Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebastian1107

[1800] Gry, programowanie, pod modernizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję nowego PC w kwocie ok. 1800 zł (mogę dołożyć do max. 2000 zł, jak będzie taka potrzeba. Nie będe podkręcał procesora i karty graficznej. Wybrałem już obudowę którą chcę kupić : Armis AR1 - 100 zł (bardzo mi się podoba). Co polecicie?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć przyszłościowy zestaw bez podkręcania to trzeba o te 4 dychy przekroczyć max budżet.

Jak dla mnie jedyna opcja to postawić na 8 generację, co pozwoli Ci w przyszłości wrzucić tu 6 rdzeniowe i5. Jeżeli miałby tu wylądować Ryzen 1400, to musiałbyś ogarniać podkręcanie i wiedzieć jak go sobie dobrze ustawić, by osiągnął poziom wydajności bazowego i3.

 

Idealny moment na zakup bo masz teraz tydzień komponentów w x-kom (trzeba szybko się decydować bo znika wszystko dość prędko): LINK

Masz tam w opisie podany kod.

 

MOJA PROPOZYCJA

 

Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX - procesor o wydajności i5 7gen, pełne 4 rdzenie,

MSI H310M PRO-VD - budżetowy mobas pod i3,

Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 (2x4GB) - kości zawsze w dwóch modułach, 2400 to max pod i3 i h310m,

MSI GeForce GTX 1050 OC V1 2GB GDDR5 - 1050 to już bardzo fajne GPU, pozwalające na komfortową rozgrywkę w wielu nowych grach, model fajnie wyceniony z niezłym chłodzeniem, wersja OC więc minimalnie wyżej ustawiona niż standard,

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM - warto kiedyś dorzucić obok tego HDD dysk SSD,

SilentiumPC 350W Elementum E1 SI 85+ - budżetowy zasilacz, który w zupełności wystarczy pod takie podzespoły,

Enermax Ostrog Lite - wybrałeś obudowę z 1 miernym i głośnym wentylatorem 80mm, tutaj masz obudowę za te same pieniądze z 2 wentylatorami 120mm i piwnicą na zasilacz - można ukryć tam kable od zasilacza (co zapewnia lepszy przepływ powietrza).

 

Jeżeli jesteś zainteresowany złożeniem zestawu, to piszesz w zamówieniu. W X-Kom bardzo fajnie składają komputery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie ogarniam (robiłem oc phenom II x2 550 be z 3.1 na 3.5 ghz, ale daje pc rodzicom), tylko chcę to zrobić w konieczności. Wolę amd jeśli będę mógł potem wsadzić sześciordzeniowego lub osmiordzeniowego ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ryzen do gier to bardzo słaby pomysł. Zobacz sobie na TEN test.

Poniżej zamieszczam wyniki z tego testu przykładowo z Wiedźmina. i5 8400 wyprzedza mocno nawet najlepsze Ryzeny:

nv_w3.png

Tutaj masz porównanie z mocno podkręconymi Ryzenami, gdzie dalej bazowe i5 jest ponad nimi:

oc_nv_w3.png

 

Więc czy ma sens teraz inwestycja w Ryzena 1400? Jak dla mnie zupełnie nie. Nawet patrząc na samą wydajność, już pomijając to ile to będzie zużywało prądu.

Tutaj zobacz sobie porównanie i3 z Ryżem: TEST i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić Ryzena 1400 4/8 niż i3-8100 4/4, zdecydowanie. Powyżej jest Ryzen 2400g(Ryzen 1400) vs i5-7600k(i3-8100 jest słabszy od tego i5) i bez podkręcania różnica ok. 5% ale przewaga 8 wątków w płynności gry, praktycznie brak mikro przycięć. Jak podkręcisz będzie lepsza wydajność 5% niż i3-8100 plus lepsza płynność. test bez podkręcania:

test po OC

 

Jak ogarniasz PC chociaż na średnim poziomie to sobie poradzisz z OC.

 

Ryzen 1400 4/8 - 560zł

Gigabyte b350m - 219zł promocja komponenty w x-kom lub MSI b350 pc mate za 280zł proline,

2x4GB Goodaram irdm 2800mhz - 349zł x-kom

1tb toshiba - 149zł x-kom

GTX1050 2GB - 550zł

Chieftec iarena 500w s8 - 139zł x-kom

Rampage Racer Plus - 99zł x-kom

 

razem: 2065zł

 

budzetowa płyta pod intela h310/b360 nie pozwoli Ci wykorzystać potencjału RAM i będą chodzić na 2666mhz, a na płycie pod Ryzen masz możliwość ustawienia RAM na 3000/3200mhz, gdzie zyskasz kolejne 5% wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawić się w OC 1400 po to by i tak końcowo mieć gorszą wydajność niż na i3 + płacić większe rachunki za prąd. Dla mnie bez sensu.

