Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Salvien

i5 8600 vs r7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, bo kupowałem go z myślą o graniu w najnowsze gry na maksa i w 60fps+

Lepiej lec po kolejnego przereklamowanego i9 i nabijaj kabze krawaciarzom z intela + obowiazkowo nowa podstawka którą udupią w przeciągu max roku :P

 

Granie w najnowsze gry na max w 60+ FPS na Ryzen 3 i 1050Ti? Chyba w 800x600 :E

 

Co do autora tematu, to wybór rzeczywiście ciężki ze względu na żywotność platformy.

Ja bym wziął w takim przypadku ryzena. Bardziej się nadaje jako uniwersalna stacja robocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej lec po kolejnego przereklamowanego i9 i nabijaj kabze krawaciarzom z intela + obowiazkowo nowa podstawka którą udupią w przeciągu max roku :P

Aż tak Cię piecze pewna część ciała z uwagi na fakt, że wielu tak zrobiło i zrobi? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiem o co ta g*burza.

Jak ktoś ma trochę odwagi i inwencji to nawet podstawka dla SkyLake jest kompatybilna z "Kawą" ;)

 

Podstawka dla SkyLake oficjalnie wspierała procesory KabyLake, więc nie można mówić o tym że żyła zaledwie kilka miesięcy. SkyLake został wydany po wakacjach 2015, KabyLake dla PC został wydany na początku 2017, czyli półtora roku od premiery SkyLake. W 2015roku dniu premiery SkyLake, nie było żadnej mowy o tym, że Intel kiedykolwiek wyda coś z większa ilością rdzeni dla mainstream, wg pierwotnych planów Intela po SkyLake miał być CannonLake już w 10nm, jednak problemy z produkcją tego procesu spowodowały zmianę planów i przesunięcie premiery 10nm której w zasadzie nie ma do dzisiaj, a coś nowego wydać musieli, więc zapchaj dziurą był KabyLake. W między czasie AMD wydało w 2017 Ryzeny które okazały się dobrymi procesorami, więc Intel zmienił plany i na gwałt wydał 6core dla mainstream, aby nie dać AMD prowadzenia w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w najnowsze gry na max w 60+ FPS na Ryzen 3 i 1050Ti? Chyba w 800x600 :E

 

Co do autora tematu, to wybór rzeczywiście ciężki ze względu na żywotność platformy.

Ja bym wziął w takim przypadku ryzena. Bardziej się nadaje jako uniwersalna stacja robocza.

 

Gdzie ja tak napisałem ? Poza tym masa gier działa dobrze i mi to wystarcza, wiem na co się decydowałem i czego mogę oczekiwać

 

Btw: doom ostatni = ultra + max detale + fhd i 50-60fps przez 95% czasu gry

 

Aż tak Cię piecze pewna część ciała z uwagi na fakt, że wielu tak zrobiło i zrobi? :lol2:

 

Ależ mnie nic nie piecze, niech sobie ludzie robią co chcą ;)

Po prostu staram się nie wspierać dziadostwa swoim portfelem i tyle w temacie polityki intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja tak napisałem ? Poza tym masa gier działa dobrze i mi to wystarcza, wiem na co się decydowałem i czego mogę oczekiwać

 

Btw: doom ostatni = ultra + max detale + fhd i 50-60fps przez 95% czasu gry

 

 

 

Ależ mnie nic nie piecze, niech sobie ludzie robią co chcą ;)

Po prostu staram się nie wspierać dziadostwa swoim portfelem i tyle w temacie polityki intela

 

Dziadostwo czy nie większość po prostu wybiera to co lepsze do danych zastosowań w określonej cenie.

Wybrałem intela bo jest lepszym procesorem w grach co jest dla mnie ważne. Jeżeli AMD zaoferowało by lepszy procesor to bez pytania biorę i tyle. Nie jestem z tych co nie kupią u konkurencji "bo nie". Dobrze pamiętam czasy Phenoma x4 955BE.

