Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

TV MANTA 60' - badziew, czy spoko?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

MANTA... wiadomo... :)

Nie oczekuje komentarzy o firmie, tylko tym konkretnym modelu TV. ;)

 

Ale firma (bez petardy) rozdaje TV 60 cali 4K za półdarmo (1900 zł).

Żal byłoby chociaż nie potestować :)

 

MANTA 60LUA58L

 

Czy ktoś z forumiaków pomiętolił ten TV.

Interesuje mnie Android TV w nim i bezprzewodowa komunikacja ze smartfonami / lapkami / kompem stacjonarnym / YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł że półdarmo, ten TV jest właśnie tyle wart. Up_to_something.gif

Podpowiem tylko ze najdroższą częścią w TV jest zawsze matryca. :)

 

Widziałem ten TV i jeśli nie zależy ci na jakości obrazu to kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł że półdarmo, ten TV jest właśnie tyle wart. Up_to_something.gif

Podpowiem tylko ze najdroższą częścią w TV jest zawsze matryca. :)

 

Widziałem ten TV i jeśli nie zależy ci na jakości obrazu to kupuj.

Pół darmo, bo 1900 zł za 60 cali... ;)

vs 2300/2500 55 cali mojego ulubionego SAMSUNGA

(a 60 cali będzie to już będzie ok 2900 PLN w górę) daje... niemal połowę ceny przy Mancie ;)

 

Jakość obrazu... jaka by nie była 4K i plamka będzie lepsza niż kilkuletniego FHD.

Do tego siedzę ze 4 m od TV więc jakieś smaczki i niuanse nie będą wychwytywane.

Za to interesuje mnie bezproblemowość komunikacyjna TV - reszta świata.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D na youtubie masz film młodego faceta który będzie niezłym kubłem zimnej wody dla Ciebie (nie pamiętam czy on omawia 60 czy 65), dodatkowo myślisz o komputerze... no nie wiem czy to dobry pomysł z tą Mantą ;)

 

Może lepiej porozglądaj się na allegro za Panią "gimikiz28" może ona będzie miała jakiegoś 400/600/1200hz telefunkena 50-60cali 4K nadal w przystępnej cenie (nóweczki, 2 lata gwarancji, na allegro konto mają od lat)

 

Gdyby ta Manta miała być tylko do casualowego oglądania filmików i meczyków to mooooże, ale do kompa chyba bym jej nie kupił :) nie ten czas reakcji, nie te odświeżanie, nie ten input lag (wiadomo że nawet "samsungi 200hz nieraz są 50-60hzcowe, zresztą 80% tv ma realne 50-60hz matryce a reszta to 'marketingowe szmery bajery' ale często te 'szmery bajery' niezłe pomagają... albo i przeszkadzają bo takie przypadki też widziałem :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D na youtubie masz film młodego faceta który będzie niezłym kubłem zimnej wody dla Ciebie (nie pamiętam czy on omawia 60 czy 65), dodatkowo myślisz o komputerze... no nie wiem czy to dobry pomysł z tą Mantą ;)

Szukałem testów. Kilka 48' ale nic o 60' nie znalazłem.

Zapodasz line?

 

Gdyby ta Manta miała być tylko do casualowego oglądania filmików i meczyków to mooooże, ale do kompa chyba bym jej nie kupił  (...)

Absolutnie nie do kompa (btw. leci do mnie właśnie Dell s2716DG wyrwany za 1200 zł).

Wyłącznie casualowe TV i meczyki. Zero kompa. Ba być duży i sensownie komunikować się z kompem stacjonarnym po wifi (a ta manta ma androida na pokładzie, więc powinno być ok).

Chętnie rzuciłbym okiem na tę negatywną opinię, by wiedzieć czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta 60" za 1900zł, to stracone 1900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem testów. Kilka 48' ale nic o 60' nie znalazłem.

Zapodasz line?

 

Jak na złość nie potrafię teraz znaleźć.

Film nagrywa młody dorosły facet (gdzieś koło 20-25 lat), dobrym telefonem (ładna jakość nagrania), Manta stoi wysoko na komodzie albo meblu podobnym do komody, zaraz obok jest duże lustro w którym się często odbija nagrywający. Mądrze gada i na temat, m.in. o tym o czym przeczytasz na wielu forum albo opiniach że te "mantowe 4k" to jakieś takie... kombinowane? wgryź się w temat :)

 

Pogadaj z Klima na temat telewizora. O ile pamiętam to pracuje w RTV więc kto jak kto jak nie on będzie się znał co Ci polecić by było nadal w miarę tanio ale dobre jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość nie potrafię teraz znaleźć.

