Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kantak97

Laptop do użytku codziennego, do gier i na studia do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Mam zamiar Kupić laptopa do średniej jakości gier, raczej multiplayer do tych bardziej wymagających to seria dark souls. Chciałbym aby laptop ważył maks 2,5kg (15,6 cala) miał matryce matową, nie miał designu jak te laptopy gamingowe, ponieważ nie podobają mi się i nie chce mi się nosić takiego klocka na uczelnie. Mam kilka laptopów, które mi się spodobały.

 

http://www.electro.pl/laptopy/laptop-asus-vivobook-pro-n580vd-e4624t,id-1081749?gclid=CjwKCAjwgYPZBRBoEiwA2XeupQZBOvFR6_X44l-f-cy18Vf1hvFCHj8eKG9l0NPjSJf2_L8jZcSY7xoCBVEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds - Mój faworyt pod względem wyglądu, ale widziałem recenzje na YT i zniechęca mnie ten fakt, że podczas pisania klawiatura się wciska (zagłębienia) oraz ponoć jest głośny podczas pracy. Nie jest plastikowy.

 

https://www.x-kom.pl/p/409440-notebook-laptop-156-asus-fx503vd-e4082-i5-7300hq-16gb-256ssd1tb-gtx1050.html?previousProduct=409436 - Ten też wydaje mi się okej, design też mi się podoba.

 

https://www.x-kom.pl/p/373741-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050ti.html#specification- Nie przepadam za acerami, nie wiem czemu kolega miał i tak jakoś :D chyba jest plastikowy, ale moge się mylić nie znam się

 

https://www.x-kom.pl/p/376188-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-7300h-16gb-2401tb-win10-gtx1050.html?previousProduct=376177 - Tu taki laptop z HP. Miałem 3 lapki z HP, ale znudziły mi się i miały zablokowane funkcje w BIOS'ie. Trochę się zraziłem do HP

 

https://www.x-kom.pl/p/396956-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5577-i5-7300hq-8g-2561000-win10-gtx1050.html?previousProduct=390095

 

To są wszystkie modele laptopów, które mi się podobają, są do 4000zł, w środku są okej, design tak samo ok. Jeżeli macie jakieś inne warianty to piszczie śmiało a jak nie to napiszcie, który z tych laptopów jest najlepszy. Z góry pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4099 złotych

Za 99 złotych ponad budżet masz SSD, który znacznie poprawi komfort pracy. Jeśli zrezygnujesz GTX1050 Ti możesz kupić ten model z 256 GB SSD i poniżej 4 tys.

Sam laptop jest dość dobrze wykonany, ma matową matrycę FHD IPS i przyzwoity serwis. Ma przeciętną kulturę pracy i temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Acery to jak oceniacie tą firmę? Czy 8gb ramu mi starczy i czy powłoka tego laptopa jest okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer obecnie to dobre laptopy.

Z innych propozycji:

Lenovo Legion Y520-15 i5/8GB/240+1000/Win10X GTX1050 Ti

Być może podpasuje Ci jego wygląd- z zewnątrz nie wygląda zbyt agresywnie, a przy tym jest dosyć dobrze wyposażony, bo ma 240GB dysk SSD na PCIe, 1TB HDD, do tego został wyposażony w czterordzeniowy procesor i5 oraz stosunkowo wydajną kartę graficzną w postaci GTX'a 1050Ti. Ukłąd chłodzenia jest całkiem przyzwoity. W cenie znalazł się również system operacyjny Windows 10.

 

Z nieco gorszą kartą graficzną, ale ze zdecydowanie mniej gaimingowym wyglądem jest:

Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/256+1000/Win10 GTX1050

W tym wypadku również są dwa dyski (SSD+HDD), ale jest tu już procesor i5 ósmej generacji, ale za to karta graficzna jest nieco wolniejsza-bo to tylko GTX 1050 choć nadal z 4GB pamięci. Przynajmniej względem podanego w pierwszym poście Dell'a 5577 jest tu już matryca IPS zamiast TN'ki (obie matowe) i choćby ze względu na matryce moim zdaniem warto wziąć nowszą wersję Dell'a.

Gdyby wystarczył Ci tylko 256GB dysk SSD, to jest też jego tańsza o 200zł wersja: Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wezmę DELLA pod uwagę, a jak oceniacie te laptopy co wam podesłałem, ktorego z nich byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o system, to jest licencjonowany na kilka lat, bardzo fajny laptop ten dream machines, ale wolałbym tą wersję z systemem windows.

 

A lenovo ma radeona, nie mam zaufania do AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o system, to jest licencjonowany na kilka lat

Pierwsze słyszę żeby licencje Windowsa miały ograniczoną ważność...

 

 

A lenovo ma radeona, nie mam zaufania do AMD

No cóż, zabrzmi chamsko, ale skoro pytasz o poradę na forum to swoje osobiste uprzedzenia powinieneś odstawić na bok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer to dobra marka, w budżecie do 4000zł dobrze wygląda ten z x-komu z linku od uzytkownika powyżej. Gry na pewno uciagnie na wysokich ustawieniach, nawet te nowsze tytuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem chamski, wyrażam swoją opinie. Acer nitro ładny, a nie ma acera który ma biznesowy design?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem chamski, wyrażam swoją opinie.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/256+1TB/Win10 3899 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie aluminiowa obudowa stonowany design nie jest typowo gamingowy, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, przyzwoite audio. Laptop waży zaledwie 2kg wagi jest mobilny.

 

Alternatywa ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10 4199 zł.

Jest to nowy model od Asus, solidne wykonanie, przywita matryca IPS, podświetlana klawiatura, procesor 8 generacji. Dość dobry stosunek ceny do konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany nad czymś z ASUSA, niestety taki wybór a trzeba wybrać tylko jeden... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop może być bez systemu, to w cenie Asus'ów jest:

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060Z wydajniejszą kartą (w porównaniu z GTX 1050Ti) graficzną w postaci GTX'a 1060 3GB. Jest tu też szybki 256GB dysk SSD na PCIe.

 

Ewentualnie z niebieskim podświetleniem klawiatury i bardziej stonowanym designem:

Dell Inspiron G3 i7-8750H/8GB/256/Win10 GTX1050Ti

W tym wypadku jest dosyć mocny, bo 6-rdzeniowy procesor i7-8750H, poza tym reszta podzespołów na podobnym poziomie co u konkurencji, czyli 256GB SSD, 8GB pamięci oraz GTX1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...