Tak samo zresztą jak Radeona x1950 Pro.

 

W przypadku założyciela chyba wybrałbym jednak AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku autora wziąłbym i7 8700. Pod gry bajeczka, nie ma co sobie zawracać głowy AMD.

 

Taka sama cena jak r2700. Więc nie wiem dla czego autor zastanawia się pomiędzy r2700 a i5 8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadostwo czy nie większość po prostu wybiera to co lepsze do danych zastosowań w określonej cenie.

Wybrałem intela bo jest lepszym procesorem w grach co jest dla mnie ważne. Jeżeli AMD zaoferowało by lepszy procesor to bez pytania biorę i tyle. Nie jestem z tych co nie kupią u konkurencji "bo nie". Dobrze pamiętam czasy Phenoma x4 955BE.

Tak samo zresztą jak Radeona x1950 Pro.

 

W przypadku założyciela chyba wybrałbym jednak AMD.

 

ja nie " nie niekupuje bo nie " tylko podałem konkretne powody w moim przypadku :) a te kilkanaście klatek mniej przy jakimś klatkarzu rzędu 90 vs 105fps na korzyść intela (high end) to mnie nie robi, bo nie interesuje mnie 144hz, a do 60 fps ryżardy są wystarczające, zaś 120fps+ w grach głównych AAA zostawiam masturbatorom fps czy entuzjastą, dla których nie liczy się hajs bo i tak wiedzą że za pół roku zrobią zmianę bez względu na to czy poleci wszystko (podstawka) czy jednak zrobią upgrade na starych śmieciach po kolejną TOP nowość :P

 

PS: co do autora to na i7 wyjdzie lepiej na teraz, ale co będzie potem nie wiadomo, imo ryzen jest dla mnie ciekawszym sprzętem i bardziej interesującym od oklepanych intelów, i jestem w stanie poświęcić te 10-15 klatek na rzecz otwartej platformy przez kolejne 2 lata, no a druga sprawa to to że nie lubię iść w PC w czystą wydajność kosztem całego zestawu, byle tylko załapać się na jak najwyższy numerek na karcie\procku i od byle producenta, byle wepchnąć na siłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdyby to faktycznie było takie proste 90 vs 105fps to nie było by takiego problemu. Ryzen 1700/2700@4Ghz jest nierównym prockiem w grach, raz potrafi doganiać 8700k, a innym razem ma problem z i5 8400 :E

 

 

g20EkKd.png

 

 

i takich gier wcale nie jest tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzecz otwartej platformy przez kolejne 2 lata

 

Co Ty się tak tej podstawki uczepiłeś? Przecież jak weźmie 8700 to będzie grał bez problemu przez 5 lat minimum, a po tych 5 latach lub więcej to i tak zazwyczaj cały zestaw się wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym, że czasami jest różnie z tym, a co do powyższego, to test chyba jest dosyć stary, bo nie widzę tam Zen+ więc porównywanie tego do serii 8xxx intela trochę bez sensu, a druga sprawa to to, że z pierwszych zenów jako procek stricte do gierek jako kontra na i5 7400-7500 to był głównie ryzen 1600 lub 1600x i każdy powyżej tego to było już wywalanie kasy w błoto jeśli chodzi o sam gejming, bo kolejne przyrosty na rdzeniach nie dawały już za wiele a swoje kosztowało -no chyba że wchodzi w grę streaming + granie\wiele monitorów itd

 

PS: Kingdome to jedna z gorzej zooptymalizowanych i zabugowanych gier ostatnich 2-3lat

 

Co Ty się tak tej podstawki uczepiłeś? Przecież jak weźmie 8700 to będzie grał bez problemu przez 5 lat minimum, a po tych 5 latach lub więcej to i tak zazwyczaj cały zestaw się wymienia.

