Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makatanka

Jakie dobre głośniki 2.1 do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie możecie polecic dobre głośniki 2.1 ? Przesiadam sie z Creative P390, ktore mam chyba z 12 lat i kosztowaly nie cale 200zł. Sa juz troche podniszczone, pilot, satelitki, kabel tak pogięty ze czasem przestają grać. I szczerze mówiąc nie wiem co wybrac testowalem kilka modeli i w 2018r stwierdzam, że kiedyś robili lepsze te głośniki to co sie nasluchałem w sklepach puszczając muze z telefonu to tylko takie głośniki od 300zł w górę coś sensownego mają do zaoferowania, serio. I przez to zawędrowałem aż do modelu Logitech Z623 które są już dość drogie, posiadają certyfikat THX i skłaniam się ku nim gdyż w salonie mam Logitech z906 z tym certyfikatem i grają ekstra. A tak to mam jeszcze na oku Z333 (ale to chyba lipa), Z533 (najsensowniejszy wybór?) i modecomy mc-mhf60u (które całkiem nieźle grały w sklepie). Co polecacie z logitecha, creativ, nie wiem może z modecoma, microlab, trusta? Odpiszcie coś dziś bo jutro zamierzam już coś kupić bądź zamówić, bo przez te niedziele bez handlu to bym już kupił te Logitech z533 i byłby spokój a tak to same dylematy przez weekend :P Pzdr!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może to potwierdzić albo dać inne propozycje?:) Bo widzę ze te Edifiery c3x ida za ponad 700zł takze przewyższają cenowo z623 które znalazłem za 500zł nowe najtaniej i raczej tego budżetu nie chciałbym przekraczać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choćby na tym forum było mnóstwo podobnych tematów. o logitechach nikt raczej pochlebnie nie pisał w przeciwieństwie do edifirów.

sprawdz sobie c2x, poczytaj recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choćby na tym forum było mnóstwo podobnych tematów. o logitechach nikt raczej pochlebnie nie pisał w przeciwieństwie do edifirów.

sprawdz sobie c2x, poczytaj recenzje

 

 

Powiem Ci tak, że z chęcią pewnie bym kupił te C3X ale kurde troche są za wielkie na biurko i do tego ten panel sterujący wiekszy od satelitek po prostu nie bede miał gdzie tego rozstawić.. :/ a jak słuchałem w sklepie z333 to stwierdzilem ze mega lipa straszna (ze moje stare creativy P390 grają o niebo lepiej)to np juz z533 grały fajnie i rozmiary były biurkowe. Z623 osobiscie nie słuchałem tylko licze na to, że to już taki wyższy model od z533 te TEHAIKSY i te sprawy.. :D wiec jakościowo będzie zapewne jeszcze lepiej a i też na biurko spokojnie się nadają. Co do tanszych modeli to się mogę z Toba zgodzić że są tandetne ale posiadając Z906 podpięte pod TV jako kino domowe a nawet do słuchania muzy (po przełączeniu na stereo) to złego słowa o Logitechu nie moge powiedzieć.

 

o z tymi c2x to juz lepiej z rozmiarem. Zaraz poczytam opinie i pewnie tylko na tym sie skonczy bo raczej nie ma co liczyc, ze jakis sklep je bedzie miał na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten certyfikat THX w owych Logitechach coś daje, czy to tylko kolejny znaczek?

 

A teraz przewrotnie ;)

Taga Intone Mini, które posiadam, słabo nadają się do muzyki. Natomiast nawet tak słaby zestaw jest znacznie lepszy od Z-623. Na te Logitechy potrzebny jest specyficzny klient, który nie zwraca uwagi na jakość muzyki (muzyki, to ważne, bo do gier Z-623 są jak najbardziej ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten certyfikat THX w owych Logitechach coś daje, czy to tylko kolejny znaczek?

 

A teraz przewrotnie ;)

Taga Intone Mini, które posiadam, słabo nadają się do muzyki. Natomiast nawet tak słaby zestaw jest znacznie lepszy od Z-623. Na te Logitechy potrzebny jest specyficzny klient, który nie zwraca uwagi na jakość muzyki (muzyki, to ważne, bo do gier Z-623 są jak najbardziej ok).