Kwestia rozbudowy - jak widać po wszelkich testach to i5 jest górą nad podkręconymi ryzenami + znów kwestia zużycia prądu.

Ram 2666 czy 3000 to mało zauważalna różnica i na pewno nie ma co się tym kierować przy wyborze procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawić się w OC 1400 po to by i tak końcowo mieć gorszą wydajność niż na i3 + płacić większe rachunki za prąd. Dla mnie bez sensu.

Kwestia rozbudowy - jak widać po wszelkich testach to i5 jest górą nad podkręconymi ryzenami + znów kwestia zużycia prądu.

Ram 2666 czy 3000 to mało zauważalna różnica i na pewno nie ma co się tym kierować przy wyborze procesora.

Tylko to I5 z sensowną płytą to już jednak trochę wiejec hajsu niż za ryska 1400, nie sądzisz? Tu raczej toczy się temat r5 1400 vs i3-8100 Górą nie górą, podajesz za przykład grę z 2015 roku, z czasu kiedy Ryzenow jeszcze nie było, różnice powoli się zacierają nie mówiąc o tym ze przy GTX 1050 to i tak będzie jeden...Kijek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawić się w OC 1400 po to by i tak końcowo mieć gorszą wydajność niż na i3 + płacić większe rachunki za prąd. Dla mnie bez sensu.

Kwestia rozbudowy - jak widać po wszelkich testach to i5 jest górą nad podkręconymi ryzenami + znów kwestia zużycia prądu.

Ram 2666 czy 3000 to mało zauważalna różnica i na pewno nie ma co się tym kierować przy wyborze procesora.

To policz ile dokładnie będzie zużywał ten CPU więcej prądu miesięcznie i koniecznie zaznacz przy jakim użytkowaniu, bo od tego argumentu to mam od razy lepszy dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale obydwa zestawy kosztują więcej niż 2000 zł. Chciałbym zmieścić się w tych dwóch tysiach. Zkompletowałem takie coś:

 

-GoodRam IDRM 2800MHZ - 350 zł

-Elementum 350W - 100 zł

-Toshiba 1 TB - 150 zł

-GTX 1050 - 600zł

-Enermax Ostrog Lite - 140 zł

 

+ :

 

a)

-Pentium G5500 - 320 zł

-MSI H310 - 255 zł

Razem: ok. 1900 zł

 

b)

-Ryzen 2200G - 410 zł

-Gigabyte B350 - 220 zł

Razem: ok. 1970 zł

 

Może być coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko pięknie, ale obydwa zestawy kosztują więcej niż 2000 zł. Chciałbym zmieścić się w tych dwóch tysiach. Zkompletowałem takie coś:"

 

To juz chyba bym wolał np. z obudową zjechać i kupić coś po taniości (choćby poszukać jakiejś używanej za 50 zeta) i wziąć ten zestaw z ryskiem 1400 który podał xtn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) w tej kasie odpada.

Nie możesz 100zł podnieść budżetu? Nie ma sensu płacić więcej za obudowę, czy wersję GPU(szukaj po 550zł na ceneo, a brać słabszy CPU. Ryzen 1400 wystarczy Ci na kilka lat, a 1200/2200 nie. Zasilacz 350w to pułapka, bo jak będziesz chciał dą za 1-2 lata lepsze GPU to będziesz też musiał zmienić zasilacz.

Tu masz gtx 1050 z outletu x-kom z normalną gwarancją za 540zł http://allegro.pl/outlet-karta-asus-geforce-gtx-1050-dual-oc-2gb-i7398513068.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę takie coś:

-R5 1400

-Brutus M10

-Chieftec 500W

-Gigabyte B350

-Toshiba 1TB

-Goodram 8gb 2800mhz

-GTX 1050

Razem: ok. 1980 zł

 

PS. Czy na tej płycie i box collerze będę mógł zrobić OC proca na ok. 3.6 GHZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę takie coś:

-R5 1400

-Brutus M10

-Chieftec 500W

-Gigabyte B350

-Toshiba 1TB

-Goodram 8gb 2800mhz

-GTX 1050

Razem: ok. 1980 zł

 

PS. Czy na tej płycie i box collerze będę mógł zrobić OC proca na ok. 3.6 GHZ?

Da się? <lol> dobrze żeby ten ram był w 2 kościach, chyba ze bierzesz pod uwagę w przyszłości dokupienie drugiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę takie coś:

-R5 1400

-Brutus M10

-Chieftec 500W

-Gigabyte B350

-Toshiba 1TB

-Goodram 8gb 2800mhz

-GTX 1050

Razem: ok. 1980 zł

 

PS. Czy na tej płycie i box collerze będę mógł zrobić OC proca na ok. 3.6 GHZ?

