Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Erwtokritos

Montaż wentylatora do karty medion geforce3 ti 200

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie posiadam Mediona który nie ma chłodzenia aktywnego przez co strasznie się nagrzewa do tego obecne upały nie pomagają, dlatego postanowiłem zamocować na tę kartę wentylator 50mm lecz nie wiem czym go przytwierdzić do radiatora karty.

Wygląd karty: http://hw-museum.cz/data/vga/pic/Medion_GeForce3_Ti_200_F.jpg

W jaki sposób mógłbym do takiego radiatora przytwierdzić taki wentylator ? Myślałem aby kupić klej na gorąco i jakoś to przykleić lecz obawiam się ze taki klej nie wytrzyma temperatur generowanych przez tę kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klej do uszczelniania kominów. albo obwiązać sznurkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt planowanej modyfikacji przekroczy wartość karty. bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek ale od Gf3 Ti to sie o....l :E :E  Karta jest retro i tyle ;)

 

Ciezko bedzie tam cos zamontowac, moze postwic gdzies obok 90-120mm wentyl jako nawiew na radiator.

 

Co to za PC, Pentium 3 czy Athlon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinno się trzymać na zwykłym Super glue. Sam tak zrobiłem lata temu z Radeonem 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zestaw na AMD Athlon XP 1.5Ghz 512ram z Windows 98 SE taki retro komputerek :P

Też myślałem nad jakimiś trytytkami, lecz jakoś mi się to nie widzi :P

Co do kleju no spoko, ale nie znam żadnego zaufanego kleju który by wytrzymywał do tych 100 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego trytytki są najlepszym rozwiązaniem. Serio, w przypadku takiego klamota nie ma co szukać na siłę. Skoro coś działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erwtokritos, zobacz - Chłodzenie Titan TTC-SC07TZ. Nie jest drogie i uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100c to na pewno nie ma, bez wentylatora tez. ;)

Propozycja z coolerem od Titana nie jest glupia, ew. kupic na Aliexpress cos tanszego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ze zdjęcia to Twoja ? Bo jak tak to zaraz zdechnie. prawy dolny róg - zielony kondensator wybrzuszony.

 

 

http://allegro.pl/deepcool-v95-chlodzenie-vga-ati-nvidia-i5826573716.html

 

jaki rozstaw otworów masz tam?

 

Ja swoje zabytki chłodziłem kiedyś czymś takim, tylko że od zalmana:

http://allegro.pl/radiator-pc-nb1-chlodzenie-chipsetu-primecooler-i6016444704.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla majsterkowiczów dobre jest taki sposób że na blaszkach radiatora w jego 4 rogach robisz cieniutkim wiertłem do metalu otwory, przez które przewleczesz jakiś sznurek czy drucik, wtedy na bank nie odpadnie wentyl.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majsterkowicz nawierci i nagwintuje 4 otwory. Przykręci śrubkami skróconymi na wymiar i będzie jak z fabryki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zrób tak jak piszą kolerzy wyżej, poszperaj w domu to może znajdziesz jakiś stary radiator zbędny, nawieracasz 2 otwory, potem gwintujesz, dajesz odpowiednie śruby i po temacie. Jak nie masz jak nagwintować to można dać dłuższe śruby i jakieś podkładki by się to trzymało. Może nie będzie ładnie wyglądać ale na pewno spełni swoje zadanie.

Sam tak kiedyś zrobiłem z radiatora od jakiegoś cpu starego i temepratury spadły o 30 stopni, bo oryginalnie karta nie miała nawet radiatora, normalnie goły chip (GF 2MX) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takim majsterkowiczem nie jestem :P (mógłbym wywiercić te dziurki lecz nie mam zbytnio czym)

Zależy mi aby ochłodzić tę kartę najtańszym sposobem, o ile ten Titan TTC-SC07TZ podoba mi się to jednak wydanie 70zł dla takiego złoma to trochę dużo :E

Co do tego kondensatora to nie jest zdjęcie mojej karty.

Może kupie jakiś silikon do uszczelniania kominów i przykleję ten wentylator do karty ? Albo jak kolega proponował na niezawodnych od lat trytytkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest wina starej pasty? W pierwszym kroku spróbowałbym wymienić na coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majsterkowicz nawierci i nagwintuje 4 otwory. Przykręci śrubkami skróconymi na wymiar i będzie jak z fabryki ;)

 

W sumie jak wentyl ma dziurki na rogach, bierzesz śrubki trochę grubsze niż szczelina żeberek i bez żadnego gwintowania je zamocujesz. Sprawdzony patent na wielu kartach typu gt-210 gigaszrota, gf 2 ti, czy nawet rebrandeona 9250 .

 

@edyta:

 

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego :

 

https://www.ixbt.com/video2/images/over-2003/gf2pro.jpg

 

Kwestia doboru śrubek, bo jak słyszę o pajacowaniu z trytami, czy klejem to mnie krew zalewa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...