 

 

no nie wiem jak uzyskali ten certyfikat THX ale jak 3-4 lata temu zdecydowalem sie na zakup z906 to tez były podzielone opinie co do tych logitechów ze sie nie oplaca i w ogole badziew. No i kupilem... i jestem do dzis mega zadwolony z nich w połączeniu z 50" TV 4K mam swoje małe kino domowe:) Wiec mylse ze te Z623 jako 2.1 do PC spokojnie zrobią robote do niedzielnego grania i muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra temat do zamkniecia kupilem Z533 za 269zł na oleole -dobra cena. Ale zobaczymy jak bedą mi nie odpowiadać to zamieniam na z623. Wczoraj testowałem z533 w mediamarkecie i było całkiem OK. Testowalem rowniez z623 i aż mi cycki zadrżały jak jebło basem i sie podjarałem -zapytałem o cene, 729zł :| w x-kom, media expert mają po 569zł. Aleee że z533 zrobiłby na mnie dobre wrażenie a jakby nie patrzeć 300zł taniej wiec zdecydowalem sie na te. Lecz na ole ole bo w media chcieli 309zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i aż mi cycki zadrżały jak jebło basem i sie podjarałem

 

Kwintesencja grania Logitechów. Dudniący bas + reszta (w strzępach). Jak pisałem wyżej, są ludzie, którym to się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudniały to Speed linki methron za 3 paki.... pierdziały Trusty, modecomy jezcze były ok ale słaba jakosc wykonania. Logitechy te tansze z333 tez lipa straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchasz kiedyś lepszego sprzętu nawet w tej samej cenie to zrozumiesz o co chodzi z tym dudniącym basem :P Da się temu zaradzić odpowiednim ustawieniem i akustyką, ale wtedy, gdy już nie ma dudnienia, wychodzi prawda o tych głośnikach - wcale nie robią roboty, nawet jeśli chodzi o ilość basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, co jak co ale Logitechy mają dość specyficzny dźwięk. Niby im dużo brakuje, ale są wygodne w odsłuchu, dlatego dużo osób je lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo, mnie każdy model męczy i kaleczy uszy, szczegółów w muzyce trzeba się raczej domyślać :f Nawet podczas słuchania odmóżdżaczy pokroju różnej muzyki elektronicznej jest słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ja kiedyś uległem reklamom i kupiłem z3e. Bas skręcony na minimum i woofer schowany głęboko pod biurkiem. Da się żyć. Normalnie łupało, jak z dresowozu.

Oprócz tego, jest jeszcze problem z wtyczką, która lubi się poluzować i satelity przestają grać. Z biegiem lat stwierdzam, że Logitech jest niereformowalny.

Obecnie używam sluchawek i przymierzam się do zakupu monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście zupełnie nie leżało granie Z3e. Do P380/P390 bez startu. Żeby usłyszeć głębszy bas zamiast samego punktowego, czyli w tych głośnikach, głównie dudniącego, trzeba by było je chyba postawić na wprost siebie na biurku, i nawet po korekcji EQ i odpowiednim ustawieniu z tyłu nie będzie to nadzwyczajnie grało. Serio.

 

 

MC-S1 do np. X-230 podobno też nie mają startu, czy jeszcze pochodnych - X-530/540. X-230 to trochę bardziej punktowe granie na basie, ale bardzo sprężystym basem, i wytrzymywały spore głośności.

 

Z3E/Z4 i pochodne, mają konstrukcje schowanego głośnika niskotonowego, i jedyny wylot stanowi bass reflex. To produkuje głównie punktowy bass. X-230 mają konstrukcję podobną do P380 (głośnik na wierzchu + bass reflex), tylko że głóśnik niskotonowy jest pod stopkami suba.

 

Słyszałem MHF60U (cenowo gdzie im do MSF15), a może i nawet ten model powyżej (nie mam pewności), i to zupełnie nie to granie jak po takim subie co OP miał. Zbyt neutralne. (czytaj: dla mnie za mało basu, lub jego śladowe ilości).

 

Fajnie by było jakby OP jeszcze wrócił i podzielił się wrażeniami z zakupu Z533. Bo niestety podzielam jego opinię, że kiedyś robiono znacznie lepsze zestawy 2.1. Teraz jest zupełna padaka w niższych segmentach. Dlatego się generalnie 2.1 nie poleca.

 

Wydaje mi się że w tej cenie najlepiej zagrają stare Z-2300 (jak ktoś sam sub do montażu sobie zakupi - problemy są z customowym pilotem niemniej, i same głośniki należą do bardziej wadliwych, szczególnie któraś rewizja, choć nie tak wadliwych jak Z623), albo złożyć samemu jakiś zestaw.