Dobry zestaw :) Powinno się dać ale kupujesz najtańszą płytę. RAM pewnie pójdzie bez problemów, co do OC CPU to sam zobaczysz. Cooler da radę.

Sam musisz ocenić czy OC Ci jest potrzebne. Moim zdaniem do gry na średnich przy GTX1050 2GB OC CPU nie będzie Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To policz ile dokładnie będzie zużywał ten CPU więcej prądu miesięcznie i koniecznie zaznacz przy jakim użytkowaniu, bo od tego argumentu to mam od razy lepszy dzień :)

Chodzi o to, że po co płacić więcej za prąd i mieć do tego gorszą wydajność w grach - to bezsens :hmm:

Gdyby ta wydajność była lepsza to rozumiem, tak nie mam pojęcia jak można polecać ryzena 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po co płacić więcej za prąd i mieć do tego gorszą wydajność w grach - to bezsens :hmm:

Gdyby ta wydajność była lepsza to rozumiem, tak nie mam pojęcia jak można polecać ryzena 1400.

Z tego powodu, że 4/4 lepiej omijać, jak się ma budżet na 4/8. Jaka gorsza wydajnośc w grach, co ty się czepiłeś? Jak ustawi RAM na 3000mhz lub uda mu się OC zrobić o te 5% to już te 5% straty nadrobi. 5% mniejsza wydajność w grach to żart, a nie strata. Płynność na 4/8 jest ważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po co płacić więcej za prąd i mieć do tego gorszą wydajność w grach - to bezsens :hmm:

Gdyby ta wydajność była lepsza to rozumiem, tak nie mam pojęcia jak można polecać ryzena 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Budżet się mi skurczył o 200 zł, ponieważ raczej będę musiał kupić nowy monitor (bo na 960 * 720 nie będzie się przyjemnie grało). Gdzie ciąć koszty? Jakbym wziął r3 2200g to by było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy bierz Ryzen 1200, chociaż ruszy bez aktualizacji biosu albo idź w G4560.

 

G4560 - 209zł

msi h110m pro - 139zł nowa na allegro

2x4GB Goodaram irdm 2800mhz - 349zł x-kom

1tb toshiba - 149zł x-kom

GTX1050 2GB - 550zł

Chieftec iarena 500w s8 - 139zł x-kom

Rampage Racer Plus - 99zł x-kom

 

razem: 1634zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko g4560 za długo mi nie posłuży, a h110 już "wymarło".

Nie wymarło bo masz tak np i5-6400/7400 o wydajności i3-8100 oraz i7-6700/7700 o wydajności i5-8400, więc jak zaczynasz od samego dołu, to masz na co zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymarło bo masz tak np i5-6400/7400 o wydajności i3-8100 oraz i7-6700/7700 o wydajności i5-8400, więc jak zaczynasz od samego dołu, to masz na co zmieniać.

A według ciebie na ile czasu u wystarczy ten pentium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć ale max do 2 lat tylko, ze w miejscach procesorowych będą mikroprzycięcia. Żeby tego efektu nie było na 100% trzeba kupic CPU 4/8.

 

Sam niedawno się z niego przesiadłem na i7-6700 ale w domu mam jeszcze 2 kompy z tym cpu plus gtx1060 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według ciebie na ile czasu u wystarczy ten pentium?

Tu nie jest sprawa samego Pentiuma, pomijając fakt ze 4 rdzenie nawet pełne powoli przechodzą do historii (a ten pentak ma 2 rdzenie 4 wątki) to nie ma się co oszukiwać, choć na dzień dzisiejszy GTX 1050 starczy Ci do w miarę komfortowej rozrywki w średnich ustawieniach grafiki fullHD (BTW. nie napisałeś w co będziesz na tym grał) to za rok tez już może być mało. Masz spore wymagania i trochę słabe fundusze, zastanów się czy nie lepiej odrobinę poczekać, i złożyć coś, czego potem nie będziesz żałował i przeklinał na ludzi którzy Ci doradzali, Lato jest;) są inne zajęcia, może jakoś wytrzymasz i dozbierasz odrobinę a i w wakacje może TROSZECZKĘ ceny spadną.

 

PS. Ewentualnie zastanów sie czy nie warto pomęczyć się trochę na monitorze który masz, i powoli uzbierać na lepszy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję nowego PC

To się zdecyduj na jakiś zestaw spośród wszystkich założonych tematów. Klepiesz od Października te zestawy i nie raczysz nawet odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...