Skocz do zawartości
Edward Kenway

Forza Horizon 4

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słysze tak było??

Ta trochę inna paleta jest w wersji HDR, ale czy ona by się sprawdziła przy SDR przy niskim zakresie tonalnym? Nie jestem pewien. W sumie lekko podbijając saturację kolorów w SDR i będziesz miał podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie zrobili tak jak w FM7 że celowo obniżyli kolory i kontrast by gra lepiej prezentowała się na TV i monitorach HDR.

Chyba nie wiesz co to jest kontrast, że piszesz takie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

To porównajcie sobie FM6 PC z FM7 PC SDR i FM7 PC HDR. FM7 PC SDR wygląda ciemniej i kolory są dużo gorsze. Natomiast FM6 PC i FM7 PC HDR wyglądają kolorystycznie podobnie. Więc ewidentnie Microsoft pogorszył kolory w wersji SDR by wersja HDR lepiej się prezentowała. Żeby dało się grać w FM7 PC SDR musiałem mocno pobawić się ustawieniami monitora i panelu nvidii oczywiście by uzyskać podobny efekt to FM6 PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

 

Tego filmiku chyba nie było

https://www.youtube.com/watch?v=RRCBSn817Lc

 

Jeżeli w FH4 jedynie mapka się zmieni to raczej odpuszczam tą grę do czasu dużej promocji.

 

Dzięki za podpięcie filmiku. Z niego można wywnioskować jedno FH4 to to co najlepsze z FH + FH2 + FH3 = FH4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nigdy nie grałem w FH1 a w FH2 w sumie kilkanaście minut.

Dla mnie gra za droga jeżeli tylko mapka się zmieni. Za 150zł podstawka i 250zł z dodatkami to może...

 

edit:

mają być jakieś misje fabularne.

Playground Games ujawniło, że w Forza Horizon 4 po raz pierwszy w serii pojawią się misje fabularne - Horizon Stories. Misje te zaoferują krótkie historie osadzone w świecie gry. Przykładowo, podczas zabawy będziemy mogli pojeździć taksówką i starać się dowieźć pasażerów w wyznaczone miejsca jak najszybciej albo dokonać jakiegoś niebezpiecznego wyczynu jako kaskader. Niektóre opowieści będą nawiązywać do innych gier wyścigowych.
Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można kupić u ruskich

Nie wiem co Ty masz z tymi ruskimi. Ultimate jest u nich drożej niż u nas. No świetny interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Z egipskiego sklepu MS wychodzi FH4 zwykła za 110z a ultimate za 180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Z egipskiego sklepu MS wychodzi FH4 zwykła za 110z a ultimate za 180zł.

 

 

Ale w egipskim nie kupisz, ani giftcard ani z płatności kartą, chyba że masz egipską ;>

 

Próbowałem juz przy premierze FM7

Edytowane przez Thorns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównajcie sobie FM6 PC z FM7 PC SDR i FM7 PC HDR. FM7 PC SDR wygląda ciemniej i kolory są dużo gorsze. Natomiast FM6 PC i FM7 PC HDR wyglądają kolorystycznie podobnie. Więc ewidentnie Microsoft pogorszył kolory w wersji SDR by wersja HDR lepiej się prezentowała. Żeby dało się grać w FM7 PC SDR musiałem mocno pobawić się ustawieniami monitora i panelu nvidii oczywiście by uzyskać podobny efekt to FM6 PC.

