Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makatanka

Jakie dobre głośniki 2.1 do PC

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tylko rozmiar membrany.

C3 mają bass reflex+niskotonowy na wierzchu.

C2XD sam bass reflex jak w Z3/Z4.

No i faktycznie jakoś za nisko nie schodzą. Zwłaszcza przy niższych głośnościach C2XD mają mniej wyczuwalny bas.

W tym budżecie to jednak głównie rozmiar membrany, jeśli C2XD mają takie same rozwiązanie jak Z3/Z4 to głośnik ma tam membranę 4 cali plus membrana pasywna 8 calowa. Rozwiązanie bardzo dobre jeśli chodzi o tani sprzęt, daje dużo ciekawsze efekty niż stosowanie 5.25 calowych membran tak jak robi to np. Creative. Natomiast C3 to już 8 calowa membrana, całkiem inne granie, bas będzie schodził niżej i będzie miał większą dynamikę i bezpośredniość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta większa membrana na wierzchu która nie jest głośnikiem raczej z automatu samego głośnika większym nie robi. Poza tym pisałem, że po przesiadce z P380 pójście w Z3/Z4 nie ma racji bytu (tak, słyszałem).

 

Z533 ma głośnik na wierzchu + bass reflex.

Ale tam jest złych rozmiarów skrzynia. Do tego nie wiadomo co w środku. Ale ponoć lepsze to niż Z333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym jednak zrezygnował z 2.1 przy cenie sprzętu pokroju C3 lub C5, w tej kasie Solo 6C/7C zagrają znacznie lepiej, bas przy odpowiednim ustawieniu także może być przyjemniejszy i równie mocny. Według mnie takie Microlaby FC330 lub ostatecznie C3 w dobrej cenie (tak jak tu były podane, za 250zł) to maksimum jakie warto dać za 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko dopłata z FC330 lub Z533 do Solo 6C to co najmniej 100 zł, a do 7C za używane - ale warto jak ktoś ma miejsce na biurku. Z tym że jak ktoś jest psychiczny na punkcie basu i ładnie wykręci np. C3, to nie wiem czy obędzie się bez suba. Zwłaszcza przy kiepskiej adaptacji akustycznej po przesiadce na 2.0 pewnie skończy mostkując to z P380... Nie żeby Solo grały źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje te Z533. Co tylko przyjde z pracy do domu to sie wku... że te P380 grają znacznie lepiej. W Z533 bas to jest jakas porażka w ogole go nie ma przy cichym słuchaniu :/ Dopiero jak sie rozkręci dość mocno to coś tam słychać ale jak chcemy lajtowo cicho se posłuchać to jakby z telefonu leciało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś pobawić się equalizerem? Nie żeby to miało dać jakieś spektakularne efekty, ale jeśli po prostu brakuje Ci basu przy niskich głośnościach to go podbij. We wzmacniaczach używa się do tego filtru loudness, który przy niskich głośnościach podbija niskie oraz wysokie tony. Nasze uszy przy niskim natężeniu dźwięku są mniej czułe właśnie na te częstotliwości, dlatego często brakuje basu i wysokich przy spokojnym odsłuchu. Od siebie polecę Equalizer APO

 

Oczywiście jakość dźwięku z Z533 pewnie pozostawia wiele do życzenia, jeśli kompletnie Ci nie pasują to nie ma co rzeźbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Spektakularność" tych efektów zależy też w dużej mierze od karty dźwiękowej.

Na integrze w panelu karty w zasadzie ciężko o naprawdę sensowne podbicie dołu.

A nawet przy choćby X-Fi Music/Gamer to już zupełnie inna para kaloszy.

Wtedy np. P380 brzmią najlepiej jak bas ustawi się na min. mocno odchylając gałkę w lewo przy pozycji min. i wyciągając bas tylko na EQ i pokrętłach bass/treble w konsoli. Z tym że bez limitera i/lub kompresora, ew. SVM, ciężko zapanować nad dudnieniem subwoofera, albo pocharkiwaniem przy różnych kawałkach. Można co prawda nawet w środku suba poczynić pewne modyfikacje i dodać pewne materiały do środka.

Możliwości Z533 w zakresie EQ mogą być mocniej ograniczone.

Używane poszły BCM za 100 zł niedawno.

Na Androida polecam Equalizer FX.

Do integry może Viper4Windows, ale nie lubię podbicia basu z tego softu.

