Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

manio666

Gigabyte z370p d3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jutro do moich drzwi zapuka nowy sprzęt (i7 8700, gigabyte z370p d3 i G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16)

Teraz takie pytanie.. jak to jest z tym ram, procesor obsługuje do 2666mhz, ale jak jest ten z370 to już ten limit go nie dotyczy? nie rozumiem tego i chciałbym aby ktoś mi to wyjaśnił prostym językiem.

 

Kolejne pytanie, ale te jest ważniejsze - czy te 3200mhz na pamięciach ustawi się automatycznie czy muszę grzebać coś w biosie? i czy to grzebanie w biosie, to jest po prostu zmienianie ustawień czy to podchodzi pod OC,

czytałem trochę o tym XMP i za wiele nie zrozumiałem.

 

A no i chciałbym wiedzieć co mam w biosie jeszcze ustawić poza oczywistym zaktualizowaniem go, będę tam musiał coś grzebać żeby wszystko było git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma w sobie zapisane maksymalne taktowanie pamięci, jakie oficjalnie wspiera. Tą wartość można przekroczyć tylko na odblokowanych chipsetach.

 

Wystarczy w biosie włączyć XMP.

Tyle tylko, że na działanie XMP gwarancji nie ma - to technicznie rzecz biorąc wciąż jest OC.

W przypadku gdyby XMP nie wstawało, albo było niestabilne, będziesz zmuszony ręcznie stabilizować pracę pamięci.

 

O tej płycie jest temat zbiorczy jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma w sobie zapisane maksymalne taktowanie pamięci, jakie oficjalnie wspiera. Tą wartość można przekroczyć tylko na odblokowanych chipsetach.

 

Wystarczy w biosie włączyć XMP.

Tyle tylko, że na działanie XMP gwarancji nie ma - to technicznie rzecz biorąc wciąż jest OC.

W przypadku gdyby XMP nie wstawało, albo było niestabilne, będziesz zmuszony ręcznie stabilizować pracę pamięci.

 

O tej płycie jest temat zbiorczy jakby co.

 

 

Ok, dzięki to już rozumiem, a może coś pójść nie tak? w sensie, że coś mi się zjara? :P

O tym temacie wiem, pamięci, które kupiłem są na białej liście tej płyty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zjara ;)

 

W samym biosie poza XMP w sumie nie ma potrzeby cokolwiek zmieniać. Jeżeli masz jakieś osobiste preferencje (profile pracy wentylatorów, wyłączenie niepotrzebnych urządzeń) to możesz je zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie panie kolego, nie mogę sie doczekać az do mych drzwi zapuka kurier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płytę. Normalnie odpalasz XMP i rusza ram na wyższych taktach ;)

Jedyne co to ja musiałem dodatkowo, manualnie podać wartości napięcia ramów, bo z automatu XMP ustawiło mi na tej płycie 1.4v, a moje ramy mają 3400 przy 1.35v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...