Ależ nie pogorszyli w żaden sposób kolorów. Mam przegrane w obu tych grach grubo ponad 100godz. i wiem jak to wygląda. FM7 wygląda może ciemniej niż FM6, ale to nie przez wprowadzenie trybu HDR, tylko przez wprowadzenie lepszego cyklu pogodowego i bardziej realistycznego oświetlenia. W FM6 jak jechałeś w dzień, to na całym torze miałeś równomierne oświetlenie i zawsze trasa wyglądała tak samo. W FM7 na danym fragmencie trasy możesz jechać w cieniu, w innym w słońcu. Dlatego ogólny odbiór może być taki, że gra jest ciemniejsza. W HDR też wiele fragmentów trasy jest ciemnych i wyglądają one podobnie jak w SDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wszyscy kupują wypasioną wersje. Czekać na promocje u Ruskich i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie u nich promocja, to u nas będzie taka sama i o tyle samo taniej. Nie rozumiem Twojej logiki w tym momencie. No ale dobra - Deluxe jest u nich też droższa. Jedyna tańsza wersja to ta standardowa (u nas 250, u nich 234 zł). Tyle tylko, że nadal nie widzę w tym żadnej logiki, skoro w Turcji ta sama edycja kosztuje 180 zł i można ją kupić bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie u nich promocja, to u nas będzie taka sama i o tyle samo taniej. Nie rozumiem Twojej logiki w tym momencie. No ale dobra - Deluxe jest u nich też droższa. Jedyna tańsza wersja to ta standardowa (u nas 250, u nich 234 zł). Tyle tylko, że nadal nie widzę w tym żadnej logiki, skoro w Turcji ta sama edycja kosztuje 180 zł i można ją kupić bez żadnych problemów.

No to w Turcji skoro jest taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania się zmieniły? Poprzednią kupowałem na cdkeys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania się zmieniły? Poprzednią kupowałem na cdkeys

 

nie podali to ciężko stwierdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania się zmieniły? Poprzednią kupowałem na cdkeys

Oficjalnych wymagań nie ma, ale nie spodziewałbym się jakiś istotnych zmian w stosunku do trójki przed wyjściem nowej generacji konsol.

Podwyższonych wymagań spodziewałbym się tylko do gry w 4K ze względu na Xone X którego przy premierze trójki jeszcze nie było. ;)

Edytowane przez Dasch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą wzrosnąć dla gpu, bo pewnie docelowo będą robić pod wydajność xa X.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Już można pobierać forzę 4 :D

Gra zajmuje 90GB. Jest też lista samochodów. Linka nie moge wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może ma wymagania sprzętowe? Bo jestem ciekaw czy pójdzie na RX 470 4GB FX 8350 I 8GB RAMu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może ma wymagania sprzętowe? Bo jestem ciekaw czy pójdzie na RX 470 4GB FX 8350 I 8GB RAMu

 

Nie podali jeszcze.

Jak nie jesteś pewien czy pójdzie, poczekaj do premiery, może ktoś na podobnym sprzęcie to odpali, wrzuci na YT i zobaczysz jak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinna spokojnie chodzić na i5 8400, GTX 1060 6GB i 16gb ram w FHD i na bardzo wysokich lub nawet Ultra detalach w tych 60 fpsach. Aż tak wielkiego skoku graficznego to nie widzę więc raczej sie nie martwie. Ogólnie na tym sprzęcie Yakuub jak ruszyła ci horizon 3 to i 4 tez na pewno ruszy. Pytanie tylko jak będzie działać i w jakich detalach. Trzeba czekać na wymagania sprzętowe a najlepiej gameplaye na danych konfigach. Ja o samą płynność sie raczej nie martwię gorzej właśnie z crashami do pulpitu i stabilnością samej gry. Ale pożyjemy zobaczymy... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon 3 ruszała na ultra w 1080 na 60 fpsach tylko crashe do pulpitu skłoniły mnie do tego, że wylądowała tam gdzie jest jej miejsce już na zawsze - w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon 3 ruszała na ultra w 1080 na 60 fpsach tylko crashe do pulpitu skłoniły mnie do tego, że wylądowała tam gdzie jest jej miejsce już na zawsze - w koszu.

 

O crasnach i rozwiązaniach jest dużo napisane i bardzo dużo osobą pomogły rozwiązania podane w temacie o fh3,ale jak pytasz o wymagania fh4 nie czytając nawet kilku postów wyżej to nie dziwne że u Ciebie gra wylądowała w koszu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, o crashach w Forzie czytałem nawet u ruskich co może być dowodem na to, że internet przekopałem dość dogłębnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie demo będzie, to poczekaj, sprawdzisz i będziesz wiedział czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...