Uważam że lepszy jest we wtyczce Izotope Free dla Winampa, która można odpalić w Foobarze. Idzie nawet przez Foobara puścić dzwiek z systemu odpowiednią wtyczka wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje te Z533. Co tylko przyjde z pracy do domu to sie wku... że te P380 grają znacznie lepiej. W Z533 bas to jest jakas porażka w ogole go nie ma przy cichym słuchaniu :/ Dopiero jak sie rozkręci dość mocno to coś tam słychać ale jak chcemy lajtowo cicho se posłuchać to jakby z telefonu leciało :/

mówiłem... jak chcesz dobry bas to 8 cali to minimum dla 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam EQ Dolby Home Theater V4, który jest od mojej integry coś tam poprawia. Kiedyś jak miałem na starym kompie kartę Sound Blaster CT4670 to miałem super EQ ale kurde nie pamietam jak sie nazywał elegancko poprawiał P380 które i tak grają same z siebie nie najgorzej :)

 

https://www.olx.pl/oferta/glosniki-komputerowe-logitech-z533-2-1-jak-nowe-CID99-IDwb3IX.html

 

A polecacie jakąś kartę dźwiękową która mogła by coś poprawić na tych z533?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-fi mają podbite niskie tony, sprobuj ten subwoofer przestawić w inne miejsce, obróć go, pokombinuj trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mocniej podbijają niskie od integr. Najtaniej X-Fi Gamer/Music na PCI + PAX Drivers.

Ale to raczej nie wyczerpie tematu w tym tandemie z Z533. Nie spodziwalbym sie nie wiadomo czego.

Sub z reguły pod stół. Pod nami. Bass reflex raczej z przodu, i mniej lub dalej od ściany. Czasami nawet na podwyższeniu. Jakiś stołek czy coś. I odpowiednie i optymalne ustawienia basu na subie względem podbicia EQ żeby to schodziło nisko. Niektóre czasem lepiej grają gdzieś z przodu, na stole czy obok zamiast pod stołem. Ale niekoniecznie ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niedoceniony tylko cholernie drogi i prezentujący przeciętną jakość. Ten zestaw za 250zł wygląda jak Logitechy za 100, subwoofer nie wiem czy ma 4 cale :exclam: plastikowe obudowy... a kiedyś to musiało kosztować sporo kasy. Te za 500 wyglądają jak kolejny kabaret, ale nie słyszałem więc może nie będę totalnie krytykował. Bez sensem mi się wydaje prawie 10 głośników w jednej satelitce dodatkowo w plastikowej obudowie... Pewnie subwoofer przejmuje wyższy bas lub nawet niską średnicę i gra to mocno przeciętnie... Kupowanie tego zestawu za 500zł gdy za 400 możesz kupić naprawdę dobre 2.0 (Microlab, Modecom) to głupota. Już lepiej polować na te Edifiery C3/C5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę podobne wrażenie. Choć też przyznam, że specjalnie nie interesowałem się wcześniej tymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje na zagranicznych portalach mowia cos innego. I nie 10 glosnikow lecz 6. Sa one polaczone parami i kazda z par ma swoj zakres czestotliwosci oraz wzmacniacz. Tak, subwoofer przejmuje czesc nizszej srednicy i jest to pieta achillesowa tego zestawu. Srednica i gora - top of the top bzyczkow komputerowych.

Zapomniałeś dodać, że zestaw ten jest pewnie na gównianym wzmacniaczu klasy D, który to jak w innych zestawach 2.0 i 2.1 upiększa wysokie czestotliwości w piękne zniekształcenia, że aż uszy wiedną. Subwoofer ma za mały głośnik i obudowę więc też szału nie zrobi.

Sugerując się recenzjami to i trabant jest limuzyną.

Wolałbym już C3, które mają chociaż porządnego suba i nie pisz że Altec są najlepsze, bo nie są, tylko dlatego, że Ty je masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś kiedyś polecał głośniczki tej firmy tylko inny model i okazało się że wcale nie są takie dobre, lepiej w teście wypadły konstrukcje creative i logitech

 

Tutaj test Mój link

 

Jak wiadomo, odbiór dźwięku jest sprawą subiektywną dla każdego człowieka.

 

Co do tematu i zmiany z p380, to hmmm sam borykałem się z podobnym problemem ale po testach fendy r30bt jednak pozostałem przy kretach i nie będę więcej kombinował bo mi po prostu odpowiadają.

 

Zdziwiłem się do tych logów z533 bo na necie piszą ze bardzo dobrze grają (ale osobiście nie słuchałem) jeśli rzeczywiście grają słabiej od p380 to raczej nie masz na co zmieniać bo wydasz kasę a będzie podobna jakość dźwięku albo i gorsza....niestety 2.1 nawet nawet za 500zł nie gwarantuje gwarantuje dobrej jakości dźwięku, trzeba szukać konkretnego udanego modelu z wielu dostępnych na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś kiedyś polecał głośniczki tej firmy tylko inny model i okazało się że wcale nie są takie dobre, lepiej w teście wypadły konstrukcje creative i logitech

 

Tutaj test Mój link

 

Jak wiadomo, odbiór dźwięku jest sprawą subiektywną dla każdego człowieka.

 

Co do tematu i zmiany z p380, to hmmm sam borykałem się z podobnym problemem ale po testach fendy r30bt jednak pozostałem przy kretach i nie będę więcej kombinował bo mi po prostu odpowiadają.

 

Zdziwiłem się do tych logów z533 bo na necie piszą ze bardzo dobrze grają (ale osobiście nie słuchałem) jeśli rzeczywiście grają słabiej od p380 to raczej nie masz na co zmieniać bo wydasz kasę a będzie podobna jakość dźwięku albo i gorsza....niestety 2.1 nawet nawet za 500zł nie gwarantuje gwarantuje dobrej jakości dźwięku, trzeba szukać konkretnego udanego modelu z wielu dostępnych na rynku.

