Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Salvien

i5 8600 vs r7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym złożyć PC pod gry do 5-6 tysięcy. Zastanawiałem się nad i5 8600 a r7 2700. Co sądzicie ? Zauważyłem, że róznicy w FPS za dużej nie ma, zaś ryzen potrafi zuzyć 30-50 % procesora w czasie gry i5 zużywa 90-100 %. Dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliły Ci się porównania.

2700 możesz porównywać do i7 8700, a nie 8600 ;)

Dopiero teraz przemyśl zakup i wybierz 8700 oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba procesory dają spokojnie radę z takim gtx 1080. Z tych dwóch wybrał bym ryzena.

Ogólnie dziwne porównanie bo r7 2700 to konkurent ale dla i7- 8700.

Pod Gry idziesz albo po taniości czyli i5 8400 + tanie mobo i taki zestaw spokojnie parujesz z gtx 1070. Albo szarpiesz się na i7 8700 i to rozwiązanie jest wydajniejsze od ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć wydajnie i nie będziesz robił OC to 8700 weź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliły Ci się porównania.

2700 możesz porównywać do i7 8700, a nie 8600 ;)

Dopiero teraz przemyśl zakup i wybierz 8700 oczywiście :D

nic mu sie nie pomylilo jesli chodzi o gry i5 8600 jest 15 % wydajniejszy

 

jak chcesz mieć wydajnie i nie będziesz robił OC to 8700 weź

Czy 10% jest warte 330zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Intel pod gry, Ryzen to taki wielozadaniowy cep, można młócić zboże albo wystrzelać kogoś po pysku. Zależy też jaką kartę planujesz, bo w budżecie do 4000-5000 może to być 1060 6GB, albo pewno coś pokroju GTX1070. Tutaj różnice wydajności będą dość niezauważalne.

 

Na obu da się grać, oba zapewniają dobrą wydajność. Ryzen ma zapas wątków, ale zanim wykorzystasz go w grach to już będzie przestarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 10% jest warte 330zl?

 

i7 to przyszłościowy procesor, z każdym rokiem i5-tka będzie coraz bardziej odstawała. Jako przykład weź sobie poprzednie generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 to przyszłościowy procesor, z każdym rokiem i5-tka będzie coraz bardziej odstawała. Jako przykład weź sobie poprzednie generacje.

Znowu ta przyszłość./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ta przyszłość./

 

Do czego nawiązujesz, bo chyba nie rozumiem? Ktoś chce kompa na kilka lat bez modernizacji, z dobrą wydajnością i wielozadaniowością - kupuje i7, ktoś chce po prostu pograć przez najbliższe 2-3 lata - kupuje i5. Proste, co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego nawiązujesz, bo chyba nie rozumiem? Ktoś chce kompa na kilka lat bez modernizacji, z dobrą wydajnością i wielozadaniowością - kupuje i7, ktoś chce po prostu pograć przez najbliższe 2-3 lata - kupuje i5. Proste, co kto lubi.

W komputerach nie istnieje pojęcie na przyszłość lub rozwiązanie przyszłościowe. Mogę Ci to zagwarantować. Kupuje się zawsze na teraz, a ewentualne inwestycje uwzględnia się z okresem pół roku. Później wychodzą nowe standardy lub inne udogodnienia mające na celu wyciśnięcie z klienta więcej pieniędzy.

i5-8600 wystarczy spokojnie na 3 lata, nie będzie żadnych skoków wydajności od Intela i AMD, od lat niebiescy drobią po kilka procent wydajności względem rdzenia.

 

Wielu próbowało udowodnić że jest inaczej. i5 - 6 jajek zapewnia bardzo dużą moc dla przeciętnego użytkownika/amatora gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę się nie zgodzić. Wiem z własnego przykładu. Składałem kompa, wziąłem i5 i przy niektórych nowych grach był wąskim gardłem ostatnio, najbardziej to odczułem w WD2 i nowym Asasynie. Zmieniłem na i7 i nie ma gry w której nie wykorzystywałbym karty na 100%, co więcej jest jeszcze spory zapas na procesorze, także śmiało mogę wymienić swoją 1060tkę na 1070, a nawet na 1080 i dalej cieszyć się dobrą wydajnością przez najbliższe 2-3 lata. Dla mnie to jest właśnie przyszłościowy procesor, nawet po 4 latach od premiery dopiero przy high-endowych kartach staje się wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brać i7 8700 + b360 najtańsza z przyzwoitą sekcją lub tania z370 żeby pamięci pogonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę się nie zgodzić. Wiem z własnego przykładu. Składałem kompa, wziąłem i5 i przy niektórych nowych grach był wąskim gardłem ostatnio, najbardziej to odczułem w WD2 i nowym Asasynie. Zmieniłem na i7 i nie ma gry w której nie wykorzystywałbym karty na 100%, co więcej jest jeszcze spory zapas na procesorze, także śmiało mogę wymienić swoją 1060tkę na 1070, a nawet na 1080 i dalej cieszyć się dobrą wydajnością przez najbliższe 2-3 lata. Dla mnie to jest właśnie przyszłościowy procesor, nawet po 4 latach od premiery dopiero przy high-endowych kartach staje się wąskim gardłem.

