Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rzelik7

spalona karta - szukam nowej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję waszej pomocy w doborze karty graficznej. Komputer ma 7 lat i właśnie poszła mi karta graficzna (po zapraszamy na czarnym ekranie zacina obraz i dźwięk logowania), mialem Radeona 6870 1gb/256.

Zdaję sobie sprawę, że do kilkuletniego komputera dokupię tylko używkę. W gry nie gram jakoś mega dużo, jeśli już to używam go głównie do Fify. Zauważyłem, że "18" ma w zalecanych wymaganiach AMD Radeon R9 270X, byłaby ok, a może polecicie coś innego?

 

Specyfikacja mojego komputera:

-Procesor - Intel core I7 2600k 3,4GHz

-Płyta główna - Asus P8h67 R3.0 LGA 1155

-Ram - 2x4GB Kingston DDR3 1333 HYPERX

-Zasilacz - Chieftec 650W 80+

 

z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego komputera spokojnie można jeszcze załadować nową kartę, procesor podkręcić, pamięci dołożyć i wszystko będzie jak rakieta chodzić.

 

Napisz ile chcesz przeznaczyć na kartę będzie wtedy najłatwiej coś dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, jeśli nowa da radę to super :) dzięki za odpowiedź!

 

myślę, że jeśli nowa to budżet około 800zł

czy GeForce GTX 1050Ti będzie ok? komputer da radę? (btw czym się różni wersja Cerberus od zwyklej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, jeśli nowa da radę to super :) dzięki za odpowiedź!

 

myślę, że jeśli nowa to budżet około 800zł

czy GeForce GTX 1050Ti będzie ok? komputer da radę? (btw czym się różni wersja Cerberus od zwyklej? ;)

1050Ti za 800zł się bardziej niż nie opłaca.

szukaj podobnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3gb będzie fajną opcją dużo wydajniejszą niż 1050ti.

ps. jaki monitor ma autor tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3gb będzie fajną opcją dużo wydajniejszą niż 1050ti.

to już bliżej tysiaka, a raczej myślałem o jakiejś do 800zł, a chyba 1050 do fify mi wystarczy póki co :P

 

 

ps. jaki monitor ma autor tematu ?

 

samsung syncmaster ta550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już bliżej tysiaka, a raczej myślałem o jakiejś do 800zł, a chyba 1050 do fify mi wystarczy póki co :P

 

 

 

 

samsung syncmaster ta550

Ale nie za 800zł... za 900 masz 1060 ~20-30% lepszą. Jak tylko Fifa to może używany GTX1050 albo RX460 4GB za 400-500zł, spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 3GB za 899zljest 50% bardziej wydajna od gtx1050ti za 750zl, wiec sobie policz co się bardziej opłaca.

 

W emag masz inno3d compact gtx1060 3GB za 899zl, a na Allegro używki z gwarancjami sklepowymi po 800zl, Zotac, inno3d i MSI aero i takich szukaj jeżeli nie możesz dołożyć do tej za 899zl. O gtx1050ti lepiej zapomnij w tej cenie, to już lepiej kupić gtx1050 2gb do grania wmsrednich za 550zl nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do i7 2600 k ja bym ładował 1060 3gb albo 970kę (jakbyś trafił z gw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Rada dla ciebie - wystaw kartę na allegro, ale zaznacz, że spalona. Czasem można ze 100zł zarobić, kupują czasem studenci by pobawić się w reperację. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Rada dla ciebie - wystaw kartę na allegro, ale zaznacz, że spalona. Czasem można ze 100zł zarobić, kupują czasem studenci by pobawić się w reperację. ;)

Nie że spalona, tylko "nie wyświetla obrazu" to dostanie 200 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że nie wyświetla obrazu, tylko 100% sprawna z małą usterką:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw, 100% sprawna , tylko po "zapraszamy " przy wczytywaniu windy robi sie czarny ekran :lol2:

bierz 1060 3gb, po 800 jest kilka sztuk na gw na allegro, a jak chcesz nówkę to w emagu masz inno3d za 899 , sam wczoraj kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak się uparł na nowego 1050 Ti to chociażby taki Asus będzie ok

http://tiny.pl/gsxh4

genialne polecenie 1050ti za 800pln :E .myślisz troszke?????. tak jak ci radzą uzywka 1060 3gb lub nówka za 100pln wiecej.jak do 500pln wyrwiesz 1050 to tez smialo mozna brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych cenach 1060 3gb to 1050ti opłaca się brać do 600-max 650 zł (używki na gw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw, 100% sprawna , tylko po "zapraszamy " przy wczytywaniu windy robi sie czarny ekran :lol2:

bierz 1060 3gb, po 800 jest kilka sztuk na gw na allegro, a jak chcesz nówkę to w emagu masz inno3d za 899 , sam wczoraj kupiłem

 

 

spadłem z konia !

Ty?

obrońca 1050ti vs 1060 3GB :D?

 

świat się skończył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obrońca 1050ti? :hmm:

to że napisałem w kilku tematach , że w kilku grach jest lepszy od 1060 3gb (w wyższych ustawieniach dzięki vram) to czyste fakty, a nie że coś broniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obrońca 1050ti? :hmm:

to że napisałem w kilku tematach , że w kilku grach jest lepszy od 1060 3gb (w wyższych ustawieniach dzięki vram) to czyste fakty, a nie że coś broniłem

 

 

tak tak ;p

 

mniejsza o to, było dorzucić +/- 100 zł i kupić od Yediego używaną 1060 6GB zotac mini :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś przegląda na oczy, szczególnie jak się sprzętu dla siebie szuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie bym siedział dalej na 1050ti, ale po zmianie na i7 2600 zauważyłem , ze w bf1 ostro mnie karta ogranicza, a wto głównie gram, stąd pomysł zmiany tym bardziej , że na swoją mam kupca w okolicy za 7 stówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pchaj swoją bez namysłu - ale walnij PW do Yediego i zapytaj za ile odda Ci 1060 6gb.

 

chyba, że chcesz rw 480 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za kilka godzin już ją będę instalował, po poza tym i tak budżet nadciągnąłem bo miałem za 790 od gościa z allegro wziąć zotaca mini, ale coś kręcił z gwarancją i się rękojmią zasłaniał więc go olałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziałem 1050ti z morele.

 

karta zainstalowana w piatek (15.06), używana 15, 16 oraz 17 - działała. następnie tydzien komputer byl nie wlaczany. Wlaczony raz 22.06 i wszystko było ok, po następnym włączeniu komputer nie wykrywa karty (płyta główna pika raz krótko i trzy razy długo). Sprawdzana także na innym komputerze - brak obrazu, nie czyta jej

ponieważ karta była kupowana na fakturę, nie mogę odstąpić od umowy kupna sprzedaży, pozostaje mi tylko gwarancja i (zapewne długie) czekanie, czy sa jakies inne wyjscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...