 

Dlatego też sprzedaje te z533 :)

https://www.olx.pl/oferta/glosniki-komputerowe-logitech-z533-2-1-jak-nowe-CID99-IDwb3IX.html

P380 mam w pracy i tam zauwazylem ze grają jeszcze lepiej podejrzewam, ze mają lepsze warunki akustyczne i tam już zostaną bo borykają już je pewne wady, które były uciażliwe podczas rozrywki, korzystania z nich w domu. A i z wyglądu już dość podniszczone były. Musze miec kiepską akustyke w mieszkaniu bo w sklepie te Z533 graly lepiej, zastanawialem sie między Z623 który już graly bardzo konkretnie ale że z533 wypadły nieźle w dodatku byly 300zł tansze takze wzialem słabszy model. No ale u mnie w domu średnio sie spisują. Ogólnie wpakowalem suba pod biurko i jest lepiej musze przyznać. Moze zainwestuje jeszcze w jakąś kartę dźwiekową i może będą jeszcze z nich ludzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten EQ przynajmniej do muzyki to nic specjalnego.

W panelu osobnej karty wykrecisz niższy i miększy bas. Ale niekoniecznie wystarczający. Acz za 50 zł warto sprawdzić przy slocie PCI na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po wpakoaniu suba pod biurko i z tymi ustawieniami EQ jakoś to gra

https://zapodaj.net/3bc32365a3065.jpg.html

Ciekawe jestem jakby to współgrało z jakąś fajną kartą dźwiękową?

Jak miałem C3 i x-fi elite pro, to musiałem sćiągać bas bo było go za dużo,no ale sub z c3 miał też swoje wymiary. Ogólnie x-fi powinno podbić niskie częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 12m2 basu z C3 było bardzo dużo. Zdecydowanie więcej niż z kolumn podłogowych i podstawkowych.

W dodatku ustawienia do podbicia niskich i wysokich kusiły dzięki dołączonemu pilotowi.

Jak komuś nie zależy na jakości a ilości dołu to mocny gracz takie Edki C3.

Ja zdecydowanie wolał bym trochę przestrzeni przeznaczyć na jakieś R2600/6c, nie mówiąc o zwykłym wzamku i kolumnach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie po wpakoaniu suba pod biurko i z tymi ustawieniami EQ jakoś to gra

https://zapodaj.net/...5a3065.jpg.html

Ciekawe jestem jakby to współgrało z jakąś fajną kartą dźwiękową?

 

Nawet audigy SE za kilkanaście zł podbija dość sporo bas, mam na minimum na subie a nadal w niektórych utworach jest go za dużo, ale różnica jakości między integrą alc887 a audigy se to przepaść.

 

Jedyne co miałem i testowałem z 2.1 to creative t3000 i teraz 5.1 t5900 - oba grają poprawnie i do wyrwania używki za grosze (jak wspominałem próba przejścia na fendy r30bt skończyła się niepowodzeniem)

 

Poprawnie grające tanie 2.1 to jeszcze logitech x230/x530/x540.

 

Z nowych 2.1 Modecom MC-MHF60U lub microlab fc330 (ale tu brak wysokotonówek imho dyskwalifikacja)

 

edifier c3x

creativy, logitechy i trust mogą sie schować

 

Dokładnie które? Gigaworks S750 :D czy t3000 za 50zł.

 

Przeca C3X to 750zł :E

 

PS. Może rzeczywiście jakieś 2.0 będzie lepiej Solo 6c/ edifier r1280t/r1600TIII/Microlab B77 - sam się podpinam bo może bym zmienił obecne, ale tylko w razie dużej zmiany w jakości dźwięku na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po wpakoaniu suba pod biurko i z tymi ustawieniami EQ jakoś to gra

https://zapodaj.net/3bc32365a3065.jpg.html

Ciekawe jestem jakby to współgrało z jakąś fajną kartą dźwiękową?

no z kartą napewno zauważalnie lepiej. ale przypuszczam ze nawet z karta nie miałoby podejścia do C3 pod względem basu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C3 są nadal dostępne tamte za 300 zł jak coś:

https://allegro.pl/glosniki-2-1-edifier-c3-swietne-glosniki-tanio-i7386199781.html

Z tym że są używki Solo 6C już nawet w tej cenie.

Ciekawe czy bardzo źle by brzmiał zmostkowany sub tej klasy z takim modelem, jakby komuś basu brakowało.

Generalnie wymiana satelit w takich 2.1 to całkiem niezły pomysł.

Np. na takie coś:

http://allegro.pl/okazja-glosniki-satelity-logitech-z2300-pure-a-i7386182172.html#imglayer

Wychodziło jakby gość to podpinał bezpośrednio pod Z2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jeśli tylko 2.1 to te C3 są bardzo fajną opcją za 300 zł.

 

Podobnie jak Solo 6c też za 300 zł.

 

Osobiście zamówiłem fendy r50, są ogólnie zachwalane, bez BT, ale większe i o większej mocy niż r30bt, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...