Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prophet119

Problemy z p8p67

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

jak w temacie, mam płytke p8p67 rev 3.1 i gdzies tak w lutym zaczęły sie problemy. Wyłączyłem kompa i włączyłem do razu bo przypomniałem sobie ze miałem go zostawić włączonego, a tu po prostu czarny ekran na monitorze (nie było napisane brak sygnału, po prostu czarny ekran). Myslalem ze grafika padła więc dałem sobie z kompem spokój i teraz wyciągnąłem go z powrotem. Wystarczyło przełożyć karte do drugiego pcie i komp wstał, no ale dalej są problemy. Otóz dysku hdd używałem w tym czasie jako zewnętrznego do laptopa (tej partycji na której nie było windowsa) i teraz na kompie napisane jest coś w stylu 'insert or select proper boot device'.

Problem w tym że nie moge zainstalować windowsa od nowa, bo dysk nie jest wykrywany w instalatorze (w biosie widzi go normalnie). Byłyby na to jakieś porady?

 

Dałem to w dziale płyty głowne, bo po tym jak myślałem, że padła karta zresetowałem bios i wtedy komp też nie chciał wstawać, bo świeciła sie dioda ramu, ale jak zmieniłem czestotliwość z 1333 na 1600 to już wróciło do normy. Z tym pierwszym wejściem pci to też jest taka sytuacja, że podpiąłem u kumpla starą gt9500 i normalnie był ekran w biosie, a na mojej hd7770 nie ma nic. No i tak myśle że to jednak coś może być z płytą. Jak macie jakieś pomysły to piszcie śmiało, bo ja sam nie wiem co sie mogło stać i co dalej zrobić.

Cały komp:

 

asus p8p67 rev 3.1 - kupiony był nowy na allegro z 2 lata temu (jakiś oem)

i5 2500k - był podkręcany, nie pamiętam dokładnie na ilu chodził, albo 4,2 albo 4,5, ale nie było wcale dużego napięcia i temperaturki też w porządku

SPC grandis

8gb Ram Crucial Ballistix tactical

Gigabyte hd7770

XFX TS 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...