Z używek do 300 zł można jeszcze upolować Edifier C2XD lub C2 Plus (choć tak nisko nie schodzą - konstrukcja Z3).

Ew. jeszcze używane Creative Gigaworks g500, lub jak ktoś upoluje - Edifier C3.

 

Mniej dostępne są jeszcze polecane Genius 5005, ew. może jeszcze SW-HF 2.1 2000.

 

Z nowszych w niskich cenach można by szukać w takich modelach jak:

Edifier M1360,

Tracer Hi-Cube

Fenda A140x, ale ponoć grają gorzej od Logitech S220, podobne do Z533.

 

Trochę drożej ciekawie jak brzmią:

Trust GXT 38 2.1

Trust Vigor

 

Drożej jeszcze ew. Z623 jako tako już to niby gra. Satelitki wyróżniają się czystym graniem. Ale też się psują te Z623, także lepiej mieć gwarancje jak coś. No i tak dobrze nie grają jak te stare Z-2300, czy pochodne Z-5500.

 

Za 300 zł są np. Edifier XM6PF, ale gość poniżej twierdzi że grają jeszcze gorzej od Z333.

 

Lister

1 2017-09-17 19:55

Kupiłem Logitecha Z333 i w porównaniu z P380 średnie i wysokie grają tak samo; subwoofer nie ma aż takiej soczystości, ale ma więcej barwy niż Edifier oraz nie dudni, na tyle dobrze wszystko gra, że sprzęt nie wrócił do sklepu. Ale ciekawostka: zostawiłem go przy kompie, a to P380 poszedł wzmocnić TV :)

Ciekawostka jest też taka, że dwa razy mocniejszy 9,5 cm bass w Z333 musiałem dać na maksa i jeszcze dodać w ustawieniach chipa płyty głównej +6db, żeby miało to choć w przybliżeniu porównywalny bass ze starym 8 cm Creativem, który przy tych ustawianiach był podkręcony na 1/3 mocy :D

 

PS. OP ma P380, nie P390. Ten drugi model nie występuje nigdzie. Pomyłka zaszła najwidoczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście zupełnie nie leżało granie Z3e. Do P380/P390 bez startu. Żeby usłyszeć głębszy bas zamiast samego punktowego, czyli w tych głośnikach, głównie dudniącego, trzeba by było je chyba postawić na wprost siebie na biurku, i nawet po korekcji EQ i odpowiednim ustawieniu z tyłu nie będzie to nadzwyczajnie grało. Serio.

 

 

MC-S1 do np. X-230 podobno też nie mają startu, czy jeszcze pochodnych - X-530/540. To trochę bardziej punktowe granie na basie, ale bardzo sprężystym basem, i wytrzymywały spore głośności.

 

Z3E/Z4 i pochodne, mają konstrukcje schowanego głośnika niskotonowego, i jedyny wylot stanowi bass reflex. To produkuje głównie punktowy bass. X-230 mają konstrukcję podobną do P380 (głośnik na wierzchu + bass reflex), tylko że głóśnik niskotonowy jest pod stopkami suba.

 

Słyszałem MHF60U (cenowo gdzie im do MSF15), a może i nawet ten model powyżej (nie mam pewności), i to zupełnie nie to granie jak po takim subie co OP miał. Zbyt neutralne. (czytaj: dla mnie za mało basu, lub jego śladowe ilości).

 

Fajnie by było jakby OP jeszcze wrócił i podzielił się wrażeniami z zakupu Z533. Bo niestety podzielam jego opinię, że kiedyś robiono znacznie lepsze zestawy 2.1. Teraz jest zupełna padaka w niższych segmentach. Dlatego się generalnie 2.1 nie poleca.

 

Wydaje mi się że w tej cenie najlepiej zagrają stare Z-2300 (jak ktoś sam sub do montażu sobie zakupi - problemy są z customowym pilotem niemniej, i same głośniki należą do wadliwych), albo złożyć samemu jakiś zestaw.

 

Mniej dostępne są jeszcze polecane Genius 5005, ew. może jeszcze SW-HF 2.1 2000.

 

Z nowszych w niskich cenach można by szukać w takich modelach jak:

Edifier M1360,

Tracer Hi-Cube.

 

Trochę drożej ciekawie jak brzmią:

Trust GXT 38 2.1

Trust Vigor

 

Drożej jeszcze ew. Z623 jako tako już to niby gra. Satelitki wyróżniają się czystym graniem. Ale też się psują te Z623, także lepiej mieć gwarancje jak coś. No i tak nie grają jak te stare Z-2300, czy pochodne Z-5500.