 

Zgadzam się z Tobą.

Chodzi o to, że liczba wątków ma znaczenie w programach graficznych i to linia i7 jest bardziej przyszłościowa.

Na tej linii warto opierać swoje wieloletnie wybory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę się nie zgodzić. Wiem z własnego przykładu. Składałem kompa, wziąłem i5 i przy niektórych nowych grach był wąskim gardłem ostatnio, najbardziej to odczułem w WD2 i nowym Asasynie. Zmieniłem na i7 i nie ma gry w której nie wykorzystywałbym karty na 100%, co więcej jest jeszcze spory zapas na procesorze, także śmiało mogę wymienić swoją 1060tkę na 1070, a nawet na 1080 i dalej cieszyć się dobrą wydajnością przez najbliższe 2-3 lata. Dla mnie to jest właśnie przyszłościowy procesor, nawet po 4 latach od premiery dopiero przy high-endowych kartach staje się wąskim gardłem.

 

Przestań powtarzać to samo co reszta w kółko z tym zapasem na procesorze i przyszłościowym procesorem bo wystarczy i5 od 8400 wzwyż do gier a nie wpychać każdemu i7.

I nie porównuj poprzednie generacje.

@mefisto dobrze napisał,Intel karmi was małym % wydajności a Pelikan połknie.

 

Jak wyjdą mocniejsze karty od Pascala to zobaczysz jak sobie pięknie będzie radził i5 bo te procesory wymagają mocnych kart.Nie każdy potrzebuje i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że 8400 wystarczy, tylko na krócej. Piszesz, że powtarzam to samo, a Ty nadal nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś kolego nie kupił, czy intela czy ryzena to obydwa procesory nadają się do grania, a takie głupie gadanie niektórych tu osób, że się nie nadaje to totalna bzdura. Lepiej sam poczytaj sobie o tych procach, i wyciągnij sam wnioski. Ja kupiłem 2700x i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Akurat jak do gier to 8600k/8700k jest lepszym wyborem od 2700. Niestety ale architektura Ryzen 1.5 w grach nadal wypada słabiej od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabiej nie słabiej, jak nie masz parcia na 144hz i wolisz procka na otwartej platofrmie i nie robi cię różnica 100 vs 120 fps przy jakimś gtx 1070ti-1080 to weź AMD i olej intela, bo za pół roku, rok czy dwa lata jak wyjdą kolejne rewizje to zostaniesz z tym udupionym 8700 na martwej podstawce i tyle w temacie

 

a bajki że ten i7 wystarczy to heh, wystarczy też przypomnieć sobie jak miały wystarczyć sky lake i kebaby (i jakie to to nie będą nowe i5-2500 na wieczność :thumbup::cool:), a jak się skończyło ?? dwie platformy które nawet roku nie przeżyły a zostały zastąpione i udupione przez " nowe " niekompatybilne podstawki, i te same " przyszłościowe " i7 skylake czy nawet kebab jak 7700 (rok,półtora temu) za 1500zł (wtedy) prezentują poziom i5 8400 za 750zł od pół roku ;):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z powyższymi.

 

Nie bierz procka "na przyszłość", bo rynek lubi się często zmieniać.

 

Najdroższy procesor i7 zeszłej generacji ma wydajność równą najtańszemu i5 obecnej.

 

 

Jeżeli rzeczywiście szukasz czegoś przyszłościowego - to weź Ryzena. Jeżeli z czasem zacznie niedomagać, to za 2 lata będziesz mógł go odsprzedać i kupić nowy z niewielką dopłatą - bo nie będziesz musiał wymieniać płyty głównej, ramów, ani niczego innego, jeżeli nie będziesz chciał.

 

W innym wypadku i5-8400 + tanie mobo + GTX 1080 i ciesz się chwilą :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanboye i ta ich "przyszłościowość" :kwasny:

Raz, naiwność nie jest nigdy dobrą cechą, a dwa, już teraz AMD wydaje nowe chipsety, bo te stare nie radzą sobie z wyżyłowanymi do granic możliwości cepami i nie obsługują części funkcji. Z czasem problem będzie drastycznie narastał.

 

Jeśli nie gra się w gry, które mają duże wymagania wobec jednego rdzenia, można spokojnie brać AMD i jakiejś wielkie różnicy nie będzie. Na FXach też się przecież dało grać. Kościół "wincyj rdzyniuff" przechrzcił się po prostu na "wincyj wontuff". Teraz tylko czekać na przyjście mesjasza, co to zoptymalizuje wszystko pod 12 wątków i uroczyście rozpocznie rok linuksa :E

 

 

OP już pewnie dawno sprzęt kupił, ale co do zużycia procesora...

