Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszKKKK

i7 8700 + zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam juz dobrany zestaw który raczej juz ostatecznie wybiorę. Aktualnie mam i3 6100 gtx750 Ti. Zamierzam wymienic moje CPU na i7 8700 plyte glowna na asrock z370M pro 4 a z kartą graficzną raczej poczekam do tego momentu kiedy wyjdą nowe i spadnie cena. Wtedy kupie raczej GTX1060 6GB. Narazie by mi musiala wystarczyc GTX750 Ti do grania i streamowania CSGO i fortnite, ale jak wyjdą nowe karty to GTX1060 6GB spadnie z terazniejszej ceny wiec od razu kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybieraj. Jaki masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że nie wiem czy GTX750 Ti z i7 8700 uciągnie stream w dobrej grafice i dobrych fps'ach z gier CSGO i fortntie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś sie nad swoim łączem do Streamowanie gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale chyba ta karta jest za słaba do grania i streamowania w dobrej jakości (o ile jeszcze do CS'a powinna wystarczyć, bo to niezbyt wymagająca pozycja, to już Fortnite jest pozycją nową i aby działała płynnie będziesz musiał większość ustawień dać na niskie lub wyłączyć). No i wciąż nie wiadomo jakie masz łącze - 30 MBit/s to jest upload czy download? Do gier sieciowych przydałby się też niski ping, więc internet "z powietrza" raczej odpada. Moim zdaniem wybierając 8700 trochę zabrałeś się za to "od dupy strony" i będziesz miał zbyt dużą dysproporcję między nowoczesnym, 6-rdzeniowym prockiem i antyczną kartą grafiki oraz przeciętnym łączem internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping :3ms Pobieranie :65 przesyłanie 30 . Mógłbym tez zrobić tak : Kupić CPU i5 8400 i kartę graficzną gtx1060 6GB tylko nie jestem przekonany co do procesora na ile lat wystarczy. Czy szybko wymagania w grach sie zwiekaszą i ten CPU nie wystarczy ? Juz nie wiem co mam zrobic. Ale moge narazie zostawic gtx750ti kupic i7 8700 asrock z370M pro 4 fera 3. Juz nie wiem

 

I nie rozumiem czemu mam tak slabe lacze internetowe jak internet mam z leona i mam tez światłowód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przewidzi jak się będą zmieniać wymagania gier, więc kupowanie sprzętu o takie dysproporcji ma, moim zdaniem, sens tylko wtedy, gdy w najbliższych planach masz zakup porządnej karty graficznej, a ta 750 ma być tylko tymczasową na przeczekanie. Nikt też nie podejmie za ciebie decyzji - generalnie, jeśli ograniczysz się do CS'a to jeszcze ma to sens, ale Fortnite to już będzie wyglądać mega-biednie, nie wiem kto będzie chciał tego streama oglądać w takiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to troche nie wiem co mam zrobic chcialbym sobie kupic jakis dobry sprzęt ale nie wiem jaki kartę prawie na 100% zamierzam sobie kupić gtx1060 6gb a co do procka nie mam pojecia. Doradzial bys jakis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, "mielisz" te wątpliwości w kilku wątkach naraz, co jakiś czas zmieniasz zdanie i zaczynasz od nowa - podejmij męską decyzję ;) Ja nie streamuję, ale jeśli ty zamierzasz (już to robisz?), to wątpię, aby widzowie chcieli oglądać jak grasz w niskich detalach w dwudziestukilku klatkach. Więc może dozbieraj do sprzętu, gdzie ten stream będzie jakoś wyglądał :hmm:

Twój głowny problem to, moim zdaniem, zapatrywanie się na przyszłość - wybierając platformę intela zazwyczaj (a na pewno teraz) nie masz co liczyć na wieloletnie wsparcie, bo zmiany chipsetów i slotów na procki zmieniają się bardzo często i nikt ci nie zagwarantuje, nawet jak kupisz najnowszego i7 z 8. generacji, że za dwa lata nie wyjdzie jakaś zabójcza gra, co go zajedzie. Poza tym więcej zyskasz wydajniejszą kartą graficzną, niż rozkminiając między 8700 i 8400 przy bardzo słabej karcie, jaką masz obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej zainwestowac w lepszą kartę graficzną. Moze byc gtx1060 6gb ? A co do procesora to nie mam pojecia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1060 6GB będzie ok, a procesor po prostu kup taki, na jaki starczy ci kasy po zakupie karty, płyty głównej i ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie karty i płyty głównej zostanie mi 1000 zł. Będzie jakis dobry procesor za tą cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej zainwestowac w lepszą kartę graficzną. Moze byc gtx1060 6gb ? A co do procesora to nie mam pojecia :(

 

Tak,jak nie teraz to pózniej zainwestujesz w lepszą karte a procesor możesz wybrać któryś z i5.

RAM musisz dokupić drugie 8GB bo obecnie połowa z tego jest mało dzisiaj.

 

Streamowanie gier? jak jesteś zainteresowany to pisz na pw to ci pokaże jak idzie na 8600K przy jakim łączu i ust.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią napisze na pw, ale na tym forum czy gdziesz indziej, jak gdziesz indziej to mozesz podac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...