Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tymoteusz.bies

GTX 1060 3gb vs GTX 1050 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o minimalny FPS który będzie niższy i potencjalne przycinki wynikające z braku 4 fizycznych rdzeni pomimo ogólnie wyższego średniego FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza wydajność, a więcej fpsow. Czego to się nowego człowiek na forum nie dowie :)

Tak jest. Jak masz komfortowe 50 fpsów stałe, a skoki do 100 ze spadkami do 30 :E Nic tak nie wkurza jak spadki, a najczęściej winny jest procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bf1 (ponad 70gb), d3 i PoE, mówisz że nie pomaga? w D3 miałem podobne ścinki jak w tym wd2 (tez na starym dysku był kiedyś) na ssd chodzi miód malina i dodatkowo wszystko w trymiga doczytuje ;)

 

RAM: Kingston/Goodram 8GB DDR3 1333@1866 MHz CL9 dual

 

SSD zniweluje niedostatki ilości pamięci, Przy 16GB może byłoby OK. Ale:

1 - Jak gra ładuje całą mapę podczas wczytywania to SSD w trakcie gry za wiele nie zmieni.

2 - Jak gra dogrywa nieustatnie kolejne fragmenty mapy to SSD może zrobić przepaść.

 

 

A że ostanio otwarte światy są standardem, to prawie każa gra działa jak w przypadku nr 2

 

Bierz gtx1060 3GB jest teraz za 899zl w emaga, ta co kupił @kochan4. Karta jest do ustawień wysokich, czasami coś trzeba przesunąć np cienie lub antylising na średnie. Jest o 50% bardziej wydajna od gtx1050ti a to jest przepaść. Gtx1050ti kosztuje min 740zl, czyli dokładasz 20% i masz 50% bardziej wydajna grafikę. Mam w domu 2 karty GTX 1060 3GB i spokojnie mogę polecić. Wcześniej miałem gtx960 4GB i co z tego ze miała 4GB vram jak wydajność nie pozwalała na ich wykorzystanie. Gtx1060 6 gb kosztuje min 1300zl, a jest tylko 10% bardziej wydajna od 1060 3GB, a płacisz 50% więcej, szkoda na nią kasy. Gtx1060 3GB da ci odpowiedniego kopa w grach i wystarczy spokojnie na 2 lata do komfortowego grania. O tych kartach złe piszą tylko ci co ich nie maja.

 

 

To jest ten powód, dla którego nie warto dzisiaj brać 1050TI. Jak były po około 600zl to sprawa wyglądała inaczej. Teraz różnica w cenie jest zbyt mała. Lepiej brać 1060 3GB.

 

Co nie zmienia faktu że ta karta jest z lekka ułomna i warto nastawić się na upgrejd w najbliższym czasie na nextgen. Taka karta na teraz. Wersja 6GB tutaj wypadałaby o niebo lepiej, ale cena już nie ta. Nie 900zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM: Kingston/Goodram 8GB DDR3 1333@1866 MHz CL9 dual

 

SSD zniweluje niedostatki ilości pamięci, Przy 16GB może byłoby OK. Ale:

1 - Jak gra ładuje całą mapę podczas wczytywania to SSD w trakcie gry za wiele nie zmieni.

2 - Jak gra dogrywa nieustatnie kolejne fragmenty mapy to SSD może zrobić przepaść.

 

 

A że ostanio otwarte światy są standardem, to prawie każa gra działa jak w przypadku nr 2

 

 

 

 

To jest ten powód, dla którego nie warto dzisiaj brać 1050TI. Jak były po około 600zl to sprawa wyglądała inaczej. Teraz różnica w cenie jest zbyt mała. Lepiej brać 1060 3GB.

też mi się tak wydaje, zauważyłem, ze zawsze największe ścinki mam po wczytaniu save-a, jak już pojeżdżę po mieście, porobie kilka misji to ustaje, albo tylko pojawiają się jak w nowy obszar wjeżdżam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to sobie wymieniaj. Dla mnie (i pewnie większości) ludzi PC to dodatek i dlatego nie mam zamiaru wpakowywać money'ów w lepszy procek, który da mi tylko kilka więcej FPS.

