Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snicers

Z370 do i5 8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do was panowie otóż dotychczas jechałem na i5 6500 Skylaku lecz udało mi się go sprzedać za dość atrakcyjną cenę jak dla mnie, dołożyłem tylko 200zł i kupiłem sobie i5 8400 nowiutkiego :) Rzecz jaka mnie trapi to czy kupować płytę na z370 z myślą rozbudowy w przyszłości np: na i5 8600k / i7 8700k, a może i nawet jak wyjdzie to Ice Lake. Czy opłaca się kupować z370 z myślą rozbudowy do tego procka?, Czy intel znów nas wydyma i 9 generacja będzie na nową podstawkę albo znów wcisną kita jakiegoś że coś tam musi być inaczej i nowy chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką płytę mam kupić? Podobno dobre recenzje zbiera ASRock B360 Pro4, a płyta na z370 to wydatek minimum 450zł i nie wiem czy dobrze na tym wyjdę. Za z370 przemawia to, że oferuje dobre chłodzenie sekcji i dużo wszelakich złącz począwszy od USB przez M2 do PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte z370 kosztuje 399zl w promocji komponenty w x-kom ale na niej lepiej nie podkręcać. Płyty do kręcenia to cena 550-600zl np MSI z370 sli plus lub tomahawk.

 

Jak chcesz b360to po prostu bierz MSI b360m Pro- za 295zl w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial arocka pr4 z370 bo ma 10fazowa sekcje zasilania, poradzi sobie z oc 8600k oraz 8700k na znosnych taktach, do tego podkrecisz ram i wykorzystasz 3000mhz ktore potrafi kosztowac tyle samo co 2666mhz. a w przyszlosci mozesz wrzucic 8700 non k i bedz problemu plyta sobie poradzi. 150zl oszczedzac nie ma co na plycie a i tak wszystkie te tansz na b360 maja gorsza sekcje niz ta plyta co wymienilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial arocka pr4 z370 bo ma 10fazowa sekcje zasilania, poradzi sobie z oc 8600k oraz 8700k na znosnych taktach, do tego podkrecisz ram i wykorzystasz 3000mhz ktore potrafi kosztowac tyle samo co 2666mhz. a w przyszlosci mozesz wrzucic 8700 non k i bedz problemu plyta sobie poradzi. 150zl oszczedzac nie ma co na plycie a i tak wszystkie te tansz na b360 maja gorsza sekcje niz ta plyta co wymienilem.

 

Ja siedzę na z270 i i5 8500 (zmodowany bios) do czasu jak intel nie potwierdzi z jakimi płytami bedzie działać 9 generacja nie kupuje nic. Drugi raz sie nie nabiore a z370 na 99% nie obsłuży 9 skoro ma być 390 wykonana w tem samy procesie i z tymi samymi dodatkami co h310 b360 h370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię chyba tego asrocka pro4 bo nie kosztuje zbyt dużo 450zł jeszcze ujdzie, a będę miał na przyszłość. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę na z270 i i5 8500 (zmodowany bios) do czasu jak intel nie potwierdzi z jakimi płytami bedzie działać 9 generacja nie kupuje nic. Drugi raz sie nie nabiore a z370 na 99% nie obsłuży 9 skoro ma być 390 wykonana w tem samy procesie i z tymi samymi dodatkami co h310 b360 h370.

Gdyby wszystkie chipsety 3xx obsługiwały 9 gen a tylko z370 nie, to byłoby to największe świństwo ze strony Intela, większe nawet niż nie danie wsparcia dla CoffeLake dla serii 1xx/2xx. Bo tu wybiórczo i z premedytacją by użytkownicy płyt z370 zostali wydymani bez przysłowiowego mydła. Tylko jeden chipset z całej serii by został bez wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak przełączasz na easy i nie musisz się przejmować takimi niuansami jak unikanie ataków bosa
    • F4 odpalam przez skrót Script Extednera i Steam i tak mi się uruchamia, a jak nie odaple Steam tylkood razu grę przez Script Extednera to wpierw wyskakuje mi okno launchera F4 które muszę zamknąć i odpalić grę jeszcze raz, no chyba że w Vortexie jeszcze trzeba coś ustawic? 
    • Może coś takiego: 1) Obudowa ENDORFY SIGNUM 300 solid opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1078065-obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid.html      albo obudowa ENDORFY Ventum 200 Air opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1090372-obudowa-do-komputera-endorfy-ventum-200-air.html#Specyfikacja      albo obudowa komputerowa MSI MPG GUNGNIR 100P opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/491811-obudowa-do-komputera-msi-mpg-gungnir-100p.html#Specyfikacja nowa bez gwarancji ! do tego 2) Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis 5 140 mm aktywne chłodzenie opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/702535-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-5-140mm.html       albo chłodzenie ENDORFY Spartan 5 MAX ARGB 120mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1121599-chlodzenie-procesora-endorfy-spartan-5-max-argb-120mm.html      albo Silver Monkey X FROSTY SLIM 120 mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1154664-chlodzenie-procesora-silver-monkey-x-frosty-slim-120-mm.html Wszystkie komponenty powinny spełnić oczekiwania, są nowe i w większości na gwarancji. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv, pozdrawiam i zapraszam
    • obydwa mają hdr ładny , ale niestety przestrzeń kolorów tylko scRGB , cyber z fixem na czerń
    • Kwestia temperatur i ich wpływu na krzywą i taktowania to kwestia sterownika. Ale od strony MSI też mogą być jakieś babole. Ja sam zmieniam GPU co ~2 lata, nie wiem może już robię to instynktownie i nie zwracam zbytnio uwagi na pewne myki. No, ale po zakupie ustawiam sobie profile UV, jak coś gdzieś nie balanga na krzywej to koryguję, zapisuję i zapominam No, ale jakieś krzywe robię czasami znajomym, czy u dzieciaka w kompie itd. i też balanga.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...