 

bo robią wałki sztucznymi blokadami, sprzedając drugi raz to samo, odgrzewając kosmiczne ceny ponownie, bo wypuszczają kolejną pseudo " nowość " pod kolejne " nowe " proce i strzyżenie owieczek zaczyna się od nowa, tyle i aż tyle...

 

jak kupujesz praktycznie TOP'owy procek dla typowych konsumentów, to logiczne że musi wytrzymać trochę próbę czasu, aczkolwiek co do tych 5 lat to wątpię :P, a druga sprawa to w przypadku " starszych i5 " sky-kaby, widać właśnie jak one przetrzymały próbę czasu, szczególnie te bez K, ledwo już zipią a minęło ledwo 2 lata

 

dobra nie chce mi się ciągnąć tematu już, pozdro, swoje powiedziałem, jak autor chce top wydajność na teraz i zapomnieć o wszystkim to niech idzie w intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę fizyki na CPU i po ptokach, tutaj za wiele optymalizacją nie da się zrobić. Kiepskie wyniki Ryzena w tej grze to nie wina gry tylko CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo robią wałki sztucznymi blokadami, sprzedając drugi raz to samo, odgrzewając kosmiczne ceny ponownie, bo wypuszczają kolejną pseudo " nowość " pod kolejne " nowe " proce i strzyżenie owieczek zaczyna się od nowa, tyle i aż tyle...

 

Wyciągają kasę jak tylko mogą - z tym się tylko zgodzę. A jakie wałki? Procki prawie te same bo konkurencji brak to po co, a w stosunku cena/wydajność nadal króluje Intel. Pretensje powinieneś mieć do AMD - Intel pozostanie bierny tak długo dopóki AMD nie zacznie poważniej zagrażać ich pozycji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta:

 

Intel pozostawał bierny tak długo dopóki AMD nie zaczęło poważniej zagrażać ich pozycji na rynku

Oczywiście Ryzen to jeszcze żaden nokaut, jak to rebelia w swoich mokrych snach sobie śni, ale już się mocno ruszyła machina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, bo kupowałem go z myślą o graniu w najnowsze gry na maksa i w 60fps+

Lepiej lec po kolejnego przereklamowanego i9 i nabijaj kabze krawaciarzom z intela + obowiazkowo nowa podstawka którą udupią w przeciągu max roku :P

Co kogo obchodzi podstawka jak 8700 przeżyje całe AM4 ciagle zapewniając w grach wyższą wydajność? Szczególnie, że AM4 za 1,5 roku umiera.

 

 

 

 

bo robią wałki sztucznymi blokadami, sprzedając drugi raz to samo, odgrzewając kosmiczne ceny ponownie, bo wypuszczają kolejną pseudo " nowość " pod kolejne " nowe " proce i strzyżenie owieczek zaczyna się od nowa, tyle i aż tyle...

 

Patrz no - wypisz wymaluj zdefiniowałeś kotleta X470 i sztuczną blokadę względem X370 trybu turbo, tak samo sztuczna blokada TR4/SP3. Chłopie, Ty po prostu wierzysz w świetego mikołaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalku trolliku, bo juz musze odpisac, entulna roznica w fps z plyta ze starszego czy tego nowszego chipsetu wynosi tyle ile blad pomiarowy, czyli gora 2-3 fps

 

Blokowanie najbardziej pradozernych prackow w portfolio amd i hedt jest akurat zrozumiale w tym wypadku, a i tak czego bys nie wymyslil to przy blokowaniu przez intela platform i bledach w prockach to AMD musialo by sie jeszcze wiele " nauczyc " ^^ narkaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W cenie r7 2700 masz i7 8700 a nie i5 8600.

2. Do gier lepszy i7 8700, a szukasz kompa pod gry https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3287-amd-r7-2700-and-2700x-review-game-streaming-cpu-benchmarks-memory/page-3

3. r7 2700 OC można by było polecić gdybyś streamował/renderował w znacznej większości czasu, a gry byłyby dodatkiem.

