Forum PCLab.pl: Windows 10 jak usunac jezyk wprowadzania? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Windows 10 jak usunac jezyk wprowadzania? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   nerfipro174 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Czerwiec 2018 - 18:54

Witam, mam pytanko i zarazem problem. Jak usunąć język wprowadzania w najnowszej aktualizacji windows 10? Kiedyś można było to bez problemu zrobić w panelu sterowania, teraz od prawie dwóch godzin siedze i sie z tym mecze, całe google przeszukałem i nic, nawet na stronie microsoftu tego nie ma...Jakby ktoś pytał, chce usunąć angielski język wprowadzania, bo mam ustawiony polski i rosyjski, i jak sobie przestawiam pomiędzy tymi dwoma używając alt + shift to nie potrzebnie muszę się przełączać jeszcze pomiędzy angielskim, który nie rozni sie niczym od polskiego oprocz tego, że nie zawiera polskich znaków i ciągle sie wkurwiam jak próbuje coś napisać a polskie znaki nie działają ;p

#2 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2018 - 19:53

Jaka wersja win10? 1803 czy starsza?

#3 Użytkownik jest niedostępny   nerfipro174 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2018 - 20:41

Zobacz postLeBomB, o 13 Czerwiec 2018 - 19:53, napisał(a):

Jaka wersja win10? 1803 czy starsza?

1803
Dodam tutaj jeszcze, ze nie chcialbym calkiem odinstalowywac paczki angielskiego jezyka, jedynie co to wylaczyc sam jezyk wprowadzania. Co prawda znika on po odinstalowaniu calkiem pakietu z jezykiem angielskim, ale jest mi strasznie przydatny, a w starszych wersjach dalo rade cos takiego zrobic, wiec mam nadzieje, ze tutaj tez, moze jakos w rejestrze? Ja niestety przeszukalem chyba cale google, zarowno polskie jak i angielskie i nic nie znalazlem :/

Ten post był edytowany przez nerfipro174 dnia: 13 Czerwiec 2018 - 20:43

#4 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2018 - 21:52

Na początek możesz po prostu przypisać skróty do przełączania poszczególnych języków pomijając angielski.
Ustawienia->czas i język->region i język i tam po prawej stronie masz zaawansowane ustawienia klawiatury jak w to wejdziesz to w nowym oknie klikasz "opcje paska języka" tam przechodzisz na zakładkę zaawansowane ustawienia klawiszy i przypisujesz skrót klawiszowy do wybranego języka.
Trochę obejście problemu, ale na obecną chwilę chyba najprostsze, bo tej opcji o której mówisz nie widzę.

Ten post był edytowany przez LeBomB dnia: 13 Czerwiec 2018 - 21:52

#5 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2018 - 22:31

zajrzyj do rejestru, do klucza

HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload

zawiera chyba? uprzednio ładowane układy - może będzie angielski (chyba us, więc 409), ewentualnie usuń

tylko sugestia, bo nie wiem, do czego właściwie ten klucz preload; i w 10 może nie być

ale uwaga - jeśli angielski=system, usunięcie go z prelod może dać nieoczekiwany skutek

Strona 1 z 1