Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caution

Ilość RAMu do gier w 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, 16GB w zupełności wystarczy, czy zainwestować w 32GB? Gram tylko w rozdzielczości 4K, karta 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja się nie znam, więc się wypowiem.

Zakładając, że między 8GB a 16GB do gamingu w full hd nie ma prawie różnicy (1-3 fps), to w 4K, gdzie orane są w zasadzie tylko VRAM i GPU, stawiam krzynkę pieprzu, że również nie będzie różnicy między 16 a 32GB.

Sam mam w stacjonarce 32GB tylko po to, żeby wspomóc obróbkę zdjęć i filmów. Gdybym tylko grał, brałbym 16GB, tak na wszelki wypadek. Ale co więcej, podejrzewam, że różnica między 8GB a 32GB w przypadku gier, mogłaby być marginalna, w stosunku do wkładu finansowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zasadniczo 16gb wystarcza spokojnie, przy 4k tekstury i tak głównie trafiają do Vram, jest kilka gier które faktycznie ciągną więcej niż 16gb ram, ale zasadniczo 16 spokojnie wystarcza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule, 16GB w zupełności wystarczy, czy zainwestować w 32GB? Gram tylko w rozdzielczości 4K, karta 1080ti.

 

Nie warto. Sprawdź ceny ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

16GB to wystarcza do 2k i 4k. 8GB natomiast w wielu grach to za mało bo coraz więcej gier nawet w 1080p zjada 9/10GB z ramu a więc 8GB + SWAP = problemy z fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 8GB ramu w 1080p i detale ultra, high, mi póki co wystarczyło, ale ostatnio podłączyłem kompa pod TV 4K HDR , odpaliłem Forza 7 4K HDR ultra i niby średnio około 60FPS mam, ale czuć lekkie przycinki , widocznie dysk ciągle doczytuje bo dioda od dysku miga często. Zastanawiam się na włożeniem 16gb i czy pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp tylko do grania to 16GB starczy jeszcze na dłuższy czas. Rozdzielczość nie wpłynie na wykorzystanie RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp tylko do grania to 16GB starczy jeszcze na dłuższy czas. Rozdzielczość nie wpłynie na wykorzystanie RAMu.

To czemu na 1080P wszystko działa płynniej tz przy 60FPS niż na 4K ? vramu nie brakuje , wykorzystanie na poziome 6GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB to za mało do grania? Czy piszesz o problemach na 8GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB to za mało do grania? Czy piszesz o problemach na 8GB?

Mam 8GB.

Jest jakiś program monitorujący read dysków żeby sprawdzić czy w czasie grania ciągle doczytuje i co doczytuje ?

Edit.

Sprawdziłem w monitorze zasobów windows , chyba najlepszy do tego .

Dysk doczytuje cały czas podczas grania.

Zajętość ramu dochodzi do 95% , pamieć virtualnej 18GB

Czyli wychodzi na to że 8GB do grania w 4K HDR ultra to za mało jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...