Film nagrywa młody dorosły facet (gdzieś koło 20-25 lat), dobrym telefonem (ładna jakość nagrania), Manta stoi wysoko na komodzie albo meblu podobnym do komody, zaraz obok jest duże lustro w którym się często odbija nagrywający. Mądrze gada i na temat, m.in. o tym o czym przeczytasz na wielu forum albo opiniach że te "mantowe 4k" to jakieś takie... kombinowane? wgryź się w temat :)

 

Pogadaj z Klima na temat telewizora. O ile pamiętam to pracuje w RTV więc kto jak kto jak nie on będzie się znał co Ci polecić by było nadal w miarę tanio ale dobre jakościowo.

 

Chodzi Ci o to, że ma słynna matrycę RGBW, która w Stanach jest nazywana "3K"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, ogólnie po opisie parametr oraz cenie wygląda obiecująco tym bardziej że teraz już jest sporo tańszy jak patrzyłem na porównywarkach.

Pracujesz w mancie że takie wykopy robisz?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zredukuj trochę oczekiwania co do przekątnej, dołóż trochę i Philipsa 6703 będzie w Twoim zasięgu.

Od razu uprzedzam, że mistrzem jakości obrazu ten TV nie jest, ale jednak różnica będzie zdecydowanie na korzyść mojej propozycji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV 60 cali za 1900 zł? A to matryca jest w zestawie czy trzeba dokupić? 8:E

 

W życiu nic bym już dzisiaj od manty nie wziął, oni nie potrafią zrobić zrebrandować chinola nawet prostej kamerki sportowej bez specyfikacji w której co 2 słowo jest kłamstwem, zaś sam sprzęt jest bublem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co temat dotyczący Manty to nowi użytkownicy PCLab, którzy chwalą. wszystkie pozytywne oceny tych produktów to też ci sami ludzie. Wielu się nabrało, takimi praktykami powinien zająć się UOKiK. A firma zamiast wydawać kasę na tych klakierów powinna przestać okłamywać klientów i przestać sprzedawać elektrośmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy telewizor,tym bardziej uwidacznia sie kiepska matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta to badziew nad badziewie, radze Ci nie kupować czegokolwiek tej firmy :E . Pełno tego po sklepach, bo jest tanie, a nie dobre czy nawet dostateczne. Chodzi głównie o jakość wykonania i serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam mante 42 cale w domu w doatkowym pokoju zeby dzieciaki mialy gdzie ogladac bajki, ma android tv i dziala i to bylby koniec jej zalet :E

podswietlenie wychodzi bokiem obudowy, obraz jak to dla dzieciakow wystarczy, ja tez dalbym rade sie przyzwyczaic ale pod kompa bym tego nie uzywal jako monitor, nierowno podswietlone itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu tykać manty. Oni kupują najtańsze badziewie z odpadu i sprzedają, często w specyfikacji podając całkowicie coś innego niż dostajesz w rzeczytwistości.

Jak już coś budżetowego dla mniej wymagających to możesz poczytać o TCL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

okazuje się, że budżetowe TCL na tle innych budżetowych modeli "niebudżetowych" marek, takie budżetowe wcale nie jest ;)

czy jakoś tak :E

 

jeśli szukamy taniego TV, to warto właśnie im się przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektóre modele TCL potrafią pokazać pazur, stosunek ceny do jakości obrazu jest na bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mante 40 cali w biurze do puszczania filmów szkoleniowych i jak za niecały 1k zł to super tv. Jednak jakbym patrzył na większy rozmiar w bieda kasie to tylko TCL albo szukałbym jakiegoś grubego promo na pseudo4k od lg, teraz gdzieś widziałem 65 chyba lgka za 2999, który dosłownie zgwałci jakościowo tę mantę nawet z rgbw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

okazuje się, że budżetowe TCL na tle innych budżetowych modeli "niebudżetowych" marek, takie budżetowe wcale nie jest ;)

czy jakoś tak :E

 

jeśli szukamy taniego TV, to warto właśnie im się przyjrzeć.

 

Ja inaczej to widzę - TCL jest tańsze z podobnymi parametrami na papierze, ale chyba ciągle masowo nie sprawdzone, szczególnie w kategoriach, w których TV oceniamy na oko - czyli np. jakość upłynniaczy albo upscalling. To są rzeczy, które wypracowuje się przez kilka lat co najmniej. Np. Philipsa ma świetny upscalling i nawet ciężko im się tym pochwalić, bo w liczbach tego nie zaprezentujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...