Skocz do zawartości
bludi

Pierdzenie, trzaski w słuchawkach win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem otóż przy słuchaniu muzyki, graniu, oglądaniu filmów jest taki problem, że dźwięk leci, leci i w pewnym momencie taki "pierd" trwa to ułamek sekundy, ale po jakimś czasie znowu się powtarza i tak w kółko. Mam zainstalowany win 10 x64 Pro.Dźwięk czasami podobny jest do skwierczenia ogniska,pierdzenia, trwających ułamek sekundy trzasków. Dodam jeszcze że na głośnikach te dziwne dźwięki występują rzadziej.

Oto lista co próbowałem zrobić by to naprawić:

wyłączyłem szybkie uruchamianie systemu windows

ustawiłem plan zasilania na wysoką wydajność i minimalne zużycie procesora na 100%

sprawdzałem na 2 innych słuchawkach, ale jest ten sam efekt

sprawdzałem listwę i zmieniłem gniazdko na nowe z uziemieniem

zasilacz i karta graficzna są praktycznie nowe więc na 90% to nie wina sprzętu

mam płytę główną od asusa maximus x apex x może to jest jakaś przyczyna

wyłączałem w menedżerze urządzeń sterowniki do grafiki i ponownie je włączałem podobnie zrobiłem ze sterownikami do karty dźwiękowej

próbowałem różnych rodzai sterowników audio na wszystkich jest ten sam problem

odinstalowałem sterowniki realtek wyczyściłem rejestr i pozwoliłem by system zainstalował sterowniki domyślne( urządzenie zgodne ze standardem hd audio)

robiłem cuda w sterownikach od dźwiękówki:

wyłączyłem wszystkie efekty dźwiękowe

zmieniłem częstotliwość próbkowania na niższą 44100Hz

Wyłąćzyłem tryb natychmiastowy

 

Nic z wyżej wymienionych rozwiązań nie pomaga

dodam jeszcze że przy słuchaniu muzyki zarówno na yt jak i w grach pierdzenie i trzaski nie występują bądź też jeśli tak to bardzo rzadko

mam też podłączone do pc jednocześnie słuchawki i głośniki i w ustawieniach realteka równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio

 

Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłów

nie próbowałem jeszcze formatu dysku i instalacji windowsa z płyty ale wolałbym tego uniknąć

Planuję kupić dźwiękówkę na usb może to rozwiąże problem

 

Za wszystkie sugestie co do rozwiązania tego problemu z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki podpięte pod frontowy panel to winne jest słabe ekranowanie przewodu łączącego gniazdo płyty z gniazdem audio na obudowie (bardzo częsta przyczyna). Pomaga poprowadzenie przewodu inną drogą z dala od prądożernych elementów komputera i płyty głównej, wykonanie dodatkowego ekranu na kabel lub jego wymiana na przewód lepszej jakości.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem pisać. Spróbować zmienić kabel.

Do tego nie ma znaczenia czy z przodu czy z tyłu, problem pojawia się i tak?

Bo jak nie, to zamienić ze sobą źródła.

Ale może być od integry coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi podepnę słuchawki z tyłu obudowy i dam znać czy dźwięk jest już normalny

Dzisiaj będę miał też kartę dźwiękową przez usb może to wyeliminuje pierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki podpięte pod frontowy panel to winne jest słabe ekranowanie przewodu łączącego gniazdo płyty z gniazdem audio na obudowie (bardzo częsta przyczyna). Pomaga poprowadzenie przewodu inną drogą z dala od prądożernych elementów komputera i płyty głównej, wykonanie dodatkowego ekranu na kabel lub jego wymiana na przewód lepszej jakości.

Niestety nie mam możliwości wymiany kabla w słuchawkach ale mogę kupić przedłużacz do słuchawek lepszej jakości bo ten co mam jest byle jaki

Czy taka zmiana może coś pomóc?

 

Po podłączeniu słuchawek do panelu tylnego nie wiele się zmieniło, po podłączeniu dźwiękówki na usb jest lepiej ale nie rozwiązuje to problemu w pełni

Może pomogło by sformatowanie komputera ale wolałbym tego uniknąć

Edytowane przez bludi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że ten pierdzący dźwięk występuje bardzo często przy zmianie głośności suwakiem na youtube i gdy testuje częstotliwość próbkowania dźwięku w realteku. Dźwięk jest słyszalny wówczas w lewej słuchawce (taki półsekundowy pierd). Ten sam dźwięk występuje gdy podłączam słuchawki do komputera bądź też karty dźwiękowej usb. Mam też w obudowie zintegrowaną ładowarkę Qi może ona wytwarza jakieś pole elektromagnetyczne i są jakieś zakłócenia dźwięku (obudowa DARK BASE PRO 900)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na głośnikach i osobnej karcie na USB problem nie występował? Sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na głośnikach i osobnej karcie na USB problem nie występował? Sprawdzałeś?

