Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Wolfenstein: Youngblood

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chętnie zagram z kimś w co op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to w strzelankach chodzi o dobrą fabułę?

 

Przecież wszyscy wiedzą czym stały Wolfy od Machine Games były właśnie chwalone za dobrego singla. Od strzelania z innymi do Niemców to masz Battlefielda. Jak wystarczy Ci samo strzelanie to zagraj sobie w Quake skoro fabuła nie jest istotna.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszyscy wiedzą czym stały Wolfy od Machine Games były właśnie chwalone za dobrego singla. Od strzelania z innymi do Niemców to masz Battlefielda. Jak wystarczy Ci samo strzelanie to zagraj sobie w Quake skoro fabuła nie jest istotna.

W Q2 i Q4 była fabuła, która była całkiem ok. :)

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że za soczyste strzelanie a nie te głupie filmiki w ostatniej części.

 

Nie będzie rt na premierę.

 

Soczyste strzelanie bez całej te otoczki nie sprawiałoby takiej frajdy i nadawało to jakiś sens (pretekst do anihilacji). Fakt ostatnia część byłą pod tym względem wyraźnie słabsza, ale Youngblood zapowiada się już na totalną kaszanę. Zamiast lepszego AI przeciwników to nawalą hordy przeciwników, bo rozgrywka będzie dostosowana pod CO-OP a nie samotną rzeź nazistów.

 

RT i tak wygląda mało efektownie w tym tytule więc żadna strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem co się do Ciebie piszę - pisałem o odsłonach od Machine Games. Jakoś sama mechanika dobrego strzelania nie wystarczyła do zrobienia furory w Wolfenstein 2009 od id Software i Raven, świeżość do tytułu tchnęła dopiero ekipa Machine Games która sprawnie połączyła klimatycznego singla z fabułą i mięsistym strzelaniem z rozwiązaniami w starym stylu. Teraz ta sama ekipa odchodzi od wydeptanej przez siebie ścieżki na rzecz strzelania do fal przeciwników. Po co się starać zamiast lepszego AI będzie więcej bydła do wybicia i tyle. To ma tyle wspólnego z Wolfem że szkoda gadać, lecą na znanej marce bo nikt by się nie zainteresował jakimś Youngblood gdzie napierdzielasz w CO-OP. Pozbawili nas wyrazistego Bohatera na rzecz jakiś gimbolasek które będą siać zagładę w zastępstwie "ojca". Mogli zrobić normalnego Wolfa z Blazkowiczem a CO-OP dać jako dodatkowy tryb ale eksperymentują z odcinaniem kuponów od DLC bo w The New Colossus mało kto chciał kupować i słabo się sprzedawało to zrobili poboczną serię z innymi postaciami jako nową część :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz fabułę za głowną przyczynę siły tej marki? :lol2:

No tutaj fabuła to nie, po co... ale jak RAGE 2 ma ponoć kapitalne strzelanie i tylko strzelanie do fal wrogów, to kupa, gdzie klimat, gdzie fabuła jak w dobrym FPS :E

Tak, Wolf to było nie tylko strzelanie, chyba od zawsze.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem te gre z nowym RTXem, wiec pewnie troszke ja lizne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem te gre z nowym RTXem, wiec pewnie troszke ja lizne.

Tez mi sie trafilo kilka kodow, jeden sobie zostawilemi reszte za 50zl poszlo :D Szkoda ze RT nie bedzie na premiere a wiem ze to nie bedzie gra na kilka razy wiec sobie poczekam az dodadza RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś recki?

Interesuje mnie to, czy gra będzie fajna w singlu, bo jeśli nie, to szkoda kasy ( choć i tak droga nie jest ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wrócić do "The New Colossus" ale mam dziwny błąd: Nowy York i w tym samym miejscu misji wywala mnie do pulpitu podczas wczytywania gry z komunikatem: "could not write crash dump". Miał Ktoś coś takiego? Sprawdziłem spójność plików gry i wszystko jest ok ...

Aktualizacja sterowników nie pomogła, podobnie jak zmiany w plikach gry, opisane w necie.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja:

Plusy:

- grafika

- system strzelania i umiejętności

- różnorodny dobór broni

 

Minusy:

- powtarzalność lokacji, także w ich strukturze

- nijakie misje

- problemy charakterystyczne dla gier z (quasi)otwartym światem

- sztuczna inteligencja

 

Pod względem scenariusza jest to krok wstecz, nacisk nań jest wyraźnie mniejszy, choć same główne bohaterki ponoć na plus, są barwne i dokładnie takie, jakie mają być (kto grał w poprzednie części i oglądał zwiastuny Youngblood, ten wie, czego może się spodziewać).

