu:

http://forum.pclab.pl/topic/1249031-Zestaw-za-oko%C5%82o-tysi%C4%85c-z%C5%82-bez-GPU-Mo%C5%BCe-by%C4%87-u%C5%BCywany/

 

Proszę o prywatną wiadomość z ofertami.

 

Co mnie interesuje ostatecznie:

 

i7 6700

i7 4770

i7 4790

 

lub wersje K

 

Co do mobo: do modeli CPU niepodkręcających się może być byle jakie jeśli chodzi o 6700. Najlepiej B150 ale H110 ujdzie.

 

Do 4770/4790 najlepiej B85, ale H81 ujdzie.

 

Ewentualnie jak cudem się znajdzie to mobo do 6700 z obsługą DDR3

-

RAM jakby ktoś miał to DDR3 8GB 1600 najlepiej w jednej kości

 

lub DDR4 w jednej, jeśli zakupię mobo z tego obsługą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i5 4690K + Gigabyte Z97X-Gaming w zestawie za 700zł. Raczej 2014+ będzie ciężko w tej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ciężko? Moja propozycja to i5 6500,H110m - 620zl +kw, ram 16gb vengeance lpx 3000mhz za 650zl. Na gwarancji wszystko do 02.2020r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do 1000zł to nie do 1200 (z pamięciami)

 

i3 8100 odradzali w tamtym temacie, bo malo rdzeni. mowili ze i7 6700 lepszy

 

z drugiej strony moze jakbym chciał zmodernizowac i3 8100 to na tą płytę mozna by było w przyszlosci cos 6-8 rdzeniowego wsadzic? albo podkrecic tego i3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł to nie do 1200 (z pamięciami)

 

i3 8100 odradzali w tamtym temacie, bo malo rdzeni. mowili ze i7 6700 lepszy

 

z drugiej strony moze jakbym chciał zmodernizowac i3 8100 to na tą płytę mozna by było w przyszlosci cos 6-8 rdzeniowego wsadzic? albo podkrecic tego i3?

 

Nikt nie zmusza do zakupu pamięci, za lekko ponad 600zł ma procesor i płytę, a ram co za problem dokupić za 200-300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, ale co wynika z tamtego tematu nie opłaca się kupować nic słabszego niż i7 6700. Szukam czegos na sporo lat, np. 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie edytuj tytul bo wprowadzasz w błąd, poza tym nikt ci nie sprzeda 6700+mobo za 700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeden użytkownik napisał

 

I7-6700 - 600zl

MSI h110m Pro - 110zl

 

Czyli mniej więcej 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden użytkownik napisał

 

I7-6700 - 600zl

MSI h110m Pro - 110zl

 

Czyli mniej więcej 700zł

 

fajnie ale to nie jest wersja K, i plyta nie jest zdatna do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1000cu z pamiątkami, nie będzie łatwo. Za jakiegoś sensownego moba pod OC fikniesz lekko lub najcieniej ze 3 paki :hmm: Następnie zrobisz OC na szynie, a z nie doinwestowania, wciśniesz DDRy padaki z transferami na poziomie DDR3 :thumbup::E

6700 za 6 stówek, jeszcze, jeszcze, ale H110, sory...

Może taki zestaw Ci przypasi: o taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 1000cu z pamiątkami, nie będzie łatwo. Za jakiegoś sensownego moba pod OC fikniesz lekko lub najcieniej ze 3 paki :hmm: Następnie zrobisz OC na szynie, a z nie doinwestowania, wciśniesz DDRy padaki z transferami na poziomie DDR3 :thumbup::E

6700 za 6 stówek, jeszcze, jeszcze, ale H110, sory...

Może taki zestaw Ci przypasi: o taki

 

Bez ramów za ponad 1000zł nie ma szans. Moze tez byc przeciez i7 bez "k" lub cos o podobnej wydajnosci (albo np. nowsze).