4. Co do uśmiercania platform, spójrz na i7 2600k vs r5 1400, czy choćby teraz i7 6700 vs r5 1400 tyle lat i podstawek i nadal nawet staroć wyprzedza nowego konkurenta o tej samej ilości rdzeni/wątków, więc ta przyszłościowość platformy już dawno została obalona i prawdopodobnie i7 8700/8700k nawet pod koniec życia am4 będzie wydajniejszą opcją do gier, a trzeba też pamiętać że wymiany r5 1600 --> r5 2600 nie mają sensu bo to za mała różnica wydajności, a przy sprzedaży "starszego" procka i kupna "nowego" tracimy $.

Jeśli wierzysz w mityczną przyszłościowość platformy am4 to pozdrawiam serdecznie, już nie raz wyszło w historii że nie ma to znaczenia w świecie komputerów (przy ostatniej wersji ryzena na am4 albo nawet wcześniej intel walnie 8c/16t i pozamiata jak zawsze)

5. Nikt nie każe nikomu kupować komputera,płyty ani procesora, to świadomy wybór użytkownika, więc pisanie o jakimś "blokowaniu" jest nie na miejscu, jak nie pasuje kupujesz u konkurencji proste (która w aspekcie gier wypada gorzej) spójrz na mój konfig mnie nic nie blokowało, kupiłem już jakiś czas temu za grosze 4c/8t i śmiga do dzisiaj dobrze (to już 7 lat na rynku) i nadal nie myślę o zmianie bo wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalku trolliku, bo juz musze odpisac[...]

Jak chcesz coś do mnie odpisać to zetrzyj pianę i pisz z poszanowaniem języka polskiego bo tego bełkotu czytać się nie da. Miło też by było jakbyś używał jakichś kontrargumentów, a nie jakichś bzdur w ogóle nie związanych z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale w pracy jestem i nie mam czasu sie teraz wglebiac i nawet mi sie nie chce, podalem juz argumenty i dlaczego nie podoba mi sie to co robi intel i czemu wybralem amd, autorowi tez napisalem zeby szedl raczej w i7

 

A co do Twojego wpisu o blokowaniu przez Amd to Ci juz napisalem, Nawet jak blokuja to jest to czyms podyktowane (nowe threadrippery, duzo wiecej rdzeni, pobor pradu itd) i w tym wypadku nie wiem czemu sie dziwisz bo i tak jest to margines w tym jak intel blokuje sztucznie swoje platformy i nie chce mi sie juz powtarzac skoro nie wyczytales tego z moich postow tylko probowales odbic nieudolnie (pileczke) przyklad, ze " przeciez amd tez blokuje :o " jest slabe przy tym co intel odwala

 

EoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale w pracy jestem i nie mam czasu sie teraz wglebiac[...]