 

Ciekawe porównanie z recenzji Destructoid:

Youngblood might as well be called Borderlands: Nazi Edition because this is pretty much a looter shooter with heavy RPG mechanics.

 

Poprawili to, co kulało w New Colossus, czyli projekty lokacji, ale tego można było oczekiwać, w końcu zajęli się tym mistrzowie, Arkane Studios:

 

This even follows into the level design, which has far more sprawling and open-ended layouts than the three games before it. Thanks to the guidance of Arkane Studios (famous for Dishonored and Prey), Youngblood almost feels like Deus Ex with how many different pathways you can take to reach the same location. This isn't an open-world, mind you, but more a sandbox than the linear corridors of what MachineGames previously did with Wolfenstein.

 

Więcej recenzji: https://www.metacritic.com/game/pc/wolfenstein-youngblood/critic-reviews

Średnia na razie na poziomie 74%, oceny od 6/10 do 8,5/10. Sama gra nic specjalnego, ot więcej Wolfensteina, niektóre elementy poprawiono, inne wypadły tak sobie, ot przyzwoita gra kooperacyjna. Osobiście na więcej nie liczyłem, tym bardziej że od początku była to gra robiona na boku, ot przystanek przed Wolfensteinem 3, który wyjdzie pewnie pod koniec przyszłego roku albo w pierwszej połowie 2021 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak gra wypada jako tytuł single player?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra jest na Steam to, chyba nie trzeba używać konta Bethesdy? Chcę zakupić grę na Steam właśnie dlatego, żeby nie używać launchera od Bethesdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra jest na Steam to, chyba nie trzeba używać konta Bethesdy? Chcę zakupić grę na Steam właśnie dlatego, żeby nie używać launchera od Bethesdy.

W grze masz możliwość zalogowania się na konto Bethesdy w celu dostępu do sklepu, statystyk i innych bonusów jak np. skórki. Sam launcher nie jest wymagany jak w przypadku uPlaya. Tak samo było w RAGE 2 na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Minusy:

- powtarzalność lokacji, także w ich strukturze

- nijakie misje

- problemy charakterystyczne dla gier z (quasi)otwartym światem

- sztuczna inteligencja

 

Pod względem scenariusza jest to krok wstecz, nacisk nań jest wyraźnie mniejszy, choć same główne bohaterki ponoć na plus, są barwne i dokładnie takie, jakie mają być (kto grał w poprzednie części i oglądał zwiastuny Youngblood, ten wie, czego może się spodziewać).

 

 

Wiedziałem że zrobią z tego wydmuszkę pod CO-OP, tyle została z świetnego Wolfenstein: The New Order

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak gra wypada jako tytuł single player?

 

Masz pełno recenzji, to możesz sobie z nich wyczytać.

 

Which brings us to the main new feature of Youngblood: co-op. The game has been designed for two people, so that’s a bit of a problem if you want to play solo. You’re accompanied at all times by an AI partner who’ll heal you occasionally and intelligently stay out of the way if you do fancy a bit of sneaking, but sadly it’s pretty useless during tougher firefights. Here the AI doesn’t so much stay out of trouble or take cover as stand right in the middle of the action shooting point-blank at everyone.

 

Gra była projektowana pod kooperację. Solo można grać, ale to nie będzie to samo, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę powtarzalność i mniejszy nacisk fabularny, choć niektórym może to pasować, jeśli komuś zależy po prostu na dobrzej strzelaninie.

 

Jak gra jest na Steam to, chyba nie trzeba używać konta Bethesdy? Chcę zakupić grę na Steam właśnie dlatego, żeby nie używać launchera od Bethesdy.

Nie trzeba. Tutaj pewnie o tym wspomnieli ze względu na sieciowy aspekt gry i opcjonalne mikrotransakcje.

 

Wiedziałem że zrobią z tego wydmuszkę pod CO-OP, tyle została z świetnego Wolfenstein: The New Order

Nie nazwałbym tego wydmuszką, Youngblood ma po prostu inny charakter, co nie znaczy, ze jest gorsza niż np. New Colossus, który pod wieloma względami był rozczarowujący. Przecież gra od początku zapowiadano była jako gra kooperacyjna. W końcu to spin-off, a nie kontynuacja serii.

 

Z tego, co można wyczytać, to i tak nacisk na fabułę jest większy niż w przeciętnym dodatku Old Blood.