 

Nie znam się na Intelach więc o co chodzi z tym H110?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H110 to najprostszy (i co za tym idzie najtańszy) chipset pod procka i7 6700. Na nim nie podkręcisz i7. A tak swoją drogą to do 1000 zł zapomnij o i7 6700K, płycie do podkręcania i ramie. Jeśli kupisz wersję procka bez K czyli taką której się w zasadzie nie podkręca to możesz brać płytę na H110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zainteresowany cpu i płytą z sygnaturki? Super zestaw pod ddr3 kosztujące połowę tego co ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o procku z k z płytą do OC do 700 pln to mogę się tylko uśmiechnąć ... 650-700 to sam procek , a gdzie płyta ? Raczej nie ma opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No okej, nie znam się na Intelach więc nie chce by mi ktoś kit wcisnął.

 

Także zostajemy przy 6700 bez K, lub podobne wydajnościowo i w tej cenie. Tylko co jest podobne?

 

Jesteś zainteresowany cpu i płytą z sygnaturki? Super zestaw pod ddr3 kosztujące połowę tego co ddr4.

 

Nie wiem jak stoi wydajnościowo obok 6700. Nie widzialem testow w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisales ze masz propozycje na 6700+h110 za 710 zl, nie wiem nad czym tu jeszcze deliberować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700+h110 za 710 to jest bardzo dobry deal, aż podejrzanie dobry xP jeśli taki masz to bierz. 4790 jest kapkę wolniejszy, jak poszukasz testów 6700, to on tam jest. Chyba w teście 8400 na pure są 4790, 6700,7700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mam takiego, tylko jeden użytkownik napisał że taki zestaw poleca i tyle kosztuje :)

 

Deliberować jak mowie, cos podobnego wydajnosciowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego, tylko jeden użytkownik napisał że taki zestaw poleca i tyle kosztuje :)

 

Deliberować jak mowie, cos podobnego wydajnosciowo?

Pewnie piszesz o mojej propozycji :) niestety ostatnio wymiotło I7-6700 z Allegro, a leżało ich kilka w cenie 600-650zl. Poluj na okazje, plyte bez problemu kupisz za 110zl. Nie zapominaj o chłodzeniu, min spartan Pro 924 używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW,na intelach nie musisz się znać, od tego jest forum :exclam: Do czego potrzebujesz takich gratów? Wiem jedno, niezależnie, czy trafisz 6700 lub 4790, Phenom do lamusa- bon voyage przyjacielu :P

W zasadzie jeśli nie planujesz OC to i to H110 mogło by być-ale tak od biedy, bo mój wewnętrzny głos nie może polecić czegoś, co nie posiada sekcji zasilania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, kolego, że się motasz bo nikt Ci tych informacji nie uporządkował. Będę zatem ten dobry i zrobię to ja.

 

1. Wydajność 4790 i 6700 jest niemal taka sama - odsyłam do testów, ale to jest przysłowiowe 5%. 4790 boostuje na 4 rdzeniach do 3.8, 6700 do 3.7, ale to o 1 generację nowsza architektura.

2. 4790 sparujesz z pamięciami DDR3, 6700 z DDR3 albo DDR4, z tym że dostać płytę pod 6700 i DDR3 nie zawsze jest tak łatwo.

3. W ogóle rozmawiamy o starszych generacjach i DDR3, dlatego że pamięć jest o połowę tańsza od bardzo drogiej aktualnie DDR4. Pytanie jaką masz teraz pamięć, czy to jest faktycznie 1333, czy np. 1600@1333 bo Phenom akurat lubi 1333. A nawet jeśli, 1333 CL8 powinna pójść 1600 CL9, ale tu nie ma gwarancji dopóki nie weźmiesz i nie sprawdzisz.

4. Wydajność i7 6700 z DDR4 2133 jest taka sama, jak z DDR3 1600, a na taniej płycie choćbyś wsadził DDR4 3000 - i tak jest kaganiec na tych 2133.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, ja bym się zastanowił czy nie wykorzystać posiadanych pamięci, ma to plusy i minusy, ale w Twoim przypadku raczej więcej plusów. Nie sądzę, żebyś kupował od razu 2x8 DDR4 przy tych cenach, a przejście z 2x4 DDR3 na DDR4 da Ci trochę po kieszeni nie za bardzo dając korzyść większej wydajności.

 

Wygoogluj test

Test Intel Core i5-8400 vs AMD Ryzen 5 1600 - Wojna sześciu rdzeni

Tam jest i5 8400, i7 4790k, i7 6700k. Wersje z k nawet bez OC są minimalnie szybsze niż wersje bez k, ale relacje między nimi są zachowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...