Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lewy648

Wymiana i5 2400 na i7 3770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Warto zmienić i5 2400 SB na i7 3770 za około 350 - 400 zł?

 

Zestaw w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co z glutem pod czapka. Mogą być wysokie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Absolutnie się nie obawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma wymiana i5 2400 na i7 2600k? i7 jest do dostania za ok 425 zł (wtedy i5 mógłbym sprzedać za ok. 200 zł). Biorąc pod uwagę możliwość podkręcania (zasilacz ocz stealth 500W + płyta Asrock p67 pro3) odczuję skok wydajnościowy? Moja karta graficzna to gtx 1050ti 4GB. Czy taki manewr mi się opłaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczujesz sam skok z samego posiadania 4 watkow, oczywiscie jesli gry/programy z ktorych uzywasz obluguja wiecej niz 2/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma wymiana i5 2400 na i7 2600k? i7 jest do dostania za ok 425 zł (wtedy i5 mógłbym sprzedać za ok. 200 zł). Biorąc pod uwagę możliwość podkręcania (zasilacz ocz stealth 500W + płyta Asrock p67 pro3) odczuję skok wydajnościowy? Moja karta graficzna to gtx 1050ti 4GB. Czy taki manewr mi się opłaci?

Twoja płyta obsługuje chłodniejsze i7-3770 lub wesja s. Są w tej chwili na allegro po 360-420zł. To byłoby chyba lepsze, bo na 500w to nie za bardzo można podkręcać CPU z tak dużym TDP.

 

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-bazowe-procesory-257222?string=i7-3770&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-1-0329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy kupując i7 3770 lub wersję S, zrobi mi to aż tak dużą różnicę wydajności powiedzmy w grach. Z tego co wiem te wersje nie kręcą się aż tak dobrze jak te z odblokowanych mnożnikiem. Poza tym gdzieś w odmętach internetu znalazłem tematy gdzie ludzie pisali, że zasilacz 500W wystarczy pod OC i7 2600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU 4/8 za 200zł różnicy do twojego to bardzo opłacalna wymiana. Możesz w przyszłości kupić GPU wydajności gtx1070 i dalej grać bez ruszania podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu, wymienić warto ale przyrost mocy odczujesz tylko w miejscach procesorowych, bo GTX 670 i i5 2400 to dobre połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się okazja wymienić mojego i5 2400 na i7 2600 z dopłatą 200 złotych i gwarancją miesięczną. Także zdecydowałem, że i7 3770 odpuszczę i wezmę tego i7 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja, dokładanie 350-400zł to nie jest już opłacalne, a 200 zł za praktycznie to samo i to z lutem pod czapką jak najbardziej.

 

Do tego procka będziesz mógł włożyć w przyszłości gtx 970/980/1060 lub podobne i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem. Spoko bardzo fajny procesor :)

 

Mam jeszcze pytanie bo w rozliczeniu mógłbym zostawić też GTX 670 i przy dopłacie 450 złotych wziąć GTX 970 od MSI w wersji Gaming lub od Zotac w wersji AMP Extreme. Czy warto rozważyć? Gwarancja na obie 1 miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem. Spoko bardzo fajny procesor :)

 

Mam jeszcze pytanie bo w rozliczeniu mógłbym zostawić też GTX 670 i przy dopłacie 450 złotych wziąć GTX 970 od MSI w wersji Gaming lub od Zotac w wersji AMP Extreme. Czy warto rozważyć? Gwarancja na obie 1 miesiąc.

nie wiem, czy różnica w cenie na allegro wynosi akurat 450 zł, ale generalnie jeśli masz możliwość wymiany z dopłatą, to zysk wydajności jest dość wyraźny (~60%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat karty sobie odpuściłem. Procek zmieniony, temat wyjaśniony więc można go zamknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaraj się potargować na 350 dopłaty i wymieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dopłatą 350 złotych nie puści, a dokładać 450 zł to myślę, ze mi się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wystawić swoją jak nie pójdzie to zaproponuj mu 400 zł ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym się zamieniał. 970 wciąż jest świetną akrtą + ma spory potencjał w podkręcaniu. imo twoja 670 jest warta mniej niż wynosi (z dopłatą) wycena tego 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i spoko.

 

spory kop wydajnościowy :D?

 

ja pamiętam jak się jarałem po przesiadce z 280x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem spory :) Niewątpliwie jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...