 

The lighter story tone may not be to everyone's tastes, but when you consider how dark the last game went, the shift isn't too drastic

 

I mniejszy nacisk wcale nie musi oznaczać, że fabuła jest w grze słaba. W New Colossus z kolei przedobrzyli w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już żadnego nie kupisz bo wszystkie kolejne Wolfy mają mieć elementy multi.

 

Mają mieć, ale nigdzie nie jest napisane jaką będą pełnić rolę czy na zasadzie dodatkowego trybu gry do standardowego singla czy tak jak tu trzon rozgrywki. Jeśli kolejne będą takimi popłuczynami to faktycznie nie kupię. Z świetnej gry z charakterem i wyrazistym bohaterem robi się z tego moda na sukces dla "przyszłych pokoleń". Co następne Battle Royal z Wolfem w nazwie :kwasny:?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja naprawdę nie widzę, w czym problem, tym bardziej że stare Wolfensteiny również miały tryby sieciowe, z czego Enemy Territory stał się odrębną i niezwykle popularną grą, mogliby swoją drogą wskrzesić tę markę.

Pełnoprawna trzecia część trylogii Wolfenstein będzie tym, czym były New Order i New Colossus, nastawiona na kampanię fabularną. To jest spin-off kooperacyjny. To jest zupełnie inna, odrębna gra, więc należy ją traktować inaczej niż ostatnie części, jak spin-off, a nie trzecią część cyklu. A tu płacz, że gra jest inna niż Wolfenstein: New Order i New Colossus. Jest inna, bo miała być inna, niekoniecznie dla tego samego grona odbiorców, a na pewno nie dla wszystkich fanów serii. Nikt do niczego nie zmusza.

To, że MOŻE będą w każdym kolejnym Wolfensteinie jakieś aspekty sieciowe, nie znaczy nic.

Możliwe, że rozpatrują alternatywę w postaci np. ukończenia głównego wątku fabularnego w kooperacji, tak jak jest np. w Gearsach (w tym przypadku jest to zaleta).

 

Jeszcze jeden cytat oddający nacisk na historię, czyli że gdzie bliżej do Old Blood niż New Order/New Colossus.

Like Old Blood, it ditches the in depth story in favor of gunplay and carnage. The core gameplay simply outweighs the story by a large margin. Good graphics and gunplay can only carry your game so far. Fans of the series like it for the story, not the gameplay alone, and thus will likely be as disappointed as I was.

 

Przy czym trudno nazwać to problemem, gdyż wynika to po prostu z innego charakteru gry. Jednym z głównych problemów jest powtarzalność, przez co można stać się męcząca w pojedynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogrywam "New Colosus" i scenek przerywnikowych jest tu bardzo dużo, więc mniejszy nacisk położony na fabułę i po prostu więcej strzelanki może wyjść w tym przypadku na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnoprawna trzecia część trylogii Wolfenstein będzie tym, czym były New Order i New Colossus, nastawiona na kampanię fabularną.

 

I takiego Wolfa kupię a nie jakiś spin-off kooperacyjny z gimbo laskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak scenariusz i postacie mają być tak słabe jak w TNC to może i lepiej, że jest ich mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w New dawn gimbo laski Ci pasowały.

 

Tam też mi nie pasowały, zagrałem ze względu na głównego anty bohatera z podstawki i domknięcie wątku fabularnego.

 

Jak scenariusz i postacie mają być tak słabe jak w TNC to może i lepiej, że jest ich mniej.

 

Jest ich mniej ale tak samo "ciekawe" jak nie "lepsze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja bajka ale bez 2 osoby to gónwo nie gra, siostra sterowana przez PC blokuje się co chwile i nie wiadomo co robić

samo strzelanie b.dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez 2 osoby to gónwo nie gra, siostra sterowana przez PC blokuje się co chwile i nie wiadomo co robić

 

czyli jednak kupa pod CO-OP z hordami tępych bootów - można się rozejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy o tym wiedzieli co było widać nawet po tym temacie więc warto to podkreślić zwłaszcza w okolicy premiery żeby się nie nadziać jadąc na znanej i cenionej marce.

 

Skąd ta frustracja? Potwierdziło się to co podejrzewali inni jeszcze przed premierą, nikt poza tobą nie był tak optymistycznie nastawiony i obawy jak widać były słuszne.

 

Nie widziałem żebyś piał z zachwytów nad fabularnymi DLC do Wolfenstein II: The New Colossus gdzie też kierowałeś innymi postaciami w singlu (nie byłeś nawet nimi zainteresowany) a tutaj euforia bo niezależny "dodatek" do CO-OP z sprytnym tytułem marketingowym :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...