Na karcie usb problem jest, a na głośnikach problem praktycznie nie występuje

Edytowane przez bludi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem format systemu ale problem nadal występuje przy odpalaniu systemu słychać półsekundowy trzask w słuchawkach 3 krotnie. Czyli sytuacja pozostaje bez zmian. Uszkodzona integra chyba odpada bo na karcie usb jest tak samo. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jak myślicie pomoże kupienie jakiejś droższej karty dźwiękowej? czy może winna jest sama płyta główna? Może kupienie takiegoś czegoś by pomogło:

https://www.euro.com.pl/kable/unitek-y-c957abk.bhtml?gclid=Cj0KCQjwmPPYBRCgARIsALOziANkqROYXgxuR4WYHuE-7W0H9CcXKlmiPrGrMscShDQdWo_n4XdxeCgaAqeuEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CJXilO_6yNsCFYbdmgod_IQD2g

Proszę o opinie bo nie chce wydawać kasy na darmo, a już na prawdę nie mam pomysłów jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na głośnikach i osobnej karcie na USB problem nie występował? Sprawdzałeś?

Problem występuje na dwóch kartach usb choć są one tanie więc może to być przyczyna, podłączałem słuchawki do rozdzielacza na mikrofon i słuchawki i problem pierdzenia i teraz też szumu w słuchawkach nadal występuje (kabel miał dobre opinie i był dość drogi) więc myślę że to nie jego wina, celowo jeszcze wyłączyłem integrę w biosie i odinstalowałem sterowniki ale na kartach usb problem nadal jest. Dodam też że najczęściej pierd i szum występują na koniec danego dźwięku, np odpalam jakiś dźwięk co trwa 3 sekundy i na sam koniec słychać pierd albo szum, ktoś pisze do mnie na czacie tekstowym jest informacja dźwiękowa i na sam koniec tego dźwięku też występuje pierd. Na koniec danego dźwięku pierdzi i szumi w słuchawkach, najczęściej jest to lewa słuchawka. Ma Pan może jakieś pomysły jak to naprawić? Robiłem reset biosu ale nic to nie dało choć mam najnowszą wersję może trzeba przywrócić ją do ustawień fabrycznych? Na głośnikach problem nie występuje a jeśli tak to może z parę razy na tydzień

Edytowane przez bludi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

otwieram nowy temat gdyż po wielu próbach naprawienia problemu nadal on występuje. Otóż po odtworzeniu dźwięku w słuchawkach słychać chwilowy szum i przez ułamek sekundy dźwięk przypominający pierd; czasami ten dźwięk bądź też pewnego rodzaju zakłócenie czy przesterowanie (nie wiem jak to nazwać) występuje po danym dźwięku bądź pomiędzy dźwiękami (nie mam żadnych zniekształceń dźwięku), dźwięk zdaje się być czysty

Mam 2 sekcje zasilania na płycie głównej sprawdzałem działanie systemu na 1 sekcji zasilania i na obu jednocześnie i nic to nie zmienia. Na głośnikach problem jednak też występuje. Ten pierd występuje też gdy otrzymuje wiadomość na platformie steam i gdy zmieniam głośność karty dźwiękowej lub też gdy przełączam się pomiędzy słuchawkami a głośnikami i często podczas rozmowy przez steam

 

Oto lista czego próbowałem w celu rozwiązania problemu

 

restart biosu do ustawień optymalnych( mam obecnie najnowszą wersję )

wyłączenie szybkiego uruchamiania systemu windows

ustawiłem plan zasilania na wysoką wydajność i minimalne zużycie procesora na 100%

sprawdzałem na 4 innych słuchawkach, ale jest ten sam efekt

sprawdzałem listwę i zmieniłem gniazdko na nowe z uziemieniem (wszystko jest dobrze podłączone)

mam płytę główną od asusa maximus x apex x może to jest jakaś przyczyna

wyłączałem w menedżerze urządzeń sterowniki do grafiki i ponownie je włączałem podobnie zrobiłem ze sterownikami do karty dźwiękowej

próbowałem różnych rodzai sterowników audio na wszystkich jest ten sam problem

odinstalowałem sterowniki realtek wyczyściłem rejestr i pozwoliłem by system zainstalował sterowniki domyślne( urządzenie zgodne ze standardem hd audio)

robiłem cuda w sterownikach od dźwiękówki:

wyłączyłem wszystkie efekty dźwiękowe

zmieniłem częstotliwość próbkowania na niższą 44100Hz

 

Teraz tak instalowałem 2-krotnie system na nowo przed uprzednim formatem dysku - nie pomogło, kupiłem kartę dźwiękową creative blaster Z z najnowszysmi sterownikami i problem nadal występuje, wcześniej wyłączyłem zintegrowaną dźwiękówkę na płycie głównej, sterowniki systemowe mam najnowsze ale na starszych jest tak samo

Czyli moim zdaniem można wykluczyć uszkodzone gniazdko sieciowe, uszkodzoną kartę dźwiękową, winę systemu, bios, zepsute słuchawki i przewód ze złym ekranowaniem.