 

 

Nie kilka a nawet chwilowo 60 FPS różnicy :)

Średnio jest kilka, ale w trudnych chwilach gdzie i5 łapie przycinki, to dla mnie = 0FPS przez ten ułamek sekundy. Na i7 scinek brak i leci stałe 60 :)

 

Jakby co, 2600/2600K dostaniesz w bardzo dobrej cenie, więc możesz pomyśleć o takim upgrejdzie. Będziesz zadowolony.

 

też mi się tak wydaje, zauważyłem, ze zawsze największe ścinki mam po wczytaniu save-a, jak już pojeżdżę po mieście, porobie kilka misji to ustaje, albo tylko pojawiają się jak w nowy obszar wjeżdżam

 

 

A Ty nie miałeś do niedawna 2500K ? Też przeszedłeś na i7 ?

 

 

Opis problemu = mało ramu, skromne ładowanie wstępne i dogrywanie z powolnego HDD. Ja w Fortnite widzę sporą różnicę między SSD 500mb/s a NVME 3000MB/s.. w pierwszej chwili po załadowaniu mapy z NVME idzie jak miodek. Na SSD jeszcze z lekka potrafiło przymulić i dłużej się ładowało. HDD nawet nie sprawdzałem :D

 

NVME 1500MB/s też już rozwiązuje całkowicie problem tych pierwszych zająknięć. Oczywiście to nie problem przy normalnym graniu, bo pierwsze sekundy gry nie mają w forcie najmniejszego znaczenia. :) Chodzi o sam fakt, że skoro 500mb/s ssd nie daje do końca rady, to tym bardziej HDD może robić problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo wiadomo, że 1060 ale z drugiej strony 1gb mniej pamięci może być ograniczeniem w wymagających Vramu grach.

Dodam, że procesor to I5 2400.

 

zanim 1050ti zdaży zarysować 4gb to już dawno nie będzie mieć mocy. z kolei brakujący vram nie jest tożsamy z eksplozją komputera. sam dawniej ograłem mnóstwo gier na kartach 512 i 1024mb i nawet gdy dane musiały być alokowane do ramu to nie było tragedii. rzadko się zdarza aby brak vramu sprawiał że gra jest niegrywalna (sam kojarzę tylko RE VII która łapała mocne dropy przy brakującym vramie. jednak przy choćby GTA V czy Wiedźminie 3 nie widziałem czegoś podobnego). no i 1050ti to cenowa padaka. karta kilkadziesiąt procent słabsza od 1060 3gb a tańsza o 100-150 złotych :E

jeśli tak bardzo martwi cie ten 1gb to dorzuć do rx 570. i5-2400 da rade. może w kilku bardzo silnie procesorowych grach pojawią się problemy ale uśredniona wydajność będzie spoko. ten 1050ti to najgorsza opcja dopóki cena nie spadnie znowu poniżej 700 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem też dodać, że "siedzę" cały czas na win 7 - nie z konieczności tylko z wyboru (aktualizacje win 10 posypały mi system w laptopie). Chociaż może być pewien problem, bo z tego co się orientuje to win 7 nie obsługuje DX 12 i to też muszę wziąć pod uwagę przy wyborze karty że raczej narazie upgradu do 10 nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem też dodać, że "siedzę" cały czas na win 7 - nie z konieczności tylko z wyboru (aktualizacje win 10 posypały mi system w laptopie). Chociaż może być pewien problem, bo z tego co się orientuje to win 7 nie obsługuje DX 12 i to też muszę wziąć pod uwagę przy wyborze karty że raczej narazie upgradu do 10 nie będzie

dx12 to na razie zuo, w bf1 na kartach nvidii jakieś dziwne lagi/ściny na tym API, w każdej grze gdzie mam do wybory dx11/12 zawsze wybieram ten pierwszy, też bym siedziałl na win7 ale mój goodram iridium pro sie dziwnie pod tym systemem zachowywał, a na win10 chodzi elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 3GB lepszy od 1050TI, szkoda że nie ma 6GB, ale jak chcesz 6GB masz droższą wersje.

