Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slomsik

ASUS X301A problem z grafika, matryca ? co innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupiłem używanego laptopa ASUSa X301A, tuż po uruchomieniu pojawił mi się taki pasek na całej długości ekranu, jest też widoczny w biosie. Pasek czasem przygasza czasem jest bardziej widoczny czasem mniej, a czasami po prostu miga. Z czasem myślałem, że on zniknie lecz mija 3 dzień a wciąż to samo...

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czego to jest wina ?

Pada matryca czy grafika ?

A może ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak wyeliminować ten problem ?

Zdjęcie w załączniku.

Dzięki za pomoc

post-507540-15289061589139_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kablem do zewnętrznego ekrany monitora czy TV jeżeli pasek nie pojawi się na zewnętrznym ekranie to raczej matryca albo taśma od matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Podłaczyłem do zewnętrznego monitora i nie ma żadnego paska, więc albo matryca albo taśma.

Jest szansa ze po prostu jest gdzieś kabel zagięty czy coś i stąd taki problem ? Warto go rozkręcić i spróbować poprawić kabel od matrycy ?

 

Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to wina taśmy czy matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedna bardzo charakterystyczna rzecz, niezależnie czy używam komputera czy też nie, ten pasek sobie mruga tak z częstotliwością co 3s, raz jest bardziej wyblakły raz bardziej go widać. Myślicie, że warto zwracac laptopa gosciowi od ktorego kupiłem ? Jest szansa , że może się to bardziej rozwalić ( czyt. cała matryca może paść)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, to zwracaj, po co masz się później z nim "bujać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedna bardzo charakterystyczna rzecz, niezależnie czy używam komputera czy też nie, ten pasek sobie mruga tak z częstotliwością co 3s, raz jest bardziej wyblakły raz bardziej go widać. Myślicie, że warto zwracac laptopa gosciowi od ktorego kupiłem ? Jest szansa , że może się to bardziej rozwalić ( czyt. cała matryca może paść)?

 

Podczas ruszania klapą czyli ekranem w górę dół z paskiem coś się dzieje?

Matryca albo taśma choć nie koniecznie musi być uszkodzona może być luźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych zmian podczas ruszania ekranem, zamowie taśme i spróbuje ją wymienić i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...