Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

1080 Ti + reszta klamotów - jaki zasilacz potrzebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Pytanie prądowe...

 

pazerność na prądy i relacja gtx 1070 vs 1080ti.

Klamoty ze stopki.

 

i7 / ze 3x HDD / 2x SSD / kilka wentyli w budzie... do tej pory gtx 1070.

Przy przesiadce na 1080ti wypadałoby zmienić zasiłkę (?) czy obecna podoła (?)

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jedziesz na max wydajność, to 1080ti wessie ~350w w szczycie... jak będziesz normalnie użytkował, to te smart se sobie powinno poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawisz tego 6700k @na 4,5, a na Ti zrobisz UV na 0,9 V to siorbnie w porywach 350 W. Będziesz miał konfigurację zbliżoną do mojej. Jak puścisz cugle z mocą to dodaj ze 100 W (ale to jest niepotrzebne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jedziesz na max wydajność, to 1080ti wessie ~350w w szczycie... jak będziesz normalnie użytkował (...)

Rozumiem, że max wydajność to OC, a "normalne użytkowanie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne, czyli bez oc lub z uv (przy 1080ti bdb sprawa)

Rozumiem.

Czego się nie tknę ostatnio, to nowe tematy do ogarnięcia :).

Dopiero co g-sync'a zacząłem ogarniać.

Teraz trzeba przekopać wątki UV :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolta robi się na dwa sposoby.

 

Jeden to PowerLimit w dół. Np na 80% i do tego GPU ustawione na około +100MHz ( zależy od karty i zegarów bazowych )

 

Drugi sposób, to własna krzywa w MSI Afterburner. Krzywa jest lepsza, bo zegar i napięcie są dużo bardziej stabilne.

 

 

Co ciekawe lekki undervolt poprawia wydajność GPU. Schodzimy z napięciem a podbijamy zegar, dzięki czemu wyjściowo mamy te same parametry co w stock. Ale wraz ze wzrostem temperatury zegar zaczyna powoli opadać. Karta po UV ma niższą temperaturę więc ostatecznie trzyma wyższy boost.

 

 

Zasilacza zmieniać nie musisz, chyba że planujesz odpalić AVX Prime95 dla CPU + jednocześnie Furmarka dla GPU. No i jeszcze wszystko podkręcić oporowo. Wtedy może zabraknąć mocy. Ale to głupota jak wsadzanie gwoździa do kontaktu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • 80cm jako minimum odległość od oczu ja mam też biurko głębokie na 80cm i siedzę nieco odchylony w fotelu więc mam podobną odległość oczy-ekran jak ty, czyli 1 metr mniej więcej i taka odległość jest komfortowa imo te 42 calowce od LG mają jeszcze jedna fajną zaletę - ich 'podstawa' to dwie krótkie nóżki, które zajmują bardzo mało miejsca na biurku więc można Tv/ekran odsunąć praktycznie pod samą krawędź biurka co daje fajny efekt bo przy tej wielkości ekranu widzisz tylko fajną taflę, no i jednak wyłączony C3 ma czarny ekran a wyłączony qd oled już czarny nie jest (mi to nigdy nie przeszkadzało, ale lepiej wygląda wyłączony woled) ja przechodzę właśnie z 34 UW na 42 4k i imo warto pod kątem rozdzielczości i większości ekranu, a grafę za jakiś czas się zmieni na lepszą więc fps pójdą w górę a 4k zostanie
    • Super! Tego potrzebowałem. forskoczek20 i Dirian bardzo Wam dziękuję za pomoc  Chyba już wszystko wiem i nie pozostaje mi nic innego tylko zamawiać, a potem składać - trzymajcie kciuki, żebym sobie poradził i niczego nie zepsuł:)
    • Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki . LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły. Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?) Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...  
    • Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.
    • Duża różnica między MOBO? Wrzuciłeś płytę 3 stówki droższą. Warto?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...