Oni nawet nie wiedzą co to microstuttering, to że gra sie zacina to nie znaczy że skacze.

Uzywają angielskich słów których nawet znaczenia nie rozumieją.

Google translator zacinanie tak tłumaczy - Jamming.

Stuttering - jąkanie

Microstuttering to małe skoki animacji a nie chamskie zaciny jak na filmikach kochana.

Spowodowane są prawdopodobnie różnicami w czasie pomiedzy klatkami.

Uzywajcie polskich słów jak nie rozumiecie angielskich.

 

Kup sobie używaną GTX 1060 6Gb, tylko jak gra bedzie miała w niektórych miejscach microstuttering

albo co gorsze ciągle albo droopy fps to i tak te 6GB nie pomoże ale wersja 6GB ma więcej cuda i wyższe

textury można wcisnąć bez spadków i zacięć.

Ja mam GTX1060 3GB i nie wyrabia sie z max texturami w np. sniper elite 4.

Ale z texturami high z wymuszonym v-sync w najnowszych sterownikach trzyma 60 klatek

płynnych.

 

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gwarancja-i7380075114.html

Masz mam taka samą, tez uzywaną tylko bez gwarancji, kupiłem na poczatku roku za 1000zł.

takie były czasy teraz masz wersje 6gb z gwarancja za 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrałem WD2 na dysk SSD, jak ręką odjął, tak myśłałem , że to ten 10 letni samsung coś odpier..la, Diablo 3 i PoE też mi na nim tak ścinały, po przekopiowaniu na dysk ssd ściny zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na pclabie pisali żeby tą gre na ssd instalować, wy w ogóle czytacie testy i artykuły czy tylko tabelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak był test na pclabie to ja o tej grze nawet nie myślałem, taki wtedy miałem sprzęt że na low może 20-30 kl/s by było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasy dostępu i transfery ma jak SSD sata? Przy NVMe specyfikacja to już totalny szmelc.

 

Ten z linku NVMe to nawet dobrze pracować jeszcze nie zaczął. Zapis prawie żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1tb mieści więcej niż jedną grę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na pewno sobie kiedyś kupie ale póki co dla szybszego loadingu nie opłaca sie.

Może jak będę przechodził na windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już pojęcie względne. Ktoś może powiedzieć, że zakup zabawki za kilka nieraz kilkanaście tysiecy się nie opłaca. I konsola w zupełności wystarczy ;)

 

Ten z linku ssd chyba jest za pół ceny nowego, nawet taniej. Więc z tej strony się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do nowego opłaca sie, ale ten chłopak chce karte graficzną kupić a nie dysk, kazdy o czym innym pisze i sie pewnie obraził i sobie poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź o GPU dostał :)

 

W niemal tej samej cenie 1060 3GB jest lepsza. Nie jest to karta idealna. Dobra na dziś dzień do FHD. Może szybko się okazać, że przez brak vramu trzeba będzie obcinać textury czy AA aby zmniejszyć zużycie vramu.

 

Jak chce coś konkretnego to trzeba dopłacać do 6GB.

 

1050TI była spoko w cenie około 600zl a nie w cenie prawie 1060 3gb. 3GB wróciła ceną na swoje miejsce, 1050ti jest ciągle przestrzelona po koparkowym szale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 580 4gb pulse version na amazon po 216f jest. Jakies 1000zl wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@minciu, w mojej płycie nie ma m.2 a bawic się w jakieś dodatkowe kontrolery nie zamierzam, chyba wolałbym nowe toshiby 2x2gb wziąć i postawić w macierzy raid0 (mam taką jedną u matki w kompie, jak na talerzówkę to ze 2,5 raza szybsza od mojego starego szajsunga, o ciszy pracy nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...