 

Za 300 zł są np. Edifier XM6PF, ale gość poniżej twierdzi że grają jeszcze gorzej od Z333.

 

 

 

PS. OP ma P380, nie P390. Ten drugi model nie występuje nigdzie. Pomyłka zaszła najwidoczniej.

 

Hej rzeczywiscie masz racje mam P380 nie 90 :/ wlasnie sprawdzilem bo w pracy jestem i sobie je zabralem do roboty zeby mi umilały czas. I kurcze ciezko mi przywyknac do z533 bo jakby nie patrzec 12 lat sluchania P380 odbiło swoje piętno na moich uszach :P Dajcie mi jeszcze 1-2 dni a wyrażę opinię na temat tych głośników. Choć przyznam, że wszystko ostatnio przychodzi mi z niesmakiem... Wymienilem Monitor z Della 2709W (bo dużo prądu brał ponad 200W) na Acera ED273 głosniki z P380 na Z533 i kurde z jednego jak i drugiego jestem średnio zadowolony :( Teraz troche żałuje ze zdecydowalem sie na wymiane tych rzeczy -STARE BYŁY LEPSZE. Niestety monitor już poszedł do ludzi. Creativki zostały to sobie je zabrałem jak juz wspominalem wczesniej do pracy bo ciężko mi sie z nimi rozstać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem... Wystarczy popatrzeć na tę dziwną bardzo klockowatą prostokątną obudowę Z533 żeby wywnioskować że to nie ma za bardzo jak zagrać na zbliżonym poziomie.

Po najniższych pieniądzach zawsze można poszukać gdzieś lokalnie na jakiś OLXach P380, albo pochodny model 5.1 już nie pamiętam. Bo T6100 to też nie do końca to samo, ale nadal sporo lepiej jak A120, i podejrzewam też Z333 czy możliwe Z533. Ten cały pilot od P380 po taniości można zastąpić zwykłym kablem jack-jack albo jakimkolwiek kablem z potencjometrem z jackami po obu końcach, bo conajmniej P380 jeszcze ma tego starego pilota. Ew. mozna przelutować kable, a do trzeszczącego potencjometru użyć specjalnego środka na wadliwe potencjometry, i wprowadzić. Może pomóc.

Generalnie jeszcze po taniości można wymienić głośnik niskotonowy np. widziałem ktoś miał jakiegoś Magnata, prawdopodobnie model CAR FIT 162 160mm, i sobie chwalił. Tylko trzeba nawiercać otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci...

napiszę ostatni raz... Edifier i sie nei zawiedziesz... i do tego masz szczęście bo taki sprzęt w tak śmiesznej cenie nie ląduje czesto na allegro

http://allegro.pl/glosniki-2-1-edifier-c3-swietne-glosniki-tanio-i7386199781.html

Uhuhu stara rewizja , dwa lata temu szukałem ich w sklepach, lecz już nie były dostępne kupiłem c3x za 499zł na morelsach. Chociaż wyglądem te c3x też fajnie wyglądają na ścianie :D

 

W takiej cenie brać nie marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł są jeszcze Edifier C2XD jakby ktoś tamte zwędził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko rozmiar membrany.

C3 mają bass reflex+niskotonowy na wierzchu.

C2XD sam bass reflex jak w Z3/Z4.

No i faktycznie jakoś za nisko nie schodzą. Zwłaszcza przy niższych głośnościach C2XD mają mniej wyczuwalny bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem Mają możliwość podłączenia optyka na źródło czego brakuje w c3/c3x a tak ogólnie c2xd ma trochę słabsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć o Logitech Z533 to grają nie najgorzej ale Creative P380 zdecydowanie lepiej. Stare Creativki mają mniejszą moc to fakt, ale do takiego lajtowego słuchania np w pracy jakieś amerykańskie trapy z radiotunes.com (byłe sky.fm) to grają jak sprzęt przynajmniej o półkę wyżej. Niestety nie bede ich spowrotem zanosił do domu, w końcu wiekszosc czasu spedzam i tak w pracy. W domu zostawie te logitechy bo jednak nie szpecą tak biurka jak dotknięte już czasem Creativki :) Oddałbym te logitechy jesli zapłacił bym za nie jak w wiekszosci sklepów 309-329zł ale że dałem za nówki 269zł to już je zostawie bo jak na te cene to grają wałsnie jak głośniki w tej cenie wiec nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...