Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia Chciałem sprzedać płytę główną z procesorem, i wystawiłem na licytacje na Allegro z minimalną ceną 200 zł owa firma wcześniej napisała do mnie maila że są zainteresowani zakupem moje płyty i przestawili mi podpisanie umowy kupna sprzedaży ale ja nie chciałem podawać danych typu PESEL więc napisałem im że nie chcę aby licytowali bo na warunki na ich warunki po prostu nie zgadzam się. Ale oni za licytowali wygrali aukcje Daj mi wszystkie wytyczne do pakowania chociaż nie chciałem sprzedać na ich warunkach aukcja zakończyła się 30 Maja i dostałem odpowiedź od nich taką po ponad 9 dniach od zakończenia aukcji:

 

Sprzęt został kupiony od Pana przez firmę. Nie wywiązanie się przez Pana z zawartej przez Allegro umowy sprzedaży tego sprzętu naraża naszą firmę na straty.

 

Przypominam, że transakcja zawarta przez Allegro jest w pełni wiążącą prawnie umową kupna-sprzedaży. Strona, która się z niej nie wywiązała, pokrywa straty drugiej strony.

 

Jeśli sprzęt rzeczywiście jest aktualnie uszkodzony (w co wątpimy), prosimy mimo to o wysłanie go do nas. Jest on po zakupie naszą własnością. Po jego zdiagnozowaniu i ocenie stopnia uszkodzenia, przedstawimy propozycję polubownego rozwiązania zaistniałej sytuacji.

 

Jeśli jednak sprzęt nie zostanie nam wydany, wystąpimy z nakazem wydania i będziemy żądać odszkodowania.

 

Zaznaczam również, że zwrot naszej wpłaty nie spowoduje, że umowa ulegnie rozwiązaniu. Zwrócone środki zostaną zabezpieczone na poczet należnego nam odszkodowania. Towar i tak będzie nam Pan musiał wysłać. Zadziała Pan w ten sposób jedynie na swoją niekorzyść.

 

 

I Czy mogą mi coś za to zrobić rzeczywiście mogą wystąpić o o żądanie odszkodowania, Tylko nie wiem za co. Założyłem dyskusje o tym o zwrot prowizji i zaznaczyłem że kupujący odstąpił od umowy. Czekać 9 dni na wpłatę to jest jakiś żart więc sprzedałem część komuś innemu it oni piszą że oni chcą tą płytę który Ja już nie mam I co oni mogą mi teraz zrobić wcześniej pisałem do nich żeby nawet nie licytowali ale oni zrobili swoje jeszcze dzisiaj Wpłacili pieniądze na konto PayU Ja na razie tego nie ruszam pisałem maila żeby Podaję numer konta ale oni nic nie odpisują

 

 

 

 

Proszę proszę o pomoc w tej sprawie

Edytowane przez agent_x007
Wulg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychole i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawarles umowę kupna sprzedaży prawnie obowiązującą więc tak nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 24 godziny na odesłanie im kasy z twojego konta PAYU co sugeruję zrobić.

Kolejna sprawa - wg allegro - kupujący ma 14 dni na dokończenie transakcji.. 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 24 godziny na odesłanie im kasy z twojego konta PAYU co sugeruję zrobić.

Kolejna sprawa - wg allegro - kupujący ma 14 dni na dokończenie transakcji.. 

A jak odeslac im kase z payu? I co mam zrobic?

 

Wchodze w lista wpłat od kupujących, klikam w płatność i Zaznaczam zwrócić wpłatę Zaznaczam że towar jest niedostępny

Edytowane przez FreAzYy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym im chyba odesłał kasę i napisał do allegro że sprzedałeś już towar ponownie bo przez 9 dni kupujący się z Tobą nie kontaktował więc założyłeś że zrezygnował, tak ?

 

Co do zwrotu kasy , sprzedane >> aukcja >> opcje >> karta płatności >> zwróć wpłatę

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carolus? ostatnio logował się w 2000 roku, chyba jakoś inaczej się typ nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym im chyba odesłał kasę i napisał do allegro że sprzedałeś już towar ponownie bo przez 9 dni kupujący się z Tobą nie kontaktował więc założyłeś że zrezygnował, tak ?

Tak złożyłem rezygnację z 31 maja a 30 maja Aukcja się zakończyła i napisałem do Allegro zaznaczyłem że wniosek o zwrot prowizji kupujący odstąpił od umowy Czy to ma jakiś sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

jak zapłacili to im wyślij w czym problem ? nawet jak uszkodzone to masz szansę sprzedać im to za połowę ceny jako uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carolus? ostatnio logował się w 2000 roku, chyba jakoś inaczej się typ nazywa?