Wybacz, ale to żadne wytłumaczenie dla gwałtu na logice, tj. tłumaczeniu dlaczego jedno blokowanie jest lepsze od drugiego, jeśli oba są sztuczne (a są) to są tak samo parszywe. btw. poczekaj aż amd się rozhula bo widocznie jesteś młody wiekiem albo masz bardzo krótką pamięć co do poczynań amd gdy tylko trochę wiatru w żagle się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym wszystkim jest jedna rzecz, która idealistom spod znaku "dobrego wujka AMD" nawet przez myśl nie przechodzi. Czerwoni nie dają dużo i tanio, bo są Świętym Mikołajem i Matką Teresą wśród korpo, tylko najzwyczajniej dlatego, że muszą. Innego wyjścia nie mają, po latach totalnej stagnacji i wegetowania przy buldożerach i pochodnych. To nie są czasy A64, gdzie AMD miało procesory pod każdym względem lepsze i mogło walnąć cenę z kosmosu, a i tak proce się rozchodziły jak świeże bułki, bo po prostu były najwydajniejsze w każdym możliwym aspekcie. Ryzeny takie nie są i chociaż to galaktyczny skok względem FX-ów, to wciąż jest co nadrabiać. AMD nie chce robić dobrze klientowi, AMD musi, bo gdyby nie agresywna wycena i smaczki w postaci długowiecznej platformy, to pies z kulawą nogą by na te produkty nie spojrzał, bo Intele są najzwyczajniej wydajniejsze i gdyby cena była podobna, to chyba nie muszę pisać, co by wybierali konsumenci, a ich przyzwyczajenia też mają duże znacznie. Wyobrażacie sobie, żeby AMD za Ryzena 7 1800X zawołało na premierę tyle (lub niewiele mniej), ile Intel chciał do niedawna za 8 rdzeni (Core i7-6900K)? Bo ja nie. Ale wierzcie dalej w Świętego Mikołaja, pod postacią Lisy Su czy kogo Wam się podoba, chociaż z prawdą nie ma to nic wspólnego. Mamy fajny i ciekawy okres do zakupu sprzętu i trzeba się z tego cieszyć, ale mitologizowanie jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sa Ci drudzy gorsi/slabsi, przyklad z brzegu MS ktory swoja lepsza polityką nadgania straty wzgledem Sony i daje to i tamto za free, wsteczna czy inne abonamenty prawie za free do nowych gier AAA itd starajac sie o lepszy odbior przez graczy i wizerunek

 

Nie mial bym nic do intela gdyby nie blok podstawki, chociazby sky-kaby, bo jeszcze przejscie w 6 core dla mainstremu i wpuszczenie nowej potrafie zrozumiec, a tamtego niestety juz nie -cale szczescie ze tyle zwlekalem z PC bo pewnie siedzial bym teraz na dwuletniej padace pokroju i5-6402p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sa Ci drudzy gorsi/slabsi, przyklad z brzegu MS ktory swoja lepsza polityką nadgania straty wzgledem Sony i daje to i tamto za free, wsteczna czy inne abonamenty prawie za free do nowych gier AAA itd starajac sie o lepszy odbior przez graczy i wizerunek

 

Nie mial bym nic do intela gdyby nie blok podstawki, chociazby sky-kaby, bo jeszcze przejscie w 6 core dla mainstremu i wpuszczenie nowej potrafie zrozumiec, a tamtego niestety juz nie -cale szczescie ze tyle zwlekalem z PC bo pewnie siedzial bym teraz na dwuletniej padace pokroju i5-6402p

Mam jakoś i5 6500 i daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mial bym nic do intela gdyby nie blok podstawki, chociazby sky-kaby,

Ale o jakim ty blokowaniu podstawki mówisz Sky - Kaby? Przecież seria chipsetów 1xx oficjalnie wspiera procesory KabyLake. Nie rozumiem o co ci chodzi w tym przypadku.

 

bo jeszcze przejscie w 6 core dla mainstremu i wpuszczenie nowej potrafie zrozumiec

Nie nie można zrozumieć, skoro "zabezpieczenia" udało się obejść i Coffe działa na płytach 1xx i 2xx po modyfikacji biosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

90% ludzi która kupuje PC (z założenia) ma wywalone na jakieś modyfikacje biosów i custom fixy żeby coś tam odpalić, jakieś nerdy czy zapaleńcy mogą się w to bawić i rozkminiać a nie standardowy użytkownik (nie mylić z kowalskim i gotowcach z media), oficjalnie ze stanowiska intela nie działa i tyle w temacie sky\kaby na kawe, próbować zawsze można :)

 

EoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie ze stanowiska intela nie działa i tyle w temacie sky\kaby na kawe, próbować zawsze można :)

mógłbyś rozwinąć tą "głęboką myśl", bo czytam ten bełkot 4 raz i za diabła nie wiem o co ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...