Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nerfipro174

Windows 10 jak usunac jezyk wprowadzania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko i zarazem problem. Jak usunąć język wprowadzania w najnowszej aktualizacji windows 10? Kiedyś można było to bez problemu zrobić w panelu sterowania, teraz od prawie dwóch godzin siedze i sie z tym mecze, całe google przeszukałem i nic, nawet na stronie microsoftu tego nie ma...Jakby ktoś pytał, chce usunąć angielski język wprowadzania, bo mam ustawiony polski i rosyjski, i jak sobie przestawiam pomiędzy tymi dwoma używając alt + shift to nie potrzebnie muszę się przełączać jeszcze pomiędzy angielskim, który nie rozni sie niczym od polskiego oprocz tego, że nie zawiera polskich znaków i ciągle sie wkurwiam jak próbuje coś napisać a polskie znaki nie działają ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja win10? 1803 czy starsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja win10? 1803 czy starsza?

1803

Dodam tutaj jeszcze, ze nie chcialbym calkiem odinstalowywac paczki angielskiego jezyka, jedynie co to wylaczyc sam jezyk wprowadzania. Co prawda znika on po odinstalowaniu calkiem pakietu z jezykiem angielskim, ale jest mi strasznie przydatny, a w starszych wersjach dalo rade cos takiego zrobic, wiec mam nadzieje, ze tutaj tez, moze jakos w rejestrze? Ja niestety przeszukalem chyba cale google, zarowno polskie jak i angielskie i nic nie znalazlem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz po prostu przypisać skróty do przełączania poszczególnych języków pomijając angielski.

Ustawienia->czas i język->region i język i tam po prawej stronie masz zaawansowane ustawienia klawiatury jak w to wejdziesz to w nowym oknie klikasz "opcje paska języka" tam przechodzisz na zakładkę zaawansowane ustawienia klawiszy i przypisujesz skrót klawiszowy do wybranego języka.

Trochę obejście problemu, ale na obecną chwilę chyba najprostsze, bo tej opcji o której mówisz nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do rejestru, do klucza

 

HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload

 

zawiera chyba? uprzednio ładowane układy - może będzie angielski (chyba us, więc 409), ewentualnie usuń

 

tylko sugestia, bo nie wiem, do czego właściwie ten klucz preload; i w 10 może nie być

 

ale uwaga - jeśli angielski=system, usunięcie go z prelod może dać nieoczekiwany skutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...