Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sosik1

Nintendo DS Lite a zamiennik baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, Łukasz z tej strony. Jest to mój pierwszy temat, a przy okazji pierwszy post na forum. Przeglądałem tematy w tym dziale, lecz wygląda na to, że nikt raczej nie spotkał się z takim przypadkiem. Ale po kolei.

 

Jako wieloletniego gracza z zamiłowania i fanatyka sprzętów i gier z różnych epok, naszło mnie ostatnio na rozbudowę mojej prywatnej kolekcji Nintendo. I tak do NES-ów, SNES-ów czy innych „Gacków“ doszedł DS Lite. Konsolka sprawna, nabyta za rozsądną kwotę. No ale jednak wiek robi swoje, toteż oryginalne ogniwo Nintendo 1000 mAh lata świetności ma już za sobą. Padła decyzja o zakupie zamiennika. Teoretycznie 2000 mAh. Nie oczekiwałem naprawdę, że zamiennik będzie działał dwa razy dłużej, niż ogniwo od Nintendo. Ba, nie oczekiwałem nawet, że faktycznie wytrzyma te deklarowane przez Nintendo 5-8 godzin z maksymalnie ustawioną jasnością. Byłbym zadowolony z trzech godzin ciągłej pracy. Ale niecała godzina? Czterdzieści minut? I teraz nie wiem już, czy te zamienniki są takie liche, czy mam coś nie tak z konsolką, że ma taki ogromny drenaż baterii. Nie wiem, jakoś przesadnie się podczas pracy nie nagrzewa. Gra też niezbyt wymagająca (Puzzle Quest 2). Miałem kiedyś pożyczonego DS Lite i pamiętam, że na starej baterii Nintendo śmigał kupę godzin. Mój DSi XL też działa bardzo długo.

 

Jeżeli by ktoś coś podpowiedział, byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to za zamiennik i ile za niego dałeś. Bo jak jakieś grosze i zamawiałeś z Ali, to mogłeś dostać cokolwiek :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem też z serwisu na A. Nie powiem jakiego, ale kończy się na -llegro. :P No kosztował tylko 25 zł. Czyli one faktycznie są aż tak słabe? No świetnie. Już nawet odsyłać mi się tego nie chce. Ja to bym naprawdę wolał zapłacić, powiedzmy te 60-80 zł. za oryginalną baterię, ale dostać oryginał jest raczej trudno. Chyba że ktoś wie, gdzie można takie zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...