Podejrzewam uszkodzoną płytę główną bądź też zasilacz ale podczas grania w wymagające gry typu battlefield 1 czy wiedźmin 3 nie zauważyłem żadnych spadków wydajnościowych tylko od czasu do czasu że tak nazwę zakłócenia pomiędzy dźwiękami.System działa jak najbardziej stabilnie żadnych blue screenów, nic, pc nie wyłącza się sam działa jak należy. Teraz jak to sprawdźić czy wina leży po stronie zasilacza bądź też płyty głównej. A może ktoś ma inny pomysł jak to naprawić

Proszę o pomoc bo nie mam już na to siły

Z góry dziękuję

Edytowane przez bludi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na kablu nie masz zrobionej pętli?

A o który konkretnie chodzi?

 

A o który konkretnie chodzi?

Dodam jeszcze że jak przełączam się pomiędzy 1 i 2 filmikiem na youtube to pomiędzy przełączaniem tez jest ten pierd

może to głupio zabrzmieć ale tak jakby jak nie ma dźwięku to się słuchawki wyłączają a ma samym początku np filmiku się załączają i jest ten dźwięk

Już nie wiem co robić

Edytowane przez bludi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kablu od słuchawek.

 

Ale raczej to nie to.

 

Obstawiam zasilacz/kartę dżwiękową/uziemnienie.

 

A te słuchawki sprawdż na innym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kablu od słuchawek.

 

Ale raczej to nie to.

 

Obstawiam zasilacz/kartę dżwiękową/uziemnienie.

 

A te słuchawki sprawdż na innym sprzęcie.

Chodzi o to że na 4 różnych słuchawkach jest tak samo i z tego co teraz zauważyłem na głośnikach też tak jest, kabli nie mam poplątanych ale w obudowie są one bardzo blisko siebie, niektóre śą blisko karty graficznej i zasilacza

Może i to zasilacz be quiet dark power pro 11 850w ale dziwne to by było bo ma on dopiero 3 miesiące. Karta dźwiękowa też nie bo na integrze, karcie dźwiękowej przez usb i na creativie jest tez ten problem, a gniazdko zmieniałem 2 tygodnie temu na nowe z uziemieniem i wszystko gra więc nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że jakbyś zmienił płytę, ew. podłączył komputer do innego gniazdka, to conajmniej na głośnikach problem powinien zniknąć.

Z bardziej kaskaderskich rozwiązań można próbować odpalić komputer na pająka i próbować. Ew. coś może od obudowy. Ale generalnie po takich bataliach głównie płyta. Niemniej coś z tymi słuchawkami też może być, skoro na głośnikach to się dzieje rzadziej.

Weź zobacz jeszcze na jakiś innych najprostszych słuchawkach czy problem występuje na obu gniazdach.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPC latancy witamy na W10, czyżby Nvidia na pokładzie? Nie chce mi się czytać tego co wypociłeś, bo oczy mi krwawią, a tolerancje mam wysoką ale jesli te pierdy przypominają glitche i streamujesz muzykę, a jeszcze jakbyś miał net po Wi-Fi to imo w domu jesteśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPC latancy witamy na W10, czyżby Nvidia na pokładzie? Nie chce mi się czytać tego co wypociłeś, bo oczy mi krwawią, a tolerancje mam wysoką ale jesli te pierdy przypominają glitche i streamujesz muzykę, a jeszcze jakbyś miał net po Wi-Fi to imo w domu jesteśmy

nie mam problemów z dpc latency sprawdzałem obydwa programami dpc latency checkerem i latency monem, przy odtwarzaniu muzyki problem nie występuje pisałem przecież że to są zakłócenia przed odtworzeniem dźwięku badź też po jego zakończeniu(taki trwający ułamek sekundy dźwiek jakby spadek napięcia, przykład odpalam grę i przed pojawieniem się loga gry jest pierd) pożyczę od kolegi zasilacz i sprawdzę czy jest tak samo jeśli tak to myślę że prawdopodobnie winna jest płyta główna, a internet mam przez kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo, ktos znalazl na to rozwiazanie (probowalem tego samego co bludi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam dokladnie to samo, ktos znalazl na to rozwiazanie (probowalem tego samego co bludi)

 

Miałem taki problem na win 10, szkodliwa okazała się jakaś aktualizacja systemu. kiedy usuwałem ostatnie aktualizacje, problem znikał. Teraz już jest wszystko ok, ale w międzyczasie zmieniałem budę i stawiałem nowy system ;) Ja wtedy kombinowałem z usuwaniem aktualizacji, sterowników audio (bo windows coś swojego instalował) i instalowaniem na czysto sterów do dźwiękówki.

Edytowane przez _HAL 9000_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...