Odzywają się pod nazwami Carolus_ płatność, dostawa, zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak złożyłem rezygnację z 31 maja a 30 maja Aukcja się zakończyła i napisałem do Allegro zaznaczyłem że wniosek o zwrot prowizji kupujący odstąpił od umowy Czy to ma jakiś sens

 

Jak zaznaczyłeś że kupujący odstąpił od umowy to prowizję już straciłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zapłacili to im wyślij w czym problem ? nawet jak uszkodzone to masz szansę s1przedać im to za połowę ceny jako uszkodzone

Tak Ja to już od sprzedałem kogoś innego no bo Czekaj 9 dni na wpłatę No to trochę za długo

 

Jak zaznaczyłeś że kupujący odstąpił od umowy to prowizję już straciłeś...

Jak na razie Pisze mi że jest w trakcie realizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Allegro. Że to jakiś ciuciek jest.

Edytowane przez Wenez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Allegro. Że to jakiś ciuciek jest.

Szczerze nie wiem gdzie się pisze do Allegro więc możesz mnie trochę pokierować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jacyś nowi Janusze biznesu?...od razu stawiają warunki i straszą...na 50% jak im wyślesz to odpowiedni (ich) serwis stwierdzi niesprawność za którą ty zapłacisz albo kosztami naprawy,przesyłem,czy jeszcze czymś innym...ot widzę sposób na robienie kasy skoro chcą nawet uszkodzony byle by mieć w łapkach i ściągać od ciebie kasę...idą od razu na zastraszenie sprzedającego...jeśli by tak było jak oni chcą to połowa sprzedających a nie wysyłających bo im się cena za jaka wylicytowałeś się nie podoba już by siedziała.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

jak towaru nie posiadasz to :

 

Klikasz na allegro > sprzedane > Opcje > karta płatności > i w opcji "status" masz zwróć wpłatę kupującemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak towaru nie posiadasz to :

 

Klikasz na allegro > sprzedane > Opcje > karta płatności > i w opcji "status" masz zwróć wpłatę kupującemu

Właśnie tak zrobiłem i było tam opcja jeszcze do zaznaczenia towar niedostępny wiec znaczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

Właśnie tak zrobiłem i było tam opcja jeszcze do zaznaczenia towar niedostępny wiec znaczylem

No i gitara, niczym się nie przejmuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jacyś nowi Janusze biznesu?...od razu stawiają warunki i straszą...na 50% jak im wyślesz to odpowiedni (ich) serwis stwierdzi niesprawność za którą ty zapłacisz albo kosztami naprawy,przesyłem,czy jeszcze czymś innym...ot widzę sposób na robienie kasy skoro chcą nawet uszkodzony byle by mieć w łapkach i ściągać od ciebie kasę...idą od razu na zastraszenie sprzedającego...jeśli by tak było jak oni chcą to połowa sprzedających a nie wysyłających bo im się cena za jaka wylicytowałeś się nie podoba już by siedziała.

Być może tak jak już tutaj była nawet sprawa na na forum że Sprzedam kartę graficzną i Oni stwierdzili niesprawność karty jak znajdę link do tego tematu to podrzucę tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli juz "bohaterami" jakiegos tematu. Do mnie tez kiedys podbijali jak mialem licytacje w trakcie. Sprzet wystawiaj u siebie w kosmicznych cenach, skupuja tez drogo :E ciekawy model prowadzenia biznesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być w opcja czarnej listy że nie sprzedajesz firmom .. Niech sobie firmy kupują od firm i się wzajemnie pałują ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona, która się z niej nie wywiązała, pokrywa straty drugiej strony.

 

Nie wiem skąd to wzięli. To umowa kupna sprzedaży, a nie umowa państwo inwestor albo coś podobnego :lol2: Tam się sądzą o straty z potencjalnych zysków.

 

Ogólnie jeśli ktoś by Cię oszukał na przykładowo 200-2000 zł to w takiej sytuacji co najwyżej przyjmą zgłoszenie na policji, ale nigdy nie odzyskasz pieniędzy (ewentualnie z POK, ale nie wiem czy to jeszcze działa). W przypadku zakupu przez forum albo jakiś OLX to nawet nie opłaca się iść zgłaszać, bo pieniądze już i tak przepadły, co najwyżej można jeszcze stracić dzień urlopu/pracy. Jeśli zrobisz im zwrot całej przez PayU z powodu uszkodzenia sprzętu to co najwyżej ich wyśmieją, gdziekolwiek by z tym nie poszli. No chyba, że mają znajomych prawników i sędziów, ale wtedy by nie handlowali zabytkami na allegro tylko podpalali kolejne wysypisko śmieci zza granicy :cool:

 

Teoretycznie mają rację co do tej umowy, była kiedyś lata temu sprawa w TV, że wylicytowali Jeepa za 40k, sprzedający nie chciał sprzedać z powodu zbyt małej kwoty, kupujący poszedł do sądu i wygrał sprawę, nie wiem jak to się zakończyło. Z jednej strony sprzedający się przyznał co do powodu odmowy sprzedaży, a z drugiej było do ugrania z 10-20k (tj. o tyle się taniej sprzedał od ceny rynkowej).

