Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Salvien

Zestaw do 6 tysięcy - gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co sądzicie o takim zestawie ? Co sądzicie o podanym przeze mnie chłodzeniu wodnym ? Zastanawiałem się nad Dark Rock 4, ale boje się, że jego waga może wpłynąć na płytę główną. Chciałbym w zestawie z czasem wymienić kartę graficzną, pozostałe części "wymaksować", żeby były na daną chwilę nie do zastąpienia na najbliższe 3 lata. Co można zmienić w tym zestawie, a na czym przyciąć ? Dzięki za pomoc

post-257106-15286540173141_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla siebie olałbym i7 8700k na rzecz i7 8700 + b360 i 16gb ram o taktowaniu 3000mhz/2666mhz (w zależności, które tańsze bo i tak będą działać na 2666mhz), wziął zasilacz seasonic focus 650w, chłodzenie fera3 i gtx'a 1080. Co da dużo więcej fps niż i7 8700k i gtx 1060/70

No ale jeśli upierasz się, że chcesz koniecznie tego i7 8700k i 1060 to weź ramy x2 aby pracowały w dualu, zasilacz jak pisałem focus 550/650w w zupełności wystarczy, mobo bym zmienił na asrocka k6 conajmniej, procek i tak dałbym do skalpowania i wtedy normalne chłodzenie powietrzem zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną zmieniłbym za rok/dwa. Procesor i płytę chciałbym wziąć z najwyższej półki jeśli chodzi o ten socket. Ram możliwe, że do tego zestawu dołożę + 4 GB. Chciałbym zrobić to dodatkowo w motywie czerwony, z białymi ledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lutowane będzie lepiej odprowadzać ciepło, ale czemu nie ma to sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną zmieniłbym za rok/dwa

Wymiana platformy pod GTX 1060 bez sensu. Różnice względem kawy a obecną platformą będą znikome przy tej karcie. Wydasz tylko niepotrzebnie pieniądze. Podmień tylko i5 na i7 OC + 1060. Wydasz 1500 zł zamiast 6000 a wydajność podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za rok dwa zmieniałbym tylko grafike (mam na myśli tą z zestawu czxyli 1060 , proszę nie brać zestawu z sygnatury w ogóle pod uwage). Obecnie mam i5 2500k i r9 270 i na tym sprzęcie z drobnymi zmianami sprzętu jechałem przez pare dobrych lat, wiec obecny sprzęt zostanie u mnie na minimum 4-5 lat.  Mam i7 OC i 1060 w zestawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o podanej kości ram oraz płycie głównej ? Zastanawiam się czy większa róznica jest miedzy 1060 a 1070 czy miedzy 1070 a 1080 ( gtx ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o podanej kości ram oraz płycie głównej ? Zastanawiam się czy większa róznica jest miedzy 1060 a 1070 czy miedzy 1070 a 1080 ( gtx ) ?

przy pojedynczej karcie wystarczy 650W np. Seasonic focus plus gold 650W i to z zapasem na high-endową kartę

https://www.purepc.pl/zasilacze/seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie

 

RAM: dual channel to jest must-have w komputerze więc jeśli nie planujesz dołożyć drugiej kości za miesiąc dwa (16GB też nie jest wcale overkillem i może się przydać, sam odczuwam braki (8GB) przy jednocześnie odpalonym chrome z większą ilością kart i World of Tanks - spada fps nawet o połowe właśnie przez brak ramu)

 

płyta jest niezła ale w tym budżecie daleko do "wymaksowania" o którym piszesz :P powiedzmy ze to jest średniowysoka-budżetowa półka, jak ma działać wystarczy jak masz jakieś konkretne oczekiwania co do płyty to trzeba się przyjrzeć bliżej

 

Chłodzenie wodne jedne z najwydajniejszych AIO tylko pytanie czy jest ci potrzebne. Przy glucie dużej różnicy temperatury nie będzie (zawsze opcja - delid), zostaje jedynie kwestia wyglądu. Co do wagi Dark Rock 4 - cóż... jakoś ludzie używają więc chyba nie ma się czym martwić :P a jest tańsze i to sporo a różnice można zainwestować np. w SSD jeśli takowego nie uwzględniłeś ale we wspomniany wyżej RAM

 

co do gtx1060 vs 70 vs 70ti vs 80 jest dziesiątki testów w tym na pclab i purepc, wszystko zależy z jaką częstotliwością planujesz w tym kompie grzebać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że płyta główna mogłaby być do 1000 zł, w tej cenie co polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że płyta główna mogłaby być do 1000 zł, w tej cenie co polecasz ?

Wszystkie z tych mają dobrą sekcje zasilania(i dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową), asrocki dodatkowo oprócz radiatorów mają miedziane heatpipe'y (rurki przewodzące ciepło).

ASRock Z370 Taichi

ASRock Z370 GAMING K6

Asus PRIME Z370-A

Asus ROG STRIX Z370-F GAMING

MSI Z370 GAMING PRO Carbon

 

lub jakbyś chciał jakaś ekstrawagancję bez ledów to:

EVGA Z370 FTW

 

Pozostaje tylko wybrać wygląd i ewentualnie jakieś drobne różnice w złączach

 

Jakbyś chciał to tu masz tabelkę z listą płyt głównych i szczegółowym opisem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IY6W6YhyjnzSvi8BqEqiK1xykSiTDF2Lt1FO8cNhI6I/edit#gid=585498417

 

Poczekam do końca czerwca, aż intel ujawni nowy procesor.

jeśli miałby ujawnić nowy procesor to zrobiłby to kilka dni temu razem z prezentacją xeona i limitowanego i7-8086. Jeśli wprowadzi tego mitycznego już ośmiordzeniowca to jeszcze trochę na niego poczekamy (pare miesięcy jeśli nie do kolejnej generacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zmieniona na AsRock Fatal1ty a zasilacz na Seasonic focus ( gold ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zmieniona na AsRock Fatal1ty a zasilacz na Seasonic focus ( gold ) :)

no grubo nie powiem :E osobiście chyba bym nie dał za płytę główną (nawet do 8700k i OC) 1200zł ale to nie ja kupuje w końcu :)

skoro lecisz tak mocno to poważnie pomyśl na delidem procesora, ciekły metal pod czapką może ci dać wymierne korzyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wersja K6 a nie professional haha :D

faktycznie umknął mi przedrostek w K6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cały zestaw będzie pobierał mocy po podkreceniu ?

gtx 1080 - 340 w, i7 230W, zasilacz be quiet! 650W Straight Power 11 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cały zestaw będzie pobierał mocy po podkreceniu ?

gtx 1080 - 340 w, i7 230W, zasilacz be quiet! 650W Straight Power 11 

zależy od sztuki, napięcia i taktów ale

wystarczy 650W spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od sztuki, napięcia i taktów ale

wystarczy 650W spokojnie :)

 

+/- jaki nadmiar będzie przed lub po oc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC około 320-350W (w grze, tyle wychodzi w testach z 1080) po OC kalkulator bequite podaję 370W co jest realną wartością może dojdzie do 400W

Jest zapis generalnie a i zasilacze maja najwyższą sprawność w okolicach 50% obciążenia więc nie będzie wył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy wybrany, musiałem oddać tylko pasek RGB bo robił spięcie. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...