Skocz do zawartości
Edward Kenway

Forza Horizon 4

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie problem w tym, że nigdzie ;)

 

Swoją drogą słyszałem, że pre-load Forzy już wystartował.

Potwierdzam jest preload ale dla osób którzy mają ultimate ja mam przed chwilą ściągnęło mi 20 min niecałe a wazy 63 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

U konkurencji gość pisze, że kupił wersję Ultimate za 215zł. Ktoś coś kombinował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli legal i bez kombinowania to sam bym za tyle wziął ? Ale jak jakieś VPN-y to dziękuję bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sposób nie działa żeby kupić taniej, przynajmniej na chwilę obecną. W tamtym roku forze 7 kupiłem przedpremierowo za 130zl chyba,wtedy ze zdrapek działał sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sposób nie działa żeby kupić taniej, przynajmniej na chwilę obecną. W tamtym roku forze 7 kupiłem przedpremierowo za 130zl chyba,wtedy ze zdrapek działał sposób.

 

A jaki to był sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyszła i oczywiście pierwsze odpalenie FH4 wszystko max ;p:

 

0eooexp.jpg

 

Karta na stock żadnego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej wrzucał 1080ti i miał praktycznie identyczne klatki, w Forzie zaskoczenia nie ma.

 

Edit: tam nie było MSAA, więc w sumie bardzo dobry wynik, gratki ;)

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No plus hdr, choć on to max 1 fps pewnie bierze. No dla mnie skok z 1060 olbrzymi. Jutro może pobawię się oc, same pamięci powinny kapkę dać w 4k. Choć w fh4 sztuka dla sztuki, w czasie grania trzyma 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co odpalam PC'ta to ta ikonka "woła" żeby ją kliknąć a kiedy to robię wita mnie komunikat że to jeszcze nie pora – smuteczek :(

 

LXmu2P2.jpg

 

Ulti już kupione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się nie zrobiła na pulpicie oszukali mnie ! (; ale w menu mam za to (: tez klikam i nic a pograło by się :( demko mi grę nahaypowao strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, mogę później sprawdzić, choć wydaje mi się, że jak w fh4 jest, to tym bardziej w fh3 będzie. 3 bardziej na procku siedzi niż 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A masz może FH3? Jest tam minimum 60 FPS?

 

o kurde to masz 3 klatki mniej niz moj zestaw 6700k i max skrecony 1080ti. wtf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście z RTX'em jest włączony MSAAx2, który ma na pewno zauważalny wpływ na wydajność.

 

BTW. jutro wieczorem schodzi NDA dla youtberów itd., więc będzie wysyp materiałów.

 

I kolejna ciekawostka - ludziki z reddita potwierdziły w supporcie MS, że nic nie stoi (obecnie) na przeszkodzie w kupowaniu gier z innych regionów, nie jest to wbrew regulaminowi:

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde to masz 3 klatki mniej niz moj zestaw 6700k i max skrecony 1080ti. wtf :)

 

Skręcony czy wykręcony? ;) Mi taktowanie w czasie testu chodziło na 1870-1890. Plus stock memorki. Muszę, to podkręcić, ale evga precison (zwykle nim się bawiłem) nie wykrywa mi karty, a precison x1 jest niedostępny. Wykresem wentylatorów też się muszę pobawić, bo chodzą dość cicho (dla mnie, wcześniej miałem evga gtx1060 sc), więc spokojnie mógłbym zwiększyć obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, mogę później sprawdzić, choć wydaje mi się, że jak w fh4 jest, to tym bardziej w fh3 będzie. 3 bardziej na procku siedzi niż 4.

Tak wygląda, że FH3 bardziej lubi procki i ram, ale tam to i GTX 1070 bez msaa + cienie o oczko w dół daję radę w 4k@60fps nawet na gtx 1070. W FH4 trzeba już mocniej detale pociąć.

 

 

 

VUaLTtU.png

 

 

 

Przy takich ustawieniach grałem w demko, ale czasami lekko dropiło poniżej 60fps w real gameplay.

 

Ogólnie obydwie najnowsze części forzy są świetnie zoptymalizowane pod 4k.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mowie bez kitu panowie :) aorusa extrema 2000/1470, kolega w dodatku ma 8700k, ja mam 6700 skrecony na skromne 4,4ghz ramce corsairy 3200mhz

Forza_Horizon_4_Screenshot_2018_09_20_23_30_20_30.png

 

 

Moze po updacie windowsa jak wprowadza pelna obsluge rt i dlss te karty dostana wiatru w zagle. Za 4k masz 2x 1080ti i w tych testach forcowych 110fps

Edytowane przez GamersGen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz to jest lepsze porównanie. Twój podkręcony to jego stock w granicach błędu pomiarowego, brak zaskoczenia. Procek wielkiej roli tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSAA nie obciąża w forzach tak mocno jak w innych grach. 2080 to praktycznie to samo co 1080 Ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz to jest lepsze porównanie. Twój podkręcony to jego stock w granicach błędu pomiarowego, brak zaskoczenia. Procek wielkiej roli tu nie gra.

Nie wiadomo tylko jaki zegar ma ten RTX, wysoki ASIC wystarczy aby utrzymać 1960-1980 MHz a 20-40 MHz to nawet nie jest jeszcze granica błędu pomiarowego. Ale fakty są takie że 2080 ~ 1080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...