Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3tana

Zgranie danych z dysków które były w RAID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Jest jakaś szansa by zgrać dane z dysków które były wcześniej w RAID? Problem jest tego typu, że w poprzednim sprzęcie uszkodziłem mechanicznie procesor (nóżki się pogięły itd) wymieniłem sprzęt i nowa płyta jest na chipsecie B360 który nie obsługuje RAID. Po podłączeniu ich osobno w systemie widać dysk D i E ale można je tylko sformatować (spodziewałem się że tak będzie) System postawiłem na SSD dlatego RAID nie będzie mi więcej potrzebny - ale zdjęcia itd by się jednak przydały :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie najtańszy możliwy procesor pod starą płytę główną, złóż na szybko takiego kompa, zgraj gdzieś potrzebne dane i po kłopocie.

Przydało by się też wiedzieć, jaki to był RAID, jaka jest stara płyta i jaka jest nowa, jeżeli powyższe rozwiązanie ci nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić obrazy dysków i poskładać RAID w RecailME. Lub na dyskach ale to zawsze ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jaką mialem to Asus M4A88TD-V EVO/USB3 a teraz mam MSI B360M PRO-VDH :)

narmiak - chciałem ogarnąc to jakoś samemu, ale jeśli zbytnio nie idzie to w sumie wuja ma identyczny zestaw

sgdata - tylko jak mam ssd 240GB to nie zrobie obrazu z 2x500 ;/ Nie pamiętam czy mam tam coś wartościowego, ale chciałem przejrzeć i najwyżej zgrać co potrzebne (jakieś zdjęcia itd) Będę coś próbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć oba dyski i działać na nich lub dać to komuś do wykonania. Wtedy dostaniesz listę plików i sam zdecydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak mam to zrobić? Z tego co widziałem w systemie to pierwszy ma jakieś partycje, z tym że jedna jest opisana jako RAW, a druga wygląda na pustą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam był RAID wiesz? Podpięcie dwóch dysków przez adapter, stację dokującą, cokolwiek. A dalej trochę do poczytania na temat RAID i obsługi programu ReclaiME. Poradników na jego temat jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie pamiętam jaki to był rodzaj RAID - zgłupiałem, bo ponad rok ten komputer stał bezczynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżam temat, bo nie miałem kiedy zająć się tematem. Czy podłączając normalnie dyski pod porty SATA da radę coś zdziałać tym programem RecailME? Nie mam żadnych adapterów ani nic takiego... Druga sprawa, bawiłem się trochę oprogramowaniem od MSI - zrobiłem jakiś programowy RAID - jak to teraz skasować bo mam pełno dysków w menadżerze a nie jest mi to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReclaiME obsługuje dyski fizyczne też. Można również poskładać go w DMDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem tym ReclaiME i się ucieszyłem bo wiem już co zostało na dyskach i jest iskierka nadziei :) W trakcie skanowania dla testu zapisałem sobie przykładowy folder ze zdjęciami, które znalazłem. Problem jest taki, że te pliki nie działają - w samym programie pogląd jest niedostępny, a po odpaleniu pliku wyskakuje błąd, że "prawdopodbnie plik jest nieobsługiwany". Są uszkodzone czy potrzeba jeszcze czegoś innego by to odtworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeskanowaniu program pokazuje jaki to jest RAID i jest instrukcja jak go poskładać w innych programach. Lub DMDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zamieszałem...Miałem użyć ReclailME File Recovery czy RAID Recovery? :P Mi nie pokazuje jaki to RAID, albo nie wiem gdzie to jest napisane? Żałuje, że nie wziąłem płyty z chipsetem co posiada RAID ;/ Kilka rzeczy bym chciał odzyskać, ale chyba mnie to przerośnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o jaki adapter chodzi by te dyski podłączyć? My chyba cały czas mówimy o poskładaniu RAID od nowa gdy mamy na płycie kontroler. Ja go obecnie nie mam bo chipset RAIDnie wspiera, a zależy mi na zdjęciach :( Przeskanowałem go tymi programami - ale tak jakby nie wiedziały że to RAID... Po prostu pokazują się te pliki ale i tak po przekopiowaniu nie chcą się otwierać. Mogę porobić jakieś screeny ale czego konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o poskładaniu RAID w programie, nie od nowa na kontrolerze. Adapter SATA USB na przykład. Lub od razu do płyty. Ale jeżeli nie wiesz jaki tam był RAID to trochę roboty będzie. DMDE jest fajne do składania RAIDów ale samo za Ciebie pracy nie wykona. Ostatecznie jak były ważne dane to rozważ wysłanie do firmy, która się tym zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...