 

Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę, że coraz ciekawsze pomysły niektórzy mają :D

 

Swoją drogą eBay ma 10x lepszą politykę niż allegro, kupujący może zażyczyć sobie anulować zapłacone zamówienie i często z tego korzystają , czasem to irytuje, ale z drugiej strony można samemu anulować zamówienia ze względu na brak towaru albo z jakiś innych powodów i tez nikt problemów nie robi. Normalna sprawa, ktoś się rozmyślił, czegoś brakło, ktoś uznał że mu tego nie trzeba, albo że nie chce sprzedać, bo trzeba by wysłać do Uzbekistanu. I jakoś wszyscy to umieją zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • "Logic board" płyty w monitorze Asusa.
    • Gra ma nadal takie duże zapotrzebowanie na CPU? Pamiętam, że na premierę potrafiła zajechać procesory 6c/12t 10 i 11 generacji. Były duże spadki poniżej 60fps grając na wyższych detalach. Poprawili to? Czy lepiej zaopatrzyć się w coś co ma 8 rdzeni i 16 wątków? 
    • Twój problem polega na tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Dałem konfe + inne kraje jako alternatywe dla POPISU. Ciężko tu znaleźć wpis, który nie krytykuje konfę bez powodu, Jaki to ma cel? I tak mają za niskie poparcie aby mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.Nie uważam, że ich wszystkie pomysły są super. Światopoglądowo jako partia to taki XIX albo XVIII wiek. Część pomysłów jest ok, inna - nie ok. Tak samo znajdę kilka pomysłów pisowskich co są ok, z PO, czy TD. Dlatego przedstawiłem szerszą koalicję jako alternatywe centrowo-prawicową. Każdy uważa jak chce   Z tego co śledzę popierali projekty obu stron, które miały sens. Może bym znalazł coś czego niepopieram w ich głosowaniu, ale patrząc szeroko głosują najmądrzej. Ile anyszczepionkowców i wyznawców teorii spisowych od konfy jest w sejmie? Zero. Jako mała partia przyjmowali na listy wszystkich jak leci a twwiter rozdmuchał odklejeńców/ Myślisz, że od lewicy nie było tak samo? Tam chyba brakowało ludzi co zakładali kondoma na głowę. Wielbicieli putina? Jeśli interpretujesz to tak, że konfa jest przeciwko wysyłania wszystkie za darmo na ukrainę i lepszego traktowania ukraińców w Polsce, to ok - wtedy też jestem wielbicielem putina bo przekładam interes Polski nad interes Ukrainy. Cisza. Liczą, że przemilczą temat to ludzie zapomną. Platformesi tutaj pewnie będą bronić hasłami typu "ale jeszcze nic nie wiadomo", albo "CPK i tak nam nie potrzebne", albo "zagraniczne firmy nie chcą fabryk bo polska nie sprowadza tanich imigrantów z Afryki". Jedynie ugną się pod silną presją społeczną, ale chyba entuzjazm opadł więc można polerować niemieckie berło
    • Jak nie można? Popatrz jakie wymagania tu czy ogólnie w Polsce są stawiane, żeby uregulować oprocentowanie kredytów, żeby uregulować ceny mieszkań, żeby uregulować ceny produktów importowanych, sztucznie regulowana płaca minimalna też się niektórym podobała, teraz nagle plantatorzy szklarniowi obudzili się, że są sprzedawcy, którzy sprzedają importowane produkty rolne jako polskie po cenach takich samych jak z polskich szklarni. Czyli np. importowane dużo tańsze truskawki sprzedaje się po 40 zł za kilogram i też już chcą regulacji cen   Także niby nie można, a coraz więcej środowisk oczekuje cen regulowanych   Może myślała że ma 76 lat   Bo chcą wprowadzić samowolkę kapitalistyczno-oligarchiczną. Czyli jak masz kasę i prowadzisz biznes to dyktujesz warunki. To tylko jeden z minusów. Taaaa, na jedną https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C507207%2Ckonfederacja-opowiada-sie-za-wolnosci-wyboru-w-sprawie-szczepien.html Trzeba by zapytać teraz Mentzena czy dalej już jego partia popiera tamto stanowisko, czy powie jednak że Korwin żartował., @Bemx2k google Ci dostęp zabrało? Poszukaj, sprawdź czy są jakieś nowe wieści co do CPK czy fabryk.
    • Nie. 3 update w miesiąc albo dwa, nie świadczą o tym, że jest miło. Świadczą o tym, że sprzedali Ci totalne gówno i próbują je załatać po łebkach.  Ale Asus sprzedał jeszcze większe gówno i nawet nie próbuje załatać 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 No cóż.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...