Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość VonV3in

Jaka płyta pod 7900x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VonV3in

Siema, zastanawiam się jaką płytę wybrać, żeby umożliwiała mi oc tego procesora do 4,4-4,5 na wszystkich rdzeniach i lekkie oc pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Mógłbyś podać chociaż pełną specyfikację swoich części ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VonV3in

Komputer dopiero składam, dopiero chciałem kupować 8700k i z370 ale to chyba nie jest dobry pomysł pod sli. Pamięci jeszcze nie dobrałem, do tego jakiś zasilacz 1200w, dysk Ssd 1 tb nie wiem co jeszcze mógłbym napisać. Słyszałem, że jeżeli płyta jest za mało przystosowana do OC to pozwoli mi na oc procesora, ale pamięci już nie, albo będzie niestabilna. Chciałbym w to włożyć dwa gf 1080 ti i w późniejszym czasie zmieniać tylko karty, żeby grać w 4k. To chyba wszystko.

 

Pozdrawiam

K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Asrock x299 Extreme4 ?

Posiada wzmocniona sekcję zasilania. Chyba jedyna płyta na x299 z podwójnym złączem zasilania sekcji w tej cenie.

 

Osobiście jakbym składał kompa dla siebie na x299 to bym celował właśnie w tego Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Tylko pytanie czym chcesz to chłodzić i jakiego procka chcesz kupić ? 7900X odradzam lepszym rozwiązaniem jest kupienie 12-14 rdzeni ... Oczywiście przygotuj się na Skalp procka bądź też wymienienie IHS na Cooper IHS bo na starcie będziesz miał problem z temperaturą procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VonV3in

To ja wiem, ale pytałem o płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Evga FTW-K x299

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, zastanawiam się jaką płytę wybrać, żeby umożliwiała mi oc tego procesora do 4,4-4,5 na wszystkich rdzeniach i lekkie oc pamięci.

Masz już ten procesor? Jeśli nie to poczekaj na refresha albo kup sobie 6950x / X99.

Co do płyty to X299 Taichi /Taichi XE wystarczy z palcem w nosie. 7920X latał bez problemu 4.6 na zwykłej taichi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI X299 SLI Plus bezproblemowo 4.6Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...