Wkurzałem się kiedyś strasznie, bo procesor szedł na 50%, grafika miała jeszcze spory zapas, a na ekranie 10fps. Jak to było możliwe? W prosty sposób: jeden rdzeń procesora zapchany, a reszta sprzętu się nudziła. W świecie "wincyj wontkuff" miałbym pewnie z 7-8fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] już teraz AMD wydaje nowe chipsety, bo te stare nie radzą sobie z wyżyłowanymi do granic możliwości cepami i nie obsługują części funkcji [...]

 

Ogólnie to zgadzam się z twoim postem, ale z ten fragment jest mocno przesadzony.

 

Owszem, stare płyty nie obsługują wszystkich funkcji - ale różnica między wydajnością procesora w zależności od platformy jest pomijalna. W grach wynosi ona około 2 FPS różnicy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabiej nie słabiej, jak nie masz parcia na 144hz i wolisz procka na otwartej platofrmie i nie robi cię różnica 100 vs 120 fps przy jakimś gtx 1070ti-1080 to weź AMD i olej intela, bo za pół roku, rok czy dwa lata jak wyjdą kolejne rewizje to zostaniesz z tym udupionym 8700 na martwej podstawce i tyle w temacie

 

a bajki że ten i7 wystarczy to heh, wystarczy też przypomnieć sobie jak miały wystarczyć sky lake i kebaby (i jakie to to nie będą nowe i5-2500 na wieczność :thumbup::cool:), a jak się skończyło ?? dwie platformy które nawet roku nie przeżyły a zostały zastąpione i udupione przez " nowe " niekompatybilne podstawki, i te same " przyszłościowe " i7 skylake czy nawet kebab jak 7700 (rok,półtora temu) za 1500zł (wtedy) prezentują poziom i5 8400 za 750zł od pół roku ;):thumbup:

 

Roku nie przeżyły? :lol2: Ludzie do tej pory grają na 2700K na ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

odnosiłem się cały czas do ostatnich 2 lat intela i ich jawnego dymania klientów w kakao

taka prawda niestety, wydali sky lake i od tamtej pory odcinali kupony aż w końcu AMD zmusiło ich w pójście w 6 core dla mainstreamu (8400) i nie wołanie za to kosmicznych sum

 

w ciągu 2 lat (nie całych) wydali skylake a potem kebaby udupiając po drodze platformę dla Skylake, która nie pamiętam czy miała chociaż rok, potem kebsy szybko szybko i po chyba 8 miesiącach znowu wydymali na Kawie dając 6 core (w końcu realny wzrost wydajności) oczywiście na kolejnej " nowej i rewolucyjnej " podstawce, sztucznie zablokowanej plując w twarz ludziom, gdzie aktualny najtańszy i5 bije się ze "starymi" 6700 czy 7700 a kosztował w odniesieniu co do premiery i cen, prawie 2x mniej :thumbup:

 

także, jak bym składał kompa rok czy 2 lata temu jeszcze na sky czy kaby i myślał że przesiedzę sobie na tym kolejne 5-6 lat jak na legendzie 2500k do której wielu nawet porównywało tamte procki, to dziś czuł bym się wydymany bo okazuje się że pół roczny i5-8400 za raptem 700zł zjada te "przestarzałe" last-genowe sky i kaby (obojętnie czy i5 czy i7) i które dziś są nic nie warte, nikt tego nie kupi, a gdzie jeszcze pchanie się w coś " starszego " jak podstawki do sky czy kebabów na teraz (chyba tylko mega używki i jakieś ograniczone do granic budżety na PC) :thumbup: -ostatnie 1-2 lata budując sobie PC na " parę lat " na bazie intela to normalnie z punktu opłacalności był strzał w stopę i udawanie że jak plują w twarz to deszcz pada patrząc na dzisiejszą sytuację...

 

dlatego dla mnie intel nie istnieje, za swoje podejście, machlojki, wałki, udupianie konkurencji i wiele innych, wizerunkowo dla mnie ta firma to dno aktualnie, i nie zamierzam jej wspierać, nawet kosztem kilkunastu klatek na korzyść intelika -gdyby podstawki były kompatybilne i nie uwalali ich co max rok w celu sprzedania drugi raz " tego samego " do procków +5% do wydajności to było by inaczej, no ale jest jak jest ;) -a ich jedyny procek ze " starego " portfolio którego w ogóle opłaca się brać jeszcze pod uwagę to 7700k, chociaż i tak mehhhh i lepiej jak już brać kawę

 

PS: grają chyba w CS'a albo jakieś 1-2 rdzeniowe stare gierki łapiąc micro-stuttering co parę sekund

 

EoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: grają chyba w CS'a albo jakieś 1-2 rdzeniowe stare gierki łapiąc micro-stuttering co parę sekund

Prędzej Ty złapiesz na swoim Ryzenku 3 niż użytkownicy 2700K 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej Ty złapiesz na swoim Ryzenku 3 niż użytkownicy 2700K 8:E.

 

Taaa, bo kupowałem go z myślą o graniu w najnowsze gry na maksa i w 60fps+

Lepiej lec po kolejnego przereklamowanego i9 i nabijaj kabze krawaciarzom z intela + obowiazkowo nowa podstawka którą udupią w przeciągu max roku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...